Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Grup de suport pentru Roxanica noastra
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Pe langa drum, pe langa gard ...
Pages: 1, 2
chintesenta_raului
neata
fetelor, tocmai am vorbit cu Roxanica. tatal ei a murit azi noapte sad.gif nu o vom vedea zilele acestea pe forum. sa speram ca macar Sara va fi suficient de intelegatoare si va mai astepta pana duminica la mami in burtica.
albinuza
Woow sad.gif transmite-i condoleante! Si sa fie puternica pentru Sara si pentru ea!
Nu avea nevoie de asa ceva acum! friends3.gif
scorpirescu
Of, doamne, se termina odata vestile astea rele?
Roxanica, suntem cu tine! Imi pare rau de tatal tau... of.

Prietena mea este operata astazi. Lumea e optimista. Acum vom sti exact ce a fost si ce va urma.
Szimcsi
QUOTE(chintesenta_raului @ Jan 30 2009, 09:17 AM) *
neata
fetelor, tocmai am vorbit cu Roxanica. tatal ei a murit azi noapte sad.gif nu o vom vedea zilele acestea pe forum. sa speram ca macar Sara va fi suficient de intelegatoare si va mai astepta pana duminica la mami in burtica.


Doamne, ce veste! ohmy.gif Dumnezeu sa-l odihneasca! Sper ca Rox sa aiba puterea sa treaca cu bine peste asta si sa nasca fara probleme.
chintesenta_raului
da, sa speram. am asigurat-o inca de dimineata ca suntem toate aici si ii tinem pumnii sa fie totul bine. pacat ca se intampla astfel de necazuri tocmai cand iti est lumea mai draga sad.gif nu prea am curaj acum sa o sun.
angeldust
VAAAAAAAAi acu am citit
Doamne dumnezeule nu pot sa cred
Da cum s-a intamplat???
Cristoase sarmana Roxi, cat e ea de puternica cred ca e distrusa acum. ERa asa apropiata de parinti crying.gif
De ce e viata asa fututa???
Lexie
Oooo, Doamne! Saraca Roxi, ce rau imi pare ca s-a intamplat asa ceva. Condoleante!

Neata si de la mine. Eu sunt mellow.gif astazi. Astept sa treaca ziua si sa vina seara.

kalua
M-a busit plansul si nu ma mai pot opri.
Doamne, cum se intampla nenorocirile astea! Si tocmai acum!
Saraca Roxanica noastra! Chinte, ca tu mai vorbesti cu ea, s-o intrebi dac-o putem ajuta cu ceva inafara de cuvinte.

Lexie
Eu ma abtin cu greu sa nu plang. Daca pe noi ne-a lovit atata de tare vestea asta, e greu de imaginat ce se intampla in sufletul ei. Ma rog sa o intareasca Dumnezeu si sa o ajute sa treaca peste asta si sa fie si ea si Sara sanatoase.

Kalua are dreptate, daca putem sa o ajutam cumva, oricum, sa ne spui, Chinte.
chintesenta_raului
mey, sincer va spun ca nu am curaj nici macar sa o sun in acest moment, sper sa fiu mai viteaza mai tarziu.
albinuza
Da si eu am aceeai stare! Imi vine sa plang in hohote! Viata de e de rahat si nu ai ce sa faci! Dar sunt sigura ca Roxana e tare si va ramane asa pentru Sara!
Stiti ca se spune ca atunci cand moare cineva, sufletul persoanei merge la un nou nascut? Poate sufletul tatalui ei va merge la Sara!
Rox, suntem aici iubita!
walpurgik
Eu ma gandesc ca poate sufletul tatalui se va intrupa in bebelusa ce va veni, stiu ca suna paranormal, dar cateodata ciclurile vietii sunt in asa fel incat nimic nu se pierde... rip.gif

albi, gand la gand.
Philia
Aoleu! M-a busit plansul...Am citit la mafia si nu intelegeam ce se intampla, dar la asa ceva nu m-as fi putut astepta!
Sa dea Dumnezeu sa aiba puterea sa treaca peste greutatea asta!
Roxi, suntem langa tine!
MadutZ15
Condoleante, Roxana! sad.gif Sa speram ca va reusi sa treaca peste, pentru Sara.


PS: la Mafia ma bag eu daca vreti sa continuati. Parerea mea este ca ar trebui oprit jocul si inceput unul nou.
Lexie
Madutz, nu prea mai avem chef de joaca sad.gif O sa fiu tot eu povestitor data viitoare daca vreti, dar cred ca luam o pauza acum. Eu fac cum vreti voi, insa asta e parerea mea.
MadutZ15
Eu am zis ca idee. In caz ca vroiati sa puteti continua, nu am zis cu gand rau.
Oana
Neata si de la mine.
Roxana, condoleante si trebuie sa fii tare pentru bebelusa ta consolare.gif
Eu am patit ceva ingrozitor. Ieri dormeam cu bebelusii mei si Laurica s-a urcat pe un scaun si mi-a luat vreo 15 pastile anticonceptionale. Cand m-am trezit sa-mi iau pastila am vazut ca lipseau si am intrebat-o daca le-a ascuns. A zis ca le-a mancat, ca erau dulci. Am zis ca fac stop cardiac, am sunat salvarea si am plecat la spital.
Cel mai ingrozitor e faptul ca daca nu ma duceam sa iau pastiluta, eu o iau seara, dar ieri parca am avut o presimtire,aflam destul de tarziu si era posibil sa-i fie afectat ficatul. Nu-mi dadeam seama ca s-a catarat pentru ca a dus scaunul la loc.
Am avut o seara de cosmar, a murit un bebelus in salon cu noi si sunt la pamant cu moralul.

O zi buna la toata lumea.
Szimcsi
Oana, imi pare rau sa aud asta. Au zis ceva doctorii?
Oana
Au zis ca a avut noroc ca am descoperit repede si data viitoare sa pun pastilele mai sus. Mi s-a rupt sufletul pt ea, i-au facut spalaturi si ea mi-a zis: uite mami, mi-au pus si un fluturas in manuta.
Nu inteleg cum s-a putut intampla asa ceva pentru ca eu pun totul sus sa nu ajunga si niciodata nu a avut un accident. Ea mi-a zis ca erau dulci si ca m-a vazut pe mine ca luam in fiecare zi cate una.
A fost vina mea, cand ai un copil, responsabilitatile sunt foarte mari, trebuia sa anticipez. O data viitoare nu va mai exista.

Ce i s-a intamplat Roxanei m-a dat peste cap complet, ma simt rau la modul cel mai serios.
Master of Norules
OMG Roxanica Dumnezeu sa te intareasca, cand iti moare un parinte e unul dintre cele mai grele momente ale vietii si tocmai acum cand mai ai un pic si vine Sara pe lume.
Dumnezeu sa-l odihneasca Roxi si tie sa-ti dea putere sa treci peste si mie mi se pare ca uneori e mult prea cruda viata cu noi. Roaga-te cat poti zilele astea, asta poate o sa te ajute un pic.
Bine ca te-ai prins la timp Oana, inseamna ca rezonezi foarte bine cu copiii tai. Un copil e tare inventiv, nu stii ce-i trece prin capsorul ala mic si ce poate sa faca uneori decat cand te pune in fata faptului implinit.
albinuza
Oana, bine ca ti.ai dat seama la timp!
Numai de chestii rele auzim in ultimul timp, si nu imi place! crying.gif
Oana
Va multumesc fetelor.
De Roxanica stiti ceva? E posibil sa intre in travaliu de la socul asta.
angeldust
Eu i-am trimis un mesaj sad.gif Ca io sunt asa o varza la chestii din astea, nici curaj nu am avut sa o sun, nici sa ii spun nu as sti sad.gif
Sper sa fie bine ea si Sara.
blekytza
'Neata

nu pot sa cred ce i s-a intamplat lui Roxi...Chinte transmite-i ca suntem alaturi de ea cu tot sufletul si sa fie tare pentru Sara!

eu azi ca de ziua mea ... am primit cadou vestea ca sunt suspecta de cancer la san, la doar 28 de ani am facut prima mea mamografie dis de dimineata si sunt ingrijorata rau de tot, in vreo 2 saptamani sunt programata pentru operatie, sunt cu moralul la pamant si plang ca ma apuca disperarea nici nu imi mai gasesc cuvintele
kalua
Doamne, bleks, si tu, tocmai azi... crying.gif
Eu una te imbratisez!

Oana, bine ca s-a terminat cu bine!
angeldust
Doamne dar ce e cu ziua de azi?? crying.gif Bleky poate sunt ceva noduli benigni, stiu o prietena care pana la 30 de ani si-a scos vreo 3 si e bine sanatoasa, a facut si copil. Nu te ingrijora pana nu vezi exact ce e

Offfff ca innebunesc io! Viata asta e asa cruda uneori sad.gif
Philia
Bleky, nu iti face ganduri negre!
Poate e cum zice Angel! Sanatate multa!
LostWhispers
Doamne nu mi vine sa cred ce citesc.
Roxana n am cuvinte , nu se poate spune nimic in astfel de momente pt ca nu exista nimic sa faca durerea sa dispara,
Oana bine ca ai descoperit la timp daca nu aflai cine stie ce se intampla.
Blekytza eu in locul tau m as mai duce la un control la alt medic, e bine inainte sa te operezi sa afli mai multe pareri.
Lexie
Offf, bleky, nu te ingrijora inainte de vreme, esti suspecta, nu este ceva definitiv, nu? Multa sanatate si sa dea Domnul sa fii sanatoasa si sa treci peste acest hop.

Si eu sunt intr-o stare foarte proasta, am aflat niste lucruri astazi care m-au dat peste cap si sper sa nu se intampla nimic aiurea ca nu stiu de ce sunt in stare.

Oana
Bleki, e posibil sa fie noduli benigni, cum zice si Angel. Cunosc si eu pe cineva care si-a scos 2 si era speriata rau. Acum e sanatoasa tun. Pana nu stii precis nu te amari degeaba. Sanatate multa.
blekytza
am diagnostic confirmat de doi medici, din pacate pana la biopsie nu se poate sti nimic clar, o sa vad ce o sa fac cert este ca sunt speriata avand in vedere ca in familie am avut mai multe cazuri, ma gandesc la ce e mai rau
Szimcsi
Bleky, sa dea Domnul sa fie bine si Doamne fereste de cancer. Multa sanatate! kiss.gif
albinuza
Blecky, sanatate multa si sa speram la bine!
Io ma duc in padure si raman acolo! Ce inceput de an e asta domnule? crying.gif

Diana.
M-a sunat Altheea. Cind mi-a spus m-a luat cu ameteala. crying.gif
Nu vazusem ca a scris Chinte.Am sunat-0 pe Rox, se conecteaza acum, draga de ea acum a ajuns acasa.
Rox, sa ai grija mare!

Eu in situatii de-astea sint batuta in cap. Nici nu stiu ce sa spun. sad.gif
ToothFairy
Condoleante si din partea mea, Rox...sa fii puternica !
blekytza, fii optimista, totul va fii bine !
Roxana_
Fetelor, nu am cuvinte sa va multumesc pentru gandurile bune crying.gif Stati linistite ca incerc sa fiu calma pentru Sara, dar lacrimile nu le pot opri. Imi pare tare rau ca v-am intristat.

A murit aseara, dupa o succesiune de 4 infarcturi. Avea 57 de ani. Mie mi-au spus abia dimineata, de frica sa nu fac vreun soc. Toata lumea s-a mobilizat si-a sarit s-o ajute pe mami. Maine va fi inmormantarea. Mi-e greu sa ma gandesc ca n-a mai rezistat cateva zile sa-si vada nepotica. Era un tip f bun si ff emotiv. Salvarea a ajuns la o ora, dar nu cred ca se mai putea face nimic. In momentele astea iti dai seama cat de importanta e sanatatea si cat de mult trebuie s-o pretuim.

Multumesc mult pentru sms-uri, telefoane.
blekytza
Roxi draga sunt alaturi de tine cu tot sufletul meu, sincere condoleante.
cuvintele sunt de prisos in astfel de momente dar sa stii ca imi esti tare draga si tu si Sara; sunt alaturi de tine cu gandul si te rog sa te tii tare pentru micuta.
Szimcsi
Rox, daca ai nevoie de ceva si sa ne spui, ca te ajutam cu toata inima.
Philia
Roxi, consolare.gif
Din pacate nu exista cuvinte care sa iti aline durerea, care sa te faca sa te simti mai bine si sa te faca sa uiti... dar noi suntem langa tine si cred ca fiecare iti trimite un gand bun si spune o rugaciune atat pentru tatal tau, cat si pentru tine si cei din jur!
Dumnezeu sa il odihneasca si pe voi sa va intareasca, sa treceti cu bine peste incercarea asta atat de dificila!
rozy
Roxi,condoleante! sad.gif Off,viata e atat de nedreapta uneori. Sper sa treci cu bine peste incercarea asta,fii tare pt bebita ta! Gandurile noastre sunt numai la tine,iti suntem alaturi pt orice ai nevoie,daca vrei sa te descarci. consolare.gif

Bleky, incearca sa fii optimista, nu te gandi la ce e mai rau inainte. kiss.gif
Roxana_
Fetelor, sa stiti ca simt sprijinul vostru. Eu inca nu-l pot scoate din scena vietii pe tata. Ma bucur nespus ca am petrecut ultima lui zi din viata alaturi de el.

Bleky, multa sanatate si fii optimista!
janis
Roxana...sunt alaturi de tine cu tot sufletul meu, sincere condoleante.
Lexie
Roxi, iarta-ma ca intreb, insa a avut vreo suparare mare, vreo emotie puternica sau s-a intamplat pur si simplu?

Sper din suflet sa fii tare si sa reusesti sa treci peste asta. hug.gif
Roxana_
Cred ca era coplesit de emotia aparitiei Sarei. Din pacate, a mostenit-o pe bunica-mea care avea probleme cu tensiunea si cu inima si ca orice barbat, nu prea-i placea sa mearga la doctor. Lua niste pastile de tensiune zilnic, dar probabil erau prea slabe.
chintesenta_raului
Roxi, te pup si ai mare grija de tine si de Sara. e pacat ca a trebuit sa se intample chiar acum, dar trebuie sa fii puternica pentru bebelusa. daca te putem ajuta cu ceva, suntem langa tine >:D<
albinuza
Rox, fii tare iubita, sa nu o superi pe Sara!
Asta e viata, mergem inainte, ca nu avem ce face!
Sunt alaturi de tine! Daca ai nevoie de ceva... kiss.gif
kary_pink
Roxa... sad.gif Inca sunt in stare de soc si nu vreau sa-mi imaginez prin ce treci tu...

Tatal tau ramane viu in inima ta iar Sara o sa-l cunoasca prin tine, prin povestile tale despre el.

Nu exista cuvinte in astfel de momente dar vreau sa fii puternica pentru Sara.

Condoleante friends3.gif
kalua
Rox, sa zici nestanjenita daca te putem ajuta cu ceva. Imbratisez pe Sara si pe mamica ei.
Light Blue
Roxana, imi pare tare rau. Dumnezeu sa-l aiba in paza. Suntem cu gandul la tine si la mititica ta.
lotte
Draga mea prietena, iti transmit sincere condoleante, si sunt alaturi de tine pentru pierderea tatalui.
Mi-e greu sa cred ca tocmai in aceste momente s-a intamplat sa iti pierzi tatal.Desi, niciodata nu suntem pregatiti sa ne luam ramas bun de la cei dragi.
Te rog frumos sa imparti suferinta cu noi, ca sa iti fie mai usor.
Gandeste-te ca acum, tatal tau e o poveste.E o poveste pe care o vei spune de fiecare data cu drag, cand te intreaba cineva.
Gandeste-te ca tatal tau e nelinistit chiar si acolo, sus, pentru orice suferinta a ta, si vrea sa te stie in siguranta, pozitiva, si mai ales, sa accepti ca daca un om dispare, iubirea nu dispare, iubirea continua sa existe in noi, si in lucrurile pe care le-a atins, lucrurile pe care le-a apreciat in viata asta.

Te imbratisez cu drag si te pup.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.