Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mafia: joc de societate
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Pe langa drum, pe langa gard ... > Jocuri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
angeldust
Eu zic ca mai bine dimineata la 11, ca eu dupa 6 plec si nu stiu sigur la ce ora ma intorc sad.gif
scorpirescu
Oooooo, viaaataaa crudaaaa
Ooooo cum mai sufaaaar
Fetele mele, fetele mele


Pentru mine e ok si 11 si 12 si cand vreti voi. ideea e cu suratele noastre care is plecate sara la hauriferi sa-si faca pacate. laugh.gif Deci care va stiti ca nu puteti intra diseara spuneti sa inchidem dimineata la 10-11.

Deci ce s-o intamplat cat am fost dusa? Nimica nimicuta? Nimic pe buna lume? Pai atunci haideti, bre, sa dam din fuste si sa batucim pamantu.
kary_pink
S'o intamplat ca Lamaita Palmoliva era cat pe ce sa se inece in timp ce canta dar noroc cu a lu Ceaunelu care o fost pe sistem laugh.gif

Coroana e a mea da da da
angeldust
Io am scris ca am primit o scrisoare hanonima amenintatoare da nu ma baga nima in seama crying.gif
kary_pink
Cine a pus bunghiu pe tine cine a pus bunghiu pe tine
Sa vina acush la mine magindesc.gif
scorpirescu
Ma numesc Hermina Love
Si mi-am facut casa mov

Angel, l-a tine s-a atentat?

ioooi, Kary ... ma zapaciti, bre.
angeldust
Nu s-o atentat nimic la mine bre, am primit doar o scrisoare, asa ceva....ia la shacareta mafioata de scorpirecu cum vrea sa desconspire doctoru nusepoate.gif
scorpirescu
Ho, fa, ca eu asa am inteles. Nu o murit nimeni, nu? Am crezut ca te-ai salvat si de aia zici asa. My mistake.

Oricum, parerea mea e ca doctorul sa nu se anunte, chiar daca s-a salvat pe el. Deocamdata cel putin.

Cine te ameninta, tu? Nevestele disperate? laugh.gif
angeldust
Nici macar nu ati citit scrisoarea mancatzash, ca ati fi vazut ca nu imi era adresata numai mie.
ASa ceva, numa io ma haladesc aici sa va pazesc de dushamni si pe voi va doare la baston, n-are rost nusepoate.gif
Globetrotter
biggrin.gif Eu am citit-o, bre.
Ce-i da zas. Se pare ca printre fomei e o manelara care vrea tronul la surioarele mele. Oricum io o sa castig, ca-s cea mai tare de la Cleopatra'ncoace!
Cine e stapana, cine e jupana,
Furtuna este numai una!
scorpirescu
Ok, n-am inteles nimic. smile.gif

Ma duc acasa. Ne vedem mai tarziu la tras de cozi biggrin.gif

O sa trec pe la bunica lui Rozi sa-mi dea ultimile manele aparute. biggrin.gif V-am pupat pe portofel.
Teocris
Eu Bastanu' ma numesc
Imparatu' tiganesc
Si-am venit sa va distrez
Cu tot neamu tiganesc!

Hopa dilidililei sa joace fetele!
Hopa dilidililei sa joace fustele!

Ma dusei la fata popii
S-o sarut. Manca-i-as ochii!
Da cand s-o sarut mai bine
Hop si popa langa mine!
De necaz si de rusine
Am sarit intr-o gradina
In gradina cu urzici
Imi facui curu basici!
kary_pink
Manelistele care este ele se pitira pe dupa fuste magindesc.gif



Scoala Balalau din pat
-Nu pot mama ca sunt beat
Am baut fara masura
Mi-e rau de la bautura

Haida haida Balalau
Nu mai bea baiatu meu
Haida Haida Balalau
Pupa-ma ca-mi vine rau

13.00 - copilul manelist se trezeste. se uita la ceasu’ digital si zice in gand “la dracu cand s-a facut 3??
13:00:01 - ii scrie mesaj lu piranda lui:”esti soarele meu fah”
14:00 - termina de scris mesaju
14.15 - se duce la baie, se spala pana la brau in lighean si isi da cu o tona de gel in cap peste gelul de ieri…sa se fixeze mai bine freza
14:45 - asculta salam-”cati bani fac eu dimineata”
14:50 - ii vine o idee-desi e greu de crezut- referitor la manea
15:00 - iese afara, se duce la magazin, vede un EMO kid, il bate ii ia toti banii ..he makes him cry =))
15:15 - e mandru de reusita. acum e un smecher si mor toti dusmanii lui
15:30 - sta pe mess (avatar-poza gagica, status-”Si cand mor am valoare la sicriu fac buzunare sa vada dusmanii bine ca-mi iau banii dupa mine de-ar fi cum gandesc dusmanii m-ar dezgropa sa-mi ia banii daca prind unu ca sapa il trag dupa mine-n groapa”)
15:40 - da massuri :”vand curele gucci-10 lei si tricouri armani-20 lei originale”
16:00 - ca sa-i treaca timpul… dupa mass se uita la taraf tv si mananca felul de mancare preferat : sufleu de fasole
16:30 - se desparte cu greu din fata tvului si se duce in oras sa caute un ghiul nou.colectia e intregita
17:00 - o invita pe piranda la o cina romantica
17:15 - ajungand cu piranda la shaormeria de la colt pe ritmurile manelei proaspat inregistrata cu telefonul, adulmeca mirosul si se intorc acasa.piranda e in extaz
18:00 - sta cu baietii la o samantza in fata blocului cu manele rasunand din portbagaj-ul unei dacii 1310 tunate
18:15 - poza de hi5 langa dacie…sa vada lumea ca el e al mai mare baro$an dintre baro$ani
20:00 - acasa. incearca un tatuaj pe bratz cu markerul sa para ca e gigi duru
20:15 - e pe punctul de plecare spre “hanul drumetzului”
20:30 - se da cu o de tole` marca perferata : D()()|_$$EEE j Gabo$$
21:00 - se duce la lautari cu verzishori in buzunar… (bancnote de un leu)…da dedicatii pt bruneta focoasa din coltul din dreapta
21:10 - o agata pe bruneta :”hei papushee te fac un dans?”
21:15 - bruneta…total impresionata de miscarile ample din burta ale individului se lasa condusa de catre acesta acasa la ea, fireste pe ritmurile manelei ce rasuna neclar de pe telefon
21:30 - in drum barosanul isi demonstreaza barbatia omorand un caine
21:30:02 - haladita deloc impresionata se enerveaza si pleaca.
21:35 - “face-ar-ai spume faaa ca nu te misti din locu asta!!!” o baga in scara blocului si o violeaza pe ritmurile manelei “Pe la spate” …. multumit de prestatia sa de 2 minute se duce acasa ascultand la acelasi telefon… “Am dat o spargere”…
22:00 - ajunge acasa
22:00:01 - deschide tvul pe Acasa (ruleaza “inima da tigan”)-observa cu stupoare ca Medalion e ucis…inspaimantat schimba postul ….taraf tv-clipul “vine mascatii dupa mine”
22:05 - un zgomot puternic se instaleaza in casa..carpeta cu “rapirea din serai” se cutremura pe perete–>intra garda
22:30 - jupanul e bagat la zbup…
pe viitor - familia nu l viziteaza, piranda isi reface viata cu alt hapciupalitic


laugh.gif
scorpirescu
Ma, nu m-am ascuns dupa fuste. Abia ce am ajuns la hapatmament. Mi-am parcat matizul Aseis alb perlat cu accesorii aurii pe 3 trei locuri de parcare la niste fraieri de aici care este. N-ai loc de fraieri, frate, cine se crede ... sa moara cauciucile lor.

Ce facem, fa.. ne certam numa noi .. ca nu mai vaz nici un paduche de la altu pe aici?
kary_pink
Lasa fa ca nu'ti spuneam la tine ca te chitesti, in tine ma bazez io sa ma cert pi aicisea in din alea cum se numesc ele, gargare de gura ca sa videm care este vocea mai mistoaca. Suntem pe sistem fa, numa noi ca de fiecare data ca suntem cashto laugh.gif

Cu matiz umbli fa in loc sa-ti tragi si tu mercedese din astea la moda nusepoate.gif
Lexie
Of, imi cer scuze, acum am ajuns la computer. O sa scriu la bar ce s-a intamplat, cert e ca am una bucata pisicuta langa mine, in grija pana maine...

Caa sa-mi intru in rol (apropo, funny tare biggrin.gif) Dolcea de mine va spune haules baules si manca-v-as io pă voi de ezmeralde ce sunteti!
scorpirescu
Hai, fa, nu te lega de mercedesul meu pitic seria 7. Zi mai bine ce-ai facut ieri intre orele 23-06. Vrei sa-mi bagi piedici si sa-mi legi noduri sa-mi iei locul de regina neincornorata a manelelor?
kary_pink
Eram cu barba'tu fa, se vaicarea la mine ca l'ai dat afara pe usa asa imi esti ha laugh.gif Io i'am spus ca sub fustele mele de manelista diamanta care este eu nu intra pui de arab care este el Said dar asa ce insista... Ce ii facusi fa de era asa speriat magindesc.gif
angeldust
Eu sunt prin zona dar am ceva musafiri asa ca nu prea pot fi pe faza.

Dar am incredere in pirande ca vor vota pe shacaretele cele mai hafoane ca sa iasa din concurs si ca vor tine cont de talentul meu indubitabil de compus cele mai bune sisteme de manele

scorpirescu
Fa care te bagi peste barbatii himaginari a lu alotora, ai ceva sa-mi spui? magindesc.gif
Teocris
Viata mea si fata mea
Sunt tot ce am pe lumeeeeeee
Pentru fata eu muncesc
Si viata mi-o daruiesc

Lumeeeeeeee. lumeeeeeeee
ce sa fac eu oareeeeeeee
Sunt sarac si sunt flamand
Macar am valoareeeeeee

Se roaga dusmanii mei
S-aiba fata ca a mea
Dar ca ea nu-i nimenea
Pe lumeeeeeeeeeeeeeee!
scorpirescu
No, ma, nu giucam? Hai, cine-i mafiotu? nesigur.gif
Globetrotter
Tu. morderis.gif
kary_pink
Jucam noi ca deobicei laugh.gif

Cum nu e stripper in joc io propun politistul sa spuna care e ce a aflat si doctorul sa taca chitic si sa'l salveze si ete asa taiem de pe lista cate ceva nesigur.gif

In 7 pe care sa'l suspectezi mai tare, ca vaz ca majoritatea si'au ascuns vocile si gargarisesc pe dupa colturi
scorpirescu
Ba poate tu tongue.gif
Teocris
Kary, unde ai gasit chestia aia? Sa nu-mi spui ca ai fost inspirata laugh.gif
Nu jucati, bre? Hai sa jucaaaaaaaaaaaaaaaaam! Hai sa jucaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam!
kary_pink
Adica sa nu stiu io ce face neamu meu manelist care este el nusepoate.gif

Nu stiu ce fac manelistele astea fratioare, ca io mi'am ascutit gatu cu niste lamaie ( am vazut io la tv la astia smecherii ce canta lalalalaie din aia opireta sau cum se numeste ele ) si acu ma uit pe niste foi acilea de'a lu nenea Eminescu sa compun si eu o manea cu inspiratia care este de la el mai

Luceafare luceafare
Shi stai acolo pi sher
Hai vino vino la mine
Hai vino lusheafare
Sa ne iubimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
scorpirescu
laugh.gif Hai tu ca s-a inchide votarea imediat. Mafioate dezertoare laugh.gif
Teocris
Da-mi o noapte nebuna
Da-mi doar o noapte impreuna
Da-mi ceva ce doar ce tu ai sa-mi dai
Da-mi iubirea ta si umple-mi noaptea cu ea

Te iubeeeeeeeeeeeeesc! Da te iubeeeeeeeesc!
Hai la mine-n mercedeeeeeeees
Sa te plimb pan' la Olimp
Langa mine sa te siiiiimt.
Roxana_
Pirandelor, rogu-va sa ma scuzati bre'. Piranda cea mica, fiica Craiesei din Albesti e la masa.

Fuseram si vazuram niste circari. Mirifico, cin' ti-o fi trimis scrisoarea?
angeldust
Shacaretelor acilea sunt

Diamanto io cred ca tu esti mafioata cu scorpireasca
Ca mai intai ea a incercat sa afle doctoru acum tu politistu. Pai cum? Daca nu a murit nima inseamna ca mafiotii stiu cine ii doctoru nu? Si daca politistu nu a aflat nimic sigur e cam riscant.
kary_pink
Teo primele 4 versuri nu sunt ale lui Adrian Enache? nesigur.gif Nu e manea eu asa stiu

Sau avem intrusi printre noi ha , care esti mai, care umbli cu cioara vopsita huh.gif

Anjeleasca acu te faci tu ca nu stii ca manelistele este contra desconpirarii doctorului pentru ca el poate a salvat alta manelista care este nusepoate.gif

Si politistul daca il aflam care e baiu? Ca daca io as fi mafioata si doctorul l'ar salva ce as putea sa'i fac cand stripper nu se exista

A lu Anjeleasca nusepoate.gif

Tocmai daca ma simteam mafioata as fi tacut chitic de frica sa nu fac in izmene ca ar putea sti politistul ceva. E grele in mahala nusepoate.gif
scorpirescu
Mda, Angel cred ca ii cam mafiot ... Avand in vedere ca nu este striper politistul stie ceva sigur.
Si numai mie mi s-a parut ca vrei sa insinuezi ca ai fi doctor? zapacitul.gif Sau ce ii cu scrisoarea anonima ca n-am priceput?
kary_pink
Book abia a spus ceva nusepoate.gif Lexie si ea...Si nici cu Roxa nu mi'e rusine
scorpirescu
Chinte pauza...
sad.gif
kary_pink
Eu si uitasem ca joaca si Chinte laugh.gif Ma chinuiam acu sa-mi dau seama care e al 7 lea jucator...
Globetrotter
laugh.gif Sunt acilisea, pralea!
Eu credeam ca ati votat toate, sunt doar eu pe dinafara. Cand colo, neica nimeni.
Pai nu se inchide votarea in 20 de minute? sad.gif
Teocris
Nu. Se inchide la ora 11 maine dimineata smile.gif

Da, Adrian Enache este laugh.gif Daca asta mi-a venit in cap...
Globetrotter
Ooofff... Pai eu nu stiu daca ma trezesc asa devreme. laugh.gif
Deci... votez de acum... votez Roxana.
Lexie
Mai, eu n-am ochi decat pentru pisica, mi-i asa de teama sa nu se duca si asta ca's numai cu ochii pe ea. Maine dimineata promit sa ma concentrez si sa votez in timp util, dar in seara asta va rog tare mult sa ma scuzati. sad.gif O sa mai arunc o privire, oricum, dar activa nu stiu cat pot fi.
kary_pink
Book manelisto care este tu, jocul tau imi pare foarte dubios. Apari dispari votezi si gata magindesc.gif

Anjelu a trantit'o si ne'a lasat cu ochii in soare laugh.gif

Roxa cu picea, Lexie cu pisicu, Chinte isi imbata amaru...

Eu si Scorpi creca ne'am sictirit tare...

Nah asa cu rima laugh.gif
Roxana_
Draguta Furtuna, ia spune tu la Craiasa pe ce te bazezi cand ma acuzi? Nu prea am fost prezenta c-o dusei pe piranda mica in parc si apoi tot de ea m-am ocupat.
Daca ma acuzi, as zice sa bagi si motivele din top.

Hermina mama, sigur nu esti mafioata? biggrin.gif Crezi ca te-a ocolit ghinionul si de asta-data?
Globetrotter
Bre kary, stiu ca pare suspect dar n-am prea putut sa intru ca am avut treaba. Acum sunt aici, dar nu prea am cu cine sa discut. smile.gif
Si am votat mai mult pentru ca nu cred ca ma trezesc maine. sad.gif
laugh.gif Roxa nu am prea mare baza. Mi s-au parut suspecti cei mai tacuti, ca mine. wacko.gif
Ce sa fac daca nu am banuieli dar trebuie sa votez?
Roxana_
Book, cinstita lu' mama, cauta bre' manelistii mafioti. Io nu-s printre ei.
Kary, ia mai canta-ne ceva, ca io sparg niste seminte, d-alea de nu gasesti tu smile.gif.

Scorpireasca ne paraseste, ca-i incepe Said.
scorpirescu
Hai, bre, mai lasa-ma ce tot te legi de mine? Creca s-au terminat betele de mafiot pentru mine. Le-am consumat pe toate la inceput. biggrin.gif

In alta ordine de idei vroiam sa-mi incep banuielile cu Chinte ... ea fiind asa mai nou nouta. Dar Angel incepe sa-mi dea banuieli.

Nu, bre, ca le fac deodata.. calcu ii langa televizor.
Roxana_
Da...si eu o banui pe Chinte, dar e la cico c-un pretendent, asa ca nu prea are cum sa se apere.
Pe lista mea se afla Angel, Chinte si Kary. Din grupul asta, sigur 2 sunt mafioate. Lexie mi se pare prea nevinovata. Iar Book, cu votatul la plezneala, nu-mi da de banuit.
As zice ca politistul sa nu se desconspire inca. Mafiotii deja stiu cine-i doctorul.
Globetrotter
Mda, cu un astfel de nume, cum sa n-o banui??? laugh.gif
kary_pink
Pai si doctorul ar putea face o fapta buna si sa riste sa moara. El stie, mafiotii stiu sa stim si noi. Zice si politia ce si cum. Si taiem 3 persoane de pe lista. Raman 4 din care 2 mafioti, nimerim noi unu.

Asa e grele, toata lumea se banuie. Banuiala la plesneala e aiurea. magindesc.gif

E simplu ca buna ziua. Daca politia stie de un nevinovat spune acilea, maine il salveaza doctorul chit ca acesta moare ( desi nu exista siguranta ca mafiotii stiu cine e ca poate nah a fost unu care a salvat un altul ) si ne spune si maine de un nevinovat/vinovat...

Si ete asa se ingusteaza lista si prindem mafiotii...
Globetrotter
Kary nu-i chiar asa. Daca politistul stie de cineva ca e nevinovat ce rost are sa se dea de gol si sa spuna atata timp cat persoana respectiva sau chiar el nu-s in pericol? Daca nu are vreunul dintre ei majoritate mai bine tace, de ce sa se dea de gol in fata mafiei? mad.gif
Politistul mai bine sa se dea de gol decat daca afla de cineva ca este vinovat. unsure.gif

Pe de alta parte ai si tu dreptate, sunt sanse mai mari asa... afli de trei persoane ca sunt corecte. Dar afla si mafia...
Roxana_
Da...Book are dreptate. Deocamdata sa nu se dea de gol politistul.
Pirandelor, io va las', ca m-a luat somnu'. Om vedea maine ce si cum. Prima banuiala se indreapta spre Chinte. O astept maine sa se disculpe.
Hai v-am tzucat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.