Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mafia: joc de societate
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Pe langa drum, pe langa gard ... > Jocuri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Cindy
Ce tare e avatarul, Pink! laugh.gif

Prin regat, circula zvonul ca raposatul Mamoru era putin afemeiat. Dar cum sa ii reprosezi asta, cand vezi fustitele astea scurte ale fetelor si picioarele interminabile? Pe de alta parte, frumuseta rapitoare a lui Mamoru este incontestabila. Deci multe scandaluri astfel s-au iscat.
Lilisor
Tiana/S Jupiter, se stie ca tu erai mai tot timpul cu capul in nori dupa vre'un baiat, nu cumva ai avut ceva de-a face cu sagetile? 
Bia
Lilisor/Sailor Marte, nu cumva tu care te joci cu puterea focului ai aruncat sagetile in bietul Mamoru? sad.gif As fi foarte dzamagita. Credeam ca daca va dezvalui puterile voastre magice o sa le folositi in scopuri bune, nu rele. nusepoate.gif Sunt de-a dreptul indignata de cele intamplate, fetelor!
tiana
Eu nu!
Ce castigam din asta?
Bia
Poate pentru ca vroiai sa te mariti de tanara? Si l-ai ales tocmai pe Mamoru care o iubea pe Usagi.
Lilisor
Nu stiu, dar cineva tot a vrut sa ne dezbine! 

Eu ma relaxez prin meditatiile de la templu, nu as face niciodata rau cuiva inocent.

tiana
Fetelor ,cineva baga zazanie intre noi!
Pana una alta ma duc sa pregatesc cele necesare pentru cinstirea memoriei lui Mamoru.
Szimcsi
Dragelor, mie nu-mi miroase deloc a bine situatia asta. Avem printre noi doua suflete vandute, care l-au ucis pe Mamoru din cine stie ce motiv obscur. Mergand pe intuitie, Lilisor mi se pare prima suspecta.
Bia
Si eu tot pe Lilisor o consider principala suspecta. dry.gif
tiana
Oare ?
Dar unde este Suprix?
Ma iau cu vorba ,si am atata treaba,of !
Bia
Nu stiu, nu am vazut-o pe aici. Oare se ascunde?
Cindy
Atentia luptatoarelor par sa fie atintite asupra lui Lilisor, Rei Hino si Sailor Marte. Ea are puteri nemarginite asupra focului; oare sa isi fi folosit fortele in acest sens si sa fie autoarea sagetilor inflacarate sau cineva malitios vrea sa ii insceneze moartea fumosului Mamoru? Ea poate simti prezenta raului, fiind si o preoteasa ce invata la o scoala catolica. Rei Hino, tu in prezenta cui simti raul? Sau de fapt cei de la templul Hino, unde e preoteoasa, s-au transformat in slujitori ai raului? Nimeni nu stie inca; o multime de intrebari rostite sau nu misuna in mintea tuturor.

Mamoru si-a pierdut parintii, memoria si acum a raposat. Ce soarta nedreapta pentru un barbat care avea toate calitatile sa triumfe in viata! sad.gif Uitati ce mandru, suplu si chipes era!
Lilisor
Eu zic ca tare va grabiti sa ma acuzati. Asa in pereche... Eu zic sa mai meditati in gasirea criminalilor. Plus ca inca nu a vorbit toata lumea, de unde stiti ca persoanele absente nu sunt vinovate?
Cindy
Da, Teo Sailor Mercur si Surprix Sailor Moon nu si-au expus inca nici o parere referitoare la uciderea lui Mamoru Chiba.
Teocris
Pacat de frumusetea lui closedeyes.gif si de ochii lui misteriosi. Cred ca Sailor Moon e distrusa saracuta nesigur.gif
Mie imi pare ceva putred cu Miaulina magindesc.gif
Eu am fost plecata sa ajut oamenii care au ramas fara apa. Am gasit un izvor subteran si l-am adus la suprafata. Acum toata lumea e multumita.


PS Merci de poveste Cindy, chiar eram fan Ami kiss.gif
tiana
Am aparut si eu, spiritele rele mi-au ingreunat treaba !
S-Mercur crezi ca miaulina are ceva de-a face cu moartea lui Mamoru?
Bia
nesigur.gif Poftiiiim? Cum puteam eu sa-i fac rau lui Usagi omorandu-l pe Mamoru? Am venit aici pentru a salva regatul impreuna cu voi, fetelor, nu pentru a-l distruge! crying.gif Stiti foarte bine ca acum nu se va mai naste ChibiUsa sad.gif.
Teocris
Pai ca orice mata care se respecta, e tare vicleana. Sa nu deschida cineva gura, ca sare si zgarie. Mie imi pare tare vinovata magindesc.gif Si apoi, cred ca o vroia pe Moon numai pentru ea si gelozia a impins-o la gestul asta.
Szimcsi
Mah, Surprix mai este pe aici? Ca fara ea, o lasam balta closedeyes.gif
Cindy
Apare si ea putin mai tarziu, a avut ceva probleme cu netul.

Ma bucur ca iti place, Teo! kiss.gif
Cindy
Ce e cu linistea de aici? O lasam balta? nesigur.gif
Propun sa ii gasim un inlocuitor lui Surprix, poate chiar Book daca mai vrea si sa continuam jocul.
Szimcsi
Mda, si eu zic sa incercam cu Book, daca vrea. Daca nu...asta e. closedeyes.gif
Globetrotter
Ok, ma bag. Sa stabiliti o ora pana la care sa votam.
Bia
Deci Book e Sailor Moon acum?
Cindy
Da, Book este Sailor Moon. Care deplange moartea iubitului ei din vieti anterioare, Mamoru.
Szimcsi
Deci, jucam, da? Foarte bine.

Haideti sa vedem pe cine votam. Si propun si ca ora de incheiere a votarii sa fie ora 10 azi. Ce ziceti?
Bia
Ok.
Cindy
E ok, sper ca v-ati format o parere, desi schimbul de replici a fost destul de sarac si nu stiu cat de dezgolitor de mastile de mafioti. smile.gif
Szimcsi
Eu raman la prima impresie. Lilisor! Cat despre Book, sunt sigura ca e nevinovata, daca Surprix ar fi avut ceva de-a face cu jocul asta, ar fi dat macar o geana pe aici. Macar de unul stim ca e nevinovat.

Deci, votez LILISOR
Bia
Si eu votez Lilisor!
Lilisor
Voi doua v-ati aliat impotriva mea cumva? tongue.gif Sper sa nu se inchida votarea pana maine, ca daca mai crede cineva in mafioate, vreau sa se stie ca mi's cetatean cinstit si nu umblu eu cu fapte dubioase pe la Mamoru.

Eu votez Pink si cred ca Teo e nevinovata tura asta.

Ramane de vazut cu Book si Szi magindesc.gif .

Globetrotter
Buna seara. Am avut putina treaba.
Votarea este inca deschisa?
Lilisor
Bineinteles Book! 
Globetrotter
Intreb pentru ca vazui ca ati zis de ora 10.
Nu stiu ce sa zic, Lilisor nu imi pare neaparat mafiot. De Szi nu stiu ce sa zic. Teo si Tiana nu prea sunt pe faza...
Deocamdata votez Tiana, dar daca se prelungeste termenul ma mai gandesc.
tiana
Buna seara,intrai si eu val vartej,ca am avut muulta treaba si un laptop bulit!
Book ,da ce ai cu fetele cinstite ,bre,ca eu toata ziua am facut de mancare,am facut curatenie, cum sa omor eu asa un barbat frumos . nono.gif
Eu votez... magindesc.gif Szi
Lilisor
A mai ramas Teo de votat, dar ea nu cred ca mai intra in seara asta nesigur.gif .
Globetrotter
Eu zic sa asteptam pana maine dimineata sa voteze si ea.
Tiana dar tu ce-ai cu Szi? Votez si eu din instinct... rolleyes.gif In afara de tine Szi si Pink mi se par cam suspecte... De fapt si Teo... Nu stiu ce sa zic...
Sper sa fie corect instinctul meu avand in vedere recenta reincarnare. morderis.gif
Ma duc la culcare, mai vorbim maine. kiss.gif
Teocris
Eu votez Luna - Pink
Recunosc, nu prea am de ce anume sa ma leg closedeyes.gif , insa ma iau dupa instinct zapacitul.gif
Lilisor
Cred ca momentan suntem la egalitate eu cu Pink. Eu trebuie sa plec la tara acusi... si sugerez sa nu ma votati, ca scoateti un om nevinovat degeaba closedeyes.gif . Eu tind sa cred in cuplul de mafioate Pink-Szi magindesc.gif .

O zi faina in continuare!

Szimcsi
Eu imi mentin votul. va sugerez sa va hotarati mai repede si sa incercam sa terminam jocul pana diseara. Eu maine nu voi putea juca, voi fi plecata din localitate.
Globetrotter
Deci cineva trebuie sa-si schimbe votul?
Eu ma mai uit in urma, sa vedem daca ginesc mafiotii. wacko.gif
Se pare ca pisicuta Luna (Pink) mi-a dezvaluit ca ne poate salva datorita puterilor ei latente. Hmmm, o pisica vorbitoare, nu stiu ce sa zic... nesigur.gif
Crima pare sa fie una pasionala (Mamoru a fost ucis de 10 sageti inflacarate otravite), asa ca Sailor Marte (Lilisor) ar fi putut sa-l omoare (cum ea este innebunita dupa baieti si stapaneste focul). Aceasta chiar recunoaste ca a fost indragostita de el. E posibil ca Mamoru sa ma fi inselat??? crying.gif
Sunt indurerata de moartea iubitului meu si presimt ca eu voi urma. Politista nu a aflat nimic?
O pereche ar putea fi Lilisor-Teo, care parca isi iau apararea una-alteia. yes.gif
Cindy
Contabilizand pana acum situatia:

- 2 voturi pentru Lilisor aka Sailor Marte de la Szimcsi si Pink;
- 2 voturi pt. Pink aka pisicuta Luna de la Lilisor si Teo;
- 1 vot pt. Szimcsi aka Sailor Venus de la Tiana;
- 1 vot pt. Tiana aka Sailor Jupiter de la Book.

Situatia pare involburata si luptatoarele se acuza intre ele, uitand de prietenia dintre ele si scopul final. Oare cine a reusit sa bage marul discordiei intre fete?
Singura nevizata pana acum pare sa fie Sailor Moon, devastata de moartea iubitului din vietile anterioare, Mamoru.
Cineva trebuie sa isi schimbe votul! Acuzatele sunt invitate la tribuna sa isi sustina pledoariile cat mai convingator.
Cindy
O lasam balta? Nu va place povestea, nu mai aveti chef sau...? nesigur.gif
Bia
Abia am venit in regat dupa ce am avut de rezolvat niste treburi. Eu imi mentin votul.

Cineva trebuie sa schimbe votul. Eu personal mi-l mentin. Cred ca Lilisor e vinovata avand in vedere puterile ei de a se juca atat de frumos cu focul, asa cum am spus de indata ce am aflat de moartea lui Mamoru.

Faceti o mare greseala eliminandu-ma deoarece eu sunt cea care v-a destainuit faptul ca aveti puteri magice si cea care v-a adunat sa lucrati impotriva raului. Altfel, ati fi ramas oameni obisnuiti (lucru care ar fi fost de preferat pentru infractoarea ce l-a matrasit pe bietul domn). Mirosul meu de pisica experimentata este cu siguranta foarte fin.

Teo nu a prea dat pe aici, ceea ce ma face sa cred ca se ascunde. O alta potentiala infractoare dar ea se indeletniceste cu apa si proprietatile ei si cum Mamoru n-a murit in apa...
Lilisor
Eu ca persoana reala am fost indragostita de Mamoru laugh.gif , cat despre uciderea lui cu sageti nu am avut nici o legatura pentru ca v-am zis, sailor marte e stapana pe temperamentul ei si ar fi nedemn pentru o preoteasa de templu sa faca asa ceva. 

Si chiar tu Pink ai zis ca esti o pisica experimentata, deci puteai face asta in asa fel incat sa te poti ascunde. 

Nu ii iau apararea, ci pur simplu tura asta nu cred ca e vinovata Teo. 

Singurele mele banuieli sunt Szi si Pink!

Globetrotter
Pentru ca vad ca jocul s-a blocat, devotez Tiana si votez Lilisor. Sper sa nu ma insel dar Lilisor imi da din ce in ce mai mult de banuit, desi la inceput n-as fi crezut-o mafiot. Sa vedem... unsure.gif
Lilisor
Book, crede-ma ca nu-s! Ma agit ca vad ca nimeni altcineva nu se agita! Ceilalti daca au scris 3 mesaje in total! Si daca te iei dupa Pink si Szi care mie momentan mi se par mafiotii, atunci nu-i de bine! Nu ai observat ca au scris din prima ca eu is vinovata si gata, altceva nu mai este? 
Diana.
Au vrut Mafie si acuma nu le prinzi nici moarte... magindesc.gif
Cindy
QUOTE(Pink Lemonade @ Aug 13 2009, 06:13 PM) *
Mirosul meu de pisica experimentata este cu siguranta foarte fin.

Ce tare e prop. asta! laugh.gif Ca in melodia aia de pe timpuri: "mirosul meu de....pisica experimentata...nu ma-nsala, nu ma-nsala" laugh.gif

Eu as vrea sa inchid votarile la 10, deci peste o ora. Daca vreti sa schimbati ceva, acum este momentul. Mai cititi scenariul (desi poate indiciile nu sunt foarte evidente), postarile si gata, veti linsa pe cineva in seara asta.
Lilisor
Off... in conditiile astea atunci bine, mi-s doctor, desi nu cred ca este vreo diferenta ca nu mai e nimeni prin preajma, dar macar sa ramana pentru posteritate si sa incerce sa gaseasca adevaratii mafioti laugh.gif !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.