Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jurnal de moda al copiilor nostri
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Moda
Pages: 1, 2, 3, 4
kalua
Fiica-mea azi. Pe deasupra a avut o geaca de blugi matlasata (dimineata era rece)


Detaliu blugi (ca numai de-asta a vrut blugii astia laugh.gif )
Diana.
laugh.gif Iaca poponeata!
Are picioare frumoase Nina. smile.gif Drepte si lungi. Cu mama-sa seamana sau mi se pare mie?
Cindy
QUOTE(Maàt @ Oct 21 2008, 10:48 PM) *
Are picioare frumoase Nina. smile.gif Drepte si lungi. Cu mama-sa seamana sau mi se pare mie?

Daa, asta am observat si eu!! smile.gif
kalua
Da, ca taica-sau e cracanat. laugh.gif
Cu picioarele astea lungi am avut multe probleme la cumparat pantaloni, cei care-i veneau ca lungime cadeau de pe ea sus. sad.gif Acum a ajuns la marimea americana 0 si-i mai usor. Va dati seama, schiloadele alea care vor sa ajunga si sa ramana la marimea 0, tanjesc la marimea unui copil european de 12 ani! nusepoate.gif
Din punct de vedere al inaltimii si greutatii fiica-mea a fost dintotdeauna fix la mijlocul diagramei pentru varsta ei.
Cindy
QUOTE(kalua @ Oct 21 2008, 11:00 PM) *
Acum a ajuns la marimea americana 0 si-i mai usor. Va dati seama, schiloadele alea care vor sa ajunga si sa ramana la marimea 0, tanjesc la marimea unui copil european de 12 ani! nusepoate.gif

Vai, Doamne fereste!! ohmy.gif

Imi place cum e imbracata Nina, ce am vazut eu pe la noi la 12 ani....durere!
Cleo
ce-mi place cum a stat ea la pozat kiss.gif

zana azi, tot in blugi, inca n-apucase sa se incalte, o bluzita cu gluga de la La Senza girls (asta-i varianta VS canadiana)
ea are o jachete movulie, cu polar pe interior



faina ideea topicului
eu de-abia astept si bebeii smile.gif))
Philia
Ptiu, sa nu va deochi minunatiile! wub.gif
Fanny
Ce dragute sunt!
Imi scotocesc prin minte sa vad ce copii cunosc sa-i trag in cliseu! zapacitul.gif
Master of Norules
Ce fain.
Blugii cu merele sunt totali.
angeldust
Ce simpatice sunt smile.gif
kalua
Puloverul e de bumbac si de fapt e mai lungut, aici s-a suit la deal.

Roxana_
Vai ce-mi plac comorile voastre. Super ideea topicului smile.gif.
Kalua, Nina n-are parul ondulat?
Lexie
Mie imi place geanta Ninei biggrin.gif Vreau si eu o "blana" ca aia happy.gif
ToothFairy
Eu vreau un bebe...sa-l vad la costum si papion...hihihi...
D-abia astept sa am si eu `pil sa-l imbrac cu tot ce gasesc mai frumos. smile.gif
Foarte draguta fetita ta, kalua...auzi, da` lu` Maui nu`i faci nici o vestuta ceva, un papucel, o sepcuta?smile.gif) si apropo, ce rasa e? (te-oi mai fi intrebat?)
happyCat
Kalua, fetita ta e o scumpa, semana tare cu tine, si la fata si la corp! Iar Maui e numa' buna de pupat si zmotocit indragostita.gif

Cleo, eu nu stiam ca La Senza e varianta VS. magindesc.gif
kalua
Copilul are parul ondulat, dar cat de ondulat e depinde de ea (cat il intinde cu peria cat e inca umed). Azi nu s-a lasat pozata.

Neee, lui Maui nu-i iau sau fac nimic de imbracat, are palton natural doar. E corcitura pisica norvegiana de padure cu cea obisnuita, de casa.

kalua
Am pozat copilu' seara, cand am venit acasa biggrin.gif . Lumina era foarte aiurea, a trebuit sa decolorez ceva poza.
Roxana_
Maui, e pe capul ei? biggrin.gif
In poza asta zici ca-i mamicuta ei in miniatura.
kalua
Da, e cu matza-n cap. laugh.gif
Cleo
laugh.gif ce dragute sint

apoi la noi n-o sa fie mare variatie, are cateva outfit-uri mai altfel insa majoritate sint tinute cumintele, iar cand e frig, blugii sint de baza. Azi i-am spus sa traga si ciorapei

ieri si azi

kalua
Apoi nici la noi nu-i nu stiu ce, blugi are numai skinny, ca astia-i plac si-s baza si temeiul zilnic.
Are si a mea o maleta fix la culoarea asta biggrin.gif , de obicei o poarta cu ceva pe deasupra (tricou, vesta, hoodie, pulover).
Azi n-am apucat s-o pozez si s-a imbracat in fustita pentru ca de la scoala incepe birthday party-ul unei prietene si colege de-a ei, vor fi luate de-acolo cu o limuzina de-aia lunga (si duse prima data la McDonald's laugh.gif ).
claudia_electra
Eu as vrea sa se inchida McDonald's mad.gif . O colega se plangea ieri ca nu a putut dormi ca lumea pt ca fiu-sau a sculat-o in miez de noapte ca il durea burta tare. Oare de ce? Mancasera "in familie" la Mac in seara respectiva!! Si ea imi zice: "aaa, eu nu-mi duc copiii des la Mac, doar o data pe luna asa" zapacitul.gif ...
Roxana_
Mie-mi place treaba cu limuzina. wink.gif
V-am mai spus ca-mi plac odraslele voastre, asa ca ma tot repet wink.gif, indiferent ce-ar purta.
happyCat
Ahaaa, deci Maui are ceva de pisica norvegiana in ea! Inainte sa-i luam pe pisoii astia 2 ne-am tot uita pe net si am dat de Norwegian Forest Cats - o frumusete, au asa niste cozi stufoase si arata ca niste pisici salbatice, superbe!

Si acuma on topic: buna ideea cu topicul asta, tare le mai place fetelor sa pozeze. Poate ii fac si eu fetei o poza in weekend.
kalua
Fustuta are si pantaloni scurti prinsi de ea (si normal nu se vede burta, inafara de asta are si un maieu lungut pe ea care propabil s-a suit in pod). In picioare a avut balerini negri cu botul de lac si-o fundita din pamblica lata.
Cleo
foarte dulcica smile.gif
kalua
Copilu' are rucsac nou-nout si-i place de moare


albinuza
Trebuie sa recunosc ca si mie imi place de mor biggrin.gif
Teocris
Pun si eu doua poze ale fetitei mele, de asta-vara

rozy
Vaaaaiii e zgumpa zgumpa cum sta ea cu mana-n sold indragostita.gif
kary_pink
Vai Teo m-am indragostit indragostita.gif Cum sta ea cu mana pe sold mai! Ai o scumpete de fata. smile.gif
blekytza
e tare dulce indragostita.gif !
Teocris
Va multumesc.
Sunt foarte mandra de ea. indragostita.gif
Maine implineste patru ani. Ce repede a trecut timpul!
blekytza
La multi ani papusica dragalasa! flowers.gif

bulina
sa-ti traiasca si sa fie mereu vesela:) Este totala, o vazusem si pe pozele din grup si am uitat sa zic smile.gif
Roxana_
Vai Teo ce draguta e! indragostita.gif
Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!
claudia_electra
Cat de scumpa e in rochita galbenaaa!

Un pic offtopic (sau nu nesigur.gif?): fetelor cu fetite, cu care din hainele voastre defileaza copilele cu maxima mandrie? Aveti si poze?!

Mi-am amintit ca avea mama un fel de camasa de noapte lila foarte sexy si transparenta, un model ce aducea a halat cumva, cu care eu abia asteptam sa ma maimutesc prin casa in lipsa ei. Era rochia mea de gala preferata laugh.gif.
kalua
E criminala, Teo!

A mea nu s-a dat nicodata la hainele mele, a avut si are o lada mare cu haine de costumat si in aia da iama cand ii trebuie ceva.
Teocris
Va multumesc pentru cuvintele frumoase.
Teodora poarta cu mare placere tot ce are mami cu toc laugh.gif


Philia
La multi ani, Teo! Sa cresti mare si frumoasa!
Lexie
La multi ani fetitei tale, Teo! E o scumpete! Sa dea Domnul sa-ti aduca numai bucurii, sa fie sanatoasa, cuminte si mai ales sa-i iubeasca mult pe mami si pe tati! flowers.gif
Cleo
Teo ce dragalasenie cu falcute numai bune de pupat smile.gif

zana mea azi vrajitoare
angeldust
Mai ce dragute sunt fetele voastre, sunteti niste norocoase!
Acum vazand pozele astea ma gandesc io asa in sinea mea ca e mai misto sa ai fata decat baiat ca e mai fun tongue.gif In plus cred ca am mai zis, eu nu cred ca as sti sa cresc un baiat, mi se pare mult mai complicat zapacitul.gif
LostWhispers
Ce frumos costum are si cate lucrusoare roz ma refer la cele din spatele ei, ador fetitele mici accesorizate cu roz e culoarea care li se potriveste cel mai bine. happy.gif
Teocris
De ziua ei s-a imbracat cum a vrut ea, iar eu am aprobat 322.gif
kalua
A star is born! biggrin.gif
Ce-i place ei sa pozeze!

La noi mai putin cu Halloween-ul, in ultimii ani s-a preluat metoda de dincolo de ocean. Aici e Carnavalul (Fasching numit in Bavaria), a avut si Nina intr-un an un costum asemanator celui de vrajitoare (poate pozez fotografia daca oi sta sa scotocesc dupa ea).
Cleo, vopsiti si fata sau ramane spalata?
Teocris
laugh.gif Ii place tare!
Cleo, imi place vrajitoarea ta mica indragostita.gif
kalua
Acum 5 ani, deci la 7 ani


Dupa cum se vede, au curs niste lacrimioare dupa ce ma-sa si-a dat frau liber creativitatii
Bia
Vai de mine ce ochi! Sa nu fie de deochi!
Cleo
kalua laugh.gif ce dragalasa e! si si-a facut gura mica de suparare laugh.gif
eu n-am vochsit-o insa fiecare se costumeaza si machiaza cum vrea. Daca-i bal, bal sa fie!

la vreo 4-5 ani era inca la camin si educatoarea era o doamna romanca absolventa de arte plastice ... si-si exersa imaginatia pe mutritele mici laugh.gif
mai-mai sa n-o recunosc cand am venit dupa ea
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.