Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ghicitori in imagini: Recunoasteti personajul!
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Pe langa drum, pe langa gard ... > Jocuri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Diana.
Jocul este asa:
Se posteaza o poza (taiata) numai cu ochii personajului al carui nume trebuie sa il ghicim.
CINE POT FI SUBIECTII ALE CAREOR NUME TREBUIE SA LE GHICIM "DUPA OCHI"- Oameni celebri, cunoscuti, faimosi (cintareti, actori, sefi de stat, etc).
Daca cineva a ghicit, persoana care a pus "ghicitoarea dupa ochi" trebuie sa posteze si fotografia initiala din care au fost taiati doar ochii.
Stiu ca pare ceva mai dificil, insa asa invatam sa utilizam un program extrem de usor, "paint"- pe care il avem cu toatele in calculator. ;

Ai cui sint ochii de mai jos?

Primul subiect al ghicitorii "dupa ochi": ceva usurel. wink.gif


Teocris
Elizabeth Taylor?
Diana.
Dap, este Elizabeth Taylor.
Teo, rindul tau!

poza originala:
Nimphetamin
Ma iertati pt estifftopic.gif , dar ma dor ochii de la titlu. Nu ar trebui sa scrie Recunoasteti?
albinuza
yep! ai dreptate!! Maaaatt!!!
Teocris



Mama, ce m-am mai chinuit zapacitul.gif
Philia
cameron diaz?
Fanny
ma bag si eu in joc? magindesc.gif andreea banica?
Philia
Mai degraba cred ca ea biggrin.gif
Fanny
ne lamureste Teo acus!
Teocris
Nu.
Fanny
As fi putut jura ca-i Andreea banica! Uff, atunci... Sarah Jessica Parker? parul si machiajul nu se prea potrivesc cu imaginea mea despre ea, dar... incercarea moarte n-are! tongue.gif
Philia
Am dat o cautare pe google images si e Andrea Banica. Probabil Teo n-a vazut raspunsul tau wink.gif
Diana.
Cineva mai in virsta cred ca e...
... eu ma gindesc la lazariuc mama, la anasatasia

Mi-am luat teapa; andreea banica e, am gasit si eu, insa nu ma asteptam la atitea riduri la virsta ei biggrin.gif
Teocris
"Nu" era pentru Cameron Diaz. zapacitul.gif N-am vazut celelalte raspunsuri.
Da, este Andreea Banica


Fanny, e randul tau.
Fanny
victory.gif

Altheea
Nicole Kidman?
Fanny
iegzact! biggrin.gif
Altheea
vin acus' si io cu poza.....un minut, por favor

gata!
Diana.
Eu zic Demi Moore intr-o poza de cind era mai tinerica.
Nimphetamin
Eu zic ca e Penelope Cruz

Sau...Daca ma mai uit o data: Kate Winslet magindesc.gif
Altheea
none of them tongue.gif
Diana.
Salma Hayek?
Altheea
Daaaaa! biggrin.gif
Diana.
Traiasca domnu` Maat, s-a uitat in monitorul lapului in trecere si cica: Asta e Salma Hayek! morderis.gif
BRB cu poza.

dr_wise
Bre, mai grele n-aveti?! Eu le ghicii pe toate din prima! Mai ales pe madam Banica, dupa tona de rimel.
Astia-s ochii lui Nea Al Pacino!!!
100%
Diana.
Poza orgiginala:

biggrin.gif Dap, este vorba de Al Pacino .
... Pina "ne dam mina" am zis sa punem usurele. smile.gif
Doftoreaso, baga !
dr_wise
Haoleuuuuu!
Stai o militzara, sa gat poze....
Gagici, mor de ras!!!
Stati sa pun poza...una mica, mica, cat o picatura...nu mai ghiciti pana la pensie!!!
Moment....
Vineeeeeeeeeeee!!!!!

Totusi...e prea usoara!!!
Teocris
Una mai mica n-ai gasit? Nici cu ochelarii pe nas nu vad cine e zapacitul.gif
Fanny
N-o fi dr House pe care toate il indragiti?
Diana.
Nope, nu e el.
Fanny
Nu-s fan... mi-am dat si eu cu presupusul. tongue.gif wink.gif
Diana.
Dofteoreaso, treci si da raspunsul, scopul jocului e sa mearga mai departe, nu sa il intepenim.
Diana.
Paul Newman ! Poza veche...
Lilisor
Eu cred ca este Jack din "Men in trees" indragostita.gif . Adica James Tupper dupa cum zise Google.
Diana.
zapacitul.gif Mie mi s-a parut ca e Paul Newman in tinerete.
Nu aveam cum sa ma gindesc la asta, pentru ca actorul nu se poate numi chiar un actor cunoscut, cum zice la topic, ci mai curind cvasi-necunoscut. : joaca in filme de-abia din 2001, cu predilectie pe roluri secundare, mai mult in seriale tv unde are tot aparitii sporadice. Pina la Men in Trees, era "almost nobody". Si in acest serial apare in 34 de episoade.
smile.gif
Lilisor
Poi da ca el s-a facut oarecum cunoscut tocmai datorita rolului din acest serial, asa cum si alti actori care ori erau uitati ori erau newcomers s-au facut cunoscuti prin intermediul serialelor populare din ultima perioada gen Grey's anatomy cu Dr. "McDreamy" a.k.a Patrick Dempsey.
dr_wise
QUOTE(Lilisor @ Jun 7 2008, 07:36 AM) *
Eu cred ca este Jack din "Men in trees" indragostita.gif . Adica James Tupper dupa cum zise Google.

indragostita.gif indragostita.gif indragostita.gif Yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! El e!
Lilisor, engage, please!
Lilisor

Dupa 2 restarturi si 3 caderi de net closedeyes.gif

kary_pink
Keanu Reeves?
lxn
Cu siguranta e Keanu biggrin.gif
Lilisor
Asa este, Keanu Reeves.

Kary, ai onoarea.
kary_pink
angeldust
Sean Penn

Eu zic ca daca suntem pretty sure si avem si imaginea doveditoare, sa nu mai asteptam acordul si sa punem direct poza urmatoare, sa nu tinem jocul pe loc.
Diana.
Indubitabil e Sean Penn!
estifftopic.gif Mi-a placut mult in citeva filme precum "I Am Sam" si "Dead Man Walking".

De acord cu tine, insa trebuie sa fie exact aceeasi imagine. Pe asta cu Seann Penn am gasit-o si eu. smile.gif
angeldust
Ok, deci asta e poza cu Sean



si asta e imaginea urmatoare, easy one smile.gif

Lilisor
Jude Law.


Revin mai tarziu cu o poza.

Noul personaj
dr_wise
Steven Tyler/ Aerosmith?
Diana.
cred ca ai ghicit si poza e asta
dr_wise
OK. Cotrobai dupa poze...

ptiuu! e prea mica!
O schimb?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.