Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aranjamente tematice de Craciun
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Casele si Gradinile noastre > Design Interior
Diana.
Folositi asa ceva? Va impodobiti casa cu coronite de brad, vaze cu flori si brad, samd?
Eu da. Abia astept sa imi fac altele pentru anul acesta de Craciun! Si o sa fac si poze. Pina atunci... poze pentru idei de aranjaente florale pentru Craciun.




Diana.
indragostita.gif





Diana.



Diana.
Pentru inspiratie... o sa mai pun ceva poze.







Globetrotter
Sunt foarte dragute, mai ales cele combinate cu flori. smile.gif
Teocris
Sunt foarte frumoase indragostita.gif
Saptamana asta impodobesc si eu. Ma ajuta Teo jr.
Revin cu poze.
Diana.
Bravo, bravo! aplauze.gif
scaii12
Sunt superbe indragostita.gif !!!!! Voi de unde va aprovizionati cu asa ceva? Ca eu pe langa faptul ca nu stiu, nici n-am timp sa caut closedeyes.gif
Diana.
Eo o sa imi fac singura. Am vazut niste chetsii prin kaufland insa sa dau echivalentul a vreo 15,20 euro per aranjament mi se pare mult. Si plicticos! Si nici nu pot sa spun ca erau atit de faine ca sa merite.
De aceea o sa imi cumpar singura florile si eventual vreo vaza care sa se potriveasca, aurie sau rosie ori vreun recipient bun, lipici, crengute de brad, globulete, panglica aurie, burete, vreun spray cu zapada sau cu bronz, gasesc eu conuri prin parc si ma apuc de treaba voiniceste!
Diana.
Mi-am cumparat doua vaze de la Praktiker, una rosie cu stelute aurii si una argintie, simpla, margelute si globuri mici si o mini-coronita! Sa vaz cind ajung in parc dupa conuri! smile.gif
Diana.
Am fost dupa conuri de brad. Credeti ca am gasit macar unul chior? Noooooooo! smile.gif Acum sa vaz cum ma descurc. smile.gif
Diana.
Am gasit conuri! E drept, aurii, insa am gasit! aplauze.gif
Teocris
Noi am decupat aseara stelute din hartie sa le lipim pe geam, Teo a desenat un pom de Craciun si a lipit pe el stelute starlucitoare si m-am apucat si de doua aranjamente pentru masuta de cafea.
Dovezile:




Vreau sa pun aici si cateva sabloane pentru ornarea geamurilor cu zapada artificiala pe care si eu le voi folosi anul acesta:




De asemenea atasez cateva idei pentru stelutele decupate:



Noi am folosit alte modele aseara, mai simple, insa vrem sa confectionam si modelele acestea smile.gif
Deocamdata atat. Revenim cu continuarea 322.gif
Diana.
Foarte desteapta treaba! smile.gif Plus ca tine si copilul ocupat! estiok.gif
Intrebare: Bradul desenat e facut de Teo Jr? smile.gif
Teocris
Da. smile.gif

Adica e colorat de ea.
Diana.
Nu conteaza, e facut de ea. smile.gif Presupun ca este taaaare ocupata in perioada asta a anului. smile.gif
Teocris
De te doare capu' laugh.gif
Face ce face si apoi dupa putina vreme isi pierde interesul si incepe sa miorlaie ca s-a plictisit sau ca o doare burta/capul/picioarele sau ca-i este foame. Mi-e destul de greu sa-i pastrez atentia focalizata asupra unui lucru mai mult de 20 - 30 minute. Si uite asa lipeste mami restul de stelute...
Diana.
E si tare mititica, nu-i poti cere mai mult... smile.gif
Teocris
De aceea nici nu insist.
Sunt insa tare mandra cand vad ce lucrusoare frumoase ies din manutele ei mici smile.gif si am grija sa o laud mereu.
Globetrotter
Sunt foarte dragute. clap5.gif
Noi anul trecut am cumparat niste crengute de brad si am facut o coronita din ele. Am agatat-o pe perete si am uitat-o multa vreme acolo, se facuse vara si tot acolo era. slap.gif Rezista pana anul asta cred, daca nu o aruncam.
Diana.
Penru rezistat mai mult, recomand cu mare caldura lacul de par (aka fixativul). smile.gif
Diana.
Am mai cumparat panglica rosie, aurie si albastra. smile.gif Pacat ca nu am gasit si argintie... Oricum sint foarte incintata, saptamina viitoare ma pun pe treaba. Si sa vad ce mai gasesc intre timp. smile.gif
Diana.
Iaca ce aranjamente am incropit eu de Craciun pentru anul acesta...
















Si coronita. A se observa si o capatina de catel tareee curios. smile.gif
Diana.
Intre timp am mai descoperit doi ingerasi si o tona de chestiute... zapacitul.gif Insa le voi folosi la anul. biggrin.gif
Diana.
Am o tona de conuri pentru anul asta, abia astept sa ma distrez. Am si panglici colorate... smile.gif Hihihi, sa vezi dezmat pe capul meu!
Musai trebe sa imi cumpar crengi de brad si bureti, sa le infig in ele. smile.gif
Teocris
Aseara Teodora mea a facut un bradut tare simpatic dintr-o revista mai veche, cu retete de pizza, pe care nu o mai foloseam. Poate va inspiram si pe voi sa faceti ornamente simple, dar de efect, pentru Craciun smile.gif







Diana.
Oau, chiar ca e frumos foc!!! Bravo Junioarei! Pupa mama fata! kiss.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.