Help - Search - Members - Calendar
Full Version: IMPORTANT: Pentru utilizatoarele de siteuri de joburi
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Cariera, Afaceri Proprii
Diana.
PENTRU FETELE CARE ISI CAUTA UN SERVICIU PRIN SITEURI DE JOBURI
daca la profil pe siteurile de joburi aveti adresa de mail de tip YAHOO.COM, HOTMAIL.COM, ACASA RO, .GO.RO, HOME.RO, schimbati-o cu una de GMAIL.COM cat mai curind!
Adresele de GMAIL sunt functionale 99.99% din timp pe cind:
- yahoo-ul are niste filtre PENIBILE si uneori nu ca trimite mesaje legitime in BULK, ci LE STERGE si tu habar nu ai ca ai pierdut un email important! chiar daca expeditorul mesajului este trecut in "adress book"!
- HOTMAIL: livreaza in JUNK sau nu livreaza DELOC
- .GO.RO SI .HOME.RO au probleme de cel putin 3 ani, in casutele alea NU intra mai nimic
- ACASA ro refuza mesajele

angeldust
Da, bine zici wink.gif Eu contul pe unul din site-uri il am tot cu mail de yahoo pt ca l-am facut acum mult mult timp cand nu stiam de asta si mi-a fost lene sa il mai schimb, dar apoi toate conturile mi le-am facut pe mail de gmail.
Bine ca mi-ai adus aminte sa imi updatez si eu CV-urile ca sunt toate in paragina laugh.gif si presimt ca luna ce vine o sa am nevoie de ele in forma buna biggrin.gif
Bia
Multumim, Di!
andreuta
eu am adresa d eyahoo.com si ma bombardeaza astia cu anunturi
deci mi le trimit
Diana.
Sigur. Ai dreptate.
Numai ca, vezi tu, eu am o baza de date cu + 50.000 de abonati la newsletterpe elady.ro si inca + 9.500 de clienti de pe urma carora traiesc. Ei platesc, eu furnizez serviciul, ei sint fericiti, io maninca o piine...

Si iti spun ca NU ajung TOATE.
Daca tu ai primit, nu inseamna ca primeste toata lumea.
Pentru mai multe edificare:
Problemele filtrelor de doi lei de yahoo care nu livreaza sa trimit in SPAM mesaje legitime

Deci nu ajung. biggrin.gif
Nu este vorba ca nu trimit unii, e vorba ca NU AJUNG datorita filtrelor. Stii, io din asta traiesc. Din ce platesc clientii. De 5 ani in martie. Si unii dintre ei se trezecc cu serviciul furnizat de catre noi suspendat din cauza ca folosesc adrese de yahoo. Si nu primesc proformele. Si nu fac plata. Si se taie serviciul. Asa de bine funxtioneaza mailul gratuit de la yahoo... biggrin.gif
valentinad
asa este. eu trimit mailuri de pe mailul de firma pe yahoo si intra in spam. Si se intampla asta numai cu mailuri importante sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.