Help - Search - Members - Calendar
Full Version: scorpirescu - previziuni
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
scorpirescu
Si scorpirescu vrea. 18 noiembrie 1977 ora aproximativ 13.15, Roman judetul Neamt

As vrea sa stiu daca se prefigureaza ceva dragut si pentru mine in viitorul apropiat - sentimental vorbind. Ok,ok si profesional. A fost destul de urat pana acum, dar mi-ar place sa cred ca va rasari soarele si pe strada mea. Ca, na, cum zic unii ... am o varsta si o mica familie nu mi-ar strica.
Cum a spus si Angel, ma simt foarte departe de locul meu, ca si cum viata mea inca nu a inceput si sunt intr-o continua asteptare a unui 'click'. Oricum, sper ca inca nu a inceput si best is yet to come biggrin.gif.
Sar'na.

Vesta
Īn primul rānd, va trebui să faci o corecţie a orei de naştere pentru că 10 minute mai tārziu(13:25), Ascendentul tău se mută din Vărsător īn Peşti şi odată cu el se schimbă şi casa căsătoriei.
Dar şi aşa, capitolul afectiv este foarte greu īncercat. Cu Venus īn zodia Scorpionului, īn care şi aşa nu se simte prea bine, dar şi cu aspecte dificile cu planete masculine, situaţia stă cam aşa: posibile deziluzii sentimentale, certuri; eşti o fire contradictorie, schimbătoare cu un puternic impuls sexual, gelozie, posesivitate, emotivitate, magnetism sexual puternic(succes la sexul opus); iubeşti puternic, dar distrugător(sau autodistrugător). Dorinţă īn a fi liberă, a fi tu īnsăţi şi să faci aşa cum īţi place. Adesea, ai dificultăţi īn menţinerea relaţiilor pe termen lung, fie din cauză că ele se prăbuşesc printr-o diminuare a interesului tău(instabilitate emoţională dată şi de Luna exact pe Ascendent), fie din cauză că sunt prea multe dorinţe şi conflicte interioare care declanşează confruntări epuizante şi furtunoase emoţionale. Acestea pot apare datorită insistenţei tale de a avea propriul tău drum, ceea ce poate să intre īn dezacord cu punctele de vedere ale partenerului, cu nevoile şi dorinţele sale. Relaţiile secrete sunt foarte posibile şi īţi satisfac acel īndemn/curiozitate către excitare şi chiar pericol, unde te poţi exprima chiar şi mai nestigherită ca de obicei.
Of, ce să-ţi mai spun, că mi-ar trebui foarte mult timp. Ideea este că ce iubesc eu la voi, Scorpionii, deşi sunteţi atāt de blamaţi uneori de ceilalţi, este capacitatea voastră extraordinară de a vă transforma, deşi adesea o faceţi tocmai cānd ajungeţi la marginea sau chiar pe fundul unei prăpăstii afective. Dar tocmai pentru asta sunteţi şi mai de admirat.
Īn concluzie, cum īl ai pe Saturn īn poarta căsătoriei, care se opune şi creează tot felul de piedici, e nevoie să te „reformulezi” şi asta īţi stă īn putere: numai să vrei!
scorpirescu
Of, stiam eu ca-i nasol. sad.gif Ora nasterii poate fi eventual ceva mai devreme, dar nu cred ca mai tarziu. Si eu de 8 ani m-am mutat in Cluj-Napoca, iar la ultima aniversare aici eram. Acum am vazut ca trebuia sa specific si asta, dar n-am apucat decat acum.

Ok, mersi mult, Vesta kiss.gif
angeldust
Hai bre scorpi ca n-o fi draku asa negru. S-o gasi vreunu care sa aprecieze intr-atat umorul si efervescenta ta (ca sa nu mai zic de cracii tai bengosi laugh.gif ) incat sa treaca peste toata capriciile pe care le ai smile.gif Si amu nah, daca stii ca le ai, mai lasi si tu de la tine tongue.gif

Eu stiam ca persoanele cu Venus in Scorpion sunt f kinky din punct de vedere sexual biggrin.gif
Acu sa ne zica scoprirescu daca asa este laugh.gif Marturiseste tot!

Vesta
QUOTE(scorpirescu @ Oct 5 2008, 06:49 PM) *
Of, stiam eu ca-i nasol. sad.gif Ora nasterii poate fi eventual ceva mai devreme, dar nu cred ca mai tarziu. Si eu de 8 ani m-am mutat in Cluj-Napoca, iar la ultima aniversare aici eram. Acum am vazut ca trebuia sa specific si asta, dar n-am apucat decat acum.

Ok, mersi mult, Vesta kiss.gif

Nu as vrea sa redau aici cea mai trista intrebare pe care am primit-o vreodata ca sa intelegi atunci cat de fericita poti sa fii pentru ca imbunatatirea situatiei pe acest plan depinde foarte mult de tine, asa ca situatia nu este chiar asa de ... "nasoala" cum ai spus tu.
Desteapta esti, frumoasa la fel(am spus doar de "magnetism sexual"), vointa ai, trebuie sa inveti sa folosesti aceste daruri pentru a evolua spiritual si a-ti face viata mai buna.
Nu mi se pare nimic tragic in asta, sincer.
scorpirescu
Problema nu este, Anjel, ca nu pot trece unii sau eu peste capriciile mele ci ca nu este cine sa treaca peste ele. smile.gif Si nici nu a fost pana acum mare lucru inafara de o suferinta prelungita pentru una persona equivocada, iar pe viitor intrevad si mai putine sanse. Adica ar cam trebui sa pice peste mine ca sa observ. Ase ca speram si eu ca Vesta sa zica ca se prevede ceva cutremur si mi se schimba existenta smile.gif. Stii tu... pica para malaiata in gura lui natafleata. In fine, que sera sera.

Cat despre partea cu Venus in Scorpion I plead guilty. laugh.gif

natafleata.
chintesenta_raului
manca-o-ar mama pe surata de zodie si ascendent kiss.gif
hai bre ca nu e dracul chiar asa de negru smile.gif
Vesta
QUOTE(scorpirescu @ Oct 5 2008, 10:22 PM) *
Problema nu este, Anjel, ca nu pot trece unii sau eu peste capriciile mele ci ca nu este cine sa treaca peste ele. smile.gif Si nici nu a fost pana acum mare lucru inafara de o suferinta prelungita pentru una persona equivocada, iar pe viitor intrevad si mai putine sanse. Adica ar cam trebui sa pice peste mine ca sa observ. Ase ca speram si eu ca Vesta sa zica ca se prevede ceva cutremur si mi se schimba existenta smile.gif. Stii tu... pica para malaiata in gura lui natafleata. In fine, que sera sera.

Cat despre partea cu Venus in Scorpion I plead guilty. laugh.gif

natafleata.

Ufff, mi-ar place să-ţi spun pe numele mic, nu Scorpirescu. Iubita mea, īnceputul anului viitor īţi aduce īn mod sigur o prietenie interesantă şi "aprinsă", dar nu pot să ştiu cīt de serioasă va fi relaţia. Īn primul rānd, e vorba de eroarea la ora de naştere. Pānă nu īţi fac o corecţie, nu am cum să ştiu care este cu adevărat casa relaţiilor pe termen lung şi a căsătoriei, īn special.
Apoi, un horoscop previzional anual, se face la aniversare, deci din noiembrie. Atāt din cauză că atunci ştii exact locul unde te-ai aflat īn ziua respectivă, dar aşa e şi bine, din punct de vedere astrologic, creştin, mistic, dacă vrei.
După părerea mea, viitorul este o multitudine de lumi paralele, care se construieşte pas cu pas, īn funcţie de alegerile pe care le facem la răscrucile vieţii(cāteva momente importante din viaţa fiecărui om) şi e bine să nu forţăm şansa care ni se dă de a ridica un pic vălul de deasupra lui.
Master of Norules
Hai mai scorpirescu nu fi trist consolare.gif si eu ii admir pe scorpioni ca sunt atat de luptatori si eu stiam la fel ce zicea Angel.
Stii cum e, cand nu te astepti atunci rasare soarele. smile.gif
scorpirescu
Pe scorpirescu il cheama Daniela. smile.gif Dar inafara de parinti si restul rubedeniilor, tata lumea ii spune Dana.

Vesta, multumesc din suflet!! kiss.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.