Help - Search - Members - Calendar
Full Version: eLady`s Hot Bar & Lounge XXI
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
albinuza
Buna dimineata!!
Am ajuns la munca, si ma apuc de treaba!
Va pupalesc si va doresc o zi buna kiss.gif
Teocris
Neata! Si eu am ajuns la birou de o ora.
Iar e frig, cerul e gri...Nu-mi place nusepoate.gif
Roxana_
Neata!
Si eu ma intrebam pe unde o umbla BG, ca n-am vazut-o demult.
Albi, ai stiut cum sa pui problema. Cine stie in ce apartament misto vei ajunge smile.gif.
Angelu' friends3.gif
Cleo, macar voua va platesc overtime-urile. Noua nu....si pentru ca s-a schimbat directorul nu-mi mai iau nici prima. Dar asta e...noi sa fim sanatosi.
Lexie, pai cam asta e viata mea din timpul saptamanii. Eu zic totusi sa nu te arunci asa din prima cu munca, esti prea tinerica.
Ma simt tare obosita...si toata noaptea am visat ca m-a inselat barbata-miu, ca am suferit cumplit, ca m-am despartit de el, ca eram si gravida etc. M-am trezit c-un chef de plans de zile mari. Oi fi mai sensibila in perioada asta magindesc.gif ?
albinuza
Categoric!!! Stai linistita! Deja te lucreaza subconstientul, ca ce te faci daca te lasa nesigur.gif
Pai apartamentul in care stau acum e super mare si misto. Si am cada. Ceea ce e f important pt mine.
Daca nu imi place asta nou, raman aici si gata!
Azi am o stare...nu stiu... ciudata. Dar inspre bine! Ma simt ciudat zapacitul.gif
Master of Norules
Angel, ia zi-le tu asa frumos la ai tai, sa nu-si mai faca obligatii la madama ta si next time nu mai ai treaba cu ea.
Nu esti evil cand nu mai suporti bulsiturile, mai rabufnesti. Eu zic s-o ignori cat poti pana pleaca.
Mie mi-e dor de doamna cu decolteul frumos, pe 3A n-am mai vazut-o de ceva timp si pe Meg.
Szimcsi
Neata!

Angel, nu credeam ca o sa te faca pe tine o femeie laugh.gif Lasa, ca mai ai un pic si scapi! 322.gif

Albi, you go girl!!! Sunt mandra de tine!
Lexie
Neata!

Roxi, am intrat in forta la noul job pentru ca am picat intr-o perioada foarte aglomerata si am fost nevoita sa alerg cu plutonul, nu puteam ramane in urma. Nici sa refuz sa merg la targ nu puteam, fiind noua.

Problema e ca astazi ma simt tare obosita, iar ieri si azi dimineata am avut palpitatii si o presiune in capul pieptului cand eram pe la metrou si nu-i deloc placuta senzatia.
Si-i urasc pe dobitocii astia ca opresc in fiecare dimineata metroul la Politehnica si sta acolo cate 5 minute si ne coacem toti ca niste sardine nenorocite. Vreau masina, sa-mi omor nervii in trafic in loc sa raman fara aer in metrou!

crying.gif
sylvia_31
Albi, I like your style ! estiok.gif

Angel, lasa, gandeste-te ca ti-ai scos parleala cu celulita, acum are la ce sa se gandeasca vreo 3 sezoane morderis.gif

Mor de frig la birou, inca nu ne incalzim cu nimic. Mie daca-mi intra frigul in oase, nu-mi mai iese pan' la primavara ...
kalua
Neata! smile.gif
Trebusoara multa. wavecry.gif
Szimcsi
Lexie, ce targ?

Kari, spor la treaba, sa iti reuseasca toate! kiss.gif

Sylvia, eu am trecut deja la cizme. Cred ca sunt cea mai friguroasa persoana din lume, eu nu functionez bine sub 27 de grade. zapacitul.gif Asa ca, daca esti ca mine, infofoleste-te. E mai sanatos.
Lexie
Szi, targul de imobiliare care s-a desfasurat in perioada 18-21 la Casa Poporului. A fost obositor si ma resimt. sad.gif

Ce vreme cah!
Szimcsi
Credeam ca ai fost la Advertising, ca mine smile.gif Am fost si eu sambata, dar eu m-am distrat, ca am fost vizitator, nu expozant si in plus, in pavilioanele alaturate s-a desfasurat Modexpo! De unde m-am ales cu o pereche de cizme indragostita.gif
Lexie
Ce fain! Din pacate n-am ajuns pe acolo pentru ca am fost prinsa all day long, intre 10-19 au fost orele de vizitare si am stat non-stop acolo.
Roxana_
Sa porti cu placere cizmele Szi!
Mi-am dat drumul la aer, ca si la mine-i frig in birou.
Nu stiu ce se intampla cu metroul asta, dar circula f prost (mi-au spus colegele, ca io nu mai calc prin metrou).
Gata, va pup si spor la treburi!
albinuza
Tocmai am aflat ca, colegul de birou se muta in alt birou, si eu voi ramane aici cu femeia care vine sambata. Adica voi fi eu acum un soi de sef in biroul asta. Si nu-mi place, pt ca femeia care vine are vreo 5o de ani. Si cum pot sa eu sa fiu autoritara cu o femeie de 50 de ani?
Eu nu stiu cum se face crying.gif Mi se intampla prima data crying.gif
Lexie
Dar cine spune ca trebuie sa fii autoritara? Intai vezi cum este respectiva si daca te intelegi bine cu ea, nu trebuie sa fii autoritara. In plus, exista tonul autoritar politicos care rezolva multe. wink.gif
angeldust
Albi stai linistita. Nu e nevoie sa fii autoritara. Ii impui respect doar prin ce spui/ faci. Daca iti faci treaba bine si nu te intinzi la povesti cu ea, it should be ok. Daca sare ea calu si incearca sa fie autoritara cu tine, i-o retezi din prima. Ah...si ii daca toate strategiile dau gres, exista una sigura cu care iti poti tine mereu subalternii in priza si cu capul plecat : le dai de lucru mai mult decat pot duce laugh.gif
albinuza
Eu am inteles ca femeia stie meserie, si sper sa nu fie nevoie sa stau calare pe ea. Astia au zis ca eu raspund de ea, cu ea nici nu or sa vb mai mult decat strictul necesar. Eu o sa iau suturile daca nu se descurca...
Szimcsi
Mai, femeie, nici acum nu e bine? Te pun astia sef de birou si nici acum nu iti convine? laugh.gif Hai, ca esti haioasa! tongue.gif
Lexie
Chill and just do it! Nu-ti face griji inainte sa fie nevoie wink.gif
happyCat
Cum adica mai Albi, adica ei angajeaza o persoana aleasa de ei si apoi daca nu isi face treaba e raspunderea ta??? Eu n-am mai auzit asa ceva!
Daca tot te fac aia sefa in biroul tau, sa te las pe tine sa iti selectezi echipa cu care sa faci treaba!
rozy
Buna ziua!
Eu tocmai am fost afara cu patrupedul (ma chinui ca macar o data pe zi sa-l tin mai mult,vreo juma de ora,afara). Si de bine ce s-a vazut libera, s-a uschit laugh.gif
Asa ca a trebuit sa ma duc dupa ea prin toti maracinii. La intoarcere eu m-am poticnit,ca nu aveam carare,si se uita ea dupa mine,chiar s-a intors sa vada de ce nu vin laugh.gif
albinuza
laugh.gif Oiseau! Vezi ce patruped de treaba? indragostita.gif

Aaa nu e ca nu imi convine, doar ca e ceva nou si nush cum o sa fac. Dar chiar asa, o sa stau linistita, si vad cum decurg lucrurile!
Pai da, ca asa a fost si cu colegu'. La inceput el lua mai mult suturile pt buliturile mele. Acum mi-a venit randul... biggrin.gif
Roxana_
Tocmai ce ma plangeam saptamanile trecute ca-i naspa sa fii sef....dar lucrurile s-au remediat in timp. Dar va dati seama ce-ar iesi daca m-as apuca sa citesc si carti care sa ma instruiasca in domeniul asta tongue.gif. Asa ca Albi, ii mult pana te inveti...ca s-ar putea sa-ti placa. Depinde mult de calitatea omului cu care vei lucra.

Ma duc sa-i dau de mancare lui bebe si maica-sii smile.gif.
Diana.
Ce dragut; ori nu vi se deschide forumul (ceea ce e imposibil, pentru a merge) ori nu e nimeni online. what`s up ?
albinuza
La mine apar 2 membri si un anonim. nesigur.gif
Si 71 de vizitatori
Diana.
mai deveme eram eu si google; si vreo 80 vizitatori... ma gindesc ca o fi filtre de ip de la nenorocitii aia de ISPisti mad.gif
Roxana_
Pai eu intru si ies...ca daca-l las deschis sunt tentata sa mai citesc si pe la alte topicuri si nu am timp. smile.gif
Am mancat si mi-am luat provizii si pentru diseara, ca iar innoptez pe aici.
kalua
Si io am mancat, mai acusi vin la mine niste oameni la un training scurt.

Szi, felicitari pentru ultimul articol! kiss.gif
Roxana_
Felicitari Szi! Si pe mine m-a cam marcat subiectul asta, de-am visat aseara aiureli despre barbata-miu.
Di, sa stii ca mai devreme nu a mers din prima forumul, dar am dat refresh si-a fost ok.
Diana.
pun pariu ca ra un filtru- ca mie imi mergea fara probleme
Szimcsi
Ma bucur ca v-a placut . Adevarul este ca m-am cam gandit la asta in ultima vreme.
Diana.
apai a fost ceva scris de tine sa nu ne placa ? smile.gif
kalua
Ptiu, a ajuns la noi la firma, in UK, unul destept. Nu-mi vine sa cred, da sa-l mai scuip o data la buric, vorba doftoresei.
bulina
haha cum e asta cu scuipatu' la buric?? smile.gif)) forma estica a expresiei "ptiu sa nu te deochi"?

asta micu va saluta agatat de dulap, io dintre cafele si de la inaltime (asta deoarece sunt pe tocuri de 10 si mi-a zis unu' intr-o zi sa ma dau jos sa poata si el vorbi cu mine )
Lexie
Ii treaba multa si de aia nu avem timp sa comunicam, pare-mi-se sleep.gif Cel putin eu's tare bizilica!
Cleo
neata girlies

bulina sa-si ia el un scaunel daca tine neaparat sa te priveasca-n ochi cand stati in picioare altfel sexy ladies must wear high heels sexylady.gif

szi kiss.gif fain ai scris.
ce faina si simpla e viata uneori si ce le place altora sa si-o complice pe spezele proprii si a altora si bineinteles contra-cost ca doar nimic nu vine fara urmari

Roxi sa le fie rusine!
eu oricum am lucrat si overtime de voluntar insa aici rar vezi asa ceva. Iti poti regla ceasurile dupa ei la pauza si la ora de plecare acasa. La secunda!!
Diana.
Am venit de la cumparaturi; fix peste o ora sun la doctorita sa vedem daca ramine pentru azi sau alta data.
Sint harnica am facut pui la rotisor ( aka biggrin.gif de cumparat) laugh.gif
happyCat
Sa nu uiti sa ii dai si la Bonita un picut de pui! smile.gif
kalua
M-a pus naiba sa zic ca nu merg cu firma la Oktoberfest, a venit seful cel mare sa ma intrebe de ce si cum, ca sa vin totusi, bla, bla. S-apoi lui nu poti sa-i spun sa se uite pe fruntea mea ca scrie mare NU si gata. mad.gif
Diana.
Apai nici mie, nici domnului Maat nu ne palce pieptul- asa ca-l maninca "gagicile".
Nu stiu in ce casa e Soarele, dar e un moment nefavorabil pentru forumul eLady/ ne-am umplut de falfabeto-filozoafe biggrin.gif
Hai s abate, apa-n piua! laugh.gif
albinuza
unde unde??? biggrin.gif
Diana.
Iete, Albi, hop si ea cu acusorul. Pupa-i-as antenele!

Topicuri mai ciudate ca astea rar, moncher!
albinuza
da mai, da' cu timpul devenim mai intelepte si trebuie fructificata treaba, ca daca nu dam in scleroza daca nu ne exteriorizam biggrin.gif zapacitul.gif
Diana.
Mie mi s-a bolunzit sinapsa... morderis.gif
happyCat
Mustaciosii mei cand simt miros de pui sunt calare pe mine, nu scap de ei pana lu le dau. Mai ales Maxx, sta cocotat pe un cos de nuiele langa frigider si cand deschid frigiderul isi baga capul inauntru.

Alarma alarma SOS: altul cu reclama la topicul pantofi !!!
fantasy
Mai trec si eu pe aici.....intru in fiecare zi si mai citesc forumul..dar nu prea mai scriu...poate nu am ce sa scriu..habra n-am..sunt intr-o pasa proasta, a venit frigu, toamna...da macar sunt sanatoasa mi-au iesit si analizele la sange si alea gineco OK

Vreau sa se intamle ceva..dar nu stiu ce...
Cleo
QUOTE(happyCat @ Sep 23 2008, 10:38 AM) *
Mustaciosii mei cand simt miros de pui sunt calare pe mine, nu scap de ei pana lu le dau. Mai ales Maxx, sta cocotat pe un cos de nuiele langa frigider si cand deschid frigiderul isi baga capul inauntru.


laugh.gif I can picture that laugh.gif

pisoiul alor mei cand ne jucam prin bucatarie si bineinteles indesa cate ceva sub mobila din bucatarie si ceva-ul trebuia desigur scos ma puneam in 4 labe biggrin.gif sa ma uit si el se uita asa parca mirat la mine si-si punea capul fix in fata ochilor mei sa se uite si el fix pe unde ma uit eu laugh.gif mortal era!

daca-i dadeam de mancare ceva care nu-i placea facea gestul ala de parca ar ingropa ceva laugh.gif si mai si scotea un icnet asa ca o pufnitura indignata. hm!

fanta cred ca exista si astenie de toamna smile.gif
trece si asta
bulina
la mine este un fel de stafidire/scofalcire a neuronului cred ca... se poate observa dupa poza de mai jos

Cleo
laugh.gif e-n extaz pufosu
nice shoes sexylady.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.