Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bar & Lounge XLIV: Cafeneaua eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
albinuza
Buna seara!

Eu ma plictisesc fooooarte tareee!!! Nu am facut mai nimic in weekendul asta. am fost azi dimineata sa donez sange, si m au trimis acasa, pentru ca am fost plecata in Romania, unde e tantarul de Nil. Care e periculos... Sunt si zone din Italia care sunt sub supraveghere. Tre sa ma duc peste o luna!

Voi ce ati facut?

albinuza
Buna seara!! Da di ci nu mai ziciti nimic aici? Ca io nu am gatit si u am cumparat nik de bucaatarie biggrin.gif

Io de abia astpet sa treaca si ziua de maine ca sa mai vine un weekend biggrin.gif

Acum 2 zile am avut un soi de sangerare, dar e exagerat spus sangerare, de am zis ca imi vine ciclul mai devreme cu 5 zile. De fapt ieri nu acum 2 zile, dar azi nu s a intamplat nimic. deci nu stiu ce sa cred!

In seara asta am papat mamaliga cu lapte. Azi toata ziua la serviciu am avut un miros de asa ceva in nari. AM zis ca daca nu consum lesin! Tare bun a fost!!!

Acum ma duc sa fac un dush si la nani cu mine!!

Va cam pup kiss.gif

melcri
In Romania e tantarul de Nil si eu nu stiu? Extraordinar!
Diana.
Da, cica l-au adus in niste cauciucuri care aveau in ele apa cu larve...

Eu asa am auzit.
melcri
Vorbesti serios?

Am citit acum ca a fost adus intr-adevar in apa statuta din anvelopele second hand;bine ca n-am stiut sau n-am dat importanta informatiei la timpul respectiv ca nu ami ieseam din casa asta vara
Diana.
Inseamna ca nu m-a lasat memoria... laugh.gif
Voi ce mai faceti?Io am treaba de nu imi vaz capul, vai de steaua si de zilele mele, casa mi-i vrasite, murdara si in dezordine... of!!!
albinuza
Buna seara! Haideti ca va spun eu ce mai fac!!
Da, e tantarul de Nil, de care m a durut la basca, dat fiind ca am fost si i n Delta vara asta biggrin.gif
Deci... va spuneam de sangerarea de acum ceva timp? Ei bine aia a fost tot!! Nici ciclul nu mi a mai venit!! De 5 zile. Intarziere adica!! PANIC!!!
In rest, sapt asta muncim iar intr un soi de ture, adica colega mea de la 5 la 3 si io de la 10 la 8. Azi am noroc, pentru ca e tehnicul la unul din lasere si a zis ca sta cu mine pana la 8, sa termine si el cate ceva.
Voi??? Toate bune?? biggrin.gif

Diana.
Bune pe naiba, am treaba de nu ma vad!
Ia-ti un test de sarcina sa vezi care e treaba.
Diana.
Si sint suparata ca ma tem ca iar nu o sa fac conserve anul asta ... sad.gif
albinuza
Daca nu apare nici maine dimineata, imi iau in drum spre muncA! Care is mai bune, alea pentru urina de dimineata sau alea pentru orice urina?
Pai de ce nu mai faci conserve? Da ce conserve vroiai sa faci?

Diana.
Ca nu stiu daca o sa am timp!!! Am mult de treaba si al meu la fel si nu cred ca ajung la piata in timp util in ritmul asta... omg.gif
Niste zacusca, sos de pizza, zarzavat de ciorba, pasta de ardei si rosii pentru felul doi, sa mai coacem niste vinete de pus in congelator, niste vinete in bulion pentru iarna (am mai facut dupa reteta asta si sint minunate), as mai fi facut si niste iurca cu ciupercute (e un fel de zacusca facuta in ceaun)... Vreau sa pun gogosari in otet si catraveciori in otet ,ca tot am luat retetele de la mama, care nu ii face acri sa mori, ci mai dulcegi, asa..
Testele de sarcina cu urina de dimineata sint mai la obiect, pentru ca nu e pipilica diluata de apa bauta peste zi.
Diana.
Buna ziua, lume! Ce mai faceti? La mine e o vreme rece de toamna, azi mi-am pus pulover lung si ciorapi grosi ca s amerg la banca. biggrin.gif
albinuza
Buna ziua! Aici e o vreme ok! Nici prea prea nici foarte foarte!!

Ieri mi a venit, deci bye bye baby. Asta evident, dupa ce mi am luat test de sarcina biggrin.gif

M a dezamagit reactia lui mr.

Reactie: cu un zambet de jur imprejur : iau o sticla de vin sa sarbatorim??

Ce Doamne iarta ma sa sarbatorim?? mi se intampla asta in fiecare luna!!



Di, dar vrei sa faci un maldar de conserve!!!1 Spor!!

Diana.
Sa sarbatoriti intirzierea aparitiei lui bebe neplanificat, tuuuu!!! laugh.gif
Tie da, insa lui nu! morderis.gif
Nu un maldar, insa macar ceva acolo, mai ales ca acum am spatiu de depozitare pentru borcane !!!
BTW, am prins primul soricel pe anul asta si am pus capcane iar. Plus ca am mai facut comanda de alte capcane, sa fiu pregatita, ca astia cauta sa isi faca culcus si io la mine zau ca nu ii primesc! biggrin.gif
Teocris
Albinutu jr. nu a vrut sa vina acum? No, inseamna a ca lasat-o pe alta data smile.gif
Eu am facut urmatoarele pentru iarna: gem de caise, dulceata de ardei iute, vinete coapte, tocate si bagate la borcan, castraveti in saramura. Mai vreau ceva muraturi asortate si pepenasi murati, dar sa vedem daca gasim ce ne trebuie smile.gif
La noi e foarte frig! Sunt doar 7 grade nusepoate.gif
Noi am scapat de un soricel acum doi ani cu ajutorul lipiciului special de prins soareci laugh.gif dar presupun ca nu este o idee buna pentru tine, Diana, din cauza de catei curiosi smile.gif
Diana.
Cu lipici ii prind si eu, ca nu ii las pe catei acolo cind sint puse capcane, altfel s-ar face tot una! laugh.gif
Iar otrava iese oricum din discutie tot din motive de ham-ham!

Harnica ai fost, Teo! Eu am pus doar niste ardei iuti la murat. Si 3 borcanele de vinete in bulion pentru iarna la care am uitat usturoiul, fir-ar! Deocamdata. biggrin.gif
Diana.
Bonsoar! Ce fac fietili mieli?
Eu m-am apucat de pus gogosarii pentru iarna.
albinuza
Buna seara!

Di, condoleante pentru nanul tau!! Imi pare rau!

Noi am fost oleaca pe afara, si acum fiecare cu lapul lui, stam degeaba!!

Voi?

melcri
Condoleante ,Diana
Teocris
Cine a murit? sad.gif
Diana.
Buna dimneata. Nanu meu, Mos Craciunul copilariei mele. Nanu se imbraca in Mos pentru mine. ..
albinuza
Buna seara! Eu am o stare tare naspa de cateva zile, ma chinui sa nu ma deprim. Am avut si ceva episoade deranjante la serviciu, si ma dau peste cap, dar trece.

Di, cum te mai simti?

Diana.
De cc, Albi. Al meu s-a apucat de nu`s ce afacere noua, vrea sa il ajut, io nu mai pot de trebi, s-au anuntat musafiri si ii las lu pe cap, ca io ma car acasa la mama. Ca nu-s de-ai mei. si i-am spus ca nu am fost acasa de un an si ca poa` sa vina Napoleon, ca nu imi schimb programul. Am nevoie de o pauza ca innebunesc, am vreo 10 zile de cind nu stiu pe unde umblu, ce fac si ce zic...ca sa nu innebunesc mai pun cite un material pe elady, ca altfel o luam razna la ce rahat e de vreo 2 aptamini incoace!
As bea ceva, insa simbata mi s-a facut rau de la o gura de bere, asa ca nu mai risc... vreau la mamaaa!!!!
Teocris
Fetelor, dati-o incolo de treaba! Ce-i cu atata depresie pe aici? nusepoate.gif kiss.gif
Sincer va zic ca nici eu nu trec printr-o perioada foarte buna, dar nu vreau sa ma las invinsa nusepoate.gif Mama ei de treaba!
Cred ca este cazul sa revin la vechiul si bunul meu obicei de a da de baut joia laugh.gif

Diana.
Doamne, as bea o sticla dind-o dusca! Da` nu se poate! sad.gif
albinuza
Buna ziua! DI, incearca altceva, nu bere! Adica de la bere ai zis ca ti s a facut rau nu?

Teo, io consum! biggrin.gif

Nu stiu ce am! E totul amestecat!! La serviciu, acasa, locatia, totul!! Da trece. E doar o perioada cu siguranta!

Diana.
Si eu sint tot intr-o harabura maxima... si sper si eu sa fie tot vorba doar de o perioada care sa se incheie mai repede!
melcri
Gagicile,stiti ca poate fi si mai rau de-atat? Asa ca nu mai si spuneti ca nu e bine nu trebuie nici sa ganditi;spuneti ca va fi bine,ca aveti solutii,ca maine le veti afla(puneti-va in gand seara problemele si dimineata cand va veti trezi,o sa aveti solutiile) si le veti pune in aplicare. Binecuvantate sa fie aceste weekend-uri!
Diana.
Sint acasa. Boni are urechile vraiste de bolnave! Miine iau toate cabinele din Tecuci la rind, sa vad unde ii pot face o lama si o ecografie. Mor de nervi!
Teocris
Insanatosire grabina Bonitei! kiss.gif
albinuza
BUna ziua!

DI, da o fuga la Galati daca nu ai la Tecuci veterinar ca lumea! daca vrei pot sa iti spun pe unde e cabinetul unde o duc pe Rona. Si o tine in viata bine si sanatoasa. Nu e departe de unde te lasa maxitaxi.

Da ce are la urechi?

Io mi am luat un puzzle de 1500 de piese. Nu o sa l termin niciodata.. zapacitul.gif

albinuza
Buna ziua!!!

Di, ce face Boni?

Io astept sa vina weekendul....

voi?

Diana.
Boni va fi tratata cum trebuie cind ajung eu inapoi acasa si trimit medicamentele... miine o sa fiu online!!!
Diana.
Am ajuns acasa. Sint racita moarta! Mi-i rau si bolesc...
Teocris
Pai parca te-ai dus la relaxare si odihna, nu sa culegi boli magindesc.gif consolare.gif
Diana.
Luni seara m-a luat cu dureri in git, febra, friguri..marti eram deja lata!
Prietenul care m-a dus cu masina vineri si m-a luat inapoi ieri noapte, a raportat aceleasi simptome tot de luni seara... Nu stiu cine a fost generos, insa banuiesc ca el pentru ca eu intru in contact cu foarte putini oameni.
Iau medicamente, am febra, tusesc ca magarul, amigdalele mi-s varza, ma dor toate, imi curge nasul si transpir ca porcu`...
O minunatie, nu alta!
Teocris
Pentru tuse iti recomand cu incredere ceaiul din muguri de pin. La junioara mereu are efect 322.gif Rezultate bune mai aveam si cu ceaiul de ceapa, dar are un gust naspa tongue.gif
Fa-te bine repede! kiss.gif
Diana.
Ceai de ceapa rules, din copilarie! biggrin.gif Am furat-o bine de tot, am o voce ca din fundul budei!

Muguri de pin nu am, insa mai am niste sirop de tuse prin casa!
Bia
Diana, insanatosire grabnica!
Super avatar!
Diana.
Dap, eram tinara si nelinistita laugh.gif Poza e de acum douaj` de ani, damn it!
Sar`na!
Teocris
Ceai de muguri de pin are la plafar! smile.gif
albinuza
Buna ziua!

Insanatosire grabnica DI!

Io trag tare in speranta ca nu or sa ma cheme maine la munca! Vreau sa dorm, si sa fac un chec, ca mi e pofta! si o ciorba de vacuta! biggrin.gif Mi e pofta si de asta!!

Acum back to work!

Mi a luat mr puzzle. biggrin.gif 1500 de piese. Cred ca pe cel mai greu din magazin1!!

Diana.
N-am rabdare pentru puzzle nici sa ma tai... Sper sa ajung miine sa imi iau si ceai de muguri de pin. Intre timp transpir de zor si imi sterg nasul...
Diana.
Tot mi-i rau... ieri nu am fost cuminte, nu am stat in pat si acuma simt ca mor.
albinuza
Buna seara!

Dapai Diana, daca erai copil te intelegeam, da asa... stii ca e doar vina ta nu? De ce nu ai stat potolita in pat? Ca doar nu ardea nicaieri. I ai trimis medicamentele lui Boni?

Io stau nitel in pat, ca ma cam doare spatele, si dupa aia mai bag la puzzle.

Mi am luat bio oil, sa ma ung pe colacei, ca sa nu fac vergeturi. Ca am renuntat la bere in mare masura, adica mai beau doar in weekend biggrin.gif Si se duc colaceii. SI se fac vergeturi. Nasol!!

Hao va pup kiss.gif

Diana.
Neata. E luni. Si mi-e rau de mor. Nenorocita asta de boala nu se da dusa...
Bia
Off, Diana! Imi pare asa rau sa aud. sad.gif Poate ar trebui sa treci pe antibiotic.
Teocris
Ai fost la doctor?
albinuza
Buna seara1

Eu sunt convinsa ca nu a fost! Di, fa ceva, ca dureaza de ceva timp deja, si nu e ok!

Eu am vegetat in weekend, si am facut puzzle, si cam atat.

Voi ce ati facut?

Diana.
Nu am fost, am vorbit cu doctorita (vara-mea) la telefon. Iau amoxicilina. Si cred ca incep sa ma simt mai bine.
Am reusit si mi-am pus si io perdele la casa sus, in dormitoare.
Si am luat covor pentru sufragerie. Mai arata si casa mea acum aproape ca o casa de om.
Si fetele au primt cosulete smile.gif
Miine trimit si medicamentele lui BoniBon, le-am luat azi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.