Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce nu-mi place sa fac
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Pe langa drum, pe langa gard ...
Pages: 1, 2
Diana.
Uneori trebuie sa facem niste lucruri pe care le detestam, insa cum nu ne putem eschiva, pica magareata pe noi... huh.gif
Voua ce nu va place sa faceti? Eu detest calcatul, scuturatul covoarelor si spalatul pe jos... A, si caratul cumparaturilor ma deprima. nusepoate.gif
Ciresica
mie nu-mi place deloc sa spal vase. closedeyes.gif
missu
mie nu-mi place sa curatz aragazul. adica curatat, nu asa spoiala, prin interior, dedesubt.etc. frustaremare.gif
elly
Nici mie nu-mi place sa calc si nici nu ma pricep prea bine! zapacitul.gif
northstar
mie nu-mi place nimic din ceea ce ati enumerat voi mai sus!
a,si sa spal geamurile alea interminabile!
carrie30
nusepoate.gif Nu imi place sa gatesc, si cu asta basta.
kalua
Sfat pentru calcat: calcati in timp ce va uitati la TV, la o emisiune/film care va intereseaza smile.gif

Mie nu-mi place sa fac curat (stersul prafului, in general chestii unde trebuie prima data sa iau lucrurile de unde-s puse, sa sterg, apoi sa le pun la loc). Si stransul prin casa e o catastrofa, ca locuiesc cu 2 purcei din punctul asta de vedere. angry.gif
angeldust
Oho...eu nu incep sa ma plang ca nu mai termin
Dar eu am o filozofie nu tocmai sanatoasa : Daca nu iti place sa faci ceva atunci in mod cert ar trebui sa nu mai faci, sau sa amani cat de mult poti tongue.gif
Deci in concluzie: fac curat o data la 3 luni, spal odata pe luna, vasele le spal cand se umple chiuveta si de obicei manc numa tampenii care nu necesita gatit.
Ma mai enerveaza si sa ma duc sa platesc facturi, sa invatz la materii de kkt, si ....sa conduc masina ( dar da, asta ultima ar cam trebui sa ma straduiesc sa imi placa, pana cand o sa am bani sa imi permit sofer biggrin.gif )
Ala80
nu imi place sa dau cu aspiratorul si sa spal vasele (adio manichiura). de aspirator ma scapa iubitul, dar de vase nu se atinge. mai e si super dezordonat si stau toata ziua si strang dupa el.

kalua, de cand am pus mana pe fierul de calcat mi-am lipit si ok de tv. altfel nu am putut niciodata.

pupicii
missu
angeeeeeeeeeeeeel ! hahahaahahha faza cu fac curat o data la 3 luni e tare de tot. nici eu nu ma omor. as zice ca nu-mi place sa fac curat, insa imi place sa FIE curat. so... sambata e zi de shmotru.

iar cu masina.... sunt uimita. n-am intalnit persoana care sa spuna ca nu-i place. eu is bolnava, daca nu conduc macar 1 data pe zi, imi fac drum .

in schimb, mie nu-mi place sa vorbesc cu oamenii prosti, insa de multe ori sunt nevoita. asta ma scoate din minti.
pink_step
mie nu mi place sa ma ploua/ninga fara umbrela/fes, nu mi place sa mi se opreasca apa calda in timpul ritualului de imbaiere, nu mi place sa alerg dupa masina, sa fac lobby si sa astept la intalniri... smile.gif
blondina
Nu-mi place sa ma trezesc de dimineata.. closedeyes.gif
albinuza
subscriu la toate de mai sus mai outin la aia cu condusul ca-s obsedata dupa condus.. aici sunt de acord cu missu... biggrin.gif
imi place ca intru mai tarziu pe un topic pt. ca eu deja nu mai am ce sa spun si nu fac decat sa subscriu biggrin.gif
kiss.gif haninoroc.gif
catalina77
Nu-mi place sa sterg praful...URASC sa fac asta...prefer orice altceva...nu-mi mai place sa fac nimic atunci cand nu am chef nici sa respir, nu-mi place sa fac complimente cuiva doar pentru ca asa trebuie, ma crizez de-a dreptul daca dorm si cineva suna la usa (de tel. am grija sa-l inchid sau sa-l pun pe vibratzii), sa fac mancare pentru tata cand mama e plecata de acasa si ar mai fi si altele dar deocamdata nu-mi vin in cap. nesigur.gif
missu
nu-mi place sa merg in locuri cu mult fum de tigara, miros hainele oribil. si parul .... mad.gif
Meg
nu-mi place sa astept pe cineva mai mult de 5 minute.. closedeyes.gif
Teocris
zapacitul.gif atat de multe!De unde sa incep?
Majoritatea le-ati spus voi.Si la mine sambata e zi de curatenie mad.gif de parca nu fac destul in timpul saptamanii
Nu inventeaza nimeni ceva ca la cuptoarele care au autocuratare?
Dau recompensa!!!!!!!! kiss.gif
FluturasCuReactie
urasc sa-l astept pe var-miu si pe oricine altcineva, dar in special pe el, fiindca mereu ploua cand intarzie closedeyes.gif
imi vine sa-mi trag palme cand tre sa astept sa treaca pietonii pe zebra exact atunci cand ma grabesc (nu ca ar conta prea mult cele cateva secunde, dar oricum dry.gif )
si urasc cand sunt pe trecerea de pietoni si ma claxoneaza soferii ca nu traversez mai repede blush.gif
nu-mi place sa astept la coada la magazinul de la parter si sa-mi zica tanti nuti ca n-are ce vreau eu (imi vine s-o impusc) pistolar.gif

Master of Norules
Nu-mi place deloc sa spal vasele cred ca urmat investitie in casa o sa fie o maisna de spalat vase. Nu-mi place sa strang hainele imprastiate de prin casa. Nu-mi place sa fac curat in dulapuri ca oricum nu tine mult, mi se pare o chestie inutila.
walpurgik
Apropo de facut curat in dulapuri, nu-mi place sa fiu certata de altii pt dezordinea din dulapul meu, nu de alta insa eu gasesc mereu ce-mi trebuie in haos si nu traieste el in dulapul meu de haine. mad.gif
scumpic
Nu-mi place sa gatesc.Si urasc sa car sacosele de la cumparaturi cu mina pina acasa....problema ca stau prea aproape de supermarket si taximetristii nu vor sa ma duca, cica sint prea aproape. closedeyes.gif
Philia
Nu imi place sa aspir si nici sa spal la mana wall.gif
Altheea
nu-mi place sa sterg praful, sa spal geamurile, sa calc pantaloni barbatesti la dunga mad.gif , am aceeasi problema cu dulapul meu de haine...sa ma lase lumea-n pace! ca degeaba le-as aseza la fiecare 3 zile tot haos va fi p'acolo, si daca nu-i convine sa-mi faca un dressing! terminat!
Vanillina_77
Nici mie nu-mi place sa spal rufe la mana si nici sa car sacose (aceeasi situatie, stau aproape de supermarket...)
Bia
Nu-mi place sa spal vase, sa sterg praful, sa matur sau sa dau cu mopul. Nici ordine in haine nu-mi place sa fac.
Pe mine sacosele nu ma deranjeaza. Pierd ceva calorii carandu-le de la piata acasa! biggrin.gif
Teocris
Trebuie sa spal geamurile si sa spal perdelele (6m/3m).
Se ofera cineva voluntar? magindesc.gif
kalua
Da. laugh.gif Perdelele bagate la masina, la programul de perdele, iar geamurile spalate cu solutie de tea-tree oil, mai mult de 5 minute nu-ti ia de geam (ambele parti).
Teocris
Am vrut sa scriu "calc" si am scris "spal" laugh.gif
Multumesc de sfat kiss.gif
rozy
Teo,dar daca o scoti imediat cand se opreste masina,si o agati repede,nu mai e necesar sa o calci ametit.gif
Teocris
Ba da, pentru ca este din voal din ala nenorocit care ramane botit mad.gif si nu o pot lasa asa.
Szimcsi
Hmm, si ale mele tot din voale sunt, dar tot nu ramane botit. Si eu urmez acelasi truc mentionat de Rozy.

Sincer, la cat de mult urasc eu sa calc, chiar daca s-ar face sul, tot n-as calca perdelele laugh.gif
albinuza
Same here! Eu aplic asta cu scosul imediat si intins la absolut orice! Si la haine merge f bine! biggrin.gif Bine ca eu nici nu am haine care necesita calcate! Fac alergie la ele. De asta am si doar 2 camasi biggrin.gif
Master of Norules
Sa incep lista sa gatesc pe primul loc cu spalatul vaselor, sa calc si sa cos uuuhhhhhhhhhhhhhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhuuuuuuuuuuuu nici atat, nu prea calc ca si noi purtam haine ce nu necesita calcare si la spalat tot asa le scot in mom. cand s-a terminat programul. Camasi sau fuste n-am mai purtat de ceva ani buni, so nu ma obosesc sa le scot din dulap sa le calc, ca sa ies afara in parc.
Sa fac curat in dulapuri urasc din tot sufletul. Cand nu mai avem ciorapi curati mai si cumparam. Deci eu nu-s gospodina perfecta si nici nu ma fac.
rozy
Mie imi place(mult spus) sa fac curat in dulapuri(destul de rar), pt ca am o maaare placere sa arunc lucruri vechi sau inutile. Cand intra mama in camara si se hotaraste sa mai arunce din borcane,pungi si alte rahaturi,sunt in extaz tongue.gif
Teocris
Ieri am scapat laugh.gif , iar azi ploua laugh.gif asa ca o las balta cateva zile 322.gif
strumfita
Mie nu imi place sa curat ceapa si sa o tai, e un cosmar, de fiecare data imi curg lacrimile si ma pisca ochii, o solutie ceva?
albinuza
Tine ceapa in apa rece cateva minute inainte sa o tai. Atenueaza din usturime. Altceva nu stiu.
Teocris
Aprinde o lumanare laugh.gif Serios!
bulina
Nu-mi place sa spal vase si sa-mi fac manichiura!

Ii rog de sanatate non-stop celui ce a inventat Swifferul!!!
Roxana_
Strumfi, nici mie nu-mi placea, dar de cand mi-am luat chopper (aparat de maruntit legume) nu mai am probleme.
kalua
QUOTE(strumfita @ Oct 15 2008, 02:14 PM) *
Mie nu imi place sa curat ceapa si sa o tai, e un cosmar, de fiecare data imi curg lacrimile si ma pisca ochii, o solutie ceva?


Pune-ti ochelari de ski sau snorkeling.
Szimcsi
laugh.gif Asta e tare! Ma si vad cu ochelarii de ski pe nas, tocand la ceapa.
Cleo
nu-mi palce sa calc, sa cos, sa merg cu metroul si nu-mi place (deloc) sa-mi umble cineva prin par. va dati seama la coafor ce bat din pinteni

QUOTE(kalua @ Oct 15 2008, 11:24 AM) *
Pune-ti ochelari de ski sau snorkeling.


morderis.gif daca-s de snorkeling pune si supapa aia-n gura sau cum ii zice si ca sa fie costumatia completa si picioarele alea de broasca (cum le zice?)
Roxana_
Labe le zice biggrin.gif.
kary_pink
Nici mie nu-mi place sa calc si nu am sa inteleg niciodata placerea anumitor persoane de a calca pana si chilotii... Eu cand am auzit prima oara ca sunt persoane care isi calca chilotii am ramas socata pentru ca habar nu aveam de asa ceva. Neplacerea in ale calcatului se mosteneste din familie, bunica, mama, sora calca doar strictul necesar...Asa ca nu aveam cum sa vad in copilarie chiloti la calcat. Nu critic persoanele care o fac dar as fi curioasa sa aflu un motiv daca aveti habar. Cineva mi-a spus ca pentru a omori microbii...Dar de cand ii calci pana ii imbraci nu se pun microbi la loc?!

Philia
Eu mai calc chiloti si sosete, cand am chef biggrin.gif, exact din acelasi motiv.
Teocris
Pai hai si la mine daca tot iti face placere. Platesc bine 322.gif
strumfita
Kalua draga mai dat gata:), de ziua mea ii zic la sot sa imi cumpere ochelarii....aseara am facut tocanita de ciuperci asa ca am avut din nou de taiat ceapa, si ghici Teo? mi-am aprins 3 lumanari, eram asa romantica kiss.gif dar lacrimile tot curgeau de numa, am si tinut ceapa in apa, dar putin ca nu aveam rabdare.
Teocris
Macar stiai de ce plangi laugh.gif
La mine functioneaza trucul asta mereu.
Daca nu a fost bun pentru ceapa, macar ai schimbat atmosfera din bucatarie si nu a mai fost totul o corvoada 322.gif
albinuza
Mie nu.mi place sa spal aragazul
nusepoate.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.