Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dragoste/familie
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Meg
Buna seara, Vesta,
in sfarsit am aflat si eu ora necesara..
asadar: 19.02.1987,10:30 Vaslui, ultima aniversare VS.
cand ai tu timp, astept cu interes. domeniul care ma intereseaza in mod deosebit: dragoste - voi forma o familie cu persoana langa care sunt acum?
multumesc.
Vesta
Dragă Meq, câteva minute în plus sau minus îţi schimbă Ascendentul din Taur în Gemeni şi la fel şi casa căsătoriei poate fi în două zodii diferite. De aceea, voi apela la alte elemente astrologice care indică viaţa afectivă în general şi cea de cuplu în special.
Venus, planeta iubirii, indică faptul că legalizarea căsătoriei nu este favorizată; cauţi un partener original şi comunicativ care să-ţi fie mai mult prieten decât soţ; ai nevoie de o mare libertate şi uniunea ar trebui să aibă, după tine, un caracter de prietenie. Astfel, o lungă relaţie neoficializată nu constituie garanţia unei căsătorii reuşite. Este posibil să lucrezi/să ai o afacere împreună cu partenerul tău; e posibil să-ţi găseşti partenerul de viaţă în mediul profesional sau la o reuniune, într-un loc public. Există tendinţa de a fi un dezacord între nevoile tale şi capacitatea ta de a-ţi exprima dragostea faţă de el şi de aceea există posibilitatea de a căuta un partener în afara căsătoriei. Astfel partenerul tău poate să-ţi solicite multă atenţie, pe care tu să nu i-o poţi oferi. Iubirea ta este calculată, perfecţionistă, încrezută şi cu un autocontrol exagerat; îţi cenzurezi sentimentele, predispoziţii către iubiri instabile, stranii, mai mult imaginative, înclinaţie spre parteneri mai în vârstă sau mai copţi sau iubire târzie.
În ceea ce priveşte întrebarea concretă „voi forma o familie cu persoana langa care sunt acum? „ datele sunt cam incomplete(nu mi le-ai dat pe ale partenerului). Dar sondând viitorul prin alte mijloace, şansele sunt foarte mari. Eu am senzaţia că voi deja formaţi un cuplu: ori sunteţi de destul de mult timp sau efectiv locuiţi împreună.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.