Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bar & Lounge XLIV: Cafeneaua eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
albinuza
Buna ziua!
Mi am luat masiiina!!!! biggrin.gif
Ii faina faina!!! Numai in ea as sta da nu am pe unde sa ma duc smile.gif)
In alta ordine de idei, am fost contactata de catre o firma din Germania pt un job. Rugati va pentru mine sa iasa treaba!!
Cica o sa mai dureze vreo 2 3 sapt. Si ar trebui sa mai am un inteviu pe Skype. Evident ca nu am skype!!
Voi ce faceti?
Va pup kiss.gif
roxxxybel
buuna,
o prietena de a mea a avut nunta zilele trecute la terasa spam

vreau sa va spun ca mi a placut de am innebunit.

e foarte tare.

si perfecta pentru o nunta micuta de 80 -100 de persoane.

spam
dmona
Buna, ce mai faceti? closedeyes.gif

Diana, vroiam sa te tin la curent cu asa zisul granulom de care te-am intrebat acum 1 luna sau doua. Spun "asa zisul" pentru ca am mai fost si am mai cerut pareri pe la alti medici stomatologi, mi s-a cerut o radiografie mica, doar pe dintele respectiv (prima dentista imi daduse verdictul doar pe radiografia panoramica), iar acolo nu se vedea NIMIC, nici urma de granulom, si cica ar fi trebuit sa se vada, ca o "minge" f bine delimitata.
Si ca trebuie data plomba jos (ca se vedea o carie langa) si vazut cum e nervul/canalul. Ca daca nervul este viu, nu are cum sa se formeze un granulom. Un granulom se formeaza NUMAI dupa afectarea canalului, or pe mine m-a durut (senzatii) acolo, cand mi-a facut cu freza, plus ca nu era tesut moale acolo, era tesut dur, nu s-a ajuns la canal, asa ca nervul e bine ok acolo.
Deci.... am scapat pana la urma de o operatie e care as fi facut-o degeaba..... mi-am inlocuit doar plomba si gata!
La tine de ex. se vedea granulomul ala pe radiografie? Ca la mine nu se vedea nimic. nesigur.gif . Doar pe aia panoramica se vedeau niste umbre ce or fi indus-o in eroare pe prima doctorita.... magindesc.gif

Mi-am luat de o grija, asa ca pot merge in concediu linistita! ca abia astept... m-a macinat problema asta nene, rau de tot... ma si vedeam fara un dinte in fata, fiind nevoita sa fac punti, implant sau cine stie ce....

Pupici tuturor kiss.gif
dmona
QUOTE(albinuza @ Jul 23 2013, 09:43 AM) *
Buna ziua!
Mi am luat masiiina!!!! biggrin.gif
Ii faina faina!!! Numai in ea as sta da nu am pe unde sa ma duc smile.gif)
In alta ordine de idei, am fost contactata de catre o firma din Germania pt un job. Rugati va pentru mine sa iasa treaba!!
Cica o sa mai dureze vreo 2 3 sapt. Si ar trebui sa mai am un inteviu pe Skype. Evident ca nu am skype!!
Voi ce faceti?
Va pup kiss.gif

Multa bafta la interviu!! kiss.gif
Diana.
Albi, sa iti porti sanatoasa masinuta! Si bafta multa la interviu, sa vii cu vesti bune!
Dmona, ma bucur ca nu a fost granulom, ai scapat de un stres. smile.gif
Diana.
Buna dimineata, lume! smile.gif
Globetrotter
Hey!

Pisicul meu scoate zgomote funny in somn.. wub.gif
Diana.
Pisic destept! smile.gif
Teocris
Felicitari Albi!!! Felicitari pentru masina si pentru oportunitatea aparuta!!! kiss.gif Te astept cu vestile bune! biggrin.gif

Servus fetelor! kiss.gif
Ce mai faceti voi? Sunteti bine? Sunteti in vacanta?
Eu mi-s singurica acasa de doua saptamani si parca cad toti peretii pe mine. Am facut curat, am trandavit, n-am citit nici macar o pagina de carte, am vazut multe filme biggrin.gif
albinuza
Buna dimineata! biggrin.gif
Asta pentru ca acum am facut ochi. Am inceput tura de noapte, deci dorm pana la pranz:D
Weekendul trecut, adica acum 2. Pe 28 iulie, am fost la nunta la Tragoviste la una dintre prietenele mele cele mai bune. A fost distractie maxima!!
DUpe care, am venit la Gl, m am odihnit, si am inceput serviciul.
Deocamdata nu m au sunat aia, dar mai astept cuminte. Poate poate!!
Teo, da de ce esti singura? Unde e sotiorul si fata?
In rest? Voi ce mai faceti?
Va pup kiss.gif
Diana.
La noi e cald de mori...
Teocris
Servus!
Albi, olandezul meu s-a facut neamt pana in toamna, iar fata e la tara, la bunica smile.gif
Am inceput sa ma obisnuiesc cu singuratatea, mai ales ca sunt singura foarte putin timp tongue.gif Am reusit sa citesc doua carti, am vazut inca o gramada de filme si nu am gatit aproape deloc in ultimul timp biggrin.gif
Va doresc o saptamana usoara si frumoasa! kiss.gif
albinuza
Hello!
E bine cand si cand sa fii singura Teo! Si eu m am invatat foarte bine cu situatia de acum! E asa de bine sa ai timp de tine, si sa faci tot ce ti tuna fara sa te gandesti ca deranjezi pe cel de langa tine... uuuu!! Asadar mai copilarec oleaca biggrin.gif
Azi e a 3a zi libera de la munca biggrin.gif E asa de bine biggrin.gif
Mai stau oleaca pe acasa, dupa care o intind la o prietena sa mananc la pranz, si dupe aia, pe faleza sa vedem ce se intampla frumos.
Am alergat si am facut rost de toate actele pentru inmatriculare, si acum is oficial falita. Mai am 25 de lei pana pe 6 sept biggrin.gif Cool ah?
Intru in visteria lu sor mea cu siguranta!
Voi ce mai faceti?
Di? esti bine?
Va pup kiss.gif
Bia
Sunt treminata! Doamna ce ne face curat mi-a spalat o jacheta super scumpa ce avea toate etichetele pe ea. Nu am purtat-o niciodata. Nu am pus-o la lucruri murdare, am lasat-o pe pat in cel mai rau caz. Jacheta este extrem de scumpa, creata de un designer relativ nou din NY in doar 2 exemplare. Nu o mai gasesc nicaieri. Celalalt exemplar se afla la castigatoarea consursului de Miss America/U.S.A (cum dracu s-o numi). Nici macar nu stiu cum dracu sa reactionez. Cine naiba spala lucrurile cu etichetele pe ele? Nici nu i-am spus lui mister inca. Cred ca paralizeaza. Am insistat pe jacheta asta si mi-a cumparat-o ca sa nici macar n-o port o data? O data, ma? Imi vine sa mor...
albinuza
Hello?
Diana.
Hello...
Diana.
Neataaaaa, lumeee!

Rody
Buna dimineata!!!

Mi-am inceput ziua cu fulgi de ovaz cu lapte si un mar hihi. biggrin.gif
albinuza
Buna seara!!
Ce fac fetele?
Io tot de munca si de bani ma plang. Ca intotdeauna. Nu mi ajung frate banii. Si nu fac nimic deosebit. Aaa ba daa!! Ma bag in datorii. Ultima in care m am bagat, este pentru o mini excursie la Munchen la Oktoberfest biggrin.gif Dupa aia, pana in decembrie trebuie sa mi revin, pentru ca in ianuarie am alte cheltuieli cu masina biggrin.gif
Is deosebita ce pot sa spun? smile.gif
Rona s a simtit cam nasol saptamana trecuta, de am zis ca se duce, asadar si prin urmare m am pus si i am facut vit b1 si b6 injectabil, si acum e oleaca mai bine!
In rest nu stiu ce sa mai spun biggrin.gif
Voi ce mai faceti?
Va pup :kisss:
Rody
Buna ladies!

O zi minunata sa aveti! A mea a inceput promitator, peste vreo 3 ore merg la sala. Prezic o saptamana cu realizari. biggrin.gif

Diana, mai pune si tu meniuri, ceva, ca tare ma simt singurica.

butterflyaway
Ma primiti si pe mine aici? smile.gif
Eu sunt printre etichete, invelitori, carti, caiete si ghiozdane. A inceput fi-mea scoala, cam suparata ea asa , cica vacanta a trecut prea repede. O si cred, dar asta e, trebuie si scoala smile.gif
O zi buna 322.gif
albinuza
Buna seara!
Aaah cat de dor imi e de scoala si de vacante... SIgur ca te primim aici! In ce clasa e fata ta?
eu azi am frecat o practic toata ziua. Am fost la un biliard, si cam atat.
Mi au venit problemele si mi e rau, si ca sa nu se termine aici, intr o ora plec la serviciu. Ce draq mi or fi trebuit ture nu stiu!!

Nici eu nu stiu ce a mai fac de mancare. SI e nasol, ca am inceput a mananc numai protii...
Ma duc sa inghit niste cafea i sa ma pregatesc a plec la serviciu..
Noapte buna gagici
butterflyaway
QUOTE(albinuza @ Sep 16 2013, 07:17 PM) *
Buna seara!
Aaah cat de dor imi e de scoala si de vacante... SIgur ca te primim aici! In ce clasa e fata ta?
eu azi am frecat o practic toata ziua. Am fost la un biliard, si cam atat.
Mi au venit problemele si mi e rau, si ca sa nu se termine aici, intr o ora plec la serviciu. Ce draq mi or fi trebuit ture nu stiu!!

Nici eu nu stiu ce a mai fac de mancare. SI e nasol, ca am inceput a mananc numai protii...
Ma duc sa inghit niste cafea i sa ma pregatesc a plec la serviciu..
Noapte buna gagici

Pai asta ii zic si eu, ca o sa ii fie dor de invatat, de teme, de inceput de scoala, nu vrea sa ma asculte smile.gif) E in clasa a saptea, am dat-o insa un pic mai tarziu la scoala, am lasat-o sa... copilareasca, sa zic. Regret oarecum asta dar acum ce sa mai fac? smile.gif
Wow, te duci la munca la ora asta? smile.gif iti doresc serviciu cat se poate de usor!
Referitor la mancare, eu pt pranz am avut azi o ciorba de burta si felul 2 am facut dovlecei cu smantana.
Noapte buna tuturor!
albinuza
Daa la munca. Am un job care se presteaza in ture!
Mooaa ce fata mare ai! Sa ti traiasca!

Cum faci dovleceii cu smantana?
butterflyaway
Buna ziua! smile.gif
Albinuza, multumesc! Si scuze pt raspunsul intarziat. Pt dovlecei ai nevoie de 3-4 dovlecei mici, sare, faina, piper, smantana si 2 oua.
Ii curati de coaja, speli si dupa ii tai rondele. Ii piperezi si sarezi dupa gust, apoi ii lasi 5 min sa patrunda. Bati ouale separat. Dupa ii dai prin faina si ou si ii prajesti la foc mic in tigaie. Apoi ii servesti cu smantana pe ei. F. buni. Ies buni si cu legaturi de marar deasupra smantanii.
Daca nu ii vrei pane, cam tot de aceleasi ingrediente ai nevoie, eu mai pun si marar, si ceapa, dar hai sa iti spun detaliat cum mai fac si ies iarasi gustosi. Deci ai nevoie de 3 dovlecei, sare, o ceapa mare, o lingurita de faina, o legatura de marar, 50 ml de ulei, 100 gr smantana. Speli dovleceii si ii tai rondele, pui sare dupa gust , si ii prajesti pe ambele parti. Dupa ii scoti din tigaie si ii lasi sa se scurga . In uleiul ramas toci ceapa pe care o tai marunt. Cand devine aurie , adaugi faina faina diluata in 100 ml apa si lasi la fiert 10 min. Pui apoi dovleceii in sos, si daca vrei iese mai gustos si cu o lingurita de zahar, dar nu e obligatoriu. Lasi 15-20 de min pe foc pana se leaga si apoi ii servesti cu smantana si marar.
Sper ca am fost explicita.
Astazi am avut o friptura de vita si un piure. Fiica-mea nu prea mananca vita dar de data aceasta i-a placut. E incantata de scoala, insa va fi un an cam greu pt ea, materie multa, dar ce sa facem, ne pregatim incet incet pt marele examen. Acum am pus-o sa aleaga dintre un telefon si ziua ei si sunt curioasa ce alege, eu am sfatuit-o ca ar fi ok un telefon, oricum un tort si o iesire la pizza cu cateva prietene si suc si prajituri pt colegii ei va aduce in acea zi... Ca na, face 14 smile.gif
Afara e din ce in ce mai frig, s-au dus zilele calduroase de vara, frunze pe jos de acum, e un peisaj destul de trist, insa ma incanta toamna. Imi plac culorile toamnei, desi frigul nu ma incanta germare.gif
Cam atat.
O zi buna va doresc!! friends3.gif
albinuza
Neata! Vad ca pe aici nu mai trece nimeni!

Ce faceti?
Io stau in fundul patului. Oleaca rau din cauza de menstruatie. Si tre sa fac si niscaiva curatenie. Aaa ba nu. Ca e sarbatoare! biggrin.gif
Am fost la Oktoberfeeeesst!!!
Super tare. As vrea sa pot sa fiu capabila sa ma duc in fiecare an de acum incolo. Absolut demential!
In rest, nimic nou in viata mea. Ma satur incet incet de locul asta de munca... team leader ul meu incearca din rasputeri sa ma calce pe bataturi. Dar incerc sa imi mentin calmul, pentru ca e grav daca ma enervez.
Voi ce mai faceti?
kiss.gif
butterflyaway
Salutari!
Albinuza, ma bucur ca ai fost la oktoberfest, sa inteleg ca nu esti din Romania?
Eu sunt suparata. Fiica-mea mi-a luat o nota mica la testul initial la matematica (6,7) si imi fac griji pt ca avand in vedere ca are un examen de dat nu reuseste sa intre la un liceu bun cu o asemenea nota. Sper sa fi fost o scapare, sper, nu ma asteptam, e constiincioasa si a terminat cu medie mare dar oricum ... merg pe principiul ca notele nu reflecta intotdeauna realitate. Ma voi gandi serios la ce decizie voi lua, cred ca o sa faca pregatire. Multi din clasa ei fac si i-am zis ca pe mine nu ma inrtereseaza asta, ea n-ar avea nevoie de pregatire daca ar lucra mai mult si ar invata constant, dar in fine, poate ii cer eu prea mult. De maine intr-o sapt face 14 ani si s-a hotarat asupra cadoului,vrea telefon smile.gif
Vad ca e slabuta miscarea pe aici si in majoritatea mesalejor dau de relcama. O zi buna va doresc !
Diana.
Buna seara! Ce mai fac fetele?
Bia
Bunaaa! Eu beau o cafea si caut uscatoare de par. smile.gif)))
Diana.
Si ai gasit ceva? smile.gif Trebuia sa iti iei unul cu tine. smile.gif
butterflyaway
Buna ziua!! smile.gif
albinuza
Hello!
Ce faceti gagici?
Io stau asa in fundul patului.
Vroiam doar sa va spun ca Ronalina nu e bine deloc.
I am facut tratament cu venin de tarantula. Are niste tumorete mici (sau nu chiar) pe caile respiratorii. Prima tura de injectii a avut un efect foarte bun, s a simtit foarte bine si a mancat si era vesela. La o sa sapt dupa ce am terminat trat i au reaparut chestiile alea. Am inceput inca o tura de injectii, dar nu mai au nici un fel de efect. Respira foarte greu, si nu mananca. Imi imaginez ca se sufoca atunci cand inghite. Azi am fost si i am facut a 3 a injectie (se fac 4 pe tura) si doctorita a spus ca luni luam decizia finala daca nu isi revine.
Ori ii mai dam unn tratament cu acelasi scop, dar mult mai puternic, ceea ce ar putea sa ii provoace un stop cardiac. Pentru ca are si pb cu inima. Are 3 pastile pe zi in fiecare zi for the rest of her life. Ori daca nu, sa o adormim sad.gif
Cam asta e!

In alta ordine de idei, pe 23 nov (sper) plec la Rotterdam intr un mic concediu. Long live the Sis pentru ca pracctic ma intretine smile.gif)
Voi ce mai faceti?

Butterflyaway, sunt din Romania. Am fost la niste prieteni care locuiesc in Munchen. Sunt sigura ca o sa se descurce fata ta la examen!

Ma duc sa fac o supa de galuste!
Va pup kiss.gif
Jo-Anna
Yooohooo Happy Halloween smile.gif
Bia
Fetelor, eu sunt super happy! In sfarsit mi-e gata inelusul de logodna. Oficial facem logodna saptamana viitoare. smile.gif Am o poza trimisa cu inelul de la bijutier insa nu stiu cum s-o pun privata, doar pentru membri. biggrin.gif Pe mana il pun in poza dupa ce e oficial. smile.gif))))

http://i147.photobucket.com/albums/r288/bi...zpsdc43ec9e.jpg
Bia
butterflyaway
Salut,

Eu tocmai am terminat cu exerciţiile la algebră şi caietul de fişe pt geografie, le dă atāta de scris!!!
Azi n-am avut chef să gătesc dar a trebuit să fac, am făcut un borş de sfeclă şi varză cu carne. La noi trebuie sa fie măcar un fel de māncare cu carne, altfel e jalnic pt soţ, eu sunt la dietă..Deşi mai fac şi excepţii..micuţe de tot. Apoi bag la bicicleta!

Albinuza, distracţie plăcută la Rotterdam!! Mulţumesc de incurajare, şi eu sper că se va descurca! Ronalina e vreo pisicută sau vreun căţelus?Sper să nu fac vreo greşeală smile.gif
Bia, foarte frumos inelul!Să īl porţi fericită şi sănătoasă!

Va doresc o seara superbă!
Bia
Thanks.

Mama, mi-ai facut pofta de varza calita! biggrin.gif
butterflyaway
Buna sa va fie inima,

QUOTE(Bia @ Nov 3 2013, 12:12 AM) *
Thanks.

Mama, mi-ai facut pofta de varza calita! biggrin.gif

Am pt toti si toate si varza:), trimit la pachet laugh.gif

Va doresc o duminica senina! Noi vrem sa facem o plimbare pana intr-o padure peste o ora, cand vine fiica-mea de la dansuri smile.gif
butterflyaway
Buna seara!!!Eu deja am inceput sa ma gandesc la concediu 2014 smile.gif) ufff, sa vina repejor!!!Totusi abia astept Craciunul.. Anul trecut, vara, am fost in Bulgaria. Acum ma gandesc la Turcia. Ati fost pe acolo? aveti vreo idee? eu am auzit numa de bine si sper sa ajungem acolo. In Bulgaria, din pct meu de vedere, a fist perfect!!
Cindy
omg Bia, te mariti? Felicitari, ma bucur mult, sa fie intr-un ceas bun!!! tararam.gif sexylady.gif
Jo-Anna
io zic ca ala fara piatra e mai finut si mai fain , si mai ieftin ,

Felicitari la logodna etc..

oricum io nu inteleg inelele mi se par inutile , bani aruncati in pietre lucitoare .. nu inteleg

Butterfly unde ai fost in bulgary?
Bia
Daaa, Cindy! smile.gif Merci.

Jo, esti haioasa. Eu sunt de parere ca diamantele imi incalzesc sufletul. Lol! Cel fara piatra mare este doar verigheta. Celalalt este inelul de logodna. Sunt facute set pentru ca am vrut sa se potriveasca perfect.
Cindy
Mie imi plac mult inelele, sunt superbe, fara a fi asa prea ostentative indragostita.gif
butterflyaway
Salut,

Ce zi frumoasa afara!!!! De-or tine zilele astea pana in decembrie..si atunci sa ninga fain toata luna, dar nu frig excesiv, sa fie de vis la sarbatori, si putintel in ianuarie, si dinf ebr sa fie primavara..vise, nene, ma indoiesc ca o fi dupa placul meu!!! As face niste clatite..sau ma rog, ceva dulce sa fie..desi sunt la dieta..dar dc fac clatite, fac pt copii din faina si eu imi fac din hrisca..asa, dietetic, e bunicica..cu branza..si cateva cu dulceata. Mai vad, in functie de timp, ca am ajuns de curand acasa...

Jo-Anna, am fost in Albena, la hotelul Slavuna..de fapt e un complex de hoteluri acolo, Slavuna, Mura, Gergana..am vrut initial la Gergana dar n-am gasit loc liber asa ca am ales Slavuna..si acum sunt in cautare de locatii pt Turcia...nu vreau nici prea scump, dar vreau sa fie ok, all inclusive neaparat, in Bulgaria a fost super ok asa...ehehe, sunt nebuna, stiu, e abia noiembrie si eu ma gandesc la concediu...vise, taica, sa ajungem sanatosi pana atunci, ca le rezolvam noi pe toate...

Fetelor, referitor la inele, noi nu mai purtam verighete, desi mie imi plac inelutele...dar nu prea pot..verighetele cred ca avem vreo 3-4 ani de cand nu le mai purtam..sunt pur si simplu niste simboluri, dragute ce-i drept, Bia- inelutul tau e superb smile.gif. Si nu mi-e frica, zau, ca l-o prinde una fara verigheta si o zice ca e singurel, si tinerel (vorba vine, ca nu-i deloc tanar, dar mai stiti??)...si nici lui nu ii frica ca m-o prinde si pe mine vreunul fara verigheta la inghesuiala, ca deh, da' macar el arata mai ok, eu m-am si ingrasat (si am slabit fata de cum eram, ce-i drept). Asa ca am cazut de comun acord sa nu ne mai chinuim cu verighetele smile.gif)) ca si-asa acum 12 ani si-a pierdut verigheta la mare smile.gif) deci nu-i problema smile.gif) Asta ca o paranteza, mai glumesc si eu, desi tot nu purtam verighete tongue.gif

Hai, va salut, o zi placuta in continuare, ca vad ca-s sloboda la gura azi, merg sa-mi caut de treaba...fi-mea se odihneste, eu pregatesc sa papam, mai am bors si varza, maine se termina as aca tre sa gatesc altceva..dupa odihna iar si intru in paine cu temele (daca o avea nevoie de ajutor), de nu, fug la ale mele, ca am destule...Ne mai auzim!!!! flowers.gif
Jo-Anna
Io cand am sa ma logodesc sau casatoresc am sa imi fac un tatoo in locul inelelor ... biggrin.gif

si io ma gandesc la o vacanta sa vad zapada si sa fac sauna germare.gif

la mine sunt 28 grade azi ..
butterflyaway
QUOTE(Jo-Anna @ Nov 5 2013, 03:59 PM) *
Io cand am sa ma logodesc sau casatoresc am sa imi fac un tatoo in locul inelelor ... biggrin.gif

si io ma gandesc la o vacanta sa vad zapada si sa fac sauna germare.gif

la mine sunt 28 grade azi ..

Interesanta ideea, dar cand m-am casatorit eu, acu vreo 18 ani, nu prea stiam de tatuaje..si sa auda ai mei de asa ceva, jar mancam si la varsta aia smile.gif)!!! Oricum, acum nu mai e asa importanta casatoria...cand m-am casatorit eu, nici prea tinerica, dar nici batrana, neamurile si aia din sat ziceau ca nu ma mai ia nimeni, ca deh, am imbatranit deja si nu va dati voi seama...mai ales ca am mai trecut prin o relatie de vreo 9 ani nu prea frumoasa, prefer sa nu aduc in discutie ce a fost, cert e ca toata lumea, dupa ce ne-am despartit, spunea ca raman singura si vai de capu' meu...dar deh...mi-am gasit si eu omu'!!! Acum sunt altfel de conceptii si le consider f ok...i-am zi fiica-mii sa invete, sa mearga la facultate, sa-si gaseasca un job, sa fie pe cont propriu si sa nu depinda de niciun barbat, si sa se distreze, sa-si traiasca tineretea, ca timp de barbat la casa o avea destul...
Si fug, azi, cum am zis, is sloboda la gura, motivul nu stiu care e, dar vad ca spun vrute si nevrute...Ma scuzati...Apropo, banuiesc ca nu esti din Romania de-or fi chiar 28 de grade?!?

Am fuuugit...o zi faina!!!!:)

Aaa, apropo, pare-mi-se ca eu stau la vorba aici numa' cu prospaturi, vorba vine, adica fetele tinerele...asa-i??? Ca eu sunt uscatura aici...da' nu-i bai, desi is sloboda la gura, stiti voi vorba aia, gaina batrana face zeama buna!!! Asa, ca sa ma laud oleaca smile.gif)
Gata...ma cheama datoria!! Ne mai auzim!
Jo-Anna
Nu sunt asa tinerica pe cat crezi !! Io am 30 ani asa ca sunt cam la mijoc smile.gif
Bia
Butterfly, esti tare scumpa. Imi place sa te citesc. Eu am 27. smile.gif
butterflyaway
Buna sa va fie ziua, fetelor!!!

Aici ploua, ploua si iar ploua...ieri era asa frumos, azi e frig, mohorat, ploua rain.gif ...Numa buna vremea de lenevit, da' noi ne-am apucat de renovari...vrem sa ne coloram dormitorul in ciocolatiu, o nuanta mai deschisa, am vazut o mobila pe care o ador si o vreau neaparat!!!! Si sa schimbam parchetul...sa vedem ce mai facem si in dormitorul fetei...deci suntem pusi pe fapte mari...intr-un apartament cu 2 camere, si cu baia, si bucatarie...e micut, dar e tot ce avem, si e de ajuns!
Ieri am facut clatite pana la urma...bune fu'...n-au mai ramas deloc...am cumparat de la Lidl, prin august sau septembrie, nu mai retin exact, o plita speciala pt clatite...ies bestiale..si se intind si se fac fff usor...si mai dietetice, fara a pune ulei pe tigaie...

Acum vreau sa fac o ciorba de perisoare ca am ramas fara mancare si tot la cerere, salata orientala...Asa ca sunt pusa pe treaba...Fiica-mea are vreo 3 teste maine, la fizica, geometrie, geografie si s-ar putea la franceza...deci si ea e pusa pe fapte mari, ii oboseste la maxim cu testele in perioada asta, dar or trece si vine ea vacanta asteptata...

Jo si Bia, sunteti tinerele foc, drept va spun!!! Pai ce ziceti de mine...care peste cateva zile, prin apropierea sfarsitului lunii, 21, fac o frumoasa varsta si dupa ce o sa adaug inca vreo 4 ani o sa fiu considerata baba...de-a dreptu'...rotunjesc dar asa, nu prea placut, o varsta cu 5...nici mi-e nu-mi convine, sunt babeta, asta e, ce sa fac??? Mi-o trecut si mie vremea si tineretile nebunesti...mai las si pe altii sa se distreze si sa fie in forma, eu m-am cumintit laugh.gif

No, zi frumoasa sa aveti si senina, eu fug la ale mele, ca iar am destule!!! biggrin.gif
butterflyaway
Buna ziua!!!

N-a mai intrat nimeni si n-am citi...si eu care credeam ca beau un capuccino in liniste, fara sa ma grabesc, citind ce s-a mai zis pe aici....ehe...tre' sa-mi gasesc treaba, azi sunt mai linistita....putintel....tot in priza cu renovarile...dar si cand o sa terminam!!!

O zi placuta sa aveti, aici a dat soarele..in sfarsit....desi e frigut. Dar e important ca e senin...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.