Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Recoltam celule stem la nastere?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Familie
alexandra andreea
Am si eu o dilema pe acest subiect. Eu am nascut deja si nu am recoltat celule stem la nastere insa nasa mea este insarcinata si ea vrea sa recolteze pentru cel de-al doilea copil al lor. Sincer, eu nu stiu prea multe pe aceasta tema.. am inteles ca este bine sa faci aceasta recoltare la nastere. In cazul in care cel mic se va imbolnavi vreodata poti sa il vindeci cu aceste celule.

Voi ati recoltat sau aveti de gand? Care sunt avantajele si dezavantajele acestei poceduri?
Teocris
Bun venit Alexandra welcome.gif

Dupa cate stiu eu, e foarte bine sa se recolteze sangele la nastere pentru celule stem. Nu stii niciodata ce-ti rezerva viitorul si recoltarea asta da inca o sansa copilului in caz de boli urate. Stocarea se face pe foarte multi ani sau chiar pe viata. Asta ar fi la avantaje, ceea ce e destul smile.gif
Ca dezavantaj, eu as preciza costurile destul de ridicate, care nu prea sunt accesibile tuturor.
Daca poate sa faca recoltarea (ma refer la resurse financiare), eu zic sa o faca 322.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.