Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lista cu ginecologi, cabinete medicale, clinici ginecologice
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport > Ginecologie
Pages: 1, 2, 3
fortelady
Lista cu ginecologi, cabinete medicale, clinici ginecologice

Localitate/Maternitate-clinica/Nume dr.
Aiud
Radu Pompiliu

Alba-Iulia

Cibian

Alexandria
Chirea Sorin
Parvan Angelica

Arad
Bunescu
Furau Ghe.
Miclea Iuliu,

Bacau
Judetean,
Beleuta Octavian
Boca Cristina
Cruceanu Carmen
Huszar Georgeta
Iordache Mihaela
Stroiescu
Clinica Medical Service
Sargu Doina
Clinica Minerva Medica
Iosub Veronica
Gine-Med
Iordache
Zoican Gabriela
Martz Puiu

Baia Mare
Ardelean(zis Bimbi)
Sasaran Mircea

Braila
Coltofeanu
Dachin Gheorghe

Brasov
Dumitrache Ancuta(Top-Medica,Ginemedica)
Gliga Flaviu
Gogonea
Podasca Ceza
Vulcan Florin
Municipal
Asist. univ.Moga Marius

Bucuresti
AMA MEDICAL
Pacu Irina
BEGA
Hanna Ibrahima
Preda Alexandru
BUCUR
Balan Agnes
Borza Ella
Condor Adrian
Conea Mircea
Constantinescu Camelia
Conteanu Florin
Filipescu Mihaela
Lazarescu Dan
Popa Elena
Sosievici Iulia
CANTACUZINO
Anghel Georgiana
Briceag
Ciulcu Alexandru
Ciurel Octavia
Dahi
Dima Ane-Marie
Dumitrescu Ruxandra
Enache Luminita
Grama Marilena
Hadi
Irimia Vasile
Mubarak Gabrian Nabil
Nastasia Serban
Petre Mihail
Popa Anca,
Popa Mihail
Popescu Maura
Posea Cristian
Toma Adrian
Vaduva Adrian
CARITAS
Badea Stefan
Florescu Alice
Gilorteanu
Isopescu Florin
Popescu Cristian
Radulescu Corina
Stefan Marian
CFR2
Gherasie Cristian
Margaritescu
Mihalache Florina
Nayel Israb
Puiu Carina
Tanase Eugen
ELIAS
Andrei Aneta
Filipescu Alexandru
Mateescu
Mistoi Anca
Parvu Ioan
Rotaru Octavian
Tutunaru Dan
Uzum Raluca
Vladareanu Radu
FILANTROPIA
Calciu Viorel
Chisleag Zoe
Gheorghe Madalina
Hamid
Iliescu Marian
Militaru
Pana Stelia
Paris Florentina
Pelinescu Onciul
Peltecu
Radulesc Razvan
Sgarbura Adriana
Tolea Ana
Turculet
GIULESTI
Albu
Aniculaesei (Vermesan) Adriana
Bucur Cezara
Coroama Adriana
Cristescu Ciprian
Dorobantu (Magdalena?)
Dracea Laura
Georgescu
Ion Ionut
Marinescu Bogdan
Miloiu Ioana
Muller Carmen
Moisa Anca
Niculescu
Pana Doru
Pelin Indiana
Popescu Mihaela
Puia Sorin
Ranga Mirela
Simonescu Adriana
GYNMEDICA 2000
Anitei Cristina
MEDICOVER-Victoriei
Calomfirescu Marius
MILITAR
Berbecar reby(26)
MUNICIPAL
Badescu Sorin
Badiu Alexandru
Bulandra Sorin
Buldan Marian
Chiroiu
Constantinescu
Dabija Natalia
Draghici Gratiela
Dumitrascu Mihai
Grigoriu Corina
Horhoianu Valeriu
Mendez Luis
Nicolicea Victoria
Protopopescu(Costea) Denisa
Radoi Cristian,
Tufan Aurelia
Vartej Petrache
PANTELIMON
Ancar Virgiliu
Urleteanu Emilian
Vasiliu Cristina
Policlinica cu plata nr. 1
Ciuca Stefania
POLICLINICA COLTEA
Oncescu Ana
POLICLINICA GROZAVICI
Florescu
POLIZU
Cioflan Horia
Conci Stelian/
Desire Francois
Dima Luminita
Dinca Gabriela
Dumitrescu Ruxandra
Herghelegiu
Iesanu Sorin
Lemnete Gabriel
Maior
Marian Stefan
Mihailescu Gheorghe
Nicolescu Serban
Oprescu Dana
Petrache Magda
Poiana Nicolae
Radulescu Carmen
Suciu Nicolae
Tataru Monica
Tarlea Virginia
Toader Oana
Trailescu-Dura Mihaela
Uzum Raluc
ROMGERMED
Racu Silvia
SANADOR
Dascalu Alina
Niculescu Mariana
Takouzli
VICTOR BABES
Dumitrescu Ruxandra
Enciu Aurelia
Paris Nicolae
Roman(cabinet Dristor)

Buzau
Maternitate
Constantinescu Mario

Cluj
dr. Sbarciu Mihaila
Clinica Ginecologie I
Muresan Daniel
Ona Dan
Grigorescu
Condor (dna dr.)
prof.Stamatian
Stanca
Mihu Dan
Mironiuc Clara
Muntean Delia
Muresan Daniel
Puscas Mariana
Todea Cezarin
Hipocrate
Nanu Honorius
Zsigmond Anna

Constanta
Clinic de Urgenta,
Daduianu Ioana
Dantes Florian
Dehelean Ioan
Dr.Lutescu Sebastian si Ioana
Rusa Ion
Tica Vlad
Pol cu Plata,
Leonte

Craiova
Capitanescu Emil
Vaduva Cristian

Spitalul Filantropia
Grigore
Spitalul Regional
Georgescu Braila Mihail
Raca Nicolae
Tanase Florentina
Maternitate
Mincinopschi
Patrascu Anca
Surtea Lotte
Spitalul Judetean
Cernea Nicolae
Patru Camelia

Deva
SCHMIDT ZOLTAN
Ciotea Alexandru

Drobeta Turnu Severin
Bailescu Bailescusi
Barbul
Ghinoiu Monica

Focsani
Iacob Carmenic

Galati
Serban
SPITALUL JUDETEAN
Ciobotaru Jan

SPITALUL MILITAR
Chirila

Giurgiu
Spitalul Judetean
Vascan Iosif

Hunedoara
Schmidt Zoltan

Iasi
CUZA VODA
Butnaru
Dalas Ecaterina
Dragomir Dragos
Dumitrascu Irina/
Galearschi Sorin
Grigore Mihaela
Holicov Monia
Mihalceanu Elena
Mihaila Catalin
Onofriescu Mircea
Ovanescu Alexandrina
Pintilie Radu
Sachs Carmina
Strat Liliana
Zamfirescu Elena
ELENA DOAMNA
Akad Maria
Butureanu
Nechifor Mihaela
Pricop
Zamfir Mircea

Medgidia Spitalul Orasenesc
Balasa Eduard
BELCIN Anca
Moise Luminita

Oradea
Hoble Lorenzina
Marge Octavian

Piatra Neamt
Rugina

Ploiesti
Banciu Rosemarie
Cernat Mara
Fusu

Ramnicu Valcea
Popescu Aurelia
Stoica marian

Sibiu
Chicea Radu
Muresan Olimpiu

Sighisoara
Rolea George

Suceava
PACU Angel
Targoviste
Tomescu Viorel
Zuluf
Florin Florescu

Targu Mures
Andrei Sorin
Molnar Claudi

Timisoara
Cioata Ionel
Crisan Cipria
Grigoras Dorel
Luca Mariana
Muntean Romeo
Olaru C-tin
Olaru Gabriela
Pascut Dan
Suflea Petronela
ZAHNER Mihaela

Tulcea
Spitalul Judetean
Argetoianu Gelu
Florea Dumitrache
Xela
Ziceai ca astepti si parerile noastre. Din pacate a trebuit sa ajung pe la mai multi doctori ca sa imi rezolv niste probleme ginecologice. As prezenta lista lor si defectele:

Timisoara:

Dr. Iuhas - nu pastreaza rezultatele de laborator, iti scrie pe reteta doar vaginita(cand de fapt a fost vorba despre candida....nu m-a trimis la tipizare candida fiindca si candida este de vreo 30 de tipuri

Dr. Cartis - fara a avea rezultatele de la lama mi-a prescris ovule...Nu se face asa.

Prof Acad. Dr. Munteanu - nu stie prea multe detalii despre HPV(cel mai renumit doctor in fertilizare in vitro nu stia ca si in timisoara se face tipizare). Este cel care mi-a spus ca intr-o luna mi-a crescut un chist de 6.5 cm.

Dr. Karadja - cea care mai nou mi-a scris pe reteta Flora microbiana gradul IV si si aceasta mi-a prescris ovule....Am aflat ca de fapt in caz de flora microbiana trebuie aflat daca e patogena sau nu si asta prin urocultura...Am facut analiza, dar nu la trimiterea ei.
Ariana
Xela medic ginecolog bun in Timi exista?
angeldust
Ariana , eu ti-am mai zis ca mie imi place de d-na Ceausu de la Grigoras , dar cum nu m-am confruntat niciodata cu probleme serioase nu as putea spune cat e de competenta in cazuri mai complicate.

apoi am mai fost la una tot la noi in Dambovitza , o unguroaica al carei nume nu pot sa il retin nicicum , dar nu mi-a placut deloc modul ei de abordare si parea cam pe langa orice subiect.
Xela
Ariana...n-as putea spune ca exista unul cel mai bun dintre cei pe care i-am "frecventat" eu.
Clar este ca dintre toti singura care m-a vindecat de candida(pe care o purtam de cativa ani) a fost Dr. Karadja ( e in complexul Dracula), tot ea mi-a sugerat sa nu merg la operatie la Munteanu. El ma programase pt 9 ian pt extragerea chistului de 6.5 cm....Sunt fericita ca am ascultat de ea in aceasta privinta...fiindca sapt trecuta la masuratoare chistul era de 3 cm.....
Pana acum in ea am cea mai mare incredere...Si o sa ii spun la urmatoarea intrevere si ce a gresit fiindca astazi o sa merg dupa rezultatele de la urocultura...la care trebuia sa ma trimita ea, inainte sa imi scrie ovule pt Flora microbiana IV.

Si doctorii astia genecologi....cred ca fiecare e specializat pe anumite chestii...depinde ce probleme ai.
didilica
QUOTE
Ariana , eu ti-am mai zis ca mie imi place de d-na Ceausu de la Grigoras , dar cum nu m-am confruntat niciodata cu probleme serioase nu as putea spune cat e de competenta in cazuri mai complicate.

Angel, doctoritza asta se numeste Dana Ceausu... sau o confund eu?
Ariana
Stiu ca am mai pove noi despre asta angel...
Xela am observat ca e oarecum in tema la capitolul acesta (e ca si angelito a noastra la capitolul "Frumusete" :) ).
Greu gasesti un ginecolog bun.
fortelady
pt bucuresti eu va recomand pe cei de la Polizu (am fost la cabinet la dr Cioflan si la dr Lemnete, atat in spital cat si la cabinetul particular)- in afara de profesionalism mi-a placut si tactul lor extraordinar si modalitatea de a aborda problemele
Xela
Ariana - sunt intr-adevar...fiindca m-am lovit de probleme din astea, din pacate.
Pana anul trecut ii credeam pe cuvant...credeam ca sunt stapani pe domeniul lor si nu am de ce sa le comentez mai ales ca au atata experienta in background...Dar nu mai tac, intreb si ii contrazic cu toate argumentele mele.
Bafta tuturor in gasirea unei "mani bune":)
mititik
Si eu tot pe cei de la Polizu ii recomand! In special pe Doamna Doctor Trailescu! Este nemaipomenita!
Meg
unde-i polizu asta?  ???
elly
da, in buzau chiar am auzit de doctorul Constantinescu ca este foarte bun, chiar la el vreau si eu sa ma duc cand ma hotarasc sa fac un bebe!  ::)
fortelady
QUOTE
unde-i polizu asta?  ???

Spitalul de Obstretica Ginecologie Polizu e foarte aproape de Gara de Nord (cand vii cu troleibuzul 79/86, a 2a statie de la Gara de Nord).
este considerat unul din cele mai bune spitale de ginecologie din Romania si e unul din cele de 'traditie' (ca sa citez pe cineva, cadru medical, de la Municipal- mi-a recomandat calduros spitalul asta pt operatia mamei).
alta alegere buna pt ginecologie e Spitalul Municipal (au cativa medici tineri f buni)- mai ales pt tratamentul fibromului uterin- e o procedura noua care se numeste 'embolizare' si care e non-invaziva- practic operatia in sine are cativa mm si te refaci extrem de repede dupa).
despre fibroame si restul- poate deschidem un  topic separat cand va fi nevoie.
Idem, despre Maternitatea Giulesti am auzit pareri destul de bune (dar cu exceptia FIV-urilor care se fac acolo, daca imi aduc bine aminte nu am auzit prea mult altceva).
catalina77
Eu il cunosc pe Marinescu Gheorghe...medic la spitalul Polizu si directorul policlinicii Batistei. Dupa mine este un progesionist...mi-a rezolvat in timp destul de scurt o problema. :)
elle_ni
Eu recomanda orice medic gineco de la spitalul Elias,exceptie dr.Marinescu.Si ca sa dau nume, dr.Al.Filipescu si Dr.Tutunaru sunt exceptionali.
Meg
QUOTE

QUOTE
unde-i polizu asta?  ???

Spitalul de Obstretica Ginecologie Polizu e foarte aproape de Gara de Nord (cand vii cu troleibuzul 79/86, a 2a statie de la Gara de Nord).
este considerat unul din cele mai bune spitale de ginecologie din Romania si e unul din cele de 'traditie' (ca sa citez pe cineva, cadru medical, de la Municipal- mi-a recomandat calduros spitalul asta pt operatia mamei).
alta alegere buna pt ginecologie e Spitalul Municipal (au cativa medici tineri f buni)- mai ales pt tratamentul fibromului uterin- e o procedura noua care se numeste 'embolizare' si care e non-invaziva- practic operatia in sine are cativa mm si te refaci extrem de repede dupa).
despre fibroame si restul- poate deschidem un  topic separat cand va fi nevoie.
Idem, despre Maternitatea Giulesti am auzit pareri destul de bune (dar cu exceptia FIV-urilor care se fac acolo, daca imi aduc bine aminte nu am auzit prea mult altceva).




forte, multumesc pt lamuriri. trebuie programare ceva sau merg si gasesc pe cineva oricand?
:-* si care sunt ;tarifele;?
carrie30
Ce pot zice de Constanta...
De Dehelean, un foarte bun ginecolog dar numai ptr chiuretaje.  :-X
Pentru analize, tratamente, etc, fereasca.

Ex: Eu, acum 12 ani m-am operat la dansul ptr chist ovarian. Pe foaia de externare si aia de spital, de internare, nush cum ii zce, scria clar: chist ovarian drept, operat plus ovar drept scos. Ceva de genu'. Peste 10 ani, dureri tot in partea dreapta de ma tavaleam. Am zis ca e de la apendicita, fug la chirurg, ala nu , du-te la ginecolog ca e de competenta lui. Fug la Dehelean: dupa eco, imi spune: ti s-a imflamat ovarul???? drept. Ia nu stiu ce pastile.  :-X
Nene, eu parca nu mai posedam ovar drept...
Cumnatele mele, cu alte tipuri de probleme, tot la el s-au dus, si surpriza: acelasi tratament ca pentru ovarul meu regasit  :morideris:

repet: pentru chiuretaje, e as omu', dar cam atat.
fortelady
@meg: Polizu e un spital ca oricare altul - iti trebe o trimitere de la medicul de familie cred. pe mama asa am adus-o acolo si am operat-o. habar nu am cum se face altfel....

eu una prefer sa merg la cabinetele private ale medicilor de acolo (din motive de igiena dar nu numai  ;)  )
Meg
offf, forte, de unde medic de familie? :(
imi poti recomanda un cabinet?

merci!
:-*
mititik
De Blidarelu de la Institutul Oncologic Bucuresti a auzit cineva? Mi-a spus o prietena ca ar fi foarte bun, dar nu stiu cata incredere sa am in ce zice ea, avand in vedere ca lucreaza pentru el!
angelito
Fetele, am nevoie de recomandarile voastre - caut un medic ginecolog in Bucuresti, as prefera o doamna, sa fie buna profesionista dar si o persoana amabila si draguta, care sa aiba rabdare sa explice si sa examineze atent (nu sa te expedieze repede in 5 minute, cum fac in general medicii nostri). As prefera de asemenea sa aiba cabinet particular, pentru ca mi-e teama de cozi si asteptat prin spitale.

Sper ca n-am pretentii exagerate si va multumesc anticipat pentru sugestii !

P.S.: as vrea sa merg la consultatie cat mai curand, deci nu m-ar ajuta prea mult un medic la care dureaza foarte mult timp pana obtii o programare...

Va  :-*!
MonicutzaB
eu merg tot la polizu, la dana oprescu, este tanara si f. f. de treaba. angelito, daca vrei sa te consulte in conditii mai bune poti sa te programezi la romar, la ea (mi se pare ca marti e acolo). romar e chiar in curtea spitalului polizu, tel 3226613.
angelito
Merci de raspuns, Monicutz  :-*, poate am sa incerc varianta ta, mai ales ca si eu prefer medicii tineri (am avut cateva experiente mai "ciudate" cu cei in varsta...).

Pupici!
MonicutzaB
angelito, sper sa gasesti pe cineva calumea. si eu am avut experiente naspa cu ginecologi in varsta! unul incerca sa ma convinga ca am facut candidoza pt ca ma inseala prietenul sau pt ca sunt eu o panarama! :)
bafta si  :-*
sa-mi spui ce ai facut pana la urma, pls.
angelito
Monicutz, tocmai ce mi-ai recomandat-o astazi cineva pe dna Oprescu  ;)!

Cat despre medicii de care povesteai tu, brrrrrrrrrrrrrrr  >:(, ce oroare!!!! Nu inteleg cum au ei impresia ca le va mai calca cineva pragul a doua oara...

In fine... Multumesc mult si te tin la curent  :-*!
angelito
BTW fetelor, voi cum procedati cu medicii de la cabinete particulare, le mai dati "ceva", au ba?! Intreb si eu ca nestiutorul  ???, oricum mi se pare aiurea sa mai dai spaga in conditiile astea, si poate chiar jignesti omul, dar ma gandeam ca poate esti foarte multumit de medic si ai vrea sa-l recompensezi cumva...

Ma rog, eu nu prea am habar cum sa procedez in cazurile astea, sper sa ma lumineze si pe mine cineva...
Meg
sa le dai si la particular? pai le platesti corect.. ce naiba?  :-
ma 'nerveeeez.. spaga si spaga..
fortelady
QUOTE
BTW fetelor, voi cum procedati cu medicii de la cabinete particulare, le mai dati "ceva", au ba?! Intreb si eu ca nestiutorul  ???, oricum mi se pare aiurea sa mai dai spaga in conditiile astea, si poate chiar jignesti omul, dar ma gandeam ca poate esti foarte multumit de medic si ai vrea sa-l recompensezi cumva...

Ma rog, eu nu prea am habar cum sa procedez in cazurile astea, sper sa ma lumineze si pe mine cineva...


nu, nu se da nimic la cabinetul particular. tocmai asta e smecheria.... eviti toata circoteca din spital. omu' isi pune tarife, le platesti la secretariat sau unde se platesc- .. poti daca vrei sa ii iei ceva fain - o sticla de vin vechi,  o chestie faina etc.
didilica
Pentru fetele din Timi
Saptamana trecuta am fost la doamna dr Ceausu, de la Grigoras. E bestiala, am iesit de acolo toata un zambet.  :) Mi-a placut tare multe de ea, maine ma duc si dupa rezultate.
V-o recomand.
elly
Buna fetele, prietena mea trebuie sa se cauterizeze nesigur.gif , intrebarea mea (ei) ar fi cam cat trebuie sa dea pentru asa ceva? (se duce in maternitate la Bucurestisi), trebuie sa stea internata?

Multumesc mult!

PS imi puteti trimite pm, daca nu vreti sa faceti public pretul smile.gif
roina
Printr-o fericita coincidenta am fost urmarita in timpul sarcinii de prof. Pelinescu, la Filantropia. A fost extraordinar, mi-a dat atata incredere ...
Pentru mine a fost medicul potrivit. Nu stiu pentru voi... magindesc.gif
Pupici kiss.gif
alinutza
QUOTE(elly @ Feb 28 2006, 11:45 PM) *
Buna fetele, prietena mea trebuie sa se cauterizeze nesigur.gif , intrebarea mea (ei) ar fi cam cat trebuie sa dea pentru asa ceva? (se duce in maternitate la Bucurestisi), trebuie sa stea internata?

Multumesc mult!

PS imi puteti trimite pm, daca nu vreti sa faceti public pretul smile.gif



in primul rand sal all, ca doar asta e primul meu post smile.gif
ca sa iti raspund la intrebare, nu trebuie sa stea internata, dar de pret nu stiu ce sa zic, pentru ca in spitale sunt niste preturi si la cabinete alte preturi. daca te ajuta cu ceva, in craiova, la un cabinet particular, o cauterizare costa in jur de 100 de roni.
elly
Multumesc mult alinutza, prietena a trecut de asta, a costat-o in jur de 500.000 si nu a stat internata smile.gif .
alinutza
nici nu am vazut cand ai postat mesajul silly me! abia acum am vazut, sorry
fortelady
bine ai venit pe elady, alinutza! speram sa te simti bine la noi
indiferent cand a fost postat mesajul, este util sa fim la curent cu preturile interventiilor de genul asta!
copil_dulce
vizavi de lista de mai sus...

pentru cele din BACAU...

... NU MERGETI SUB NICI O FORMA LA MARTZ PUIU !!!

nici in spitalul judetean, nici la cabinetul particular.

e vulgar, nesimtit, incapabil, si avid de bani!
Meg
stie cineva care-i treaba cu clinica Marie Stopes? medici ceva?
crissy
QUOTE(mititik @ Jan 24 2006, 01:39 AM) *
Si eu tot pe cei de la Polizu ii recomand! In special pe Doamna Doctor Trailescu! Este nemaipomenita!


nu recomand la nimeni pe doctorita trailescu. am nascut cu ea si o consider principala responsabila pentru moartea copilului meu. o tipa extrem de autoritara si dura cu o femeie care insarcinata fiind are nevoie de intelegere din partea medicului ei si nu amenintari cu internarea in s[pital si punerea la dieta in cazul in care se ingrasa prea mult in timpul sarcinii. am sa regret toata viata faptul ca m-am lasat pe mana ei si nu am plecat in secunda doi dupa ce am vazut cum se poarta.
Meg
Crissy, imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.
Eu una as vrea sa o laud pe dna doctor Indiana Pelin. am fost acum la consultatie si e o persoana de-o-se-bi-ta! care mi-a raspuns la toate intrebarile, mi-a zambit, mi-a explicat, a avut rabdare.
ce sa mai spun.. la ea urmeaza sa merg de acum incolo. cat mai rar sper.. smile.gif
MonicutzaB
la ce spital/cabinet e, Meg? ma bucur ca ai gasit pe cineva de treaba. pup u kiss.gif
Meg
Salut, Moni smile.gif
DICO-MED SRL tel: 413.91.45 / 0722.232.919 Adresa: Aleea Tg. Neamt nr.1, Bl.D9, sc. C, et.1, ap. 23 - program: Luni-Vineri: 10.00 - 18.00; Sambata: 9.00 - 13.00 Dr. Indiana Pelin

pentru fete interesate.
m-a lamurit cu problema mea, chiar am rana pe col si.. trebuie sa merg la cauterizare. tot la dna dr o sa merg. peste 2 saptamani nesigur.gif
o sa fie bine.. smile.gif
Blanche
Fetelor eu am anexita si sunt in Bucuresti, recomandati-mi si mie pe cineva - o doamna va rog. Meg cabinetul p care l-ai precizat e din Bucuresti? Cat este consultatia cu aproximatie? Ms
zetta
am sunat eu ca o floare ieri la cabinet sa-mi fac controlul anual ( papanicolau si secretie) crezand ca pana vineri sunt rezolvata si au reusit cu chiu cu vai sa ma programeze "de-abia " pe 5 decembrie? merg la doctorita asta(mihaela badea) de 7 ani si sunt foarte multumita de ea. dar pe 5 decembrie?
Blanche
Ajutati-ma si pe mine fetelor ...va rog...vreau sa imi fac si eu aproximativ toate analizele dar nu stiu unde in Bucuresti....Ma poate sfatui cineva? Pt ginecologie o sa urmez sfaturile voastre de aici...insa ca sa imi fac un set de analize unde sa merg? As vrea pe cineva bun pt ca mi-am mai facut analizele insa tot timpul nu imi ies conform cu realitatea sincera sa fiu sad.gif
Adri
Buna,

Sunt pacienta dnei. dr. Pelin de cca. 6 luni. Am avut o rana destul de mare pe col. Cand am ajuns la cabinet nu stiam mare lucru despre ceea ce presupune cauterizarea. Consultatia a fost de durata si completa (fisa medicala in toata regula, inclusiv o discutie cu extrem de multe detalii -cca. 30 de minute). Este primul doctor care mi-a raspuns cu calm la toate intrebarile.

Cele care au trecut prin aceasta procedura stiu ca este destul de neplacuta. Datorita dnei. doctor care mi-a indepartat temerile si a facut tot posibilul in timpul procedurii sa-mi distraga atentia, am trecut cu bine peste ea. Are foarte multa rabdare si o preocupa starea pacientului.

Este foarte important de mentionat ca si cele doua asistente (dna. Mariana si dra. Cristina) sunt persoane la fel de speciale ca dna. doctor.

Daca inainte amanam cat puteam de mult vizita la ginecolog, astazi, datorita atat prietenei mele care mi-a recomandat-o, cat si dnei. doctor Pelin, pot spune ca "merg intr-o vizita".

Dna. doctor reprezinta ceea ce in acceptiunea mea ar trebui sa fie orice medic. Din pacate sunt foarte putini asa.

O recomand cu caldura celor care doresc o prestatie medicala de calitate.
Diana.
Adri welcome.gif pe eLady!
Speram sa te simti bine la noi!
floricele.gif
Meg
Blanche,
imi cer scuze, dar abia acum am vazut. sad.gif
daca nu e prea tarziu, iti recomand si acum acelasi cabinet. este in bucuresti, bineinteles. poti lua 105 si te lasa exact in fata la aleea tg neamt. daca te uiti cu atentie vei vedea ca pe dreapta (Exact pe unde trece autobuzul) scrie strada. suna pentru o programare si va fi bine!
pentru orice alte detalii, da-mi un PM.
Adri, iti impartasesc parerea. si Cristina e o scumpa smile.gif
Adri
Diana,

Mutumesc pentru primire smile.gif

Meg,

Eu sunt foarte multumita de ambele asistente. Recunosc ca am o slabiciune pentru dna Mariana, poate si pentru faptul ca este vorbareata ... asa ca mine. Insa si Cristina e super OK.

Sincer nu am intalnit pana acum (si am colindat ceva cabinete medicale...) un loc in care atat doctorul cat si asistentele sa fie super. Ma bucur le-am gasit. smile.gif
mikka
buna fetelor
am mare noroc ca am gasit acest site - am luat toate subiectele la rasfoit

trebuie sa merg la primul conbtrol ginecologic si as vrea sa stiu cum trebui sa ma pregatesc si sa ma comport
daca puteti sa-mi dati ceva inf despre cum decurge un control
mi-e cam frica recunosc

ma gandesc sa merg la doamna pelin despre care vorbea adri - mai ales ca stau foarte aproape de cabinet.

multumesc.
Diana.
welcome.gif pe eLady.ro, Mikka!
Speram sa te simti bine la noi
floricele.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.