Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aranjamente florale cu muschi de pamant
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Casele si Gradinile noastre
citystella
Am inceput prin a pune muschi de pamant in jurul bulbului de Amaryllis.
Si am continuat asa:





Tudor
Foarte frumos dar de unde e muschiul?
In poza 2 si 3 florile alea mici si viu colorate(rosu/galben) ce sunt? Asta e inaltimea lor normala? Sunt superbe
citystella
De la Kalanchoe. smile.gif Cand le curat, mai cad floricele. Si de la Cercelus mai cad, si le-am pus pe muschi. Muschiul l-am luat din Copou. biggrin.gif

Cele roz mai mari sunt de la Muscatele frantuzesti. Iar iarba care se vede, e facuta de el(muschi). smile.gif
Diana.
Sint foarte interesante, City. smile.gif
citystella
Diana. Am mai avut, dar nu le-am facut poze. M-am gandit apoi ca e pacat, sa nu le pozez, iar apoi ca e pacat sa nu le vedeti si voi. smile.gif
Jo-Anna
super misto, felicitari pt imaginatie
citystella
kiss.gif Jo-Anna
razvancj86
Salutare,

Oare la platele din apartament ar merge in loc de pietre ornamentale puse in ghiveci ca sa acopere pamantul. Sau sa plantezi gazon..nush ce zice ar creste in condtitii de apartament. Vreau sa gasesc o varianta care sa inlocuiasca acele pietre... nu-mi plac deloc.
Merci anticipat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.