Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Grupul Monti al utilizatoarelor eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2
Diana.
Retineti, va rog, ca grupul este restrictionat si scopul lui NU este sa il accesam doar ca sa ne uitam la alte membre.
Cine nu pune poze in maxim 12 ore de la primirea accesului, il pierde. Acesta este un lucru de bun-simt pentru a ne proteja de intrusi.
Pentru a fi membra :
- Obligatoriu este nevoie de minim 100 de postari pe forum.
- Obligatoriu este sa va precizati userul pe care il folositi pe forum.
Nota: Daca esti deja membra a Grupul utilizatoarelor eLady.ro, primesti acceptul si aici chiar daca nu ai inca 100 de postari.
Bia
Eu am dat add. O sa pun poze azi-maine. Deocamdata ma doare capul de mor, doar pe partea dreapta, si trebuie sa ajung la studio. Am un chef sa stau 3 ore in trafic de nu va spun!
Diana.
Am dat ok ul.
Diana.
Serinuca, nu ti-am aprobat contul. Nu ai nici un post pe forum si nu vad motivul pentru care ai dori sa te uiti la noi cind ni ai incercat nici macar sa ne cunosti.
tiana
Azi pun si eu poze,trebuie sa-mi fac mai actuale ,ca de cand aveam saizeci si ceva de kile am gramada!
Diana.
Baga, tare as vrea sa te vaz si eu! smile.gif
tiana
Pana la noapte bag!
tiana
Gata ,bagat trei poze,doua de anul trecut una de aseara!
pirigoce
QUOTE(Fides @ Aug 26 2009, 07:17 PM) *
Baga, tare as vrea sa te vaz si eu! smile.gif

Nu ca as fi tare curioasa.... Ba da, chiar sunt foarte curioasa, hai sa fim cinstite.
Eu nu vad decat albumul Tatianei si al meu.
Pentru celelalte Montiace am restrictie ?
Szimcsi
Celelalte nu am pus poze inca smile.gif
tiana
Pirigoce,nu sant alte albume pana acum.
scaii12
Mi-am facut si eu un album pe grup. Sper sa ne cunoastem cat mai curand intre noi prin poze iloveelady.gif
Diana.
Scaiut, stii ce imi place la tine? Exulti bunatate si dragoste prin toti porii! Parca respiri BINELE. smile.gif Esti foarte frumoasa!
scaii12
Imi pare rau ca nu gasesc emoticonul ala care se inroseste de pe messenger. Mersi mult Fides! kiss.gif Esti o dulce! floricele.gif
Diana.
De asta spui? blush.gif e : blush : - fara spatii. smile.gif Nu sint dulce, pur si simplu spun ce vaz. smile.gif
scaii12
Asa, ala..., sunt obisnuita cu prescurtarile de pe mess tongue.gif . Nu ne bucuri si pe noi cu niste poze cu tine?
Diana.
Pai sint poze cu mine. smile.gif
Teocris
S-au schimbat regulile si eu nu stiu?
Scaii, bine ai venit!
scaii12
Fides, nu stiu de ce, dar ieri nu-ti vazusem albumul magindesc.gif . Cred ca azi sunt mai treaza, de aia l-am observat biggrin.gif . Esti foarte draguta si nu mi se pare deloc ca ai avea kg in plus.
Melcri, vai, dar ce caine mare ai...e frumos rau!
Diana.
In pozele alea aveam 25 de kilograme in plus... zapacitul.gif
scaii12
Mie la fata nu mi s-a parut ...cum ziceam, mi-ai parut f draguta
melcri
QUOTE(scaii12 @ Sep 1 2009, 03:11 PM) *
Fides, nu stiu de ce, dar ieri nu-ti vazusem albumul magindesc.gif . Cred ca azi sunt mai treaza, de aia l-am observat biggrin.gif . Esti foarte draguta si nu mi se pare deloc ca ai avea kg in plus.
Melcri, vai, dar ce caine mare ai...e frumos rau!

Nu-i al meu,dar e drept ca e si foarte destept fara a avea vreo ora de dresaj stie sa -si apere prietenii.Acolo a venit sa-l mangai dupa ceafa cat il vezi tu de mare asa se rasfata.
Diana.
Melcri, e absolut superb cutulica! Iar tu pari incintata de apropiere. smile.gif Ce rasa e? Pare un Dog de Bordeaux daca nu ma insel eu. smile.gif
melcri
QUOTE(Fides @ Sep 1 2009, 10:22 PM) *
Melcri, e absolut superb cutulica! Iar tu pari incintata de apropiere. smile.gif Ce rasa e? Pare un Dog de Bordeaux daca nu ma insel eu. smile.gif

Ala e ! Vad ca te pricepi;iar eu sunt o fire foarte vesela si plina de energie!!!!! ..mereu;debordez si pentru asta probabil ca starnesc invidii,dar acum am o mare problema cu slabitul pentru ca va spuneam am tot luat kile si vreau sa pun punct;cred ca puteti sa ma ajutati si voi.Va pup.
Diana.
A, asta cu invidiile pare se ca e veche, eu nu mi-am dat seama de-abia dupa o viata intreaga. smile.gif Eh, noi sa fim santoase, ca belelele curg riu. smile.gif Prima data nu am realizat ce rasa e, apoi l-am privit cu multa atentie pe cutulica. smile.gif
pirigoce
QUOTE(Fides @ Sep 1 2009, 10:44 AM) *
In pozele alea aveam 25 de kilograme in plus... zapacitul.gif

Doamne, acum cred ca plutesti.Mie si in pozele pe care le-ai postat mi se pare ca arati super. O intrebare poate prea indrazneata, dar nu ma pot abtine: mai fumezi acum dupa ce ai inceput Monti ?
Si eu sunt o fumatoare, recunosc. Si nu m-am lasat nici acum.
Diana.
Nu, acum am vreo 7 kilograme in plus puse de la Tyrozol, adfica vreo 59. Insa doctorita a fost foarte multumita ca m-am ingrasat numai atit... magindesc.gif Si mi-a spus ca din punct de vedere medical asa sint tocmai bine. Dar am burta si solduri mari si fundul s-a latit, deci nu prea e bine.
Imi revin eu la 52 de kilograme... Oricum e oribil, iar am ramas fara multe haine pe masura ca tot ce imi era mare am dat de pomana. Insa nu imi pare rau deloc!

Da, fumez. Daca renunt si la asta o sa am impresia ca mi se refuza cam tot altfel. smile.gif
melcri
Vai de capul meu ce slaba esti;cu 59 de kg e foarte bine la inaltimea ta ,fides
Diana.
Crede-ma ca nu sint slaba si crede-ma ca nu am fost nicidata bete-n fund. Pur si simplu greutatea asta nu este buna pentru conformatia mea, obosesc mult mai repede, transpir, inclusiv doctorita dupa consult mi-a spus ca daca slabesc o sa fie mult mai bine desi greutatea mea nu e o tragedie si ca multi colegi de-ai ei ar spune ca e ok. Nu am fost niciodata obsedata de greutatea mea insa nu mai vreau sa ajung la 77 de kilograme ... Si daca nu stau nici cuminte , cumulate si medicamentele pentru tiroida, am toate sansele sa o si depasesc.
scaii12
Fides vezi, nu sunt singura care crede ca arati super. Daca vrei, poti sa incerci sa inlocuiesti tigarile cu narghileaua biggrin.gif . Ai incercat vreodata sa fumezi narghilea?
melcri
Dar desigur e alagerea ta
Diana.
Neeeeee, n-am eu treaba cu narghileaua. Si nici ea cu mine. Am avut carbune de narghilea, tutun cu aroma de mar si scortisoara plus narghileaua aferenta pina acum un an in casa. I-am facut vint ca nu o folosea nimeni si parca tot ma impiedicam de ea. smile.gif
Ladies, stiu ca fumatul e un obicei foarte prost si nesanatos dar mai si stiu ca atunci cind o sa ma hotarasc ca e timpul sa fac un bebe o sa ma las instant. smile.gif
pirigoce
QUOTE(Fides @ Sep 2 2009, 02:17 AM) *
Neeeeee, n-am eu treaba cu narghileaua. Si nici ea cu mine. Am avut carbune de narghilea, tutun cu aroma de mar si scortisoara plus narghileaua aferenta pina acum un an in casa. I-am facut vint ca nu o folosea nimeni si parca tot ma impiedicam de ea. smile.gif
Ladies, stiu ca fumatul e un obicei foarte prost si nesanatos dar mai si stiu ca atunci cind o sa ma hotarasc ca e timpul sa fac un bebe o sa ma las instant. smile.gif

Si tot instant te reapuci, dupa ce nu mai alaptezi....Stiu pe propria mea piele.
Poate ca sunt rea, sau egoista, sau cum vrei sa ii zici, dar abia am apucat sa imi pot aprinde o tigara, dupa ce am nascut. E adevarat ca din momentul in care am aflat ca sunt insarcinata nu am mai fumat deloc.
Diana.
Inseamna ca ai fost foarte tare in hotarirea ta. smile.gif
melcri
Fides,arata-ne cum esti dupa-25+7 KG ca-s tare curioasa,pentru ca esti foarte frumoasa in pozele postate.
UAU! Cum se semneaza pe forum gagica care a postat ultima poza ? Esti tare! Care sunt performantele tale? Daca bineinteles vrei sa ne spui.
Diana.
Cred ca e Pink Lemonade (Bia o cheama). smile.gif
melcri
Multumesc 322.gif
Bia
Da, eu sunt. smile.gif
pirigoce
QUOTE(Pink Lemonade @ Sep 5 2009, 08:58 PM) *
Da, eu sunt. smile.gif

Arati super 322.gif . aplauze.gif . Cāt ai dat jos ?
Bia
De la 62 la 57-56 cam asa.
melcri
QUOTE(Pink Lemonade @ Sep 6 2009, 10:15 PM) *
De la 62 la 57-56 cam asa.

Ce inaltime si in cat timp?
melcri
Mai vrei sa dai jos ceva?Ai trecut la faza II?
melcri
Fides,cat timp trebuie sa faci tratamentul? Nu ti l-a ajustat doctorul cum ti-a spus sa faci una din fete, ca si ea a avut probleme.Sper sa ne dai vesti mai bune sa-ti gaseasca doza care trebuie;nu stiu sa-ti spun despre acest lucru mai mult. Te pup si fii mai optimista !

Bia
Melcri, nu am vazut intrebarea ta. As mai vrea sa dau jos dar vad ca stationez aici. Cred ca mai e putina grasime de dat jos si se da mai greu plus ca am zis ca e ok sa tin faza de mentinere o luna-doua si apoi iar cea de slabire de pe la jumatatea lui noiembrie pana de sarbatori.
Diana.
Melcri, doza mi-a fost redusa la jumatate insa trebuie cel putin 6 luni de tratament din ce am inteles ca sa isi revina cit de cit ochii (sa dispara pungile si cearcanele in principal pentru ca ochii o sa imi ramina bulbucati). Edemul gladelor salivare se va termina la un moment dat, probabil cind nu o sa mai iau thyrozol. Oricum arat ca un monstru. smile.gif Insa ma simt bine. Vad eu ce fac cu aspectul. Intre timp evit sa ma uit des in oglinda ca sa nu fac vreo depresie.
melcri
Iti doresc sanatate si sa treaca timpul de tratament cat mai repede si eficient
Pa
melcri
QUOTE(Pink Lemonade @ Sep 13 2009, 09:59 PM) *
Melcri, nu am vazut intrebarea ta. As mai vrea sa dau jos dar vad ca stationez aici. Cred ca mai e putina grasime de dat jos si se da mai greu plus ca am zis ca e ok sa tin faza de mentinere o luna-doua si apoi iar cea de slabire de pe la jumatatea lui noiembrie pana de sarbatori.

Arati foarte bine,tu stii de ce mai vrei sa dai jos,dar Monti spune ca dupa ce ai slabit cat ai vrut, trebuie sa mai mergi cu faza I inca o luna pentru ca pancreasul sa nu-si ridice nivelul de toleranta la insulina,asa ca daca mai vrei sa dai e bine sa continui acum, ca de sarbatori sa poti sa treci la faza II;dar oricum nu sunt eu cea avizata sa-ti dau sfaturi,cheama-ti niste montignace cu experienta;le-am intrebat si eu daca sunt in faza a II a careva si daca functioneaza,dar nu mi-a raspuns nici una;as vrea sa stiu si eu daca faza II tine tot asa ca faza I, care am vazut ca merge.
Bia
3 luni minimum spune Monti sa se tina faza 1. Acum am citit in carte. Cred ca o sa incep s-o tin inca trei luni de acum. biggrin.gif Mai greseste omu' !
pirigoce
QUOTE(Fides @ Sep 13 2009, 05:17 PM) *
Melcri, doza mi-a fost redusa la jumatate insa trebuie cel putin 6 luni de tratament din ce am inteles ca sa isi revina cit de cit ochii (sa dispara pungile si cearcanele in principal pentru ca ochii o sa imi ramina bulbucati). Edemul gladelor salivare se va termina la un moment dat, probabil cind nu o sa mai iau thyrozol. Oricum arat ca un monstru. smile.gif Insa ma simt bine. Vad eu ce fac cu aspectul. Intre timp evit sa ma uit des in oglinda ca sa nu fac vreo depresie.

Ochii bulbucati isi revin, dar e nevoie de timp. Si ai mei au fost foarte bulbucati si acum au revenit la forma normala in proportie de 97%. Unul din ochi mai are urme si e si mai slab. Am dioptrie mai mare la ochiul stang.
Dar fata de cum au fost, eu zic ca e super.Asa ca rabdare, multa rabdare....
Diana.
Piri, ochii si-au revenit dupa ce ai scos tiroida sau inainte ? Rabdare am. smile.gif Multumesc din tot sufletul de incurajari!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.