Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Astrele si artita mea
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Diana.
Daca nimeni nu incepe, am sa o rog pe Vesta sa imi spuna daca am vreo sansa din punct de vedere astrologic sa mi se imbunatateasca starea de sanatate.
Data si locul nasterii: 29 aprilie 1973, aproximativ ora 22:30.
wink.gif
...sparg eu ghiata!
smile.gif

Mi-i de-ajuns un raspuns extrem de scurt.
smile.gif
Vesta
Draga mea,
harta ta natala nu arata nici un fel de predispozitie nativa/ereditara spre o asemenea boala. Asta sugereaza ca ai capatat-o in aceasta viata din cauza unor erori pe care le-ai facut.
O astrograma orara si o scurta etalare in tarot mi-a aratat atat cauza, cat si calea pe care trebui sa mergi. Dar prin aceste metode, poti afla si lucruri mai delicate despre persoana respectiva, asa ca tu spui daca raspunsul il primesti aici.
Diana.
No, pe pm atunci... zapacitul.gif Mi-ai stimulat curiozitatea...
Zau ca ma bagi la idei...
Vesta
Atât astrograma natală, cât şi cea orară şi tarotul arată faptul că te-ai angajat cu prea multe responsabilităţi, ceea ce te face să semeni cu un cruciat în fiecare zi de muncă. Astfel te-ai „rigidizat”(o să înţelegi ce spun) prea tare nu numai la exterior, ci şi la nivel mental(Mercur în Capricorn). Ori tu nu eşti aşa, cel puţin la nivel sufletesc/temperamental(Soarele în Taur şi Luna în Peşti). Astfel ţi-ai forţat spiritul să devină prea critic, prea sever. Te „văd” cu ochii minţii, rebelă, nonconformistă, cu izbucniri bruşte de furie, imprevizibilă şi „devorând” energiile celor din jur, dar mai ales pe ale tale. Genunchii fac exact legătura între sufletul omului şi personalitatea lui. Când ei suferă, înseamnă că cele două nu sunt în concordanţă. Feminitatea ta refulată, respinsă din conştient în subconştient, tandreţea neexprimată, dulceaţa vieţii de femeie, care trebuie să fie receptivă, nu activă, specific bărbatului, toate astea creează frustrări care se acumulează. Asta nu înseamnă că o femeie nu poate fi activă, nu poate fi şef, Nu! Dar trebuie să aibă acasă oaza de tandreţe, de iubire, unde să primească, dar şi să dăruiască.
Deja e destul ce am spus.
Diana.
Shit! Ai dreptate! Am inteles perfect!
Sarut mina mult!
E adevarat: sint un Hitler cu fusta si fara mustata! Of!

SOARELE ÎN TAUR
Este o pozitie favorabila norocului financiar dar da si o tendinta la extravaganta, mai ales vestimentara; o atractie puternica fata de sexul opus, ducând câteodata la consecinte suparatoare; o mare forta fizica; o mândrie care-l împinge pe nativ sa se expuna pentru a i se admira vitejiile. Taurul guverneaza larinxul, e motivul pentru care Soarele în Taur adauga forta corzilor vocale si da persoanei o voce puternica si agreabila.

Soarele in Taur presupune sa avem mare grija la cantitatea de alimente pe care le ingurgitam, caci exista tendinta, fiind activata tiroida (de catre soare), de a manca peste masura. Incercati sa gasiti o modalitate de a pastra legatura cu pamantul caci asta va incarca bateriile, munca in aer liber in gradina ar fi cea mai benefica activitate. Incercati sa daruiti din preaplinul emotional si celorlalti pentru ca energiile sa se reinoasca, sa nu devina o apa statuta. Sunt benefice si activitatile menite sa ne infrumuseteze corpul si spiritul. Sunteti mai relaxati mai asezati si mai stabili mai ales daca pastram legatura cu pamantul.

Luna în Pesti da un intelect receptiv, o imaginatie fertila, un caracter indolent, instabil cu tendinta de a-si plânge de mila. Persoana va fi înclinata mai degraba spre reverie decât spre actiune, de unde neplacerile si deceptiile care o vor asalta pe drumul vietii. Aceasta pozitie conduce adesea la mediumnitate, mai ales daca Neptun are un aspect advers, caci aceste persoane sunt foarte sensibile în a cade sub influenta spiritelor-control si le place tot ceea ce le excita emotiile. Sunt de asemenea foarte locvace. Daca un aspect bun al lui Venus sau al lui Mercur le da înclinatia spre muzica, ele vor cânta cu mult sentiment si inspiratie. Daca Luna este stresata în Pesti, probleme de iubire vor putea aduce suferinte. Pestii sunt pe culmea celei de a XII-a Case, iar Luna în aceasta casa indica din partea parintilor o tendinta spre betie, care îi va face sa-si neglijeze copiii si acestia vor putea fi în sarcina institutiilor caritabile pâna la majorat.

Luna in Pesti
Cei cu Luna in Pesti sunt intuitivi, rezoneaza psihic si afectiv cu mediul inconjurator, se "scalda" in emotii si sentimente, isi pot manifesta devotamentul fata de o persoana sau o cauza. Sunt sociabili, receptivi, concilianti, darnici, romantici, senzuali, creativi, inspirati. Dar pot fi si pasivi, lipsiti de directie, influentabili, ezitanti, alunecosi. Se complac adesea in situatii incurcate, tainice, echivoce, suspecte. Pot fi victima unor dusmanii secrete, boli lungi, handicap fizic, internare in azil, ospiciu, penitenciar, dependenta de alcool sau drog.

AFECTIVITATE
Iubeste cu toata fiinta, tinde sa se "dizolve" in fiinta iubita, dar are o viata sentimentala complicata. Se ataseaza deseori de cine nu trebuie (inclusiv de persoane cu tare fizice, morale sau sociale), e predispus la "masochism afectiv", la legaturi ilicite, la doua sau mai multe casatorii.

CASATORIE SI FAMILIE
Ca parinte, este cald, devotat si foarte atent, insa poate avea un comportament derutant in ochii copilului.

SANATATE
Luna in Pesti da o constitutie fragila si tendinta catre edeme, anemii, afectiuni ale labei piciorului, excrescente sau tumori, infectii, afectiuni psihice.

Exemple: Catherine Zeta-Jones, Alicia Silverstone, Cybill Shephard, Frank Sinatra, Paul Newman

AM O PEDISPOZITIE DE NUMA-NUMA...
angeldust
Cunoscand-o cat de cat pe Di, pot sa zic ca Vesta a nimerit la fix smile.gif

Macar sper ca pe Vesta o asculti si o lasi mai moale, ca noi ti-am tot spus pana acum si te-am tot trimis prin vacante si SPA-uri in care n-ai mai ajuns in veci laugh.gif
Diana.
Nu-i numai munca. E faptul ca am uitat sa ma bucur de viata si tot bodoganesc tata ziua... simt ca nu primesc sprijin de la cei din jur si ma consum. Na, ca am spus-o!
angeldust
De pacatul bodoganitului toata ziua ma fac si io vinovata, de asta nu stiu cum se scapa si cu ce se trateaza laugh.gif
scorpirescu
Cu "dureri" in cot. Mai trebuie si din alea din cand in cand. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.