Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Costume de carnaval si Halloween
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Moda
kalua
Madame Francine (nu ma intrebati de ce tocmai numele asta, asa a zis copilul si asa a ramas)



Inger tampitel


Teocris


Asa a fost imbracata Teo jr. la carnavalul de la gradi, anul acesta.


dr_wise
Kalua, aripioarele alea sunt taaaaaaaaaaaaaaaaaare sexoase!!! indragostita.gif Iar fiica ta promite sa devina o dra foarte cocheta! Deja simt miros de furtuna in cosmetice! tongue.gif
Dar pt ce carnaval va pregatiti?
Aici e carnaval luni/ 23.02.09, iar tot poporul are zi libera. Joi am fost la La Belle Etoile, un shopping center baban, si era o batalie pe costume de carnaval, de numa' numa'!
De la mic la mare probau toti fel de fel de costume, diademe, aripioare, masti, etc! Era o incatare!
Teo, tigancusa asta simpatica stie sa ghiceasca in cafea, sau ii ies socotelile din prima doar in Cola Cao cu lapte deocamdata? wink.gif
kalua
Foarte frumos, Teo!
Aici e carnavalul marti, dar eu nu ma duc nicaieri. Sa vedem daca-mi trag vreo pictura pe fata sau ma costumez cumva, sau imi pun numai o peruca, asta pentru la serviciu... magindesc.gif
kalua
De la party-ul de vineri:
vrajitoarea (stanga) si Paula (dreapta)


muncitor in constructii, inginer constructor, bucatar




Sperietoarea de ciori si Paula




Carmen
blekytza
Kalua la noi Francine e o marca de faina, foarte buna calitativ smile.gif


e adorabil ingerasul dar de ce tampitel?

Teo ce cocheta e tingancusa smile.gif are si unghiile facute!
Teocris
Bineinteles laugh.gif
kalua
Ingerasu-i mai tampitel pentru ca are gogosari pe el si numai un ciorap, si ala adunat tot jos.

O colega a venit azi la serviciu pe post de castelana (paru-i peruca)
nadya
Stiu ca Halloweenul a trecut, dar vreau sa impartasesc si eu din experienta mea din "domeniu". laugh.gif In ultimii ani am fost la 2 petreceri de Halloween (in 2007 si 2008), cu costum obligatoriu bineinteles. tongue.gif Prima oara, in 2007, am avut un costum de inger decazut. Rochie neagra cu gri, dintr-un material gen lurex, aripi negre de inger decazut, o aura neagra. M-am inspirat de pe ambalajul costumului cand l-am cumparat, si l-am purtat cu ciorapi negri plasa, si stilletos negri (la fel ca modelul de pe ambalaj). Mi-am mai luat o peruca de diavolita, culoarea focului, cu 2 cornite negre, si gene false fosforescente. Peruca am purtat-o la inceputul petrecerii; mai tarziu am renuntat la ea ca sa port si aura aia neagra. Sotul meu a fost Scarie Movie.
Costumele de la acea petrecere au fost care mai de care, a fost un show total. Vrajitoare, vampiri, regine medievale, Dracula, Cezar, Spartac, un soarece prins in capcana, samurai, gheise, Jack Sparrow, clovni, etc.
La miezul noptii am facut toti poze de grup cu costumele pe noi, si dupa aia costumele au inceput sa cada, luandu-le locul blugii si toale comode. Cheful a tinut pana la 5 dimineata, a fost ceva de pomina. laugh.gif

In 2008 am avut costum Lady Vampire. Rochie neagra asortata cu mov la maneci, centura negru co mov, guler mov. Mi-am luat si o peruca blonda, dar am purtat-o putin, pe urma am renuntat la ea. Sotul meu a fost Dracula. Si de data asta costumele au fost care mai de care -- clasicele vrajitoare, Jack Sparrow, Police Officer Joanna Bribe, Doctor Killer, o albinuta (acel costum mi-a placut cel mai mult dintre toate), etc.

Anul asta n-am mai ajuns la vreo petrecere de Halloween, ca na, am bebe mic. Dar daca as fi mers, mi-a atras atentia prin oras un anumit costum de Halloween, de piraterita, ispirat din Piratii din Caraibe.

S-au intamplat si faze haioase de Halloween. Am niste prieteni in Montreal care au mers anul trecut la o petrecere de Halloween, si nu si-au luat costume! afro.gif Au fost singurii la toata petrecerea aia fara costum. laugh.gif
Diana.
Foarte tare! Auzi, cum era costumul de soarece prins in capcana? morderis.gif Cred ca era cel mai haios din toate! laugh.gif
nadya
Chiar ca era haios. Si faza cea mai dura a fost ca mult timp nimeni nu reusea sa-si dea seama ce e costumul ala. Pana la urma ne-am lamurit... Gluga era capul soarecelui, capcana (maro) arata la forma exact ca afisele alea pe care le poarta unii protestatari la mitinguri, cu o tabla in fata si una in spate, legate intre ele, pe care scrie mesajul de protest; iar din capcana vedeai (numai daca te uitai atent) iesind labutele soarecelui, si cu coada in spate.
Diana.
morderis.gif Mi-i raaaau! morderis.gif
Imi pare rau ca nu prea e obiceiul asta si la noi, desi tari care au carnaval prin preajma sint (Italia, Grecia...)
Mi-ar fi placut la nebunie! Poate la anu` te duci si ne pui si niste poze. smile.gif
Globetrotter
Eu nu am fost niciodata la o astfel de petrecere... Dar mi-ar placea la nebunie! tararam.gif
Diana.
biggrin.gif Auziti, dar poate facem noi una... Ce ziceti? smile.gif
Globetrotter
Ar fi... estiok.gif aplauze.gif afro.gif Dar unde, cum, cu cine, cand..?
Diana.
Eh, e de-ajns sa ne pocneasca la un moment dat. Dupa aia... vedem noi. wink.gif
Teocris
Pozele promise :

Zambiluta mea cea roz cu fluturas portocaliu indragostita.gif
Masca ea si-a decupat-o smile.gif
O printesa de hartie indragostita.gif
Un robotel simpatic smile.gif
O mamaruta din carton si trei printese cu rochite din saci (de rafie si de gunoi) smile.gif



Mamicile au fost foarte creative si au confectionat din saci de gunoi, hartie creponata, saci de rafie, saci de panza, sticle de plastic, carton si folie de aluminiu tot felul de costume: printese, robotei, Zoro, ninja, clovn, mamaruta, chinez, indian, testoasa ninja, etc.
Educatoarele au fost imbracate in albinute: peste un tricou galben au lipis banda izolera neagra, si-au facut fustite din pungi de gunoi si au avut antenute din fasete de plastic legate de cordelute. laugh.gif
Valentina30
Teo, ai o zambiluta dulce de tot! Sa-ti traiasca dragalasa!
Teocris
Multumesc frumos Valentina kiss.gif Ea e sufletelul meu indragostita.gif
Lenjerie Sexy
Ce frumusica e,si costumele sunt chiar frumoase.
Teocris
Multumesc Sexy smile.gif
CosmicGirl
Hei! Eu anul acesta am descoperit un magazin tare dragut cu tot felul de costume si accesorii pentru carnaval. Am ales o costumatie de Ghicitoare si am avut un real succes! Magazinul este undeva pe Olimpului, si daca nu ma-nsel se numeste Cufarul fermecat. Fetele de acolo sunt foarte amabile si va ajuta cu tot felul de sfaturi in alegerea costumului. Vi-l recomand cu drag!
Diana.
Multumim. Noi iti recomandam sa citesti regulamentul formului, mai ales la partea de promovare a afacerilor proprii. wink.gif
fancyp
QUOTE(Diana @ Jan 28 2013, 06:07 PM) *
Multumim. Noi iti recomandam sa citesti regulamentul formului, mai ales la partea de promovare a afacerilor proprii. wink.gif


Buna ziua,

Nu vad de ce ar fi o problema daca este cum spui. Am vazut o gramada de recomandari pe forumuri! Mie chiar mi-a fost de folos commentul ei si cred ca acesta este scopul unui forum smile.gif. Merci CosmicGirl!
matei_alexandra80
Costum sexy de mini mouse mi-am cumparat anul acesta de pe spam
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.