Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce filme ati mai vazut?
Forum pentru femei - eLady.ro > Hrana pentru Minte si Spirit > Cultura > Film si Teatru
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Tudor
Punguta cu doi bani

http://www.basme-romanesti.ro/punguta_cu_doi_bani.html

Zilnic.. de vreo doua ori mf_surrender.gif
citystella
E clar ca ai nevoie de salvare.

Mai incearca si diversificat, nu poti inghiti zilnic acelasi lucru. smile.gif
Jo-Anna
QUOTE(Diana @ Aug 21 2010, 04:54 PM) *
Cop Out (2010) cu Bruce Willis. Slab. Dar nu doar, slab, ci slab rau de tot. smile.gif

si io l-am vazut zilele trecute , credeam ca woa film cu Bruce , tre sa fie bun , m-a lasat rece nusepoate.gif niste faze de 2 bani , parca erau 2 prosti intr-o tara de prosti

ultimul film vazut : Salt - e okay , nu asa triumfator pe cat i-au facut publicitate, dar dragut
Teocris
Eclipsa - lumea il vorbeste de rau, insa probabil eu am avut o zi buna cand l-am vazut tongue.gif
Marley and Me - un pic aiuristic. Nu pot sa zic ca mi-a placut.
Prince of Persia - The sands of time - o poveste un pic trasa de par, dar buna pentru relaxare si deconectare
citystella
An inconvenient truth (full movie):

http://video.google.com/videoplay?docid=20...562857479496579

Vreau sa vad:

The Stepfather
The Last Song
Dear John
The Lovely Bones
Motherhood
Couples Retreat
Shutter Island
OaNa`
Am vazut : The lake house. Superb filmul! indragostita.gif

City, The last song   este de asemenea foarte reusit  indragostita.gif Mi-a placut foarte mult  indragostita.gif indragostita.gif

Cindy
Eu am revazut seara trecuta "Basic Instinct". Pana la urma cine i-a ucis pe toti, Sharon? Ce orbi si manipulabili sunt barbatii astia!
Bia
Eu am vazut aseara Prince of Persia. biggrin.gif
OaNa`
Aseara :The Break-Up  biggrin.gif
Diana.
Am vazut si eu aseara P.S. Te iubesc. Foarte dragut. estiok.gif


Ciresica
City, The Lovely Bones si Couples Retreat le-am vazut si sunt niste filme bune. wink.gif

Eu am vazut Letters to Juliet din 2010. Un film romantic, cu happy end, foarte dragut. Recomand. biggrin.gif
citystella
Letters to Juliet mi-a placut si mie foarte mult.

P.S. I love you, nu mi-a placut, poate pentru ca in final ei sunt despartiti prin moarte. Oricum povestea e interesanta.

Teocris
Manuela y Manuel - un film foarte bun, sensibil si cu scene de comedie de nota 10
You don't mess with the Zohan - Adam Sandler m-a dezamagit sad.gif Filmul este o porcarie zapacitul.gif
Alvin and The Chimpmunks 2 - dragut, insa tras de par si previzibil. Nota 8.
Horton hears a who - simpatic tare elefantelul asta si mica lume pe care incearca sa o protejeze laugh.gif
Diana.
Am vazut si eu Kettle of Fish / In Ape Tulburi. Slabut, insa a mai trecut vremea. biggrin.gif

Ciresica
Marmaduke, un film cu niste catei care vorbesc. Cred ca ma plictiseam rau, destul de slabut. laugh.gif
Tudor




Winu
Ciresica
Motherhood, cu Uma Thurman. Plictisitor. Nu recomand. tongue.gif

In schimb recomand din suflet un film genial in regia Horatiu Malaele: Nunta muta. Unul din cele mai bune filme romanesti vazute vreodata.
OaNa`
Changeling, un film superb, dupa realitate, de nota 10!!!  indragostita.gif indragostita.gif
Diana.

Am vazut The Blind Side - Povestea unui campion.
In The Blind Side Sandra Bullock face un rol de exceptie. Un film care merita vazut!
OaNa`
Diana, frumos filmul!!!  indragostita.gif

L-am vazut si eu...  indragostita.gif

Diana.
Da, Oana, e genul de film care nu te lasa nici cu un gust amar, nici cu sentimentul ca te-ai incarcat cu energii egative... Pur si simplu un film bun! Mi-a placut teribil (si i se potriveste de minune) rolul Sandrei Bullock- cind e sa joace o femeie foarte voluntara, ea e cea mai buna. smile.gif
Teocris
Deci trebuie sa-l vad si eu, nu? smile.gif
Diana.
Cred ca ti-ar placea, Teo. smile.gif
Ciresica
Da, Teo, e foarte bun, l-am vazut si eu. Impresionant.

Am vazut Heartbreaker, o comedie frantuzeasca foarte draguta, productie 2010.
Dore
QUOTE(Cindy @ Aug 8 2010, 04:44 PM) *
Si eu urmeaza sa vad "Inception", cred ca azi sau maine. Cum ti s-a parut?


Abia acum am văzut întrebarea ta, Cindy. La momentul respectiv ţi-aş fi spus că nu mi-a plăcut, fără să pot explica exact de ce. Acum imi pare un film OK, pentru că poate fi continuat.

Am mai văzut câteva filme între timp, însă de departe cel mai interesant a fost "Les herbes folles" - o lume de ţicniţi, o atmosferă prea franţuzească pentru nepasionaţi. Nici ăsta nu mi-a plăcut, deşi e un film bine făcut. Până acum în acest an, cel mai bun film care să-mi şi placă a fost "Cairo Time". Atmosfera oraşului este atât de bine redată încât auzi timpul trecând. L-aş revedea oricând. indragostita.gif
Teocris
Felicia inainte de toate
Blonda de la drept
Ultimul razboinic al aerului
Ciresica
RED, 2010
Slabut pentru cati actori de calibru joaca in el.
Diana.
Eu am vazut The Road. M-o pus sefu` sa-l iau. De cacao, sincer.

Acuma o sa pun My Blueberry Nights.
Globetrotter
Am vazut The invention of lying... Foarte tare ideea. smile.gif
Tudor
Am vazut si eu The Blind Side, emotionant pe alocuri, un film care te binedispune si iti da impresia ca lumea e buna. E destul de nerealist desi e dupa o poveste adevarata se pare.
Mai vazusi azi "Alo aterizeaza strabunica" si am revazut imagini din copilarie....

Am mai vazut Clash of the Titans - desi e pentru copii.



Winu
Ciresica
Am vazut si eu The Road si m-a dezamagit.

Va recomand Eight Below din 2006. Foarte frumos, m-a impresionat, desi e pentru copii... Cred.
Diana.
Ma uit la Cei 4400 de trei zile-ncoace. biggrin.gif
Jo-Anna
QUOTE(ciresica_dulce @ Oct 16 2010, 09:50 PM) *
RED, 2010
Slabut pentru cati actori de calibru joaca in el.

Io nu stiu ce vb acolo , da mie mi-a placut...
Diana.
Cred ca si mie o sa imi placa. Eu acum am dat in febra serialelor... laugh.gif
Mi-amluat Cartea Lui Eli, insa nu l-am vazut.
Ciresica
Our Family Wedding, 2010
O comedie savusoara cu Forest Whitaker. biggrin.gif
Diana.
Am cumparat dvd ul cu SATC2. O sa va zic putin mai tirziu ce parere mi-amfacut.
Diana.
Boon. Revin. SATC2 e jenant. Scriptul e scris para contra cronometru si anumite scene care se presupune ca ar fi trbuit sa fie comice reusesc doar sa fie penibile.
Decoruri super, costume super insa oricit s-au chinuit protagonistele, Sex And The City 2 e un film de umplutura, care reuseste sa dezamageasca chiar si fanii inraiti...
Jo-Anna
io mi-am bagat premiere si am filme de acu in prostie biggrin.gif

aseara am revazut Terminator salvation si Public enemy
Diana.
Am vazut si eu aseara The Book of Eli- Cartea lui Eli - cu Denzel Washington. Mi-a placut in mod deosebit.
Diana.
Cire, The Road a fost asa de prost, ca-mi venea sa pling dupa banii dati pe dvd...
Ciresica
Bine ca eu nu am dat bani pe el. tongue.gif
Eu nu am fost dezamagita de SATC2... Mi s-a parut ok, probabil si pentru ca il asteptam cu nerabdare si in sfarsit l-am vazut.
OaNa`
QUOTE(Diana @ Oct 24 2010, 01:53 AM) *
Cred ca si mie o sa imi placa. Eu acum am dat in febra serialelor... laugh.gif
Mi-amluat Cartea Lui Eli, insa nu l-am vazut.





Si eu!  laugh.gif Ma uit la Gossip Girl. Imi place. biggrin.gif  


Jo-Anna
Mie nu imi place Gossip girl , am vazut vreo 5 episoade , ma gandeam ce naiba ma uit io la niste "spoiled brats" care nu le mai ajunge nimic , beeh
Diana.
O sa ma uit si eu sa vad, de curiozitate, daca imi place. smile.gif
Diana.
Am vazut La Vie en Rose (La môme), cu Marion Cotillard.
Un film exceptional.
Jo-Anna
Inception 2010 - e unul din cele mai interesante filme care le-am vazut pana acum ...
Mie una mi s-a parut extrem de bun si fain si in acelasi timp te pune sa te gandesti oare cum mintea umana ar putea deduce asemenea chestii ...

Va recomand cu incredere filmul!
Teocris
Noi (eu si junioara) aseara am vizionat :
Tinker Bell and the great fairy rescue
Globetrotter
Am vazut Temple Grandin, despre o tipa autista. Foarte interesant.
Am vazut si Luna Noua, imi place mult de lup. wub.gif Sa vad cand vad si prima parte.
Diana.
Am vazut Knight and Day/ Intilnire exploziva, cu Tom Cruise si Cameron Diaz. Mi-a placut. smile.gif

Tudor
Mi s-a inchis sursa de filme ...filelist .. si acum trebuie sa-mi caut alta buna. Intre timp am vazut un film bun la TV ieri
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.