Help - Search - Members - Calendar
Full Version: eLady`s Hot Bar & Lounge XXV
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35
Diana.
Muzica, bautura, barfe, conversatie
Szimcsi
Neata. Imaginati-va ca la noi ninge cu niste fulgi mari ca penele. closedeyes.gif

Probabil Maat topaie de bucurie, dar pe mine ma apuca nervii. Mai e putin si vine primavara, acum si-a gasit sa ninga?
Fanny
Neata!

Nu ma indoiesc c-au si babutele dreptatea lor, dar nu cred ca o mamica ar putea sta in casa 40 de zile si sa-i fie bine, iar aici ma gandesc mai ales la femeile de la oras (bloc ohmy.gif ), dar nu le exclud nici pe cele de la tara. Macar ca iesirea este o plimbare in parc sa-ti dezmortesti oasele sau o vizita in supermarket/ iesirea in gradina, cateva munci prin gospodarie.
Asta nu inseamna ca trebuie sa iasa si cu bebe, dar daca isi ia precautiile necesare nu vad nimic rau in aceasta varianta. Sigur, putem s-o criticam pe mama de care vorbeste Pesca, dar nu stim ce-a manat-o sa faca acesl gest.

Oricum, ne va povesti Roxanici mai mult pe aceasta tema, caci stiu sigur ca s-a informat. Abia astept vestea c-a ajuns acasa. smile.gif
Pacat ca este o zi ploioasa in Bucuresti.

Teocris
Buna dimineata!
Pup si eu nasucul mic si mamica frumusica kiss.gif
Si la noi ninge. Ma lasa rece. Daca nu a nins cand a trebuit, acum degeaba mai incepe.
Maine plec la munte pentru trei zile. Sper sa iasa bine. Luni va anunt daca mai sunt in viata laugh.gif
albinuza
Buna dimineata! Imi este foarte somn!
M-am aprovizionat cu rabdare multa, ca sa pot sa fac fata inca unei zile fara ceva de facut...
Si eu de abia astept vesti de la Rox si Sara indragostita.gif
O zi buna gagice!!!1 kiss.gif
Master of Norules
'Neata,

Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyyy ma lasati cu vorba babelor. Pai are Fanny dreptate. Eu am stat in casa nus cate zile si nu pt. ca mi-era rau ci ca nu mai aveam vreme sa ies afara. Da ti se urca piticii pe creier stand atatea zile in casa.
Acu' am o prietena barbata-su era in Turcia si n-a putut sa vina ca avea contract si nu-si putea lua concediu cand a nascut si s-a dus singura la maternitate tot singura a venit acasa, o mai ajuta taica-su cand avea vreme, da' ma gandesc ca a trebuit sa iasa cu copilul sa mai isi ia una alta. Copii nu-s chiar asa plapanzi pe cat par si au instinctul de conservare din fasa. Sigur de multe ori lucrurile sunt mai adanci decat par a fi.
Poate ne da Roxanica vreun semn.
Aici ningea mai devreme cu fulgi mari, da' e o flescaraie fleosc fleosc la fiecare pas.
O zi buna tuturor.
blekytza
Neata!
eu am niste nervi...de dimineata am auzit-o pe soacra-mea cum ma barfea "pe la colturi", mi-a urcat tensiunea instant! ce vina am eu ca nu m-am nascut blonda si cu ochi albastri- idealul ei de frumusete? asta nu inseamna ca sunt tiganca, bai dar asa tampenii poate sa debiteze ca i-am si dat peste nas fara jena, dar in sufletul meu inca mai doare.
LostWhispers
Neatza
eu am inghetat azi de frig, e lapovita, eu nu sunt de acord cu babele as tampisa stau inchisa atatea zile , trebuie sa ies, sa respir aer, sa simt soarele pe piele sau ploaia. Or avea ele dreptate in unele privinte dar o si dau in bara.
Blekytza da ce e lesbi soacra ta ? asa as fi intrebat o , eu o dadaeam pe ignor total crede ma nu merita nimeni pe lumea asta sa iti faca nervi cu atat mai mult o soacra. Cateodata lumea e asa nesimtita si inca gratuit, ca nu ti ramane decat sa "tragi geamul" si sa ti vezi de drumul tau.
Si eu abia astept sa vina Roxana sa ne povesteasca sunt ochi si urechi happy.gif
albinuza
Da tu stai cu soacra Blecky?
Si pana la urma.. las-o sa vb. Tu traiesti cu baiatu' ei nu cu ea nu?

Azi vine un sudor nou, ceea ce imi da de gandit, ca intr-un foarte mare rahat nu cred ca suntem, din moment ce angajeaza oameni. Dar altceva vroiam sa zic. Sefu a uitat ca vine. Si vine la mine si face... pe cine trimitem noi pana la aeroport? Tre sa vina un baiat nou, la 9 jumate. Era 10 fara 20. laugh.gif A trimis un baiat! Nu vreau sa ma gandesc ce-i trece prin cap aluia, trezit in mijlocul Italiei, fara sa vina cineva sa il recupereze. zapacitul.gif
Se pare ca pt moment am oleaca de activitate biggrin.gif
Nu se mai joaca nimeni Mafia? Dupa ce ca nu a cautat nimeni criminalul.. nusepoate.gif
walpurgik
Bleky, ce naspa, dar ce-o doare pe ea grija?! nusepoate.gif
E cel mai aiurea asa sa te barfeasca fara motiv, normal ca mereu odorul ei o sa fie peste nora, dar gratuit sa se ia de tine...ce ma enerveaza si pe mine fazele astea.
Cand apar oare Rox si Sara... baby.gif
happyCat
Neata!

Si aici ninge tare cu fulgi pufosi. Bine ca am apucat sa duc copiii la scoala. Cand ninge, primul lucru pe care il fac ei este sa asculte la radio daca nu cumva s-a inchis scoala din cauza zapezii. Astazi n-au avut noroc.

Mie imi place ca ninge, am eu asa o idee ca daca avem iarna ca lumea, cu zapada in regula, o sa avem si vara ca lumea, cu soare si caldura. High hopes!
blekytza
nu stau cu ea in aceeasi casa, stam in acelasi imobil dar ne despart 10 etaje si dimineata cand coboram cu sotul meu sa mergem la lucru ea era in parcare si discuta aprins cu o araboiaca schimbarea mea de look zapacitul.gif parcarea subterana... nimeni altcineva in jur si rasuna ca naiba, eu ca eu dar al meu a tunat si a fulgerat ca am si intarziat la birou!

in fine, eu m-am tuns, m-am vopsit si mi-am facut unghiile cu oja rosie! asta ca sa imi dea cat de cat o stare de bine si sa ma simt parca mai puternica pentru maine: merg la biopsie!
angeldust
Curaj Bleky...sa dea domnu sa fie bine. Comentariile soacrei sunt apa de ploaie, important e sa fii tu acolo sanatoasa, soacra las-o sa barfeasca pana nu mai poate daca alta ocupatie n-are.

Teocris
Cred ca e ceva neam cu a mea soacra nusepoate.gif

Sa te intorci cu vesti bune friends3.gif
walpurgik
Nu te bagi pe grup sa vedem si noi poze cu tine? tongue.gif Cred ca angel iti va da acceptul fiindca ne cunoastem deja cat de cat. smile.gif
blekytza
m-as baga si eu pe grup dar la birou am doar o sigura photo cu mine si nu stiu daca ajunge pentru moment
Cindy
Blekytza si blonda? smile.gif
Iti tinem pumnii la control!

Si eu mi-am facut unghiile rosii si ma simt asa si mai sexoasa. laugh.gif
kary_pink
Bleky sa dea Domnul sa fie bine! kiss.gif

Vremea se joaca cu mintea si nervii mei, previziunile spun ca vin ploi si ninsori afara este un soare de'mi vine sa'l pup si imbratisez incontinuu ( nu, nu am innebunit) smile.gif
Lexie
Neata! Sau pranzul zapacitul.gif

Urata zi mai e afara, tocmai de aia m-am imbracat cu sacou alb astazi, sa nu las vremea sa ma intristeze. Si unghiile sunt roz spre lila (iubesc culoarea asta de oja). Folosesc culori tari pentru unghii: roz, rosu, maro... si cam atat biggrin.gif

Bleky, nici ca nu-ti pese de soacra-ta, asa sunt mereu soacrele, trebuie sa comenteze. Mult succes astazi, iti tinem pumnii! hug.gif
scorpirescu
Teo, mai esti suparici pe scorpirescu mic si dragut? dawgie.gif nesigur.gif
Cindy
Pune langa si indecent in cotinuare, judecand dupa poza de la avatar! biggrin.gif
Teocris
Scorpi, nu sunt si nu am fost suparata. kiss.gif
albinuza
Da,Kary are drepatate! Afara e o vreme de zici ca suntem in martie! Si se preconizeaza ninsori puternice in weekend!
La mine in zona doar ninsori, fara cine stie ce ploi! Si cand ma gandesc ca am de stat 3 zile acasa! SI ne baga si banii azi nesigur.gif Ce fac cu banii daca nu ies afara? nesigur.gif
Master of Norules
Blekytza nu merita nici cat negru sub unghie sa te consumi pt. ce zice soacra. Bagi asa o moaca senina si vesela de parca nici n-ai auzit-o si poate nu-i sigur, daca vede ca nu-ti pasa, se mai lasa de muscat de fund. Depinde cat e de apriga, da' daca o ignori la nesfarsit doar daca e insane nu se lasa.
Multa bafta maine.
scorpirescu
Te uiti, Sweet, te uiti, hm? closedeyes.gif

Si te mai joci cu scorpirescu, Teo? mwah1.gif
Cindy
Ma uit, ca is investigatoare. Oricum, ai cel mai simpatic caine la avatar! indragostita.gif
Mie imi place de Scorpi la Mafia, e uber simpatica, scoate niste dume cateodata! laugh.gif Voteaza povestitorul etc..laugh.gif
Diana.
QUOTE(blekytza @ Feb 12 2009, 12:07 PM) *
m-as baga si eu pe grup dar la birou am doar o sigura photo cu mine si nu stiu daca ajunge pentru moment

e de-ajuns. smile.gif
blekytza
ma duc sa fac cererea smile.gif
Diana.
Te-a confirmat Anjel pina sa mi se deschida mie mailul de la yahoo. smile.gif
blekytza
multumesc!
kary_pink
sad.gif M-am saturat sa deschid tv'ul si sa vad la stiri: '' Un alt roman a violat o italianca''...
albinuza
Eee lasa, ca acum cateva zileo romanca a fost impuscata intr-un restaurant in Calabria!
Si nu te gandi tu, ca ei mediatizeaza toate cazurile lor naspa! Le medatizeaza pe ale noastre. nusepoate.gif
La 5juma plec acasa, am programare la epilat. Prima oara cand ma duc aici. Astept sa vad impresii. biggrin.gif
kary_pink
Pai da a fot impuscata din razbunare pentru ca italienii au inceput sa'si faca dreptate singuri pentru ca legea desi ii ajuta nu este aplicata cum trebuie. Cred si eu ca sare italianul in capul primului roman care il intalneste cand un roman pentru un viol a primit arest la domiciuliu'... Exagereaza astia la tv si stiu si eu asta dar mi'e ciuda pe romanii care ne fac numele de tot rasul... Tara noastra este plina de frumuseti si oameni de toata mandria dar daca continua pleava sa comita n infractiuni ...


Bafta la epilat, sa nu urli prea tare smile.gif
angeldust
Girlz, am o problema : se pricepe careva dintre voi la interpretat analize de sange? nesigur.gif

Ca mi-am luat acum rezultatele, mi-au iesit Hematiile, Hematocritul si nr total monocite marite :| Si nu mai am rabdare pana maine sa aflu ce inseamna. crying.gif

Daca stiti cumva ceva sigur, sa imi ziceti si mie, daca nu stiti sigur si e de rau mai bine prefer sa nu stiu ca nu mai dorm la noapte laugh.gif
Fanny
De priceput nu ma pricep, dar pot sa-mi dau cu parerea si pun si pariu, daca vreau! tongue.gif
- ma gandesc ca ar putea fi vorba de o infectie inca nevindecata... o raceala ceva in genul asta!
cne se mai baga?

kary_pink
Eu in primul tin pumnii stransi sa fie totul ok kiss.gif Dar am asa o banuiala ca este vorba de o anemie...
angeldust
Bai cum sa fie anemie cu Hematiile MARITE? Adica am prea multe globule rosii. zapacitul.gif

In fine, nu mai vreau sa stiu nimic, maine seara ma duc la doctor si vad io amu daca mor sau nu tongue.gif
kary_pink
Am inteles opusul, scuze blush.gif
Cindy
Angel, sigur o sa fie totul bine! friends3.gif
Roxana_
Bine v-am regasit fetelor! Sunt din nou acasa, dar de data asta am printesa langa mine.
Acum beau un pahar de bere ca poate oi reusi si eu sa produc niste laptic.
Inca n-am apucat sa citesc ce s-a scris la bar, dar mi-au transmis fetele mesajele voastre. Va multumesc mult kiss.gif
scorpirescu
Roxiiii! dance.gif

Lapte cu bere? zapacitul.gif
Lexie
Roxiiiiiii, bine ai revenit!

Sa-ti traiasca bijuteria si sa fie sanatoasa. Recuperare usoara! kiss.gif

Scorpi, se zice ca daca bei bere ai lapte. wink.gif
kalua
Rox!!!! tararam.gif tararam.gif
Sa-ti traiasca si infloreasca printesa! De iubit va fi iubita si stiu ca va creste frumos intr-asa o familie!
Vrem poze! Cat mai multe si cat mai des!
irinica
Roxanici, te pup, va pup, si ma interesez cum se face lapte ( ca eu nu mai tin minte cum am facut). Acum sun sa ma interesez. stiu ca e foarte important sa o hranessti exclusiv la san, sa nu vii cu completare.


pupici si strangeri in brate ( atat cat sa nu te doara operatia)!!
Pe Sara o stang mai tare ca imi sunt dragi micutii de nu mai pot!!!!
Philia
Roxi, ma bucur sa te vad pe aici! Azi am tot asteptat sa apari smile.gif
Bine ati venit acasa!
Eu imi fac bagajele sa plec acasa si incerc sa mai si citesc ceva pt examul de maine. Dar chef...deloc!
blekytza
Roxi, ce ma bucur sa te vad la bar, ma bucur sa sunteti bine!
pup mamica si printesa! kiss.gif

bulina
Bula bula pentru Sara ca sa invete de mica smile.gif))) cum e prin bar pe-aici!

Bine ati revenit la casuta!
Bere fara alcool va rugam smile.gif
kary_pink
Roxa, Sara kiss.gif

angeldust
Bine ai revenit Rox kiss.gif
Deci o alaptezi pe sara cu bere de mica bre? Sa creasca alcoolica ca si matusa ei Angeldust? laugh.gif
Abia astept sa vad mai multe poze cu minunea, din toate unghiurile indragostita.gif indragostita.gif indragostita.gif
Roxana_
Fetelor kiss.gif va pupa si Sara!

Doarme momentan. Tocmai ce i-am facut baita si i-am dat de la biberon, ca deja sunt cam ranita la sani. N-o sa renunt la alaptatul la san, dar trebuie sa mai ma ajute si Doamne Doamne in acest sens.
O sa-i fac si poze si-o sa vedeti tot. Deocamdata suntem un pic cam incordati si stangaci fiind la inceput. E si mami la mine si ne ajuta. Dar...vorba aceea...nimeni nu s-a nascut invatat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.