Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tinute pentru doloscane si plinute: Hot or not?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Moda
Pages: 1, 2, 3, 4
Teocris
Cum sa te imbraci cu stil daca esti plinuta sau grasa

Mie nu-mi place tinuta pusa de Diana smile.gif

Eu va stresez cu poze cu femei mai dordolute pentru ca si eu sunt asa si vreau sa stiu parerea voastra smile.gif

Diana.
Nu. E prea "infasurata". Jachetele cu buzunare aplicate mari merg numai la persoanele care nu au kile in plus, cum am io. Fusta creata nu o avantajeaza nici ca mode, nici din punct de vedere coloristic, pentru ea trebuia o fusta care sa cada drept, nu usor plisata (si astea maresc optic de numa-numa) si intr-o nuanta usor mai inchisa.
De asta ce ziceti?



Io zic sa facem un topic separat pentru tinute pentru plinute, Teo, tu ce zici? smile.gif Ca ma intereseaza si pe mine subiectul. smile.gif
Teocris
Eu zic ok, mai ales ca pe mine asta ma intereseaza nu modelele profesioniste care mananca doar compot de scobitori smile.gif
Diana.
Compotul de scobitgori are zahar, da?! Si zaharul e moarte! laugh.gif

Faca-se voia ta! pls.gif

Teo, da-ti cu pararea la rochia rosie si baga pozaaaa!
Globetrotter
Mie nu prea-mi place, nu are talie si parca atarna cumva.. magindesc.gif

Diana.
Naspa, o face sa arate pe biata fata ca un cirnat imbracat. No way! La What Not to Wear i-ar arunca graderoba. smile.gif
Uite, aici, Queen Latiffah, care nu e deloc "mica" ce bine arata!
Teocris
Si mie imi place cum se imbraca Queen Latifah smile.gif numai ca tinutele ei pe mine nu ar sta veci asa bine pentru ca eu am alta constructie: sanii si fundul mult mai mici, burta mult mai mare si picioarele mult mai groase blush.gif

Diana.
Rochia e ok pina la mineci. Sint supradimensionate si o face pe tipa sa aibe un bust si mai mare.
Pun poza mai tirliu un pic.
Teocris
Diana.
Daaaa, asta da, imi place!
Lyssuk
Rochia rosie si asta neagra imi plac mult. smile.gif
bebe_maria
Teo mie imi place mult prima poza, moderna. Fusta ca aia vreau si eu si vine super cu ciorapi negrii.
Restul sunt clasice spre plictisitoare pt gusturile mele closedeyes.gif
Queen L. imi place insa ea nu e asa de grasuta, cel mult as zice ca e mai mare in partea de sus dar are forme.


Diana.
Bebe, o fi plictisitoare, insa o femeie plinuta cu se poate imbraca exagerat de "vesel" pentru ca risca sa arate ca un ardei umplut cu de-a sila. Evident, pina nu ajungem acolo, nu avem de unde sti. wink.gif
bebe_maria
CU siguranta nu e usor sa gasesti un echilibru, nu e usor nici cand esti slaba sau arati excelent!
Prima e grasuta si moderna dupa gusturile mele smile.gif

Cindy
Si mie imi place prima, e hazlie. smile.gif
melcri
O persoana durdulie treb sa se imbrace in lucruri mulate pe corp cu un pic de lejeritate,nu lalai,nu largi;treb intotdeaua sa-si arate ceva ce poate fi scos in evidenta,bustul sau decolteul,gatul,bratele dac sunt un pic lucrate sau nu prea groase,dac nu cu maneci scurte care sa acopere umarul masiv si sa cada pe mana usor.;marcheaza talia sus mai ales dac este
mica.Pantalonul lung treb sa fie musai drept si leger de sus de la coapse,eventual evazat un pic jos si bineinteles in culori inchise.Corpul e mai suplu dac tinuta este intr-o culoare uni nu neaparat neagra,lungime pana la mijlocul genunchilor sau un pic mai jos.Un pantof in stare exceptionala ptr ca sa atraga privirile asupra lor nu asupra picioarelor groase;ciorapi negri pana la opac;accesorii la gat ptr a atrage privirea asupra lor.Un sacou cu umerii marcati, decoltat,scurt nu lung, cam pana la mijlocul fundului, bluza dedesupt neaparat en coeur. Am scris cateva lucruri care mi-au venit in minte si ar mai fi si alte trucuri pt a subtia imaginea reala.
Diana.
Mel rules!!! Acestea sint regulile, intr-adevar! aplauze.gif
melcri
Tinuta cu pantalon tip leggins si cu o bluza tunica decoltata,cu un pantof frumos inalt de cel putin 7,5 cm e super sexi si potrivita ptr o persoana plinuta,culoare neagra,bluza eventual imprimata pe negru.
Teocris
Vreau sa va arat rochia la care mi-au ramas mie ochii. Ma gandeam sa-mi fac una asemanatoare pentru o nunta ce o am la anu la sfarsitul lunii mai smile.gif Ce ziceti?



Diana.
Defintitely not! Tu stii ca eu sint sincera! O face sa arate cit China!

Imprimeurile mari umfla teribil! optic

Stiu ca iti plac chestiile vesele, da` asta nu.
Ce zici de ceva asa:


Ori asa
melcri
Sustin parerea Dianei,ma temeam sa-ti spun ca nu,in niciun caz,dar ac ca a spus-o si Diana sunt de acord.Nu cred ca lunga pana jos ar trebui sa fie,evident uni si acoperita cu un sacou scurt ,dar cu umeri putin marcati si care sa depaseasca linia umerilor putin,asa sa se creeze oformade trapez cu baza mare sus.Compleul bleu e superb
Diana.
Stiu, Mel. In plus acopera bratele dolofanele, nu scoate decolteul in evidentem are clasa si e rafinat.
Paote fi facut si din altceva, nu doar masase cu dantela pe deasupra. In partea de jos pare ca rochia e facuta din bie, cusatur care avantajeaza soldurile late si poponetele mari si proeminente.

Avantajul rochiilor ca cea de a doua, cu lateralele negre este sa subtiaza ce n-a vazut Parisul.
Imprimeul de pe mijloc poate fi oricum, pentru ca lateralele negre isi fac treaba. Insa lasa bratele libere...
Teocris
M-am desumflat closedeyes.gif Imi placea foarte mult rochita asta indragostita.gif
Rochia aia cu laterale negre nu-mi place de nici o culoare, iar cea albastra mi se pare foarte incarcata magindesc.gif
Mel, sacou nu am purtat si nici nu cred ca voi purta vreodata. Nu as putea sa-ti spun de ce, dar imi da impresia de limitare a miscarilor.
Imi plac rochiile lungi pana la pamant. Ma fac sa ma simt bine si frumoasa. smile.gif
Acum trebuie sa ma gandesc la altceva magindesc.gif
Diana.
Teo, te te imbraci cum vrei, da`acuma sincer, iti place cum i se vede burta in relief , titele care stau sa expllodeze si bratele?
O alta cestie sint pantofii: e clar ca nu ii sint comozi, ca o string pentru ca are picioarele iesite ca niste umflaturi peste partea din fata...
Teocris
Ai dreptate closedeyes.gif Dar stii tu cand pui ochii pe ceva...
Nu-i bai pentru ca timp este, asa ca am timp sa caut altceva smile.gif
Ciresica
Teo, rochita cu imprimeu pe mijloc si negru pe laterale, postata de Di, cred ca poate crea impresia de mai slab. Negrul pe lateral creaza iluzia asta. Am vazut alte vedete care purtau astfel de rochii si aratau bine. wink.gif
Diana.
Teo, eu la nunta aia te vad imbracata cam asa


insa rochia facuta dintre-un material sclipicios.

Si cu parul aranjat in stil retro cam asa, tot cu o clamita cu pietricele.



si cu niste incaltari asa:


Si cu o posetuta in stilul asta


Oricum, uite citeva idei:
Rochii de seara pentru plinute
melcri
Sunt superbe astea ,Diana si foarte potrivite
Diana.
Ma bcur ca iti place idee mea, Mel. smile.gif
Teocris
E frumoasa rochita, insa nu mi s-ar potrivi. As arata ca un gogosar in ea closedeyes.gif In plus mi se pare prea scurta pentru naspetele mele de buturugi ce-mi tin loc de picioare.
Eu am parul tuns scurt, deci mare freza nu voi avea. Va fi un pic volumizat si dat cu fixativ.

Diana.
Asta da de o mie de ori, Teo!!!
Mascheaza foarte frumos burtica cu pliurile!
Teocris
Si mie mi-a placut mult asta indragostita.gif
O alta rochita:
Diana.
Asta nu , pentru ca faldurile de jos o fac sa arate ca un vapor. sad.gif
Globetrotter
Nici mie nu prea imi place ultima, mai ales din cauza materialului, pare genul prin care se vede orice imperfectiune.. magindesc.gif
Mie mi se par dragute urmatoarele.. Partile comune sunt: decolteul in V care alungeste si forma care scoate talia un evidenta, chiar si acolo unde nu prea exista.. tongue.gif
Diana.
Subscriu! Foarte fainele puse de Book!
melcri
Cea din mijloc e superba.Nu pari mai slaba daca-ti acoperi picioarele in intregime;nu vrei sa arati neaparat mai slaba ci mai bine.Atrage atentia la altceva,la accesorii,decolteu frumos,machiaj super si un ciorap dac nu negru atunci gri fumo
Teocris
Diana.
Prea mulata dupa gustul meu... Parca scoate la iveala ce nu trebuie...


Tipul acesta de rochie ne avantajeaza pe noi plinutele pentru ca zona cu probleme e ascunsa... IMHO.
Teocris
Eu zic insa ca tipul asta de rochie te face sa pari gravida magindesc.gif
Diana.
morderis.gif E, acu` depinde si in ce luna se pare ca am fi chiar si fara rochie ! laugh.gif

Burtica mea arata oricum cam de 3 luni, deci e ok smile.gif Sint nebuna laugh.gif
Teocris
Eu sun "gravida in ultima luna". Si nu glumesc nusepoate.gif
Foarte foarte greu imi gasesc o rochita care sa nu ma arate ca si cum as fi gravida. closedeyes.gif
Diana.
Teo, acum sa fim sincere, e o rochie... nu poate face minuni crying.gif Damn, desi mi-as dori sa inventeze cineva niste pilule magice care sa ma faca sa dau jos 20 de kile instant, fara sa imi fac perectii inimii sa se subtieze si fiu predispusa sa crap oricind! crying.gif sau macar o rochie fermecataaaa! sad.gif
Teocris
Ba eu am vazut rochite foarte frumoase, cu o croiala buna, care nu te face sa arati gravida, adica nu-ti scoate in relief exact burta pe care vrei sa o ascunzi. Pune accent pe celelalte parti ale corpului si distrage atentia 322.gif

Diana.
Pai alea in "princess" nu scot burta, ci o ascund. Alea lipite de corp arata mai mult decit e necesar laugh.gif
Eu in magazine nu am gasit nimic... si tot ma duc... si tot nu gasesc...
melcri
[quote name='Teocris' date='Aug 27 2012, 07:40 PM' post='289414']
nu, nici intr-un caz;nu stiu cum femeile astea nu au la ele spiritul critic;am vazut o multime pe strada ,nu la noi ,de parca numai rochii scurte ar fi in magazine;pur si simplu nu se vad pe ele in oglinda,nu mai vorbesc de faptul ca nu asculta de nicio parere a celor din jur,care,m-am cam mirat ca nu prea vine(adica le lasa sa faca ce le place lor,adica sa fie caraghioase,dar f incantate de ele)

Dac-ai vazut-o pe Oprah,era imbracata mai adesea in rochii mulate in partea de sus,si f largi jos de lungime pana la genunchi ,asa cam la jumatatea genunchilor,ptr ca oricum la o rochie larga jos nu se vad genunchii mari.Intotdeauna mi-a placut cum era imbracata si era masiva ,cu scurte perioade cand era un pic mai supla
Teocris
Mai, eu sincer va spun ca mie imi plac fetele astea indraznete indragostita.gif Nu mi se par deloc vulgare si nici nu mi se pare ca nu le sta bine. Pozele care le-am postat aici, toate imi plac. Nu-mi place ca cineva iti impune limite la imbracaminte (si aici am observat ca persoanele slabe au mai mult de comentat) si nici ca toate hainele destinate fetelor grase sunt aceleasi cu hainele destinate femeilor gravide - iti evidentiaza burta.

Diana.
Asta imi place, ca idee, ca e vesela! Insa bluza e mult prea scurta si taie opric, ceea ce face partea de jos sa fie poloboc! Plus geanta verde se potriveste ca nuca-n perete... Si incaltari maro. No, parca e luata de la second-hand, desi ideea era faina.

BTW, io nu sint slaba si tot comentez! Mult! E chestie de gust, sa nu te superi!
Io are 22 de kile in plus fata de greutatea normala (nu ideala, da?!)
Teo, ai vazut Drop Dead Diva? Ia sa te uiti cum e imbracata avocata plinuta din rolul principal... Lasa ca ii fac io poze!
Teocris
N-am vazut dar daca il recomanzi fac cumva si il vad smile.gif

LE acum am dat un search pe google si am vazut ca este vorba de un serial. Tipa arata foarte bine! Eu daca aratam ca ea eram fericita 322.gif
Diana.
Pai e plinuta!!! Chiar tare!





Uite!
Teocris
Eu te inteleg ce zici, insa de la plinuta pana la grasa e multa cale closedeyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.