Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jurnal de moda, cu ce sunt imbracata azi
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Moda
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Cindy
Si mie imi place fusta lui Lexie. Iar Clau este o graviduta sexi si frumoasa..

Cadou pentru mine de 8 martie. Scuzati decorul sugestiv de langa pat. tongue.gif Si poza chinuita taken by me! laugh.gif
Altheea
Sweet, da' tu tare frumoasa tre' sa fii, pacat ca te vedem doar pe bucati tongue.gif . Faina tare bluzita, s-o porti sanatoasa!
pescarush
Wow Sweet sexylady.gif
Cleo
foarte draguta fusta Lexie si eu cred ca la genul asta de croieli partea de sus trebuie sa fie mai mulata. Gri -ul se potriveste cu roz cu bleu deci subscriu la Altheea: ceva simplu.

Sweet tare dulcica bluza smile.gif
Lexie
Multumesc de sugestii. kiss.gif Cand o sa gasesc o bluzita faina care sa se potriveasca, it's mine biggrin.gif
Maine o sa imbrac fusta cu cizme si o bluza neagra simpla, pe corp, cu anchior. O sa fac si-o poza sa vedeti daca-i mai bine ori mai rau. blush.gif

Sweet, rolleyes.gif Intr-o zi tot trebuie sa te vad eu in one piece. pistolar.gif
claudia_electra
Sweet e super feminina, din toate motivele posibile biggrin.gif. Si eu am primit o fusta mini neagra sexy de 8 martie, a fost foarte amuzant sa o probez ca evident ca nu intra burtica in ea. Am luat-o pana la urma pe ideea ca sper sa-mi vina ca n-o mai fi galmuta acolo,era prea frumoasa ca material si model sa o las acolo.
Cindy
Mersi! kiss.gif Bluzita e tot de la Yokko. Mi-am mai luat si niste pantaloni dar nu am reusit sa ii pozez. Au o talie foarte joasa, dar eu am multe bluze mai lungi si stil rochita, deci nu o sa sufar prea mult cu salele. tongue.gif
Lexie
Am promis ca va arat cum arata fusta cu cizme si bluza neagra. Am fost in subsol sa ma pozez ca numai acolo avem oglinda intreaga laugh.gif

kalua
Mie parca-mi place mai mult cu cizme. Nici puloverul asta nu-i adevarat la fusta.
Pe mine personal ma cam deranjeaza ciorapii de culoarea piciorului la tinuta asta.
Tot in genul bluzelor postate de angel, dar din lana, mi se pare ca s-ar potrivi de minune si nu-i chiar atat de sofisticata
Lexie
Kalua, multumesc de sugestie. Din pacate, eu nu port chestii pe gat sau pana la baza gatului, greu le suport... doar camasile fac exceptie. Bluzita asta neagra a fost singura mai potrivita pentru fusta, n-am gasit altceva in dulap, asa ca pana achizitionez ceva, o sa folosesc varianta asta.

Am incercat si ciorapul negru insa nu mi-a placut cum dadea, nu stiu de ce, mi s-a parut mult mai bine cu natural. In orice caz, vine primavara si o sa port fusta in alte combinatii, poate o sa fie mai usor atunci. biggrin.gif
Fanny
Incearca un dres gri. smile.gif
Si eu am avut dificultati in asortarea unei fuste cu pliuri, asemanatoare alei tale. Pentru ca nu reuseam de niciun fel am renuntat la snuruletul din talie si-am plasat pe deasupra un pulovar negru lung pana la baza superioara a soldului.
Cindy
Lex, imi place mai mult varianta asta. Totusi, as fi facut ceva modificari INMO: schimbat margele (parca par putin cam festive? si incarca tinuta), lasat fusta mai in jos si in cazul asta nu cu bluza in fusta, sau ridicat in talie, sa iti marcheze talia. magindesc.gif Varianta asta parca iti avanteaza mai mult silueta, fata de prima smile.gif
Si eu am o fusta in pliuri de la BSB, dar mai scurta, fetele de la intalnirea de demult poate o stiu. tongue.gif
Lexie
Sweet, fusta e pe talie nesigur.gif Mai jos nu merge, mai sus nu sta. biggrin.gif Am incercat si cu bluzele peste, dar nu se potriveste deloc. Dar ii vin eu de hac pana la urma. pistolar.gif
Master of Norules
Cred ca e destul de dificil sa gasesti o bluza potrivita, pt. ca croiul fustei nu-ti lasa prea multe variante. O bluza simpla in orice caz s-ar potrivi si merge si fara accesorii. Doar o bluza pana in betelia fustei, mulata sau o bluza foarte subtire si care sa se muleze perfect fara sa faca cute ar merge si bagata in fusta. Eu zic cand vrei sa-ti iei bluza pt. ea, ia-o cu tine si probeaza cam ce ti se pare ca s-ar potrivi cu ea si vezi care-i varianta mai buna.
Bluza ce si-a cumparat-o Sweet care-i tare faina mi se pare ca s-ar potrivi, da' pe alte culori, da' nu-s sigura. Poate o data imbracata sa nu fie potrivita.
Las ca iti gasesti ceva sigur Lexie.
claudia_electra
Am dat si eu peste o fusta de gravida rezonabila.

kalua
In poza din fata nici nu se vede ca esti insarcinata! laugh.gif
Foarte frumos! Imi place foarte mult ca porti haine mulate si ca-ti poti permite lucrul asta!
Fanny
Ce pacaleala mi-am luat! Noroc cu a doua poza, ca incepusem sa ma intreb unde ti-a disparut burtica. morderis.gif
Arati fenomenal! indragostita.gif
Altheea
Ce graviduta frumoasa frumoasa! Ti se cunoaste talia perfect! Si eu patit la fel ca fetele, nu vedeam burtica!
claudia_electra
Multumesc mult kiss.gif. Am bagat si eu de seama ca nu se vede cand am facut poza, de aia am mai facut una din profil laugh.gif.
Master of Norules
Clau esti o graviduta tare sexoasa.
Eu pana in luna a 4 jumate aveam o burtica mica de tot, am avut si greturi grupa mare de eram numa pielea si osul si inainte sa nasc aveam un burtoi de al meu sot zicea OMG sa vezi ce copil mare o sa avem si cand colo nu a avut decat 3,300. Eu nu ma vedeam cat eram de mare, pana mi-a facut niste poze din profil si am zis si eu OMG ca sunt cat casa. laugh.gif.
angeldust
In mod cert, clau este o gravidutza uber sexoasa kiss.gif
Nu se cunoaste deloc la restul corpului, parca doar pe burtica ai pus smile.gif
claudia_electra
Nu-s mai, sunt un elefantel umblator laugh.gif, sunt dezamagita ca mi-am stricat planul cu kg. E drept ca nu am pus decat pe sani, burtooooooooi si putin de tot pe solduri, dar tot ma ingrozeste cifra de aproape 9 kg la inceputul lunii a 7a crying.gif.
Altheea
Stai Clau calma, arati foarte bine. Eu aveam plus 12 la inceputul lunii a 7-a. Daca mergi de acum ca la carte, cu 2 kile pe luna, tot sexoasa si mulata o sa mergi sa nasti. Si apoi, crede-ma, or sa se topeasca. In 3 luni o sa fii in forma maxima la cat de putin ai pus pe tine! Cred ca ai bagaj genetic bun. Pup burticu'
claudia_electra
Pun mana pe carte, gata biggrin.gif! Pupam si noi Altheuta kiss.gif!
LostWhispers
Waw ce bine arati sexylady.gif , din prima poza nu ti dai seama ca ai burtica, esti foarte sexy si fusta imi place la nebunie.
deedee29
Si mie imi place. De-ar da Domnul sa arat si eu asa cand voi fi insarcinata.
janis
Cred ca e prima data cand pun poza la acest topic, dar daca tot aveam aparatul la indemana, dupa pozatul muffinilor, mi-am facut si mie o poza inainte sa ies din casa.



Sub patratelul negru sunt ochelarii mei, cu rama verde, cam de culoarea lantisorului.
kalua
Mie-mi place tot pana la lantisor!
Fanny
Tu iesi in cipici pe vremea asta! brrrr!
angeldust
Si io la fel gandeam, foarte nice pana la lantisor smile.gif
deedee29
Si mie imi place. Da soro, tu ai trecut deja la cipici?
janis
Ok, data viitoare fara lantisor;)

Da...eu sincer m-am saturat de cizme, ca de 4 luni tot cizme port, si de vreo saptamana am si renuntat la ei, dar sa stiti ca nu mi-a fost foarte frig cu pantofii astia, nu-s chiar asa de subtiri cum par smile.gif
claudia_electra
Sa va arat neckwarmerul meu (care nu-i atat de "pe gat" pe cat as fi vrut) comandat de pe un site din Spania care are preturi maricele, dar niste produse de abia ma abtin sa nu-mi comand mereu cate ceva laugh.gif.

Fanny
fooarte interesant! biggrin.gif

purtatul lui ti-a dat batai de cap?
Cindy
Ce misto, nu am vazut deloc ceva similar. Plac si manecile.
Dar ce graviduta cu talie bine conturata! Ce scumpi sunteti impreuna in poza din fundal.
Roxana_
Fff bine arata Clau. Sunt convinsa ca-ti vei reveni rapid dupa nastere.
Imi plac tinutele gravidutei kiss.gif

Janis, aceeasi sugestie pe care ti-au dat-o si fetele cu lantul. Emani asa un aer tineresc smile.gif.
kalua
Eh, clau, gatarul asta-i mai mult decorativ decat de tinut cald la gat. Foarte, foarte misto tot outfitul!
claudia_electra
thanks.gif imi place mult, dar e destul de greu de asortat, in afara de helanca nu stiu peste ce altceva ar merge...Rox, multumesc de incurajare, dar deja mi-am pierdut orice speranta, am aproape 10 kg in plus, asa ca ma ia cu ameteala cand ma gandesc ca mai am 2 luni. Cate s-or aduna, s-or aduna si gata, sa le manance puricii!
Cleo
Foarte draguta bluzica si gulerul

clau si eu am luat vreo 17kg si mi se vedea talia si-n luna a 9-a. Dupa nastere aveam de dat jos vreo 3-4 kg.
Deci nu-ti face probleme ca nu se aduna multe
claudia_electra
Wow Cleo, asa mult ai pierdut la nastere?? Mie mi s-a zis ca pierzi cam 5-7 kg doar, apoi in urmatoarele saptamani inca vreo 5 si ce ramane, bacsisul tau laugh.gif.
Cleo
Am dat jos mai mult decat 7 kilograme cu siguranta insa pesemne ca am acumulat si mult lichid.
Picioarele imi erau nefiresc de subtiri dupa nastere laugh.gif
Se poate sa-mi joace feste memoria insa cu siguranta n-o sa ai multe de dat. In curand incep arsurile de pe ultimii 50 de m smile.gif deci ioc pofta de mancare. smile.gif
Master of Norules
Fusta e misto de tot, Clau. Mie nu prea imi plac gulerasele astea. Am si eu unul pe acasa primit de la o matusa, daca nu l-oi fi aruncat, da' nu l-am purtat niciodata.
Altheea
Clau, arati fenomenal! Esti o graviduta super sexy si stilata! La asa o silueta iti permiti! Frumoaso! kiss.gif
Nu-ti face griji cu kilogramele, esti super bine! La nastere se duc 7-8 kilograme si restul in urmatoarea luna in ritm rapid. Eu aveam -17 la o luna dupa nastere fara nici cel mai mic efort. Daca as fi pus doar atat eheheeee, ce bine ar fi fost. Urmatoarele se duc mai greu. Eu tot mai am 5 in plus, oleee! Si nu stiu cum sunt asezate, mai mult sus cred, caci am inceput sa intru lejer in blugii vechi.
Cleo, faza cu picioarele am patit-o si eu. Dupa ce le-am avut umflatele in ultimele doua luni, cand le-am vazut dintr-o data slabe de la genunchi in jos ziceam ca arat ca un pui de abator laugh.gif
claudia_electra
kiss.gif althe, multumesc mult, sa dea Dumnezeu sa fie si la mine asa!

Fusta imi e simpatica, insa e un XL ohmy.gif de la Tommy Hilfiger, am luat-o pt ca e tricotata si elastica in talie, dar tare ma tem ca dupa sarcina va trebui sa o dau cuiva ca-mi va fi uriasa...
walpurgik
Keep it for next time, u know... magindesc.gif laugh.gif
kalua
Giaca mea de biker

duda
Hot! fluierat.gif
Fanny
Ce moaca de dura ai! biggrin.gif Asortata la tinuta!
deedee29
Da, da, sunt de acord. Atitudinea se asorteaza la geaca. Sau geaca la atitudine? 322.gif
kalua
laugh.gif
Concentrata, bre, concentrata! Camera mea nu-i usor de manevrat cu o mana, ca-i marisoara, i-am adunat bentita aia sa nu atarne la nesfarsit, lumina in dormitor e nasoala tare pentru facut poze (indiferent daca lumina-i aprinsa ori ba), erau o gramada de impedimente. In plus ma mai si grabeam sa ma duc la stapan.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.