Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E buna Cleanance K?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Ingrijire ten & corp
cristinika
hello... si ma bucur ca v-am (re)gasit pe forumul asta :)

pe scurt: am tenul mixt-gras, cu puncte negre mai ales pe nas si pe barbie si cu cate un cos destul de rar. mi-am luat in decembrie crema pt ten "impur" de la eucerin, cu acid lactic 2% si efectele se vad: tenul e mai neted, textura imbunatatita, punctele negre si porii sunt mai mici.

insa, cum mai binele este dusmanul binelui, ma gandeam sa-mi iau "next" cleanace k de la avene, care are si acid glicolic, si acid lactic si acid salicilic, deci, teoretic, ar trebui sa fie si mai eficienta decat eucerin.

dar.... voua cum vi se pare? este eficienta? nu e cumva prea "tare" cu coctailul asta de 2 aha si 1 bha?
multumesc anticipat :)
angelito
Cristinika, Cleanance K este o crema destul de buna si eficienta, multe fete au fost multumite de ea. Am folosit-o si eu o vreme dar nu mi-a placut pentru ca avea o textura mai ciudata, imi facea niste "scuame" pe fata (s-ar putea ca asta sa mi se fi intamplat numai mie, nu e obligatoriu sa patesti si tu la fel), si mirosea foarte puternic (un miros gen after-shave). Dar e un produs ok per ansamblu si tie s-ar putea sa-ti mearga foarte bine.

Nu e foarte agresiva, iar daca o folosesti cu precautie si nu uiti de hidratare, e putin probabil sa ai parte de efecte secundare neplacute.

:-*
cristinika
merci, angelito!

cred ca o s-o incerc, macar daca nu-mi place ma intorc la eucerin si sunt impacata ca nu exista altceva mai bun (pt mine...)

dar... mirosul ala de after-shave nu se "evapora"...? ca n-as vrea sa merg la culcare mirosind ca un barbat... prietenele stiu de ce....   :inloove:
angelito
Mirosul se evapora in cele din urma, dar destul de greu, pentru ca e foarte puternic. Nu e un miros urat, dar, cum spuneam, e foarte puternic si mai "masculin" (asa mi se pare mie, cel putin). Oricum, incerci crema si vezi daca merita s-o folosesti pe termen lung sau nu (in functie de raportul avantaje/dezavantaje).

Mult succes  :-*!
Cindy
eu folosesc acum cleanance K si imi place, nu are efecte miraculoase, poate pe o perioada de timp mai lunga; mie au inceput sa mi se estompeze putin cateva pete, nu lasa pielea grasa..un alt produs bun este diacneal, tot de la avene, l-am cumparat acum cateva zile biggrin.gif dar mi se pare eficient, desi il folosesc de foarte putin timp.. kiss.gif kiss.gif
Lyssuk
M-ar tenta sa cumpar, am citit ca este un gel sau o lotiune de curatare din gama Cleanance K, care impreuna cu crema chiar dau rezultate, dar ma indoiesc ca scap de puncte negre doar aplicand astea. Probabil trebuie o curatare prealabila la cosmetica (chin crying.gif ) si apoi folosit Cleanance K pt. a preveni reaparitia punctelor negre. Nu prea cred ca le curata asa pur si simplu. Mirosul puternic nu ma deranjeaza, numai sa dea rezultate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.