Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bar & Lounge XLIV: Cafeneaua eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Diana.
Salutare! Teo, sper sa iti iasa freza. Io mi-s cu curu`n sus pe ziua de azi. Sper sa imi treaca repede...
Bia
Si eu am o stare de blegaciune azi. Ma duc la sala la 7 poate-mi trece. Merg la Afro Aerobic. biggrin.gif
albinuza
Buna dimineata!!

Io iar se pare ca am facut o pauza. Nu neaparat voita. Cum am zis, de la munca nu pot sa intru, si acum ca e si sis acasa, nu prea mai prin laptopul biggrin.gif

Io is bine in mare parte, am doar un junghi la gat care ma tine de o sapt si ma doare si capul de la el. Dar cu aerul conditionat de la munca ce imi bate direct in teasta, nu stiu cum o sa rezolv situatia!

Azi am vrea sa ne tundem. Sa vedem daca o sa mearga!

Voi ce mai faceti?

Diana.
Cred ca vremea e de vina pentr starile noastre schimbatoare. La mine e soare si frumos afara, de-aia vreau sa mai spal, ca o sa se usuce repede si o sa miroasa fain.
Ieri am spalat 3 paturi si 2 pilote care s-au uscat intr-un ceas, ca batea si vintul...
Diana.
Salut! Io is cam amarita. Aruta e bolnavioara, a facut o criza de bila .
Acum sintem sub tratament, o sa refacem analizele in 2 saptamini pentru ca e suspecta de pancreatita.
Si fata mea e prea grasa: are 36,7 kg. Acum doi ani ma plingeam ca e prea slaba, acum e prea purcelus...
albinuza
BUna ziua!

Eee e tanara Ara, o sa isi revina. Dar intr adevar e grasuta!

Io am facut un spanac. Si am pulpe la cuptor, si am o foame de mi vine sa plang. Dupa ce papam, fac si o prajitira cu mure ceva!!

Voi ce ati facut in weekend?

Diana.
Munci! La greu! Azi a fost ziua tatalui meu, miine e ziua fetei - Ara implineste 5 ani. smile.gif Nu mai e tinerica - la boxer e deja la virsta a doua... :|
Eu am facut azi prima data gratar. Singura! Cap-coada! Si acu` mi s-a sculat de spanacu` tau! laugh.gif
Diana.
Neata!
O zi insorita, cu vint. Acum sint vreo 12 grade. Azi vom avea chiar 20 - o zi perfecta pentru spalat si intins rufe, ca sa miroasa frumos. smile.gif

Bea cineva o cafeluta cu mine?
Teocris
Neata!
Pup si eu fata bolnavioara kiss.gif Sa se faca repede bine!

Eu am o freza foarte misto indragostita.gif Chiar imi place de mine laugh.gif Nu-mi cereti poze ca nu va dau! Credeti-ma pe cuvant laugh.gif
Si la noi este foaaaaarte frumos afara indragostita.gif E soare, e cald si e primavara indragostita.gif
Sambata am reusit in sfarsit sa spal si eu hectarele de geamuri de la balcon 322.gif Mi-a luat vreo 3 ore, dar acum tot pe balcon as sta, asa de fain e laugh.gif
Sa-veti zi faina!
Philia
Hello!
Ma bucur sa va regasesc, fete dragi!
Nu am mai intrat aici de...secole...nu de alta, dar nu stiu de ce nu ma lasa. Am sters cookie-urile, am facut tot ce se spunea la topicul cu pricina si tot aiurea mi le arata.
Va pup!
Teocris
Bine ai revenit Philiaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!! kiss.gif
Ce noutati ne aduci? Ce mai faci?
Diana.
Eu trec printr-o perioada foarte grea. Sa nu va suparati pe mine. Moralul meu e varza, asa ca o sa scriu mai multe cind o sa imi revin. Va pup!
Globetrotter
Buna fetelor, ce mai faceti?

Eu nu am multe noutati, doar ca nu prea am mult timp la dispozitie, asa ca nu prea am mai postat, dar v-am citit. smile.gif
Diana, imi pare rau ca nu iti este bine.. Daca simti nevoia sa te descarci sunt aici! :*
Teocris
Helo!
Diana, sper ca nu este nimic grav nesigur.gif Te astept cu vesti bune! Ce face Ara? kiss.gif
Globe kiss.gif
Incet incet se aduna fetele de pe drumuri 322.gif

Inca o zi calduroasa se anunta si azi smile.gif Mai este foarte putin si vine Pastele. Deja ma gandesc ce bunatati conforme cu dieta sa fac, astfel incat sa fie multumita toata familia magindesc.gif
Mai am geamuri de spalat crying.gif Si parca vad ca dupa ce termin da o ploaie si le face la loc closedeyes.gif As vrea sa spal si covorul din bucatarie, ca este murdar tare si mai vreau sa fac curatenie la sange in dulapuri ca iar s-au umplut pana la refuz nusepoate.gif Deci, mi se arata un sfarsit de saptamana foarte incarcat iar...
Va invit la o cafea, sa va vina inspiratia pe ziua de azi smile.gif

Philia
Hello!
Ce primire frumoasa! kiss.gif
Eu sunt bine, casatorita, cu una bucata copil de 1 an si 3 luni.
Acum ne canalizam pe cariere, incercam sa punem pe picioare un birou de mediere a conflictelor, dar drumul e anevoios sad.gif
Diana, sper sa treaca perioada asta urata!
Eu ma bucur de vremea asta frumoasa indragostita.gif si cel mic la fel. E bronzat tot...
albinuza
Buna dimineata!

Di, sper sa iti revii repede! Te pup kiss.gif

Sa iti traisca puiul si sa fii fericita Philia!

Si eu m am gandit sa fac cursul ala de mediator, dar nu am nici un fel de intrare pe nicaieri si am zis ca mai astept!

Eu joi am fost libera ca a fost eliberarea Italiei, si am frecat si eu kilometrul de geamuri de la balcon. Mie mi a luat 5 ore Teo. Cu tot cu curatenie in balcon. Plozii aia de au stat inainte la mine nu cred ca au facut curat in adevartul sens al cuvantului vreodata. Am sters la termopanele mele albe, care nu mai erau albe, de mi a iesit pe ochi. Seara am facut niste paste cu fructe de mare, si am iesit afara cu o prietena din Bucuresti, si la nani pe l 2 jumate. Rupta am fost ieri. Azi o iau de la capat cu curatenia ca mai e!!

Gata, va pup! Weekend fain!

kiss.gif

Bia
Si eu trebuie sa fac curatenie generala si am decis sa chem fata care-mi face curat de obicei si sa scap. smile.gif)
Teocris
Albinutule, cred ca tu ai blaconul mai mare decat al meu laugh.gif 5 ore??? Mult, foarte mult!!! Dar cineva trebuie s-o faca si pe asta closedeyes.gif
Philia, ai bebe mic?? Sa-ti traiasca si sa aiba o viata minunata!!! Felicitari!!! kiss.gif Vad ca te apuci si de chestii serioase. Multa bafta iti doresc! 322.gif

Sambata am fost sibgura acasa si am reusit sa spal si restul de geamuri haninoroc.gif De haine inca nu m-am apucat, dar cred ca le dau si pe ele gata zilele astea. smile.gif In schimb am gatit si am experimentat retete noi smile.gif
Duminica am fost la parintii mei, la gratar si am mancat o saramura de peste minunata indragostita.gif Sunt mandra de mine ca am rezistat tentatiei de a gusta din fleica de porc, mici, prajituri si alcool laugh.gif

Va urez o zi minunata! kiss.gif
Bia
Suuuper. Ce chef am si eu de un gratar!
Bia

E corecta exprimarea DAR cand am vazut notificarea unui email nou am cascat larg ochii! smile.gif))))))))) Cred ca puteau sa reformuleze...
albinuza
Buna seara!

Paste fericit fetelor, cu tot ce va doriti!

Eu nu am mai plecat la biserica in seara asta, nu am starea necesara, asa ca am preferat sa stau acasa!

Voi cum petreceti Pastele?

Va pup! kiss.gif

Bia
Hello!
Nici eu n-am fost la biserica. smile.gif
Maine mergem la ai mei pentru masa de Paste.
Diana.
Hristos a Inviat! easter.gif
Ce fac fetele?
Bia
Adevarat a Inviat! biggrin.gif
Eu sunt acasica, rupta de somn. Nu am putut inchide un ochi azinoapte. sad.gif
Diana.
De ce? De la caldura?
berbecutza
Hristos A Inviat! easter.gif

Eu ma chinui cu niste produse cosmetice. Trebuie sa le inserez in Magento si sunt peste 600. cred ca am facut cocoasa, iau o pauza zapacitul.gif

Voi ce faceti? cum a fost de sarbatori?

Si eu sunt cam obosita, nici eu nu prea am dormit. De nervi closedeyes.gif Bia, probleme de corazon?

Asa ma tenteaza crema aia Nivea din reclama de pe elady...............cred ca de nervi intru asa intr-o stare de cumparaturi beautyshenii ca termita. Rad tot. Noroc ca n-am bani. Noroc?!
Bia
Berbe, relatia mea e minunata.
Nu am putut dormi deoarece am tras un pui de somn seara de la 7 la 10.
berbecutza
E! atunci, se rezolva! Mai bagi un puiuc de somn, si gata!

Pe mine ma indispune caldura asta sufocanta care se instaleaza. Bine ca azi mai bate vantul. Si asa sunt irascibila de la mama natura, nu-mi trebuie caldura ca in vara anului trecut closedeyes.gif
Philia
Hello!
Hristos a inviat, dragelor!
Eu abia acum am mai putut intra, ca am fost in concediu prelungit si cu plodut acasa nu pot face nimic.
Va multumesc pt vorbele frumoase!
Diana.
Adevarat a Inviat, Poke!
Ai un bebe superb! Ce virsta are acum?
Nivea Q10 am folosit din 98 chiar, pe atunci mi-o procuram din Grecia, la noi nu o adusesera inca; mie mi-a placut si m-am inteles cu ea bine, pentru ca am tenul uscat. Acum am una de la aver care mi-a placut.
Philia
Multumesc, Diana!
Are 1 an si 4 luni, dar ma inteleg cu el ca si cu un om mare. Am fost o norocoasa, pot spune ca nici nu am stiut ca am copil mic.Nu a avut colici, doarme noptile (cu mici exceptii, acum 2 nopti s-a trezit si canta cocosul in curte. Si cum canta cocosul, asa imi canta si el mie la 3 dimineata smile.gif) ) Cat mi-era de somn, nu am putut sa nu ma amuz.
Teocris
Hristos a inviat!
Am inviat si eu dupa o vacanta de o saptamana laugh.gif Foarte linistite au fost sarbatorile astea si au fost pe placul meu 322.gif Am puturosit cat incape, am mancat mancare buna si conforma cu dieta, ca nu am uitat de ea, am vazut o gramada de filme si am inceput inca o carte (trei in total!) biggrin.gif
Voi cum sunteti? Cum ati petrecut?
Bia
Ce carti citesti, Teo? smile.gif
Eu am inceput Fifty shades of Grey (mda, la un an de la aparitie m-am apucat si eu de ea) dar nu imi place de nicio culoare... :| Ma asteptam la altceva, erotic dark, psycho... nush... dar nu chick erotic lit... sad.gif
Teocris
Bia, al doilea volum mi-a placut cat de cat, pana atunci e o porcarie biggrin.gif

Diana, tu cum mai esti? Ai iesit din "galeata" ? kiss.gif

Eu am incepute si neterminate urmatoarele: O zi, Multumesc pentru amintiri si Manuscris gasit intr-un buzunar.
Azi am primit coletul cu cartile de capatai pentru Dukan 322.gif Abia astept sa rasfoiesc cartea de bucate conforme biggrin.gif
Stiti ce ascult eu acum? Mihaela Runceanu indragostita.gif

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/yF3LmXqZj3I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Bia
Salutare!
Thanks, Teo! Deci nu e numai parerea mea. biggrin.gif
Diana.
Bia, stai sa vezi, tensiunea creste insa in final e un FISSSSSSSSSS enorm!
Teocris
Neataaaaa! V-ati trezit?
Eu imi beau cafeaua si bantui pe net pana incep programul smile.gif
Am avut un sfarsit de saptamana foarte frumos si linistit indragostita.gif Ieri am fost la iarba verde pe un deal de langa oras, deal pe care inca nu am ajuns niciodata de cand stau aici smile.gif A fost foarte frumos! indragostita.gif O multime de salcami cu parfum imbatator, iarba grasa si deasa, aer curat, liniste indragostita.gif Neaparat o sa mai mergem acolo 322.gif
Foarte cald a fost zilele astea! Zici ca suntem in toiul verii nusepoate.gif Azi vad ca este inorat si sper ca va ploua un pic smile.gif
Va doresc o zi minunata si o saptamana buna!

albinuza
Buna dimineata!

Eu o iau cu inca o saptamana de la capat. Io nu mai fac nimic, de aia nu prea scriu. Ca nu am ce! Viata mea e la fel de plisctisitoare si lipsita de orice biggrin.gif

Di, tu esti bine?

Va pup si o saptamana buna kiss.gif

Philia
Hello si pupici!
Nici eu nu am ce noutati sa va spun, decat ca mi-a rasarit busuiocul in gradina smile.gif)
Cum se mai pun pozite aici? Doar prin incarcare pe alte site-uri?
Teocris
Servus!

Philia, pui codul URL al fotografiei in ferestruica destinata si gata smile.gif Pentru asta poza trebuie sa fie incarcata pe net smile.gif

Albinutule, cum mai merge munca? Mai esti acolo sau te-ai reprofilat?

La noi e frig si a ploua. Imi place racoarea asta dupa atatea zile fierbinti indragostita.gif
Aseara am facut dulceata din flori de salcam si mirosea a cofetarie la mine in casa indragostita.gif
Cine bea o cafea cu mine?

Diana.
Neata! Si la noi a plouat destul ieri. Azi insa iese soarele.
Cum faci dulceata din flori de salcim, Teo?
Teocris
In mod normal se face sirop gros din apa cu sare. Florile spalate si scurse bine de apa se adauga in siropul de zahar si se mai dau cateva clocote. Apoi se pune in borcane si gata!
Eu insa, am vrut altceva, prin urmare am facut cu indulcitor. Procesul a fost anevoios pentru ca am fiert mai mult timp, dar dulceata a iesit minunata si parfumata smile.gif
Teocris
Neata!

Unde mi-ati fugit toate? Ce treburi importante va tin departe de forum?
Iuhuuuuuuuuuu!!!!

La noi si azi este racoare si fara soare. O zi minunata de miercuri laugh.gif
Vad ca mi se arata o zi mai lejera, prin urmare nu sunt deloc stresata si pe fuga. Imi beau cafeluta in liniste si bantui o lecuta pe net. Vrea cineva cafea?

Philia
Hello!
Teo, eu as vrea ce e langa cafea!
Mai bantui si eu pe aici, am avut 2-3 acte de facut si continui cu cautarea jobului vietii.
Am noroc acasa cu copilul ca ma scoate din starile in care sunt, ma 'depresionez' cand vad ca tot caut si caut....si nimic sad.gif
Teocris
In ce domeniu iti cauti job Philia?
kryss_10
Buna fetelor! Vad ca sunteti bine.
Diana,sper ca esti mai bine si ca ai trecut peste hopuri.
Teo,esti mereu prezenta smile.gif
Va pup cu drag pe toate.

Eu sunt bine,m-am bronzat ca deh... Vine vara bine imi pare smile.gif)
CristinaB
Buna seara ! Prima mea zi aici cu gandul ca voi intalni persoane deschise si minunate !
O seara perfecta de mai!
Diana.
Bine ai venit, Cristina! smile.gif
Philia
Ziua buna!
Teo, nici nu stiu ce sa iti spun...In comunicare, jurnalism, marketing, relatii publice. Dar as vrea ceva cu program flexibil sa imi permita si sa ma ocup de biroul nostru.
Pe de alta parte, as accepta si ceva cu program cat ar fi de incarcat, dar care sa fie bine platit. Si sunt sanse minime sa gasesc ceva care sa se muleze nevoilor male.
In primul caz am gasit ceva, 4 ore pe zi, 3 milioane pe luna closedeyes.gif (pe mine m-ar costa numai drumul pana acolo 1 mil) iar pe cazul doi e foarte putin probabil sa gasesc ceva, tinand cont de experienta mea, care tinde spre 0 si in momentul de fata. La cum se prezinta piata, nimeni nu ofera unui incepator salariul de care as avea eu nevoie ca sa ma motiveze sa pun lacatul pe birou si sa ma dedic intru totul acelui job.
E o situatie care ne pune rau in incurcatura, nici alba, nici neagra cu biroul asta si stam si ne chinuim sad.gif Asa ca starea mea e ft oscilanta, trec de la agonie la extaz, dupa care iar ma scufund si ma ridic zapacitul.gif
In 2-3 luni sper sa stim sigur pe ce cai stam si sa putem lua si o hotarare, dar mie-mi seaca rau creierii incertitudinea...
Teocris
Philia, te inteleg perfect sad.gif Nu te lasa prada dejnadejdii! Depune CV-uri la toate companiile care crezi ca ar fi bune pentru tine si continua sa speri friends3.gif

Pe unde-mi umbli Krysuletule? kiss.gif Ai facut deja prima baie de soare?

CristinaB, bine ai venit printre noi! hug.gif Sper sa te simti bine aici si sa ne fericesti cu prezenta ta multa vreme smile.gif

La noi a inceput sa ploua. Si afara ploua, ploua si-i trecut de ora 16 laugh.gif Cum ajung eu acasa? Umbrela nu am, bani de taxi nu am, chef sa ma plimb ca zaluda prin ploaie nu am laugh.gif Sper ca sa opreste pana la ora 17 trecute fix notworthy.gif

Dianaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!! Unde esti?????
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.