Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Test : Aveti calitati paranormale?(Povestiri din cripta)
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Horoscop, Interpretare Vise, Paranormal, Divinatie, Fenomene inexplicabile, Ufologie
Pages: 1, 2
blondina
"Stralucirea" este acea calitate pe care unii ocultisti o denumesc pe buna dreptate "capacitate supranaturala" har inascut, datorita caruia unii dintre oameni sunt mai deosebiti decat ceilalti. Este pur si simplu puterea divina ce inzestreaza individul cu capacitate de clarvedere. Daca aveti " stralucire" sau nu, veti afla acest lucru raspunzand corect la intrebarile acestui test:

A. AVETI DES VISE RELAXANTE?

1.Da
2.Rar
3.Mereu

B. ATI AVUT VREODATA UN PRESENTIMENT?

1.Da
2.Nu stiu
3.De mai multe ori

C. DACA ATI ACTIONAT CONFORM UNUI PRESENTIMENT, REZULTATUL A FOST BUN?

1.Da
2.Deloc
3.Partial

D. CREDETI CA UNELE DINTRE VISE POT OFERI DETALII SAU SOLUTII ALE UNEI PROBLEME?

1.Uneori
2.Nu
3.Bineinteles

E. SIMTITI INTOTDEAUNA ANTIPATIA SAU SIMPATIA PE CARE O NUTRESC CEI APROPIATI FATA DE DVS?

1.Mereu
2.Nu observ sentimentele celorlalti tot timpul
3.Nu cred, asta ar insemna sa-i judec pe ceilalti.

F. PRESIMTITI UN LUCRU NEPLACUT INAINTE CA ACESTA SA VI SE INTAMPLE?

1.Nu
2.Da, uneori, dar fara folos.
3.Da, mereu simt apropierea unui necaz, astfel il pot evita.

G. DIMINEATA CAND PLECATI DE ACASA:

1.Stiti ce urmeaza sa vi se intample in ziua respectiva
2.Nu stiti ce evenimente va rezerva acea zi
3.Cunoasteti dupa anumite semne daca ziua va va fi favorabila sau nu

H. PREZENTA DVS INTR-O INCAPERE IN CARE SE AFLA MAI MULTE PERSOANE:

1.Creeaza intotdeauna o atmosfera benefica
2.Este nesemnificativa uneori
3.Creeaza o atmosfera incordata

I. CARE DINTRE ASOCIERILE FACUTE CU AJUTORUL CELOR TREI CUVINTE VI SE PARE MAI POTRIVITA?

1.Misterul labirintului s-a luminat
2.Lumina din labirint este plina de mister
3.Labirintul este invaluit de misterul unei lumini

CALCULAREA SCORULUI

A      B      C      D     E      F     G      H    I
1=3  1=3  1=5  1=5  1=5  1=0  1=3  1=5  1=0
2=0  2=0  2=0  2=0  2=3  2=3  2=0  2=3  2=5
3=5  3=5  3=3  3=3  3=0  3=5  3=5  3=0  3=3
blondina
INTERPRETAREA REZULTATELOR

De la 0 la 25 puncte:

Sunteti un adept al scepticismului. Considerati ca doar progresul stiintei poate oferi un raspuns adecvat conditiei umane. Nu credeti in minuni si forte supranaturale. "Nu sunteti Stralucitor". Aveti doar vagi momente de stralucire, dar numai in afaceri, unde credeti ca acestea v-ar putea aduce un profit. Suspiciunea de care dati dovada va reliefeaza tendinta exclusiv materialista in evaluarea realitatii. Toate acestea se datoreaza faptului ca traiti intr-o lume plina de ambitii egoiste: deci nu sunteti de condamnat pentru ca dvs. credeti numai in ceea ce poate fi atins. Daca veti reusi insa sa credeti si in minuni si in oamenii cu "stralucire" si ii veti accepta, atunci rigiditatea va fi alungata de pe chipul dvs. Nu uitati ca a nu crede in supranatural inseamna in primul rand negarea planului divin si, nu in ultima instanta – negarea propriei identitati. Eliminati pe cat posibil stressul cotidian meditand la aceste lucruri: veti straluci si somnul va va fi mai linistitor.

De la 25 la 38 puncte.

Scorul mediu pe care l-ati obtinut va dezvaluie un caracter normal "stralucitor" in relatiile cu ceilalti sunteti o persoana sociabila, cu putere de adaptare la situatiile limita si intelegator cand este vorba de o problema a aproapelui. Aveti momente de "stralucire" deoarece credeti in oameni si in calitatile sufletului. Datorita "stralucirii" de care dati dovada in unele momente reusiti sa treceti peste situatiile neplacute destul de usor. Fiti ca pana acum, receptiv la necazurile celorlalti si cautati ajutorul de care aveti nevoie in sfaturile celor ca si dvs si veti fi fericit, pentru ca stralucirea inlesneste drumul catre fericire. Straluciti, nu slab, nici puternic, ci normal "straluciti" atunci cand trebuie si acesta este un lucru bun.

De la 38 la 45 puncte:

Traiti intr-o adevarata lume a simbolurilor ascunse, de nedezlegat celorlalti si va aflati intr-o continua stare de visare sau tensiune. Credeti ca fiecare intamplare sau coincidenta ascunde ceva straniu, un mister mai bun sau mai rau ce trebuie dezlegat. Sperati ca intr-o buna zi sa stapaniti toate aceste puteri misterioase ce dirijeaza destinele si nutriti speranta ca dvs sa le puteti controla. Nu uitati ca "stralucirea" trebuie manipulata in scopuri constructive si cu moderatie, lucru pe care ar trebui sa-i cunoasca orice muritor. Daca obiectul "stralucirii" de care dati dovada va fi folosit in scopuri egoiste riscati sa va atrageti multe necazuri asupra Dvs. si a celorlalti. Sunteti un adevarat depozit de puteri paranormale, dar nu va pierdeti ratiunea.. exista si acest risc.
tits_herbert
Am facut si testul ca tot eram aici si ca de obicei am iesit pe la mijloc. Asta e o chestie de subconstient la testele astea, sa aleg mereu ce mi se pare ca suna mai  bine  :D

Multumesc blondino si mie imi place foarte mult. 
blondina
Si eu la fel fac..Aleg ce suna bine  :fluierat:  :-*  :-*
Mistaco
Blondina, cred ca am aflat de ce dorm destul de naspa!!! :o
blondina
Oi fi vreun Edgar Cayce Mistaco  :fluierat:
Mistaco
In ce sens draguta, te rog lamureste-ma, nu ma lasa in ceata, "am oleaca di claustrofobii mey"!! :hainoroc: :fluierat: :-*
blondina
Poate esti medium Mistaco..Poate intri in transa noaptea si de-aia nu poti sa te odihnesti.  :fluierat:
Mistaco
Am 19 puncte!!! :hainoroc:
blondina
Eu am 29.  ???
Mistaco
ferice de tine :sexylady: :aplauze: :floricele:
blondina
Thank you Mistaco  :-*  :)
Diana.
41 de puncte....  ohmy.gif
Bre, ceva nu-i in regula...  ohmy.gif
angeldust
DAmn si io tot 41 .....nu-i bun  testu asta bre ca io nu am vazut nici o fantoma pana acu  tongue.gif
Meg
Aveti momente de "stralucire" deoarece credeti in oameni si in calitatile sufletului.

eu cred ca astea-s momente de prostie in ceea ce ma priveste.. sa cred in oameni.. eh...  :'(



:-*
carrie30
Si scor final, 26 de puncteee !!!!  :P
catalina77
Dap, si eu 34. Sincer, ma gandeam ca imi iese mai mult... :D
albinuza
io 24. merge pe ici pe colo.  :-X
deci nu am treaba cu paranormalul. da eu cred asaa oarecum in paranormal 
:-*
invisible
32. Decent :P
Cleo
si eu 34   ??? .... ma credeam mai stralucitoare ;D :valea:
Szimcsi
36. of, toate testele ma claseaza in categoria cea mai obisnuita.  eu am senzatia ca sunt totusi destul de speciala  ::)
laryysa
Eu prevad ca acum voi posta aici  :aplauze: :hohote:


Am si eu 41 de puncte  :P :P :-* :-*
Flory24
In primul rand...SALUT :)
In al 2-lea rand...  am facut testul si.. nu prea se pupa cu persoana mea,rezultatul a fost 20,iar sunt exact opusul rezultatului obtinut,dar...ma rog.
Oricum iti multumesc pt ca ai reusit sa-mi atragi atentia asupra testului tau. :-* :-* :-*
Dore
Na :morideris: ca si eu am iesit paranormala...in urma testului macar, daca nu de la inceput  :D. Si eu care credeam ca doar par anormala :morideris:

Lasati, fetelor, ca e bine sa avem capacitati de-astea ;) mai lustruim asperitatile vietii pe ici pe colo, stiti voi  :-*.
Angelino...daca tu ai glob, eu o sa-mi iau o matura de toata frumusetea, ca sa se asorteze cu runele  :D.
Fahnell
41 si la mine :)  :-X
marty69
Blondinooo......29 e bine ????
Cica sunt normala ...........iete nah???
blondina
Esti ca mine marty :D  :-*
tits_herbert
Deci nu-mi poate spune nimeni la ce ma gandesc in momentul asta  ? 
Poate daca va concentrati  :)
marty69
Pe bune blondino ????
Inseamna ca si tu ai impresia ca simtzi o respiratzie rece in ceafa cateodata??.. :D... :hainoroc:
blondina
Simt simt...marty,i see dead people..  :fluierat:
marty69
Mey , lasa-ma , ca nu mai dorm la noapte, da???Si maine, trabahar .........nu de alta . :-*
northstar
m-ati contaminat si pe mine,36 de puncte.Marty,corazon,te-am luat la ........zona crepusculara! :P
mey,nu-i corect,eu am vazut fantoma si am mai putzine puncte ca angeldust???????unde se pot depune contestatziile? :D
blondina
Ce fantoma ai vazut? Fii mai explicita northstar.  :)
northstar
blondy,despre fantoma am scris la  topicul,,credetzi in fantome?''.N-am intrat in amanunte,fiindca riscam sa pic in ridicol!in fine,asha cum am descris-o eu, atunci,vazuta prin ochii unui  copil de 7 ani,corespundea  mamei bunicului meu,care murise cu multzi ani,inainte de a ma naste eu.Bunicul meu,a fost al 7-lea copil al acestei femei,si totzi dinaintea lui murisera inainte de a implini varsta de 1 an[lucruri explicabile acum  prin prisma lipsei de hrana,igiena ,vaccinuri,etc]dar la acea vreme tzaranii din lunca Dunarii isi aveau superstitziile lor.Inainte de a implini un an,bunicul meu s-a imbolnavit,avea aceleashi simptome ca fratzii lui,s-a facut un ritual,cu datul lui peste fereastra,i s-a dat un nou nume si i s-a pus cercel in ureche[deci acest obicei e vechi la barbatzi!].Dupa el,totzi cei care s-au nascut,au supravietzuit.Bunicul meu a  fost in prima linie,pe front,in al 2-lea razboi mondial,e veteran de razboi,multzumita lui Dumnezeu il am si acum alaturi,si nu a fost atins nici macar de un glonte!Spiritul acestei femei,s-a oprit deasupra patului in care  eram eu,pentru o clipa sau mai multe,intr-o noapte geroasa dinainte de Craciun ,si am simtzit ca ma priveste!I-am vazut doar umbra  intunecata, mishcandu-se in  cadrul ferestrei,luminata de lumina lunii!
mi-am tras plapuma peste ochi si am inceput sa ma rog la dumnezeu,de frica!asta e tot!dar experientza asta n-o voi uita niciodata,din cauza fiorului de gheatza care ma cuprinsese!
blondina
Este o experienta intr-adevar marcanta.Este clar,din punctul meu de vedere cel putin,ca exista ceva dincolo de moarte.Iti multumim northstar ca ai impartasit cu noi aceasta experienta. :floricele:
Fahnell
sa va povestesc ceva ciudat si care cu siguranta nu este nici inventie nici minciuna.
este vorba de ce s-a intamplat unei rude mai indepartate doctor de meserie. acest domn (f pragmatic de felul lui) in timpul unei zile oarecare de lucru primeste vizita unei batrane f bolnave. Dupa consultatii se ajunge la concl ca femeia trebuie operata undeva pe partea stanga a corpului (nu mai stiu exact organul). In noaptea de dinaintea operatiei domn doctor viseaza un nene care ii spune : sunt Stanescu vezi ca vei face o operatie gresita. Femaia are alta boala este gresit diagnosticul tau. Omul se trezeste .....se holbeaza si se culca. Dupa 20 de min acelasi vis....dupa 2 oare idem. Tot asa pana dimineata. Destul de speriat doctorul inainte de operatie hotaraste sa mai faca niste analize. Surpriza femeia nu avea nimic pe partea stanga unde tb sa fie operata ci undeva pe dreapta (cred ca era un fel de tumoare din cate imi aduc aminte). Trece operatia femeia se face bine. Totusi doctorul era mirat cine e Stanescu. Se duce sa o intrebe atunci pe femeie (tatal meu era de fata). Aceasta nu isi aducea nimic aminte ..de acest Stanescu. Intr-un final insa are o revelatie. Sotul ei murise in WWII la Stalingrad. Respectiv murise intr-un baraj de artilerie din ce ii se spusese si deci nu mai fusese gasit de nici un fel. Avand in vedere acest fapt femeia a zis asa : ma voi duce la cimitir si voi lua cel mai neingrijit mormant si il voi ingriji ca si cum ar fi al sotului meu. Pe cel mai neingrijit mormant din cimitir era o cruce care statea sa cada si pe care scria ..Stanescu. Ciudat nu?
Diana.
Hm...  :magandesc: Cu adevarat ciudat, Fahnelle.
Ceea ce nu face decit sa imi intareasca convingerea ca nimic nu e intimplator...  :magandesc:
blondina
Am auzit si eu astfel de lucruri.Intr-adevar nimic nu este intamplator.Nu suntem singurii care traim pe acest pamant.Exista si lumea spiritelor,care traiesc in paralel cu noi.Sufletele celor care au avut o moarte violeta,sufletele celor care au murit lasandu-si unele lucruri neterminate,suflete care nu realizeaza ca au murit,suflete care sunt prea legate de viata terestra,etc.Cand cineva este la greu,cineva la care ele tin,devin un fel de ingeri pazitori.Nu de putine ori mi s-a intamplat sa simt,in perioadele in care eramstramtorata, prezenta bunicii mele care m-a crescut.Ei sunt in permanenta alaturi de numai.Numai ca noi nu ii percepem..
Fahnell
Bine as putea sa continui cufundandu-ma in ridicol complet. Va voi povesti de strabunica mea . :) Daca radeti chiar ma supar.
Ideea e cam asa . Strabunica mea i-a spus mamei mele la 14 ani cu cine se va casatori. I-a spus cum va arata cum se va comporta si ce o sa ii placa la tatal meu. Mama nu a crezut. Ciudat e altceva . Mama l-a dus pe tata la strabunica pt prezentare . Ideea e ca tata s-a dus la alimentara sa ia ceva . Acolo s-a intalnit cu strabunica mea care facea si ea cumparaturile (nu se cunosteau atunci). Tata mi-a spus ca strabunica l-a privit a zambit si a plecat. Ajuns acasa mama i-a spus strabunicii ca uite acesta e pretenul meu etc etc. Strabunica a zis doar atat..il stiu ne-am vazut . Si i-a mai spus..iti plac mainile lui nu? si a zambit
kalua
Fanele, de unde ras, mi s-a facut pielea de gaina... ???
claudia_electra
Ce frumoooos :floricele:. Strabunica ta trebuie sa fi fost o femeie tare buna la suflet...asemenea daruri se dau doar oamenilor deosebiti. A mai avut si alte previziuni de care stii tu?
Fahnell
si in pana mea visele care ma terorizeaza de ani de zile.
strabunica mea era terorista.nu putea nimeni sa o minta. avea niste ochi f f patrunzatori.  nici o colega de clasa de a mamei nu scapa. pe toate le citea. ii spunea la fiecare ce si cum
blondina
Am si eu multe de zis pe tema asta.Bunicul meu mai avea inca 6 frati.El era cel mai mare.Al doilea frate al bunicului meu avea vreo 100 de oi.Si intr-o zi i-a fugit ciobanul,si s-a hotarat sa stea el cu oile pana a doua zi,cand trebuia sa caute alt cioban.Si s-a dus la stana cu gandul sa ramana peste noapte.Avea acolo si o camaruta facuta de el.Noaptea cand statea el linistit cu oile lasate in voia domnului pe pasune apare al treilea frate al bunicului meu,care ii zice : 'Nene m-am gandit ca ai ramas singur aici noaptea,si poate ti-e frica.Am venit sa stau cu tine.'Au stat ei si au povestit pana dimineata.Dimineata au strans impreuna oile in tzarc,si fratele nr.3 a plecat inainte de rasaritul soarelui.Imediat dupa ce nr.3 a plecat,nr2 si-a amintit,a realizat,ca fratele nr.3 era mort de 5 ani..Cu cine a stat el toata noaptea?  ???
Fahnell
oricum una peste alta aceste tipuri de capacitati nu s epot deduce prin teste. americanii au incercat vreo 20 de ani si au cheltuit 40 de miliarde sa produca astfel de indivizi pe banda
blondina
Evident.Testul acesta e ceva relativ fanele.  :) De fapt toti avem aceste capacitati.Depinde cat de mult 'aplecam urechea' la ele.  ;)
fantasy
Bai ma sperioati,voi mai vreti sa dorm asta seara?
blondina
Cand stateau la tara,bunicii mei stateau langa o casa bantuita,casa parasita.Si toata noaptea cineva acolo dansa,canta,radea,chicotea...de fapt se auzeau mai multe voci.Si-a luat inima in dinti bunicul meu si s-a dus ziua sa vada ce e in casa aia.Dar in afara de praf nu era nimic.Nu statea nimeni acolo..Dar absolut in fiecare seara acolo cineva se aduna si dansa.
fantasy,vrem sa dormi sa fii fresh maine la examen si sa vii la noi cu nota mare :-*
claudia_electra
:ametit: :valea: Si eu cica acum sa dooorm :frustraree:

Numai sperietori, Blondi...si la barbati mumosi, si aici...o sa visez tare urat :'(
blondina
Am foarte multe de povestit carmen dar nu vreau sa va stric noaptea..Va spun numai lucruri soft. :)
De exemplu pot sa va spun ca mama la varsta de 15 ani a levitat.Un vecin de-al lor care cu puterea mintii puta muta obiecte dintr-un loc in altul,a ridicat-o 10 centimetri deasupra solului. :)
claudia_electra
Eh, pai asta merge inainte de somn :-*!
Eu una iubesc mai pe zi povestile (si pozele  :morideris:) cu fantome...

Claudia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.