Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vise
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Horoscop, Interpretare Vise, Paranormal, Divinatie, Fenomene inexplicabile, Ufologie > Interpretare Vise
Pages: 1, 2, 3, 4
Philia
am avut si eu un vis ciudat..am visat ca ma desparteam de iubitul meu cu care ma inteleg foarte bine.visul era cam asa:
intram dimineata pe mess si asteptam sa vorbesc cu el,dar el nu aparea.apoi plecam la scoala si seara,dupa ce nu vorbisem toata ziua cu el ,si apoi vorbeam cu o prietena careia ii povesteam offul meu iar ea imi zicea ca a vorbit in ziua respectiva cu el si acesta i a zis ca vrea sa se indeparteze de mine,iar eu eram foarte contrariata deoarece cu 1 zi inainte discutasem cu el despre dorinta de a avea copii in viitorul apropiat.apoi aparea si el in vis si eu incepeam sa ma rastesc la el si ii ceream socoteala despre comportamentul lui,iar el imi raspundea ca nu vrea sa ne despartim ci doar sa fim ceva mai reci.
ce sa fie cu visul acesta?noi ne intelegem foarte bine si chiar avem ceva planuri de viitor impreuna...sa fie oare ceva gen daca visezi moarte,inseamna ca iti moare moartea....sau...cum? ma poti ajuta?
saru*mana smile.gif
cat
QUOTE(vesta @ Jan 25 2007, 05:11 PM) *
Pt. Cat
Visul tau atat de complex imi spune o poveste din viitor. Nasterea dubla pe care o visezi arata inceputul unei perioade fericite din viata ta, 2 relatii importante din care una, o vei oficializa. Tu deja aspiri, deja ceva din tine cere sa iasa la lumina, sa traiasca. Copilul este produsul dragostei dintre 2 persoane, deci in cazul tau, domnisoara fiind, arata mai intai de toate relatia posibila. Menstruatia este privita, in aproape toate religiile, ca o necuratenie, iar asta s-a pastrat si in memoria noastra feminina, desi am ajuns in secolul XXI. In vis, sugereaza sentimentul tau de vinovatie fata de cele 2 relatii, si mai ales fata de partea lor sexuala: vei aborda acest aspect putin inhibata. Prietenul si prietena din vis au numai trasaturile celor din realitate, dar ei aici semnifica dusmanii tai intimi, adica sentimentele tale care se intorc impotriva ta: si se refera, in primul rand, la sentimentul de gelozie. Ei bine, teama de a fi inselata, reprezinta doar o dovada ca te indoiesti de tine insati, ca nu ai incredere in capacitatea ta de seductie. Ascunderea copiilor in dulap(deci a relatiilor tale) arata teama de judecata celuilalt si o lipsa de incredere in tine. Prin ascundere nu inteleg ca va veti intalni pe ascuns, ca in romane si telenovele, ci ca te vei indeparta de cei care acum iti sunt aproape. Mama din vis nu reprezinta persoana ca atare, ci relatia pe care o ai cu ea. Mama care iti acopera copilul, arata dorinta ta de a fi independenta, de a scapa de grija ei, uneori obositoare si care din dorinta de a te ocroti, ajunge sa te incurce in evolutia ta(copilul devine vanat din cauza carpei cu care e acoperit). Apoi te duci intr-o biserica unde cauti liniste, protectie sau apelezi la un serviciu divin(logodna, casatorie, botez,...). Si aici, dai peste un preot care te ia la intrebari. Preotul il intruchipeaza pe parintele(nu i se mai spune si asa?) excesiv de sever, probabil tatal sau socrul tau, in orice caz o autoritate sub influenta careia nu te prea simti tu insati, ba chiar te temi, pt. ca incerci sa-i ascunzi adevarul. Pana la urma pleci, in felul acesta castigand-ti independenta totala: desprinderea de caminul parintesc. Faptul ca incerci sa dai nume copiilor, deci incerci sa oficializezi ceva- relatiile despre care ti-am vorbit. Petru, Stefan si Mihai, toate nume de sfinti si care nu prea mai sunt la moda, nu inseamna neaparat numele persoanelor respective(asa ar fi tentatia), dar eu simt ca inseamna altceva. Sunt datele la care sunt acesti sfinti in calendar si care vor fi niste date importante pt. tine: Petru(14 iunie) si Stefan(27 dec - a 3-a zi de Craciun); la Mihai(8 nov) ai renuntat: ceva care ar fi putut fi, dar nu s-a mai ales.


Multumesc din suflet pt. raspuns. Sunt cu ochii cat cepele ...pt. ca desi nu ma stii, ai explicat anumite lucruri care ma reprezinta intru-totul.
Ti-am trimis si un pm kiss.gif
Esti buna in ceea ce faci..si nu te perii, pt. ca nu imi sta in fire sa laud pe cineva decat daca acea persoana merita cu varf si indesat sa fie laudata smile.gif
Ramane de vazut ce semnificatie or sa aiba in viata reala cele doua date ale sfintilor.
Si trebuie sa iti spun ca eu de ceva timp ma gandesc (in realitate ma gandesc) ca sa ii pun numele Stefn baiatului (daca o sa am baiat). Asta e doar un aspect important...
vesta, Sf Petru e in 29 iunie....sau ai simtit tu ceva legat de 14 iunie (asa cum ai scris)?????? magindesc.gif
pupici smile.gif
Vesta
QUOTE(cat @ Jan 26 2007, 12:23 PM) *
Multumesc din suflet pt. raspuns. Sunt cu ochii cat cepele ...pt. ca desi nu ma stii, ai explicat anumite lucruri care ma reprezinta intru-totul.
Ti-am trimis si un pm kiss.gif
Esti buna in ceea ce faci..si nu te perii, pt. ca nu imi sta in fire sa laud pe cineva decat daca acea persoana merita cu varf si indesat sa fie laudata smile.gif
Ramane de vazut ce semnificatie or sa aiba in viata reala cele doua date ale sfintilor.
Si trebuie sa iti spun ca eu de ceva timp ma gandesc (in realitate ma gandesc) ca sa ii pun numele Stefn baiatului (daca o sa am baiat). Asta e doar un aspect important...
vesta, Sf Petru e in 29 iunie....sau ai simtit tu ceva legat de 14 iunie (asa cum ai scris)?????? magindesc.gif
pupici smile.gif

Draga Cat, in primul rand iti multumesc pt. apreciere. Poti sa-mi spui la persoana a II-a fara probleme; cred ca respectul nu sta intr-o formula de adresare. S-ar putea sa fie ceva cu 14 iunie, pt. ca m-am uitat de 2 ori in calendar si vad ca am scris tot 14. In ceea ce priveste visele, extrem de laborioase, de altfel, pe care mi le-ai trimis pe PM, te rog, sa ma ierti, nu voi avea timp prea curand, mai ales ca sunt si alte fete care doresc si ele un mic raspuns de ceva timp.
Cu iubire,
Vesta
cat
QUOTE(vesta @ Jan 26 2007, 12:34 PM) *
Draga Cat, in primul rand iti multumesc pt. apreciere. Poti sa-mi spui la persoana a II-a fara probleme; cred ca respectul nu sta intr-o formula de adresare. S-ar putea sa fie ceva cu 14 iunie, pt. ca m-am uitat de 2 ori in calendar si vad ca am scris tot 14. In ceea ce priveste visele, extrem de laborioase, de altfel, pe care mi le-ai trimis pe PM, te rog, sa ma ierti, nu voi avea timp prea curand, mai ales ca sunt si alte fete care doresc si ele un mic raspuns de ceva timp.
Cu iubire,
Vesta


kiss.gif asa cum am scris si in pm cred ca e vorba de un lant de vise smile.gif probabil ca or sa mai fie si altele de acum in colo smile.gif
ti-am povestit despre ele, pt. a intari spusele mele smile.gif atat si nimic mai mult smile.gif
asa ca nu este nici un fel de problema ca nu o sa ai timp sa le interpretezi kiss.gif
am simtit nevoia de a povesti cuiva despre ele, si pt. ca tu intelegi aceste lucruri ti-am vb tie despre vise ...doar am vb. asta a fost intentia mea kiss.gif 322.gif

laugh.gif pupici si sa stii ca urmaresc ce scrii aici tongue.gif wub.gif
Vesta
QUOTE(cat @ Jan 26 2007, 02:53 PM) *
kiss.gif asa cum am scris si in pm cred ca e vorba de un lant de vise smile.gif probabil ca or sa mai fie si altele de acum in colo smile.gif
ti-am povestit despre ele, pt. a intari spusele mele smile.gif atat si nimic mai mult smile.gif
asa ca nu este nici un fel de problema ca nu o sa ai timp sa le interpretezi kiss.gif
am simtit nevoia de a povesti cuiva despre ele, si pt. ca tu intelegi aceste lucruri ti-am vb tie despre vise ...doar am vb. asta a fost intentia mea kiss.gif 322.gif

laugh.gif pupici si sa stii ca urmaresc ce scrii aici tongue.gif wub.gif

Nici o problema! Am vrut sa nu fii astepti raspunsul si sa fii dezamagita ca nu-l gasesti. Eu mi-as dori sa raspund la toata lumea, dar nu se poate. Tu ai o sensibilitate intr-adevar aparte, visele tale o dovedesc.
cat
QUOTE(vesta @ Jan 26 2007, 01:17 PM) *
Nici o problema! Am vrut sa nu fii astepti raspunsul si sa fii dezamagita ca nu-l gasesti. Eu mi-as dori sa raspund la toata lumea, dar nu se poate. Tu ai o sensibilitate intr-adevar aparte, visele tale o dovedesc.


acum am sa te intreb ceva indragostita.gif ca eu is mai curioasa decat o matza blush.gif tu ai studiat multe carti de vise sau ai facut cursuri de astrologie?
ti-am zis ca tot ce tine de ocultism ma cam atrage (e si amprenta zodiei zic eu, adica scorpion), doar ca eu nu am stat sa aprofundez laugh.gif
si chiar daca nu stiu sa explic multe lucruri, le inteleg eu in felul meu smile.gif ohmy.gif

nu te supi pe mine si curiozitatea mea kiss.gif de aia is "cat" tongue.gif

o zi buna smile.gif
Vesta
QUOTE(cat @ Jan 26 2007, 04:32 PM) *
acum am sa te intreb ceva indragostita.gif ca eu is mai curioasa decat o matza blush.gif tu ai studiat multe carti de vise sau ai facut cursuri de astrologie?
ti-am zis ca tot ce tine de ocultism ma cam atrage (e si amprenta zodiei zic eu, adica scorpion), doar ca eu nu am stat sa aprofundez laugh.gif
si chiar daca nu stiu sa explic multe lucruri, le inteleg eu in felul meu smile.gif ohmy.gif

nu te supi pe mine si curiozitatea mea kiss.gif de aia is "cat" tongue.gif

o zi buna smile.gif

Despre cartile de vise, vezi un raspuns pe pagina precedenta, la cat de putina incredere am in ele. Da, am facut si cursuri de astrologie si chiar toate nivelele. Profesorul meu de astrologie m-a incurajat sa le fac pe toate, pt ca eu vroiam sa ma opresc la primul. El are o parere buna despre mine, de aceea a si dorit ca lucrarea mea de absolvire de la ultimul nivel sa o publice pe site-ul dansului. Dar, adevarul este ca trebuie sa ai ceva mai mult decat scoala. Dintotdeauna am fost mai ciudata, aveam vise premonitorii, presimteam ce mi se intampla mie si altor persoane din jur. E si ceva de familie, cred. Bunica din partea mamei era evreica si s-a ocupat cu asa ceva. De fapt, ea mi-a lasat si niste carti vechi de Tarot impreuna cu alte chestii despre care nu pot vorbi aici. Si in horoscoape, imi folosesc mai mult intuitia. Cine stie cat de cat astrologie, si asta ii deruteaza pe f. multi care se ocupa de asa ceva, stie ca atunci cand faci o analiza, gasesti aspecte(daca te iei dupa carti) care se contrazic total, de nici nu stii ce sa crezi despre omul respectiv. Nici un curs si nici toate cartile de astrologie nu te fac un astrolog adevarat. De fapt, si Nostradamus, pe baza stiintei sale ca astrolog si-a luat sotia si copilul si i-a dus intr-un oras bantuit de ciuma, crezand ca nu li se va intampla nimic si i-a pierdut pe amandoi. Celebrele sale profetii se bazeaza pe viziunile sale, nu pe cine stie ce studii astrologice.
cat
QUOTE(vesta @ Jan 27 2007, 10:10 AM) *
Despre cartile de vise, vezi un raspuns pe pagina precedenta, la cat de putina incredere am in ele. Da, am facut si cursuri de astrologie si chiar toate nivelele. Profesorul meu de astrologie m-a incurajat sa le fac pe toate, pt ca eu vroiam sa ma opresc la primul. El are o parere buna despre mine, de aceea a si dorit ca lucrarea mea de absolvire de la ultimul nivel sa o publice pe site-ul dansului. Dar, adevarul este ca trebuie sa ai ceva mai mult decat scoala. Dintotdeauna am fost mai ciudata, aveam vise premonitorii, presimteam ce mi se intampla mie si altor persoane din jur. E si ceva de familie, cred. Bunica din partea mamei era evreica si s-a ocupat cu asa ceva. De fapt, ea mi-a lasat si niste carti vechi de Tarot impreuna cu alte chestii despre care nu pot vorbi aici. Si in horoscoape, imi folosesc mai mult intuitia. Cine stie cat de cat astrologie, si asta ii deruteaza pe f. multi care se ocupa de asa ceva, stie ca atunci cand faci o analiza, gasesti aspecte(daca te iei dupa carti) care se contrazic total, de nici nu stii ce sa crezi despre omul respectiv. Nici un curs si nici toate cartile de astrologie nu te fac un astrolog adevarat. De fapt, si Nostradamus, pe baza stiintei sale ca astrolog si-a luat sotia si copilul si i-a dus intr-un oras bantuit de ciuma, crezand ca nu li se va intampla nimic si i-a pierdut pe amandoi. Celebrele sale profetii se bazeaza pe viziunile sale, nu pe cine stie ce studii astrologice.


ce frumos!!! smile.gif faptul ca te-ai scolit in astroligie smile.gif
este un domeniu fascinant si te felicit pt. ca ai decis sa urmezi cursuri de astrologie.
as avea o mie de intrebari sa iti adresez indragostita.gif ca eu sunt un pic nebuna cand vine vorba de aflat ceva ce tine de viitor zapacitul.gif poate faptul ca, aspectele cele mai importante pt. mine acum sunt in deriva de cand ma stiu, ma determina sa vreau sa aflu cat mai multe informatii legate de viitor..in speranta ca poate cineva o sa imi poate da niste raspunsuri cat mai aprope de adevar smile.gif

chiar acum sunt extrem de tentata sa te bazai la cap blush.gif cu tot felul de intrebari smile.gif dar ma abtin ..deocamdata smile.gif

o zi buna iti doresc smile.gif
si imi face placere sa vb. cu tine aici, cu ajutorul pm ....
smile.gif
Melinda
Buna!

Am si eu o intrebare, daca poate cineva sa-mi dea un raspuns. Pe mine ma intereseaza foarte mult evoluarea spiritului deoarece fiecare din noi am venit pe pamantul acesta cu un scop. Cred in vise premonitorii deoarece le am adesea. Stiu exact care sunt acele vise care se vor adeveri si care nu. Vad spirite sau le simt prezenta dar asta este un alt subiect de discutie.

Ceea ce ma intriga pe mine este faptul ca sora mea este in orice vis pe care il am. (Inafara de visele premonitorii care nu fac referire la ea.) De cativa ani este mereu in preajma chiar daca uneori nu se implica in activitatile care le am in vise, sau uneori participa direct. (Depinde de vis) Sora mea este mai mare decat mine cu 3 ani si a avut grija intotdeauna de mine. De cand eram mica si ramaneam acasa singura cu ea, ea era cea care se ocupa de mine, mai tarziu ea era cea care imi dadea sfaturi sau ma indruma in privinta unor anumite situatii...eh, intelegeti ideea. Mi-a fost mereu alaturi, asta inafara de dragostea primita de la parinti. Acum...ma tot intreb daca ea imi este sufletul pereche si de aceea mi se arata in vis sau este doar din cauza legaturii stranse pe care o avem...

Eu de 7 ani nu mai locuiesc in Romania si amandoua avem familiile noastre. Deci, acum distanta si problemele/activitatile zilnice nu ne permit sa vorbim chiar asa deschis sau asa des... Eu si sotul meu suntem nasii fetitei ei iar acum asteapta un baietel pe care toata familia il asteapta cu nerabdare. wink.gif Avand in vedere ca a inceput sa-mi apara in vise de mai bine de 2 ani, nu cred ca este din cauza ca este insarcinata, cum spune ea. ....Poate cineva sa ma ajute?...

Merci
Vesta
Pt Melinda
Sora din vis este o imagine transpusa a propriului tau psihic, a propriei tale feminitati. Ce anume din personalitatea si viata surorii tale admiri, si in acelasi timp, inconstient invidiezi: calitati pe care ti le-ai fi dorit sa ai, impliniri din viata ei pe care tu nu te bucuri,... Te simti implinita ca femeie acolo unde esti? Ce-ti lipseste? Gandeste-te si vei sti ce inseamna repetarea acestui vis. Subconstientul tau te avertizeaza, chiar daca tu, in viata de zi cu zi, refulezi(incerci sa inabusi) in subconstient dorinte, neimpliniri, frustrari,...
Cu iubire,
Vesta
Melinda
QUOTE(vesta @ Feb 1 2007, 11:34 AM) *
Pt Melinda
Sora din vis este o imagine transpusa a propriului tau psihic, a propriei tale feminitati. Ce anume din personalitatea si viata surorii tale admiri, si in acelasi timp, inconstient invidiezi: calitati pe care ti le-ai fi dorit sa ai, impliniri din viata ei pe care tu nu te bucuri,... Te simti implinita ca femeie acolo unde esti? Ce-ti lipseste? Gandeste-te si vei sti ce inseamna repetarea acestui vis. Subconstientul tau te avertizeaza, chiar daca tu, in viata de zi cu zi, refulezi(incerci sa inabusi) in subconstient dorinte, neimpliniri, frustrari,...
Cu iubire,
Vesta


Iti multumesc enorm de mult Vesta, pentru raspunsul dat. smile.gif Mi-ai raspuns la multe nelamuriri pe care le-am avut...pentru ca stiu exact ce admir la ea si mai ales, in ultimul timp, ce invidiez...faptul ca ea are ingerasul asta de fata(are 10 luni) si in Mai va mai avea unul...dar nu ma intelege gresit. Ii ador si pentru mine fetita asta este ca aurul. smile.gif Si abia astept sa vina si baiatul.http://www.elady.ro/forums/style_emoticons/default/indragostita.gif
http://www.elady.ro/forums/style_emoticons...ndragostita.gif

Si acum ca sunt linistita si constienta unde si cum trebuie sa actionez inspre binele meu, mai am o intrebare: Visele premonitorii se pot programa? Le poti controla? Mie mi se arata visele acestea cand nu ma astept, tot asa cum mi se arata si spiritele. Cand vreau sa am astfel de premonitii sau vise sau sa vad spirite...nu se intampla... Cand nu ma astept sau nu ma gandesc la asta, atunci se intampla. Mi-ar place sa cultiv simturile astea pentru ca simt ca sunt foarte importante si, cred eu, ar fi pacat sa le pierd. Dar nu stiu cum. Ma poti ajuta? Imi poti da niste sfaturi?

Iti multumesc inca o data si sa ne auzim cu bine.
Cu dragoste
Melinda
Vesta
Nu te invinovati: nu pe sora ta o invidiezi, ci subconstientul tau arata, prin aceste vise, ceea ce tu nu poti si nu vrei sa arati in viata reala.
Nu, visele premonitorii si, in general, orice fel de vise nu se pot controla. Ele apartin unui domeniu asupra caruia constientul nu are putere: apartin subconstientului. Mai glumesc, cateodata si atunci cand fac un horoscop, spunand ca singura regula valabila atunci cand vorbim de psihic si de comportament uman, este ca nu exista nici o regula.
Noi vrem sa controlam totul, dar aici avem intrarea interzisa. Trebuie sa le iei asa cum sunt: vin cand vor ele.
Melinda
Multumiri Vesta,

Mi-au fost e folos vorbele tale.

Iti doresc multa sanatate si noroc.

Cu dragoste,
Melinda
Vesta
QUOTE(Melinda @ Feb 1 2007, 06:26 PM) *
Multumiri Vesta,

Mi-au fost e folos vorbele tale.

Iti doresc multa sanatate si noroc.

Cu dragoste,
Melinda

De curizitate, Melinda, pe unde esti? Eu, de o vreme incoace, tot am lucrat pt fete romance stabilite in Japonia, China,... si pt rude de-ale lor din tarile respective. Nu stiu cum ma gasesc, dar am inceput sa ma gandesc ca poate intr-o viata anterioara, am trait acolo.
Melinda
He, he Vesta, eu nu sunt nici pe departe de prin zona aceea... Locuiesc in Finlanda si se pare ca acum, cand incercam sa plecam de aici din Finlanda intr-o alta tara mai calda (sotul e francez), nu reusim nicicum...poate la urma urmei ne este destinat sa ramanem aici...cine stie?

Oricum, si eu ma bucur foarte mult sa te "intalnesc", chiar daca nu sunt din China sau Japonia, deoarece sper ca si in viitor sa ma consult cu tine. Deja imi placi si nici nu te cunosc personal. smile.gif Prezenta ta si faptul ca am "discutat" cu tine(chiar daca este doar pe internet) este foarte linistitoare pentru mine. Nu stiu de ce. Am senzatia ca ai un suflet bun.

Cu dragoste
Melinda

P.S. Am avut un coleg de facultate care era din China....dar in rest...nu am nici o legatura cu ei.

(Sper sa nu se supere nimeni ca mesajul asta nu e legat de subiect.)
Meg
:-<.. eu am visat ca eram in dormitor si s-a deschis usor usa sifonierului.. si a coborat pisica de acolo.. initial credeam ca e pisica mea, era identica.. numai ca am vazut ca nu avea coditza stufoasa.. si m-am intristat tare crying.gif
oare e semn ca o sa o gasesc?
tot legat de ea: am visat ca a venit la usa.. ca isisem afara si ea era la usa.. crying.gif .. pe unde o fi. mititica sad.gif


si am visat .. ca eram in spital si urma sa nasc zapacitul.gif . si medicul mi-a zis ca am 3 perechi de gemeni afro.gif. eram toti socati.. in fine.. ma baga aia in operatie.. si tot asteptam.. si intreb la un mom dat.. "-ce faceti?! mai dureaza mult?" si raspunsul: "-pai da nu e niciun copil aici"..
hahahahha.. closedeyes.gif
Melinda
Draga Vesta,

Azi noapte am visat ca am mers cu un vapor cu sotul meu si mai erau si alte persoane care au mers cu noi. Nu era un vapor normal de croaziera deoarece trebuia sa recuperam ceva....nu stiu ce (sau nu mai tin minte...). Oricum...toti au coborat de pe vas dar eu, sotul meu si inca 2 tipi nu am iesit de pe vapor deoarece nu am putut. Vaporul incepuse sa se incline intr-o parte si nu am mai putut cobori. Cand am spus ca a inceput sa se incline, ma refer exact la faptul ca s-a inclinat ca si cum s-ar scufunda si din cauza asta nu am putut sa iesim de pe vas. Cei 2 tipi erau in apa pe partea care era deja inclinata iar noi, eu si sotul meu eram pe partea care era inca in aer. In apa (care era murdara, ca si cum ar fi tulbure) erau ceva scafandri care vroiau sa ne innece tragandu-ne la fundul apei si nu am vrut sa riscam sa innotam prin apa. Eh, in fine, cand am ajuns pe uscat am realizat ca mai eram cu o alta femeie si ca de fapt intr-un fel venisem sa o ajutam. Era o chinezoaica care vroia sa recupereze un grup de fete de la un gangster care le folosea.

La un moment dat a venit o masina neagra si din ea a iesit un chinez mai plinut, din cate mi-am dat seama era chiar gangsterul. A vorbit putin cu chinezoaica si la un moment dat a scos un pistol cu care a vrut sa o impuste. I-am spus ca nu e nevoie de pistoale si gangsterul dintr-o data a indreptat pistolul catre mine. Se uita la mine iar eu prima data am dat sa fug dar dupa ceea m-am oprit si m-am intors catre el. S-a apropiat de mine si a indreptat pistolul catre inima mea. Era calm si se uita drept in ochii mei. Ma uitam si eu la el, simtind gura pistolului pe pieptul meu si cand a incarcat (pregatit) pistolul sa ma impuste, zgomotul pistolului parea atat de clar si....nou...parca era un pistol nou... sau asa ma gandeam eu, dupa zgomotele pe care le facea cand a incarcat pistolul. Era un moment intens pentru mine dar nu mi-a fost frica de moarte...era un sentiment ciudat...ma gandeam ca vroiam doar sa-l mai strang o data in brate sau sa-l ating pe sotul meu, pe care chiar in acelasi moment l-am vazut cu coada ochiului. Se intorcea de la toaleta sau de undeva din vapor si se indrepta inspre noi. Si ma mai gandeam oare sa inchid ochii sau sa continui sa ma uit in ochii chinezului? Ca doar nu era ca si cum as fi stiut cand va declansa pistolul...
Cand ceasul a sunat (sotul meu trebuia sa se trezeasca sa mearga la cursuri), m-am trezit cu mainile pe piept si pentru cateva minute ma miscam foarte incet, exact cum ma miscam in vis(sau mai bine spus cum nu ma miscam) cand chinezul acela tinea pistolul la pieptul meu. Deci , nu ma impuscase dar...nu pot sa-mi dau seama de ce l-am visat pe chinezul acela asa de aproape si mai ales de ce in situatia asta...

Cu drag, kiss.gif
Melinda
Ciresica
buna, vesta smile.gif sper sa mai intri pentru ca am avut si eu un vis zilele trecute si eram curioasa ce inseamna biggrin.gif pe scurt, i-am facut un bebe prietenului meu si el m-a parasit... noi suntem impreuna de vreo 3 luni jumate smile.gif mercic kiss.gif
berbecutza
vesta, ma tot "terorizeaza" niste vise de ceva timp. Desi candva aveam iradacinata ideea ca visele sunt doar vise si atat, ma ingrijorez pentru ca am ajuns la concluzia ca de fiecare data cand visez serpi, se intampla ceva rau. Ultimul vis a fost cu un sarpe mare, alb, adus de cineva din familie acasa. In aceeasi zi primisem si un motanel negru, slab si murdar iar sarpele incerca sa il prinda, dar mereu scapa. Eu incercam sa il apar dar tata era foarte impacat cu ideea ca avem un sarpe in casa si tot timpul era in preajma lui. Ceilalti din casa ma ignorau iar eu eram disperata sa apar motanelul. Eram foarte tulburata de faptul ca tuturor li se parea firesc ce se intampla. Asta e tot ce imi aduc aminte. Am avut o stare foarte proasta la cateva zile dupa visul asta. Sper sa fie un vis ciudat si atat nesigur.gif

Vesta
QUOTE(berbecutza @ Feb 28 2007, 01:58 PM) *
vesta, ma tot "terorizeaza" niste vise de ceva timp. Desi candva aveam iradacinata ideea ca visele sunt doar vise si atat, ma ingrijorez pentru ca am ajuns la concluzia ca de fiecare data cand visez serpi, se intampla ceva rau. Ultimul vis a fost cu un sarpe mare, alb, adus de cineva din familie acasa. In aceeasi zi primisem si un motanel negru, slab si murdar iar sarpele incerca sa il prinda, dar mereu scapa. Eu incercam sa il apar dar tata era foarte impacat cu ideea ca avem un sarpe in casa si tot timpul era in preajma lui. Ceilalti din casa ma ignorau iar eu eram disperata sa apar motanelul. Eram foarte tulburata de faptul ca tuturor li se parea firesc ce se intampla. Asta e tot ce imi aduc aminte. Am avut o stare foarte proasta la cateva zile dupa visul asta. Sper sa fie un vis ciudat si atat nesigur.gif

Deci, inteleg ca motanelul negru, slab si murdar nu exista in realitate? doar in vis? Tie iti era frica de sarpe sau te temeai doar pt viata motanelului?
berbecutza
motanelul nu exista. imi era foarte frica (eu sufar de ofiofobie. nu suport sa vad serpi nici la tv), atat pt mine cat si pentru motan.
Meg
Vesta, am visat a 2a oara ca mi s-a intors pisica acasa, numai ca de data asta era mai mult neagra.. si toti spuneau ca e asa urata, ce e cu pisica aia acolo. numai eu stiam ca e ea, ca imi raspundea la nume si simteam ca e ea..
dar de ce NEAGRA?
alta data am visat-o ca s-a intors, era culoarea ei, cafenie, numai ca avea coditza taiata si blana mai scurta.. ca si cum ar fi fost tunsa.. si m-am bucurat ca s-a intors si spuneam ca nu conteaza, blanitza creste iar...
sad.gif mi-e dor de ea.. dar au vreo semnificatie visele astea?
DarkAngelKiss9
a...acum ceva vreme ,am visat k eram intr-o padure...cu 4-5 case si ceva oameni...parea k e o petrecere,si knd m-am intors,nuj de unde ,da stiu k m-am intors de undeva,am vazut casele arse....si nu o gaseam pe mama mea...pe urma m-au apucat vreo 4 spirite si ma tot scuturau..si al 5-lea imi spunea ceva...da pe o alta limba...m-am zbatut,si pe urma m-am trezit pt ceva timp si am observat k pur si simplu zgatzaiam si patul..fara sa ma pot controla...eram treaza treaza..pe urma am intrat inapoi in vis..park m-au tras inapoi si iar m-au scuturat la propriu si la figurat...mi-am facut pe urma am facut cruce cu limba si am zis Tatal nostru..Atunci m-am trezit si tremuram,eram transpirata toata... si m-am dus la mama mea in camera , am dormit cu ea de frica sad.gif .. eu am mai avut multe vise si ink mai am...nuj ce sa mai fac...desi nu e prima data knd trec prin lucruri paranormale...sad.gif
DarkAngelKiss9
ajutor..vreo semnificatie are visul ala...?....spiritele e clar k erau rele..k spirit bun am vazut si e cu totul si cu totul special desi arata km lafel asta sa intamplat cel mai recent knd eram treaza......deci e posibil k spiritele sa nu ma lase in pace?! . treaba e groasa rau caci mama mea knd trebuia sa ma boteze la visat pe cel rau k sa nu ii spun altfel si i-a mamei spus k nu ma va lasa in pace niciodata..pe urma a doua zi mama sa dus la preot si i-a spus ce sa intamplat..iar el i-a zis k ma va boteza abia dupa ce ma va lasa in pace..da mama a trecut prin multe clipe de cosmar prin casa..citind biblia nopti si zile la rand pana knd intr-un final ma lasat in pace si am putut fi botezata...M-am gandit sa ma duc la preot ...cu mama caci ea ma intelege cel mai bine da nuj cum va reactiona preotul knd ma va asculta deoarece adultii cred uneori k adolescentii au imaginatia bogata si imi e frica sa nu ma creada..Puteti sa ma ajutati...?
MULTTUMESC!
Cindy
Prin ce lucruri paranormale ai trecut? Si ce spirite ai vazut!? nesigur.gif
bebe_maria
darkangel nu stiu ce sfat am putea sa-ti dam noi in afara de acela de a merge la un preot..mergi undeva la o manastire daca te simti mai comfortabil asa, chiar ramai acolo o perioada..
DarkAngelKiss9
multumesc fetelor...spirite ..am vazut ..bune si rele
desi mai multe rele...si nu imi place asta...Am sa ma duc la Biserica pana la urma si am sa vb cu preotul....voi nu stiti care Biserik sau Manastire ar fi mai buna...unde sa ma duc?...merci mult
DarkAngelKiss9
Buna Vesta!

Imi pare bine sa stiu k exista un site unde poti vorbi cu oameni care au trecut prin experiente asemanatoare fara sa te creada nebuna!Te rog frumos daca ai putea sa ma lamureasti si pe mine in legatura cu spiritele rele din vis,dar in special cu spiritul acela ce si acum il simt...spiritul ce l-am vazut la mine in casa...stiu ca este un spirit bun insa as vrea sa stiu daca e posibil k el sa aiba o legatura speciala cu mine de il simt si acum (kiar si in momentul asta in care scriu..).Ai avea timp sa imi poti raspunde kci imi doresc sa aflu despre ceea ce v-am povestit..multumesc mult de tot! kiss.gif

As vrea sa mentionez k acum ma simt mai bine stiind k nu sunt singura care are acest dar de a vedea , auzi ,dincolo de vise si alte lucruri mai putin explicabile.Datorita faptului k am vazut k sunt mai multe persoane k mine m-au ajutat sa trec peste primul pas...pot spune k datorez multumiri si spiritului deoarece a fost bun si ma facut sa vad in asa fel k exista si o parte buna a lucrurilor numite paranormal.



Multumesc si sper sa 'traiasca'mult siteul acesta iloveelady.gif
Vesta
QUOTE(DarkAngelKiss9 @ Aug 16 2007, 05:14 PM) *
Buna Vesta!

Imi pare bine sa stiu k exista un site unde poti vorbi cu oameni care au trecut prin experiente asemanatoare fara sa te creada nebuna!Te rog frumos daca ai putea sa ma lamureasti si pe mine in legatura cu spiritele rele din vis,dar in special cu spiritul acela ce si acum il simt...spiritul ce l-am vazut la mine in casa...stiu ca este un spirit bun insa as vrea sa stiu daca e posibil k el sa aiba o legatura speciala cu mine de il simt si acum (kiar si in momentul asta in care scriu..).Ai avea timp sa imi poti raspunde kci imi doresc sa aflu despre ceea ce v-am povestit..multumesc mult de tot! kiss.gif

As vrea sa mentionez k acum ma simt mai bine stiind k nu sunt singura care are acest dar de a vedea , auzi ,dincolo de vise si alte lucruri mai putin explicabile.Datorita faptului k am vazut k sunt mai multe persoane k mine m-au ajutat sa trec peste primul pas...pot spune k datorez multumiri si spiritului deoarece a fost bun si ma facut sa vad in asa fel k exista si o parte buna a lucrurilor numite paranormal.
Multumesc si sper sa 'traiasca'mult siteul acesta iloveelady.gif

Imi pare rau, cred ca vorbim limbi diferite. Eu am avut vise in care mi se spunea sa fac sau sa nu fac anumite lucruri sau in care mi se arata un lucru care ulterior se indeplinea. Nu am visat niciodata SPIRITE, cu atat mai putin malefice, pt ca nici nu stiu si nu doresc sa mi le imaginez. Apropo, de unde ai stiut ca ceea ce ai visat tu era un spirit? Cum le-ai diferentiat in bune si rele? De ce ti-ai ales acest nickname(Inger al Intunericului, din cate engleza cunosc si eu), daca nu vrei sa ai de-a face cu lucrurile malefice? Ceea ce povestesti tu, in niciun caz nu este un dar, poate o pedeapsa. Iar o vizita, de fapt nu una, ci mult mai multe, la PREOT sunt absolut necesare. De fapt, daca mama ta a trecut prin ceea ce spune, nu trebuia sa se mai dezlipeasca de preot si de biserica. Nu stiu de a trebuit "sa te mai gandesti sa te duci la preot" cand ai asemenea vedenii. E ca si cum te-ai complace in convietuirea cu raul. Dar asta s-ar putea sa nu fie deajuns. Consultarea, in acelasi timp, si a unui psiholog este mai mult decat benefica.
DarkAngelKiss9
QUOTE(vesta @ Aug 17 2007, 07:09 AM) *
Imi pare rau, cred ca vorbim limbi diferite. Eu am avut vise in care mi se spunea sa fac sau sa nu fac anumite lucruri sau in care mi se arata un lucru care ulterior se indeplinea. Nu am visat niciodata SPIRITE, cu atat mai putin malefice, pt ca nici nu stiu si nu doresc sa mi le imaginez. Apropo, de unde ai stiut ca ceea ce ai visat tu era un spirit? Cum le-ai diferentiat in bune si rele? De ce ti-ai ales acest nickname(Inger al Intunericului, din cate engleza cunosc si eu), daca nu vrei sa ai de-a face cu lucrurile malefice? Ceea ce povestesti tu, in niciun caz nu este un dar, poate o pedeapsa. Iar o vizita, de fapt nu una, ci mult mai multe, la PREOT sunt absolut necesare. De fapt, daca mama ta a trecut prin ceea ce spune, nu trebuia sa se mai dezlipeasca de preot si de biserica. Nu stiu de a trebuit "sa te mai gandesti sa te duci la preot" cand ai asemenea vedenii. E ca si cum te-ai complace in convietuirea cu raul. Dar asta s-ar putea sa nu fie deajuns. Consultarea, in acelasi timp, si a unui psiholog este mai mult decat benefica.



Buna...Imi cer scuze daka am gresit.....Mama mea intodeauna a fost si este credincioasa crede In Dumnezeu.nu sa dezlipit ,iar eu lafel.....penru mine niknameul asta nu are nici o importanta..nu mi-a trecut niciodata prin cap k ar putea sa aiba vreo legatura sau nu sad.gif ...nu consider vedenie cand am vazut acel spirit in casa mea...Le pot evidentia insa nu stiu daca le pot spune spirite celor din vis care dupa cum am spus ma scuturau la propriu...kiar si knd si m-am intors pt o clipa din vis si pe urma m-au tras inapoi...realizam k era un vis...si dupa ce am spus rugaciunea Tatal Nostru si mi-am facut cruce cu varful limbii m-au lasat sa plec..mentionez k ele vorbeau o limba foarte ciudata..Pe spiritul din casa il simteam trist ..melancolic si avea sa imi spuna ceva knd l-am intrebat cine e kaci sa intors cu fata ,facand 1 pas spre mine desi nu l-am vazut la fata...nu iam vazut decat parul negru si lung... atunci eram mai treaza k niciodata.Nu cred k este o pedeapsa deoarece nu am facut niciodata lucruri urate huh.gif Am spus ca ma gandesc deoarece imi e teama k Parintele sa nu ma creada zicandu-mi k sunt un copil si ca am imaginatie bogata cum cred adultii de obicei,insa ma duc la Biserica de cate ori pot caci imi place si ma simt in liniste acolo.Nu cred k un psiholog m-ar intelege precum un Preot care este mana dreapta a Lui Dumnezeu...

Multumesc ptr ca mai ajutat cum ai putut....
DarkAngelKiss9
A...buna fetelor....mai voi stiti ce poate semnifica tipatul de bebe nou nascut in somn?! magindesc.gif


Era cu ceva timp in urma cand mi-a venit si mie randul la a avea stop-inteleg fetele-am avut un vis ciudat in sensul k era negru peste tot cu exceptia luminitei albe +tipatul bebelusului nou nascut...de atunci nu am mai avut visul acesta insa ieri seara l-am avut....Ce poate insemna mai exact? huh.gif

pup fetelor:*
Meg
dragele,
eu am visat (iar) ca sunt mireasa. stiu ca e bine cand visezi alb. da'.. mireasa? io? nesigur.gif
jolie
Se zice ca nu e bine..dar eu m-am visat de multe ori si nu am patit nimic rau!
Meg
mda.. am gasit si eu diverse pareri pe net.
numai sa nu fie cazul ca visul sa devina realitate laugh.gif
Cindy
Te loveste vreun gand? tongue.gif biggrin.gif
Meg
sa stii.. smile.gif da' mai intai sa termin cu licenta, la anul..
Cindy
da..? serios?! biggrin.gif indragostita.gif
Meg
daaaa.. si scuze pentru offtopic, sweet, acush ne trezim la coltz smile.gif
FreyaVanilla
Si eu am avut un vis ciudat. Se facea ca eram insarcinata cam in luna a 6-a (aveam burtica destul de mare) si bunica mea era si ea insarcinata si tocmai nastea in vis la mine acasa pe canapea. Dar inainte sa nasca a plecat , nu stiu unde, si nu am mai auzit nici un planset, nici nu am mai vazut-o pe ea. Ieri am vazut doua filme in care apareau doi bebelusi de cateva luni. Oare sa aiba legatura cu asta? Eu am 16 ani, deci nu am nici un gand de a face copii curand.

fortelady
QUOTE(Meg @ Aug 23 2007, 03:35 PM) *
dragele,
eu am visat (iar) ca sunt mireasa. stiu ca e bine cand visezi alb. da'.. mireasa? io? nesigur.gif



e dorinta ta (eventual inconstienta) de a te casatori si mai adanc, de a fi in centrul atentiei (asa cum mireasa e la o nunta).
si se reflecta la nivelul viselor. nu cred ca e vreo semnificatie aparte.

si eu cand am cate ceva care ma preocupa, visez inclusiv noaptea. dar asta nu inseamna ca ma intreb "oare ce inseamna cand visezi 5 facturi neincasate" sau "15 linii de cod care nu se compileaza" smile.gif
Cindy
Tin minte ca am citit ca Freud spunea ceva de genul ca exista 2 niveluri ale viselor: visul in sine, care se manifesta si continutul latent, semnificatia ascunsa in spatele visului. Era de parere ca visele sunt de fapt dorintele oamenilor, pe care vor sa le implineasca si credea ca visele pot fi interpretate. Mai spunea si alte lucruri interesante, dar nu ma mai risc sa incerc sa reproduc. smile.gif Puteti citi o carte de-a lui daca va pasioneaza subiectul..biggrin.gif

Forte, tu probabil iti duci problemele si in pat, iar subconstientul tau incearca sa lucreze, sa inteleaga si sa rezolve problemele chiar si in somn. Sau poate ca ultima imagine sau gand pe care le ai inainte de a adormi este ceva de genul, iar subconstientul tau creeaza o intreaga poveste in jurul acelei imagini, simbol, gand etc. smile.gif Uite, ca am facut si pe psiholoaga! lool
fortelady
pai da sweet, cand ma preocupa o problema ma preocupa destul de profund... psihologu' a zis ca-s normala (am fost de curiozitate la o amica psiholoaga care mi-a zis ca sa nu mai aberez pe campii ca reactionez cat se poate de normal tinand cont de conditiile in care traiesc) morderis.gif asa ca io-s normala, restu' au o problema afro.gif
Cindy
QUOTE(fortelady @ Aug 27 2007, 01:43 PM) *
asa ca io-s normala, restu' au o problema afro.gif

Asa imi zic si eu tot timpul..laugh.gif
Deci te-am psiholog`at bine, nu?..biggrin.gif

Daca mai reflectez eu, ca o persoana avizata ce sunt lol, faptul ca Meg s-a visat mireasa ar putea insemna un angajament. Ceva ce se va intampla sau se intampla, sau poate o dorinta, nevoia de angajament, stabilitate sau de o etapa noua in viata ei pe care o simte in interior si se materializeaza in vis. magindesc.gif

Freya, la tine s-ar putea aplica ceea ce am spus in legatura cu imaginea, gandul pe care le avem inainte de a adormi sau ceva ce ne-a marcat in decursul zilei etc.(in cazul tau filmul), iar subconstientul nostru elaboreaza o adevarata poveste pe baza lor.
Un bebelus ar putea insemna totusi ceva care necesita multa dedicatie, atentie in viata ta (in cazul asta nereferindu-se la modul propriu la un bebelus) sau ar putea chiar insemna frica de a ramana insarcinata. Daca erai fericita in vis, poate insemna ca vei avea parte de ceva care iti va aduce satisfactie, implinire de sine.

Sper ca nu am inceput sa aberez prea tare! tongue.gif morderis.gif
Roxxu
eu visez in culori intotdeauna..si in ultimile zile tot am avut cosmaruri.....adica aveau un punct comun.....cineva incerca sa ma omoare ......:| si am tot scapat/dak stitzi ceva...orice opinie e bine venita smile.gif
prima data era n barbat care ma tot urmarea cu un pistol si incerca sa ma omoare ....eu tot scapam....
si in al 2-lea era o un drum abrubt .....fabrubt[in linie verticala] in realitate nu am putea merge pe el.....si eu urcam alaturi de cineva ....si tot venea o masina rosie care incerca sa ma omoare si ma tot agatam de ceva...si iar scapam :| nush ce sa zik :-??
Fanny
welcome.gif
Roxxu, eu in locul tau m-as duce la biserica sa spun o rugaciune. Mi se pare o varianta mai buna decat sa astepti tematoare sa vina noaptea. huh.gif
fortelady
fanny, uneori mersul la biserica nu ajuta.
nu ajuta nimic.
cosmarurile repetate.... le ai sau nu.
daca as scrie aici ce cosmaruri am, as da clasa scenaristilor de filme de groaza. numeste orice- psiholog, pastile de somn, taica- popa, vodka, oboseala la extrem.... pur si simplu sunt acolo. am incercat cam orice solutie ca sa scap. rezultatul e aproape zero. eu una m-am obisnuit cu ele. nu am ce sa le fac, cu cat le "resping" mai mult in faza de trezire, cu atat mai urate vin noaptea.
divi2007
eu am niste vise ciudata in momentul in care am o problema sau ma apasa ceva parca nici in vis nu ma lasa grijiile daca intelegeti ce vreau sa zic

cred ca starea de spirit influenteaza visele cel putin la mine asa e
pescarush
divi, nu esti singura. si eu visez tot prostii daca ma framanta ceva. asa e, visele depind de starea noastra de spirit. daca ma culc suparata, bineinteles ca visez aiureli.
dar ce frumos e cand visam frumos si ne trezim cu pofta de viata si mult optimism. indragostita.gif
Philia
Si eu de 3 saptamani am cosmaruri aproape in fiecare noapte sad.gif
eu inca incerc sa gasesc o metoda sa scap de ele sad.gif
Meg
eu am visat-o pe kalua zapacitul.gif
eram in vizita la ea si era si fetita ei si .. magindesc.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.