Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce folosim dupa epilare?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Ingrijire ten & corp
Doina Apetre
Buna fetelor,

Vroiam sa intreb fetele care se confrunta cu iritatie severa dupa epilat, ce fel de produs calmant folosesc. Am incercat cu geluri si creme hidratante, degeaba. Am o piele foarte sensibila si nu am ce-i face, dar de epilat trebuie sa ma epilez. Daca cunoasteti vreun produs bun, care ajuta, macar partial, sa-mi treaca roseata mai repede, va rog sa-l impartasiti. Multumesc
Mioara geanina
QUOTE(Doina Apetre @ Apr 11 2014, 12:37 PM) *
Buna fetelor,

Vroiam sa intreb fetele care se confrunta cu iritatie severa dupa epilat, ce fel de produs calmant folosesc. Am incercat cu geluri si creme hidratante, degeaba. Am o piele foarte sensibila si nu am ce-i face, dar de epilat trebuie sa ma epilez. Daca cunoasteti vreun produs bun, care ajuta, macar partial, sa-mi treaca roseata mai repede, va rog sa-l impartasiti. Multumesc


Si eu am aceeasi problema, si dupa fiecare epilare parca se agraveaza. Raman bubite mult timp pe piele si roseata. Ultima oara m-am dat ulei de musetel de la editat- pentru pr sa ne contactati, si parca a fost ceva mai bine. S-a calmat pielea mai repede, nu total evident, dar a trecut roseata si mi-au mai ramas doar bubitele care s-au dus in cateva ore. La mine in mod normal se calma pielea abia a doua zi. Sper ca te-am ajutat
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.