Help - Search - Members - Calendar
Full Version: despre existentiale
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
chintesenta_raului
Eu mereu am cate o dilema care ma roade si mereu am tendinta de a ma apuca sa desfac firul in patru si cand nu e cazul. D'asta ajung mereu la scenarita cronica si am momente in care incerc chiar sa imi interpretez propriile actiuni ca si cand ar fi vorba de o alta persoana. M-ar interesa sa stiu daca sunt eu pe o dunga by default (cine stie cum or fi fost planetele aliniate cand am tras eu primul planset) sau e doar ceva trecator. Si datele: 25.10.1983 - Dragasani, Valcea. Ultima aniversare s-a petrecut pe la Vama Veche si Bucuresti, cu drumul aferent, cea de anul asta se va serba in Bucuresti. Sar'na mult!

PS: ora nasterii e 13:15 smile.gif
Vesta
O, ce astrogramă! Aproape toate planetele sunt grupate în conjuncţii puternice şi dificile. În primul rând, ai o conjuncţie Mercur-Pluto în semnul Balanţei care conferă într-adevăr abilităţi intelectuale multiple, dar pentru că nu sunt şi alte aspecte pozitive care să o îndulcească, sugerează şi lipsă de motivaţie(te simţi fără rost, fără un ţel), de voinţă şi de tact care aduce neînţelegeri frecvente cu semenii. Ai o abilitate de investigator, de a cotrobăi prin tenebrele minţii tale; dai dovadă uneori de un extremism exprimat cu putere în credinţe şi opinii.
Eşti foarte pretenţioasă în relaţiile tale(aici mai „ajută” şi conjuncţia Venus-Marte în Fecioară): posibilii parteneri trăiesc sub o lupă, sau mai bine zis sub un microscop electronic, unde sunt analizaţi, disecaţi, despuiaţi de orice romantism. Vei avea nevoie de un partener extrem de inteligent, deoarece ai tendinţa de a transforma relaţia într-o competiţie intelectuală. Pluto aduce obsesii, manii şi te poate concentra exclusiv asupra propriei persoane cu tendinţă de a deveni de un egoism care poate face efectiv vid în jurul tău.
Altă conjuncţie „strong” este Soare-Saturn în Scorpion care dă pesimism, reprimarea emoţiilor(la suprafaţă, că în interior eşti numai lavă). Relaţiile de familie se anunţă dificile, căsătoria amânata sau târzie, sau cu un partener mai în vârstă, sobru, dificil.
În concluzie, se cere o luptă aprigă cu tine însăţi, ori cu Soarele în Scorpion, este clar că ai capacităţi nebănuite de a te transforma, de a te redefini.
chintesenta_raului
Saru'mana mult Vesta kiss.gif
in mare parte ma asteptam la ce ai scris mai sus, cred ca aveam nevoie de o confirmare biggrin.gif
m-ai nimerit si cu partenerii mai in varsta, o singura data am facut "greseala" de a ma incurca cu cineva de varsta mea si a iesit atat de naspa incat imi doream sa il vad lipit de asfalt. cei mai mari m-au atras mereu pentru ca vedeam totul ca pe o competitie in care eu initial "furam" de la celalalt. din pacate totul se ducea naibii cand imi dadeam seama ca admiratia pt respectiva persoana era nefondata, ca de fapt nu era chiar persoana aceea matura, ffff smart si realista. ciudat e ca acum, desi sunt cu cineva are cativa ani peste mine, nu mai iau totul ca pe o competitie, chiar imi dau seama ca de multe ori e ca un copil si nu ma deranjeaza lucrul asta. in alte cazuri ar fi fost chiar aiurea:|
cu familia intr-adevar relatia nu e chiar pe roze, in mare parte datorita rivalitatii dintre mine si fratele meu si a faptului ca el mereu reuseste sa ii manipuleze si eu nu sunt deloc genul care sa imparta complimente si vorbe dulci sau sa ii spun cuiva doar ce vrea sa auda. cel putin de cateva luni incoace e naspa rau de tot relatia cu ai mei sad.gif
emotiile, mi le reprim si pe alea, desi am inceput sa fiu din ce in ce mai deschisa fata de el (observati ca nu i-am mai zis evazionist : ), insa mai sunt o groaza de lucruri pe care le tin doar pentru mine. si cand sunt la pamant si am nevoie de ajutor nu il cer, pot eventual sa povestesc in linii mari de problema, dar niciodata nu cer ajutor pentru ca mi se pare ca as fi prea slaba. stiu ca e o prostie, dar nah sad.gif
ooof, ar fi o groaza de spus, dar ma opresc. multumesc mult de tot pentru tot Vesta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.