Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Despre boli si copil
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
scumpic
Draga Vesta,

Vin si eu cu intrebarile mele, ce mi-ai spus la inceputul anului s-a adeverit, acum vreau sa stiu mai departe. 322.gif
As vrea sa aflu daca sanatatea mea se va imbunatati, eu am poliartrita si lupus eritematos sistemic si daca se poate si cauzele acestor boli si ce ar trebui sa fac eu pentru insanatosire.
Si as vrea sa mai aflu daca am vreo sansa sa am un copil.

Data nasterii: 21 iulie 1969
Locul: Cimpina
Ora 9 - 9.15 a.m
Locuiesc acum in Bucuresti.

Multumesc!
Vesta
Sper că s-au īndeplinit prezicerile mele bune, căci cele rele ştiu că o să fiu iertată oricum dacă nu se īndeplinesc.
Astrograma ta natală este ca o carte īnchisă, cel puţin la o analiză superficială, īn ceea ce priveşte problemele tale de sănătate. Nu ai planete retrograde, slăbite sau afectate de aspecte negative īn cele două case ale sănătăţii. La prima vedere, nu ar fi trebuit să fii bolnavă. Dar totuşi există ceva care arată o karmă familială pe linia mamei, o datorie pe care o ai din altă viaţă faţă de ea. De asemenea, ea se poate să fi greşit īn această viaţă, īntr-un fel faţă de tine: poate nu te-a dorit sau poate relaţia voastră nu a fost prea caldă. Nu ştiu dacă nu cumva şi tu ai refuzat, la rāndul tău, să devii mamă īnainte ca boala să se declanşeze.
Aceste probleme de sănătate au la bază un puternic sentiment de tristeţe al tău, poate din timpul copilăriei sau chiar...dinainte(se poate transmite de la mamă la făt), un simţ exagerat al vinovăţiei pe care ţi l-ai cultivat tu īnsăţi sau ţi-a fost cultivat.
Aşa cum arată astrograma bolii tale(pentru că una este consecinţa celeilalte), este clar că deşi nu vei scăpa de ele, poţi avea o viaţă lungă şi fericită. Īnţeleg că ai o vitalitate extraordinară şi că ţi-ai păstrat dorinţa de mişcare, de a călători, īn ciuda īncercărilor de limitare din partea bolii. Tot astrograma bolii arată că medicina alopată nu te-a ajutat foarte mult şi că terapiile alternative par să fi dat mai multe roade. Mergi pe aceeaşi variantă pentru care ai optat īn ultimul an.
Īn ceea ce priveşte copiii, mă tem că nu pot să-ţi dau aceleaşi īncurajări.
scumpic
Da, prezicerile bune s-au indeplinit.
Esti extraordinara, asa e cum spui. Este vorba de tristete, da, din copilarie a venit, abia am scapat cu greu de ea, iar simtul vinovatiei a fost exagerat de mare ani de zile. Si, da, am refuzat sa am un copil inainte de a ma imbolnavi.
Da, am vitalitate, o puternica dorinta de viata, ma misc, fac de toate ca sa am o viata normala si in ultimul an mi-am revenit foarte mult folosind multe remedii naturale.
Mulumesc mult!
Master of Norules
Scumpic multa sanatate, OMG ce greu trebuie sa-ti fi fost. Sper sa-ti fie bine de acum in colo si sa fii fericita.
Incearca si acupunctura daca n-ai incercat-o pana acum poate te ajuta si ea.
scumpic
Multumesc Master, acupunctura n-am inercat-o, chiar as vrea, dar cind ma mai eliberez putin, acum sint cam aglomerata. Acum ma simt bine, chiar am sperante mari, ieri am aflat o veste foarte buna: lupusul a intrat in remisie, nu a aparut la nici o analiza la internarea asta. estiok.gif Uff! dance.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.