Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vise
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Horoscop, Interpretare Vise, Paranormal, Divinatie, Fenomene inexplicabile, Ufologie > Interpretare Vise
Pages: 1, 2, 3, 4
divi2007
QUOTE(pescarush @ Jan 8 2008, 03:14 AM) *
dar ce frumos e cand visam frumos si ne trezim cu pofta de viata si mult optimism. indragostita.gif


mie un vis frumos imi da energie pt intreaga zi ca sa nu mai vb de optimism smile.gif
Master of Norules
Acum vre-o 2 nopti am visat cai alergand prin apa habar n-am ce inseamna, da' erau asa frumosi caii.
divi2007
eu visez cateodata ca zbor indragostita.gif nu pot descrie in cuvinte
pescarush
QUOTE(misssn7 @ Jan 9 2008, 10:18 AM) *
Acum vre-o 2 nopti am visat cai alergand prin apa habar n-am ce inseamna, da' erau asa frumosi caii.


misssn, te pomenesti ca-ti vin petitori. biggrin.gif (glumesc, dar parca asa se spunea)
si mie imi place cand visez ca zbor.
Master of Norules
Pescarus laugh.gif care petitori ca sunt maritata de 9 ani si avem si o fetita care face 5 ani la sfarsitul lui ianuarie.
Si mie imi place cand visez ca zbor a doua zi dimineata as vrea sa se prelungeasca visul.
roxanik
Buna.Fetelor am si eu o curiozitate...de mic copil vizez ca mor inpuscata.In fiecare saptamana am cam acelasi vis.Ce inseamna?
Diana.
... ca te-ai uitat la prea multe filme cu poc-poc.
draga mea, glumesc... cind un vis se repeta cu obstinenta, mai ales cind apare in copilarie, e rezultatul a ceva ce te-a impresionat/infricosat/marcat.
Nu inseamna musai ca are vreo semnificatie anume; totusi, se spune ca atunci cind visezi ca mori, "iti moare moartea" - adica mai ai ani muuulti de trait. smile.gif
natalia
bun, deci aseara m-am cam imbatat....a fost ziua unei prietene ft bune, m-am intors si m-am pus sa dorm, dar spre dimineata am avut niste vise cam....ciudate intr-un mod neplacut, am visat cam asa: eram eu intro masina in care tatal acelei prietene..pe care nici macar nu l-am vazut vreodata...conducea, eu eram in spate, si prietena mea era intro alta masina, si si ea conducea, la un moment dat ne-am dus pe drumuri diferite, si ne-am intalnit la ceva fel de local unde tatal ei a parcat masina pe un fel de....acoperis blink.gif si nu a oprit masina, astfel am cazut si exact cand trebuia sa ne ciocnim da pamant...m-am trezit ft speriata wacko.gif dupa aceea iar am adormit si am avut din nou un vis neplacut. are cineva o idee de ce ar putea sa reprezinte....visele astea? apropo aseara m-am distrat ft tare, eu de obicei nu am cosmaruri...de fapt nici nu imi tin minte visele, help please kiss.gif
aaerdna
Dar i s-a intampalt cuiva sa viseze ceva,sa se trezeasca,iar cand se culca la loc sa continue acelasi vis?(chair daca e urat)
asa patesc si eu,dar in subconstientul meu stiu ca nu e adevarat,ca doar ma trezii acum cateva minute si ma culcai la loc! nesigur.gif
divi2007
eu patesc sa visez continuarea visului
uneori am impresia ca se mai repeta un vis de ex sa ma trezesc si zic "parca visul asta l am mai visat odata dar f rar"
Diana.
Aaerdna, dac anu vedeam ca postezi de la Bucuresti, puteam sa jur ca esti olteanca! laugh.gif
Acum trecind la lucruri serioase: e perfect plauzibil' daca trezirea nu e completa nu e anormnal sa se continuie visul.
Pe de alta parte, daca iti doresti, subconstientul "presteaza" si exista o mare sansa ca visul neterminat sa se reia intr-o alta stare de reverie.
aaerdna
QUOTE(Maąt @ Feb 28 2008, 11:35 PM) *
Aaerdna, dac anu vedeam ca postezi de la Bucuresti, puteam sa jur ca esti olteanca! laugh.gif
Acum trecind la lucruri serioase: e perfect plauzibil' daca trezirea nu e completa nu e anormnal sa se continuie visul.
Pe de alta parte, daca iti doresti, subconstientul "presteaza" si exista o mare sansa ca visul neterminat sa se reia intr-o alta stare de reverie.

nesigur.gif mai folosesc si eu formule oltenesti de exprimare.la verb,tin eu minte din scoala asta e timp perfect simplu smile.gif)
dar sa lasam asta,este perfect adevarat ceea ce zici tu!
Laryss_A
Da, mi se intampla si mie sa adorm la loc si visul sa curga mai departe , chit ca a fost vis frumos ori cosmar. Pana acum putini ani visam extrem de rar urat ( o data pe an poate ) iar cand eram mica dormeam cu un urs care ocupa cam jumatate din pat si-mi puneam capul pe el zicand ca e "cutia mea de vise frumoase" . Si in fiecare an ii ceream lui Mod Craciun sa ii dea viata ursului meu smile.gif.

De la o vreme visez urat dar la modul ca plang cu adevarat, scot tot felul de icnete si am noroc cu iubitul meu care la cel mai mic scancet se trezeste si ma ia in brate si asa reusesc sa ma rup de vis, il vad langa mine si adorm la loc linistita. Stiu ca intr-o noapte, cand m-a trezit dintr-un cosmar, buimaca fiind , i-am zis "Cat ma bucur sa te vad".

De cele mai multe ori , in cosmaruri visez ca ma dor ingrozitor dintii si ca imi cad, ca se sfarama unul cate unul , uneori imi curge sange siroaie si alteori nu . Iar cei din jurul meu nu inteleg ca mie mi se sparg dintii si eu urlu de durere si ii imping cu limba , facand parca mai mult rau. huh.gif

Asta in conditiile in care nu am probleme cu dantura si sunt un om impacat cu sine smile.gif Adica , nu iau problemele cu mine pe perna atunci cand ma culc...
Diana.
Larry, nu stiu daca esti credincioasa si daca esti ortodoxa: daca da, da cu niste agheasma in casa si inchina-te inainte de culcare. Macar "Tatal Nostru". Nu strica.
aaerdna
Dar mie mi se intampla cateodata sa ...nu stiu cum sa ma exprim...sa simt ca merg si brusc cad de la inaltime in pat!ma trezesc cu inima pulsand cred ca 9000000 de batai pe minut crying.gif
lxn
Eu am avut o noapte oribila la capitolul vise: am visat mult si prost!
Nu mai povestesc cadrul si actiunea, ci numai esentilul, pe pasi:

- m-au muscat pitbulli albi de picioare si eram zgariata toata pe maini si pe picioare
- am salvat un bebelus plin de sange de la moarte, i-am facut masaj cardiac pentru ca nu mai respira
- am aterizat iarasi in curtea aia cu caini si am luat o noua runda de muscaturi
- ma despartisem de prietenul meu ca era gelos ca stateam de vorba cu frati-su
- ma aflam intr-un castel (apropo, a aparut si Maat in visul meu, ca in castel era un bal si era si ea pe acolo biggrin.gif ) si incercam sa gasesc niste chei si ma urmareau niste spirite rele si incercau sa mi le fure

Cine bate noaptea mea? biggrin.gif
Diana.
Se intimpla la toata lumea. Nu e nici o tragedie. Cind dormim subconstientul lucreaza si orice temere ascunza, frica, stres se transforma in vis. Nu mai dati atita importanta. Ce e vis, trece cu noaptea. smile.gif
Lasa ca va trimit eu o armata de ingeri sa va pazeasca... smile.gif
aaerdna
fetele,eu va las.ma duc la somn sa vad daca visez ceva,sper sa nu fie un vis urat
va pup iloveelady.gif
Diana.
Noaptea ta, lexie: ciinii agresivi sint oameni car enu iti sint prieteni si "te musca de fund": de-aia de nu pot dormi de grija altora, nu ca le-ai facut ceva ci pentru ca ii neagra chelea pe ei. Bebelusul ... nu e ok, bine ca a murit in visul tau. Cheile soint secrete, castelule in general o realizare. Na, ti-am citit in gloaba mea de cristal morderis.gif
aaerdna
QUOTE(Maąt @ Feb 28 2008, 11:48 PM) *
Se intimpla la toata lumea. Nu e nici o tragedie. Cind dormim subconstientul lucreaza si orice temere ascunza, frica, stres se transforma in vis. Nu mai dati atita importanta. Ce e vis, trece cu noaptea. smile.gif
Lasa ca va trimit eu o armata de ingeri sa va pazeasca... smile.gif

Ok,nu o sa mai dau importanta,dar parca unele vise te marcheaza uneori pt o zi,sau pur si simplu te lasa pe ganduri.
esti scumpica,asteptam armata de ingeri!sa sti ca mesajul tau m-a incurajat,acum pot sa ma duc linistita sa fac nani.
Laryss_A
Maat, sunt ortodoxa iar credincioasa sunt ....in limitele acceptiunii mele vis-a-vis de religie. Imi fac rugaciunea insa nu in fiecare seara. O sa tin cont de sfatul tau, iti multumesc.

Am uitat sa specific ca visele mele sunt mereu colorate , exact cum este in "real life" si am fost foarte socata sa aflu ca sunt oameni care viseaza preponderent intr-o anumita culoare. Mi-am dat seama atunci cand prietena mea cea mai buna mi-a spus ca ea viseaza numai in nuante de portocaliu. blink.gif

aaerdna
QUOTE(Maąt @ Feb 28 2008, 11:50 PM) *
Noaptea ta, lexie: ciinii agresivi sint oameni car enu iti sint prieteni si "te musca de fund": de-aia de nu pot dormi de grija altora, nu ca le-ai facut ceva ci pentru ca ii neagra chelea pe ei. Bebelusul ... nu e ok, bine ca a murit in visul tau. Cheile soint secrete, castelule in general o realizare. Na, ti-am citit in gloaba mea de cristal morderis.gif

322.gif hihi.dar maat ce zici ca te-a vazut si pe tine in castel? adicatelea ce zicea gloaba ta de cristal?
hai ca acum serios ma pun la nani.pa! vorbim maine!maat vezi sa trimiti armata aia de ingeri!
Diana.
smile.gif Majoritatea oamenilor viseaza in alb-negru. Persoanele dotate cu mai multa imaginatie decit media, viseaza insa colorat. smile.gif Nu te speria, nu esti singura, si eu visez colorat de cind ma stiu. Numai ca, in ultima vreme, din cauza oboselii nici nu mai imi aduc aminte vreun vis. sad.gif

... Armata de ingeri e in expeditie, detasata permanet, nu are de ce sa iti fie teama.
Si-apoi, nu uita ca Doamne-Doamne are grija si-i pazeste pe toti oamenii cu sufltet bun. smile.gif
lxn
Di, bebelusul n-a murit, l-am salvat eu, l-am resuscitat nesigur.gif Oricum, e ciudat, pentru ca dusmani n-am, sau nu stiu eu sa am, secrete nici atat, realizarea sper sa fie... dar nu cred prea tare in vise, insa m-au speriat de moarte cainii aia, oribil de agresivi.

Tu, Di, erai pe acolo cu un pahar de sampanie in mana si venise un nene la mine sa-mi spuna ca trebuie sa monteze nu stiu ce lucruri, si stiam ca tu esti sefa pe acolo si l-am trimis la tine pentru ca stiam ca-l expediezi cu clasa biggrin.gif Si asa a fost...

Acum ma duc la somn, sper sa nu mai visez vreun caine din ala ca nici ca mai adorm toata noaptea sad.gif
Diana.
Nu dusmani: inchipuie-ti ca eu eram saptamina trecuta la Real (imbracata de zici ca eram acoperita cu boarfe de la Armata Salvarii) si o "cucoana" intolita si minjita s-a tinut tot timpul dupa mine... la un moment dat s-a bagat in seama si m-a intrebat "da` tu ai bani sa platesti toate alea ?!" zapacitul.gif
Crede-ma ca habar nu am cine era si de ce naiba o interesa asa tare persoana mea, ca nu-s vreun vip, bre... Dar sa vezi pina unde merg oamenii... zapacitul.gif
Ce vreau sa spun... sint tot felul de oameni care emana energii negative pentru ca sint rai la mate, nu pentru ca tu le-ai fi facut tu ceva.
.. da, io-s sefa care trage suturi in fund... morderis.gif m-am specializat in expediat cretini morderis.gif
aaerdna
Neata! Vreau sa va spun ca armata ta de ingeri maat a ajuns la mine! :*
Nu am mai visat nimic special,pentru ca daca era urat sigur ma trezeam scary:))
Oricum nu mai stiu ce am visat magindesc.gif
divi2007
maat cata nesimtire laugh.gif eu ii ziceam ca asa mi a zis psihologul ca e un fel de terapie sa ma eliberez de stres sa vezi daca te mai urmarea
lxn
Trebui sa-i zici ca nu le platesti, o sa le bagi sub fusta si iesi cu ele din magazin laugh.gif

Nici eu n-am mai visat urat, slava Domnului!

Maat, daca am ajuns sa te si visez luand oamenii la suturi, inseamna ca-ti stiu valoarea de leader nemaintalnit si nemaiauzit biggrin.gif
ingeras
as dori sa aflu semnificatia visului de a fi inselata

de 4 luni locuiesc impreuna cu prietenul meu , totul este minunat , nu avem nici o problema , doar ca azi noapte am visat ca el m a inselat
parca eram impreuna la o petrecere ( nu stiu daca era exact petrecere , era o adunare de lume necunoscuta ) si la un momendat ma uitam dupa el parca il pierdusem in multime si cand l am zarit el ea cu o fata si tinea mana pe fundul ei ( el nu m a vazut ) , apoi nu mi mai amintesc detaliile doar ca eram eu cu el si cu alte persoane necunoscute si discutam despre faptul ca el s a culcat cu fata respectiva dupa ce l am vazut eu cu ea , si toate celelate persoane incercau sa l convinga sa mi spuna ca da e adevarat ca s a intamplat , nu imi amintesc raspunsul lui , imi mai amintesc ca eu ii spuneam ca daca imi spune adevarul exista sansa sa il iert , la care el mi a raspuns ceva de genul ca a mai patit o si in trecut ( faza cu iertarea , nu cu mine ) si ca de fapt a durat 6 luni iertarea respectivei

imi doresc din suflet sa aflu care ar fi semnificatia acestui vis ciudat ( dupa parerea mea ) , care m a tulburat
ps: el a plecat la serviciu la 6;30 am si imediat ce a plecat eu am intrat online sa caut talmacirea , asa am descoperit forumul
multumesc anticipat
chintesenta_raului
eu cred ca este mai degraba frica ta de a nu fi inselata.
freedom*life
am si eu o nelamurile la visul pe care l-am avut acum cateva zile :am visat ca eram la o nunta si tatal meu intarziase,si o doamna a comentat in privinta asta,iar dupa aceea am ajuns pe un deal de unde vedeam o cladire mare cu multe geamuri fumurii albastre si langa cladire un avion tot albastru(nunta nu era a mea).am citit despre puterea subconstientului si inainte de a ma culca mi-am pus o intrebare care ma nelinistestea :daca este bine sa merg pe calea mea sau o mamei.ca raspuns am primit acest vis care s-ar asemana cu ceea ce-mi doream eu,dar nu sunt asa de sigura.m-ati putea sfatui in privinta aceasta?
scorpirescu
Um, si eu am o problema cu visele. In sensul ca sunt convinsa ca visele ne spun lucruri. Pot spune ca am avut si cateva vise premonitorii pentru care ulterior s-a adeverit versiunea mea de 'interpretare', vise foarte laborioase si cu o gramada de simboluri pe care mi le amintesc aproapte in intregime si acum desi au fost acum cativa ani.
Un singur vis foarte ciudat am avut si la care nu i-am gasit inca nici o explicatie acum vreo cativa ani (4-5 ... nu imi amintesc exact). Visul m-a impresionat foarte tare, si multa vreme am trait cu senzatia ca totul s-a intamplat in realitate (desi ii ceva fantastic, imposibil). O sa spun 'am visat ca'... desi totul parea atat de real. 'Am visat ca' dormeam pe burta in camera mea (totul era identic cu realitatea) si la un moment at m-am trezit si am auzit parchetul scartaind pe hol (lucru care se intampla si in realitate de multe ori). Am zis 'no, iara scartaie parchetul asta .. hai sa incerc sa adorm inapoi'. Insa n-am reusit si scartaiturile pareau ca intra in camera mea.. dar nu mai erau scartaituri ca erau asa ca niste pasi foarte usori ca si cum un animal de talie mica ca o pisica mergea pe parchet in camera si se apropia de pat. Nu se putea auzi, dar il simteam ca pasea. Am inghetat de frica si mi-am spus sa nu ma misc deloc poate nu ma observa si ma lasa in pace. Am simtit apoi ca s-a urcat pe pat .. a mers pe pat si s-a asezat peste mine. Ma acoperea cu totul dar nu era foarte greu, il simteam in spatele meu si imi era atat de frica incat nici nu indrazneam sa ma misc. La un moment dat a inceput sa se miste asa ondulat dupa care am simtit dupa cap ceva ca o zbatere osoara de aripi sau ca si cum vantul ar fi rasfoit paginile unui caiet si aveam senzatia ca ceva placut si usor a zburat din mine pe acolo. Asta care se ondula in spatle meu il simteam ca pe ceva rau. Dupa zbaterea aia usoara s-a facut liniste, ala din spatele meu a disparut subit si era singura in pat pe burta inca incremenita de frica. Am incercat sa ascult foarte atent sa vad daca se mai aude ceva, daca chiar a disparut sau a plecat dar nu se auzea absolut nimic.. nici cel mai mic zgomot, nici de afara. Atat. M-am trezit cu senzatia ca de fapt totul a fost foarte real .. multa vreme n-am putut spune ca sigur nu era real desi e ceva imposibil, clar.

Visul cel mai recent pentru care astept sa vad ce se intampla smile.gif : Am visat ca aveam un copil mic care desi era bebelus arata asa ca un omulet sau un copil mai mare dar in miniatura. smile.gif Dar era foarte dragalas, dar in acelasi timp parea foarte fragil.

Si cel mai nostim vis pe care l-am avut pana acum si de care m-am distrat copios dimineata dupa ce mi l-am amintit. Eram in facultate si era un tip care se tinea mereu de mine in sensul ca oriunde mergeam era si el si statea asa cam la 10-20 de cm de mine fara sa spuna nimic. Era super enervant asa ca l-a un moment dat n-am mai rezistat si i-am tras vreo doua la ficati. Apoi cateva zile nu a mai aparut si am crezut ca s-a suparat. Incepusem chiar sa-i simt lipsa si la un momendat dat a reaparut si purta in semn de suparare si revolta (in vis stiam ca asta era semnificatia) cinci perechi de chiloti din care trei erau galbene. laugh.gif
Diana.
Eu am visat ieri noapte tare urit- nu mai tin minte de cind nu am visat asa. sad.gif
albinuza
Eu azi noapte am visat non stop, un program pentru o tabla de 3 mm fier, ce trebuia sa o tai. A fost placut zapacitul.gif

Bia
Eu am visat multi caini care ma muscau... aveau colti ascutiti desi eru pufosi si frumosi initial. Oare inseamna ceva?
Diana.
Dusmani- ciinii mari si agresivi in vis sint dusmani
Aia mici, prieteni. Pazeste-ti papaneata de cei care nu te inghit.
Bia
Nu prea am dusmani... sau cel putin nu stiu de ei... huh.gif
Oana
Acum un an a murit bunicul meu,se urcase in maxi taxi sa vina la mine sa-si vada singura stranepoata si a facut atac de cord,nu a mai ajuns.La inmormantare nu am fost,am preferat sa-mi aduc aminte de el asa cum era in viata,plus ca eram insarcinata cu gemenii si nu eram in stare sa calatoresc.Poate ar fi trebuit sa merg si eu asa cum fac toti crestinii,nu stiu...Acum il visez ca e tanar imbracat in costum de mire,imi zambeste si ma cheama sa locuiesc in casa lui.Visul se repete cam de 2 ori pe luna,ma trezesc destul de speriata si adorm foarte greu,s-a transformat in cosmar.M-asi duce la un preot dar imi cam este rusine sa-i spun:stiti parinte il visez pe bunicu ca imi zambeste,ce sa fac? magindesc.gif
Vesta
QUOTE(oana_82 @ Nov 11 2008, 12:16 PM) *
Acum un an a murit bunicul meu,se urcase in maxi taxi sa vina la mine sa-si vada singura stranepoata si a facut atac de cord,nu a mai ajuns.La inmormantare nu am fost,am preferat sa-mi aduc aminte de el asa cum era in viata,plus ca eram insarcinata cu gemenii si nu eram in stare sa calatoresc.Poate ar fi trebuit sa merg si eu asa cum fac toti crestinii,nu stiu...Acum il visez ca e tanar imbracat in costum de mire,imi zambeste si ma cheama sa locuiesc in casa lui.Visul se repete cam de 2 ori pe luna,ma trezesc destul de speriata si adorm foarte greu,s-a transformat in cosmar.M-asi duce la un preot dar imi cam este rusine sa-i spun:stiti parinte il visez pe bunicu ca imi zambeste,ce sa fac? magindesc.gif

Exact aşa mi s-a īntāmplat şi mie acum 25 de ani. Eram cu cāteva zile īnainte de susţinerea examenului final de absolvire a facultăţii, cānd am fost anunţată(locuiam īn alt oraş) de părinţii mei că bunicul meu a suferit un atac de cord. La fel, īl visam frecvent şi eu după aceea şi mi-era groază să mai mă culc. Eu am procedat astfel: am cumpărat ceva de māncare īntr-o sacoşă, m-am dus la biserică cu ea īn mānuţă, m-am rugat pe la toate icoanele numai pentru sufletul lui să-şi găsească liniştea, am pus o lumānare acolo la morţi şi am ieşit şi am dat mīncarea la nişte copii amărāţi care erau pe acolo. De asemenea, īntr-unul din visele anterioare, l-am rugat, l-am implorat, să nu-mi mai apară īn vis. Nu l-am mai visat de atunci.
Īncearcă şi tu şi poate se va rezolva.
Oana
Multumesc Vesta,voi merge la biserica sa incerc sa rezolv problema kiss.gif
CATY22T
QUOTE(cat @ Jan 26 2007, 10:23 AM) *
Multumesc din suflet pt. raspuns. Sunt cu ochii cat cepele ...pt. ca desi nu ma stii, ai explicat anumite lucruri care ma reprezinta intru-totul.
Ti-am trimis si un pm kiss.gif
Esti buna in ceea ce faci..si nu te perii, pt. ca nu imi sta in fire sa laud pe cineva decat daca acea persoana merita cu varf si indesat sa fie laudata smile.gif
Ramane de vazut ce semnificatie or sa aiba in viata reala cele doua date ale sfintilor.
Si trebuie sa iti spun ca eu de ceva timp ma gandesc (in realitate ma gandesc) ca sa ii pun numele Stefn baiatului (daca o sa am baiat). Asta e doar un aspect important...
vesta, Sf Petru e in 29 iunie....sau ai simtit tu ceva legat de 14 iunie (asa cum ai scris)?????? magindesc.gif
pupici smile.gif
walpurgik
Stiu ca multi oameni au vise care implica dinti. Pe mine m-a deranjat unul azi noapte fiindca imi crescuse un dinte mare si alb, din gingia incisivului drept si mi-l strivea pe celalalt dedesubt, mi-l deformase si aveam o stare de angoasa teribila. sad.gif Ce-o fi asta? unsure.gif
amailhik
Eu de foarte multe ori ma visez la metrou. Ori joc badminton pe linia de metrou, ori vine din spate si n-am unde sa ma bag.. Ultima data am visat ca eram in statie dar arata ca o pestera si iesea undeva la suprafata prin perete...
Roxana_
QUOTE(walpurgik @ May 4 2009, 11:06 PM) *
Stiu ca multi oameni au vise care implica dinti. Pe mine m-a deranjat unul azi noapte fiindca imi crescuse un dinte mare si alb, din gingia incisivului drept si mi-l strivea pe celalalt dedesubt, mi-l deformase si aveam o stare de angoasa teribila. sad.gif Ce-o fi asta? unsure.gif

Walpu, stiu ca atunci cand visezi ca iti cade un dinte inseamna c-auzi de-o moarte. Si daca mai te si doare (in vis), te doare si-n realitate.
Dar visul tau e tocmai pe invers...adica ti-a crescut un dinte.

Eu una nu mai iau de bun chiar tot ce spun visele. Astept de ceva vreme sa mai ma viziteze taica-miu in vis, in schimb. Tot il chem, dar vad ca nu apare.
Mai nou, sunt plina de vise, dar le uit instant cand ma trezesc.
Jo
Eu am visat ca aveam superpowers smile.gif) Si ca luptam sa salvez lumea de raufacatori.
carmenvlad
Nu stiu de ce visez mereu casa bunicilor care au murit si unchiul care a murit si care a stat in aceea casa. Casa numai exista in prezent. De ce visez mereu aceea casa? E adevarat ca mi-am petrecut o mica parte din copilarie acolo, insa tot nu inteleg. Mai ales cand visez morti, e bine?
Globetrotter
Poate ca sunt persoane si locuri care iti lipsesc... magindesc.gif
SurPrix
Eu am visat īn ultima vreme cam acelaşi vis, cu īntāmplări diferite. Mă rog.. partea de īnceput era identică. Am visat că mă īntorceam acasă de la facultate. stau la etajul 7/9, aşa că am luat liftul. Ajung la 6, trec de 7, 8, 9, 10, ş.a.m.d. intru īn panică şi apoăs pe butonul de blocaj. Mă trezesc la etajul 23. Cobor la Parter cu speranţa să merg pe scări. Cānd cobor, vine 1, P, -1 (scria pe uşa liftului), -2, ş.a.m.d pānă la -4. Acolo, totul era ca acasă, holul ok, era lumină, se vedea lumina, vedeam şi uşa apartamentului, m-am īntors să văd ce etaj e şi era -4. Mă uit sus, peste bara de protecţie de la scară să văd ce distanţă e de unde mă aflu pānă la ultimul etaj, şi se... "deschide" o imagine cu etajul 231, numărul apartamentului. Cānd urc etajul un etaj, eram deja la 231 şi nu mai puteam de frică că nu ajungeam acasă. Aşa că am coborāt pe scări, la un moment dat mă īmpiedic, mă lovesc puternic la cap şi mă trezsc. Senzaţiile din vis par foarte reale īnsă după ce mă trezesc am doar senzaţia aceea de frică, nu mă doare nimic. Cānd eram mai mică plāngeam de la visul acesta.
Cindy
Si eu am avut vise asemanatoare cu liftul...Si aceeasi senzatie nelinistitoare la trezire.
Merg zilnic cu liftul (pana la etajul 2 si inapoi fluierat.gif), nu mi-e frica de ascensoare. Ipoteza asta pica. Tie?

Sau poate inseamna ascensiunea sau descensiunea intr-un anumit aspect al vietii tale care te intereseaza. Si o oarecare instabilitate (urca, apoi coboara), teama ta de instabilitate. Sau dorinta de a progresa, dublata de teama de a esua. Ar putea fi sau aberez? biggrin.gif
SurPrix
Nici mie nu īmi e frică de lift. Am avut cāteva experienţe... de neuitat īn lift laugh.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.