Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Paine de casa, cornuri, croissante
Forum pentru femei - eLady.ro > Gastronomie si retete culinare > Gastronomie > Tot felul de retete culinare
Pages: 1, 2, 3
Diana.
O invitam pe Diotima sa ne dea si noua reteta faimoasei ei piini de casa.
Retetele ei pe baza de aluat de piine (piine simpla sau piine cu masline) sint cu totul deosebite.
Si ies din prima!
aplauze.gif

Bine-nteles, oricine are retete pentru piinea de casa este asteptat cu mare drag sa le posteze.
smile.gif
diotima
Aoleu ohmy.gif !!!m-ai luat pe nepregatite, Diana!Daca mai asteptati o saptamana, cand voi fi acasa, va pot scrie retetele, pentru ca aici, in Romania, nu le am. Dar ia admi tu aminte, de care paine cu masline zici? ca pe mine m-a cam lasat memoria... blush.gif

Dupa ce am mai cugetat putin, mi-am adus aminte ca am aici reteta de paine integrala, pe care o faceam destul de des, adica 1 data la 2 zile, pana cand scumpul meu sot a zis STOP! mananc prea multa paine, mai bine trecem pe ceva mai uscat (zice el ca asa nu mananca atat de mult, si ca nu se ingrasa magindesc.gif ) - si ii fac grisine, tot din faina integrala.
Trebuie sa mai precizez ca reteta in cauza este luata de la Kalua, fiind o "piesa" de baza a regimului Montignac, dar putin modificata.
PAINE INTEGRALA - reteta de baza
1/2 kg faina integrala de grau
1 plic drojdie uscata sau vreo 35 g drojdie uscata
apa calduta, vreo 400-450 ml, depinde de faina
sare
Se dizolva drojdia in putina apa calduta, se lasa vreo 10 minute la loc cald sa se umfle. Faina se pune intr-un vas, se adauga sare, drojdia dizolvata in apa in mijloc, se amesteca cu degetele, se adauga incet incet si restul de apa calduta, si se framanta cu spor tongue.gif . Se lasa sa creasca vreo 45 minute-1 ora, la loc cald, apoi se pune ori intr-o forma de chec/cozonac unsa cu ulei, sau intr-o tava, dandu-i orice forma doriti, se baga la cuptorul preincalzit la aprox 200 grade, aprox. 30-40 minute, apoi se micsoreaza focul la 150-160 grade, inca vreo 30 minute. Se practica incercarea cu scobitoarea, pt a vedea daca s-a facut inauntru. Daca scobitoarea barata in mijlocul painii iese uscata, atunci e ok.
Acum, exista variatiuni. Se pot adauga seminte de floarea soarelui, de in, de susan, de mac, chimen (numai sa nu scapati prea mult, ca nu mai iese buna), etc, care se amesteca la inceput cu faina. Faina inetgrala de grau se poate combina si cu faina integrala (sau nu) de secara. De obicei, puneam cam 60% faina de grau, 40% de secara. In cazul asta, painea o sa iasa putin mai moale, datorita secarei.
Stiu ca in reteta originala de la kalua, exista si putin otet, dar eu nu am pus niciodata, asa ca nu mai stiu cantitatea exacta.

Reteta de paine cu masline am sigur acasa, asta e cu faina alba, insa. cred ca am postat-o si pe un alt forum prin vara, o s-o caut azi, sa vad daca dau de ea.
Pana atunci, le asteptam si pe celelalte cu retete.

Later edit:
Hai ca mi-am mai amintit ceva.
Am o reteta de foi de placinta de casa, ies 99% la fel ca cele cumparate, iar dupa ce se coc, sunt si mai bune. Daca vrea cineva, sa zica. kiss.gif
Diana.
Pai de ce sa nu vrem?
Facem ghid de gastronomie!
Cind ne trebuie ceva nu ametim, intram si luam retetete verificate!
aplauze.gif


Reteta de piine cu masline sper ca o mai am si eu salvata in calculator, trebuie sa o caut, e super faina!
diotima
Pai ia pune mana si caut-o smile.gif !
Diana.
Am gasit-o! aplauze.gif
Reteta Diotimei:

Paine cu masline:

diotima
Aaa, Diana, le-ai incurcat. Asta nu e reteta mea nusepoate.gif , este reteta Tehodorei.
Eu am alta acasa, este fara zahar si oua, mie chiar nu imi place sa pun oua in paine.
Cleo
tata are niste matusi pe la tara in Ardeal si la noi se facea paine in cuptor din ala adanc pe lemne .... se fac niste paini mari cam cat ai desena un cerc mare din brate .... le coceau frumos apoi le bateau coaja cu telul pana in dadeau ii dadeau randul de deaspura deoparte, mai curatau eventualele urme mai inchise la culoare si iesea cea mai frumoasa si gustoasa paine pe care ati mancat-o vreodata

deci: 1 kg de faina, 50 g drojdie, putin zahar, sare, putin ulei si 2 cartofi nu prea mari fierti si facuti piure si apa calduta cat intra. se amesteca in ordinea stiuta ....

dupa primul crescut se da o forma rotunda la coca si se mai lasa sa creasca. Se tine la cuptor pana se rumeneste coaja.

cartoful mentine painea proaspata cateva zile bune ...

eu paine ca aia de la tara nici n-am mai mancat de-atunci, din copilarie nusepoate.gif .... era extraordinar de buna
Diana.
Atunci pune-o si pe a ta, Diotima, eu numai pe-asta am incercat-o! smile.gif
Hasulica, am mincat si eu piine cu cartofi! E grozava... O sa incerc si reteta ta cu prima ocazie, numai ca nu am cuptor de-ala...
Cleo
apoi cuptorul ala(de fapt painea aia) l-am clasat la "amintiri frumoase din copilarie" ... dar painea iese buna si-n cuptorul aragazului ...cartoful ii da o alta consistenta decat daca ai pune numai ulei....

kiss.gif
diotima
Scriu una pe care am facut-o de vreo 2 ori, e italieneasca reteta, iese buna.
PAINE CIABATTA CU MASLINE
INGREDIENRE:
- 400g faina
- 20g drojdie
- 250ml apa
- 1lgt sare
- 4lg ulei masline
- 120g masline verzi si negre taiate marunt
MOD PREPARARE:
In 100 ml de apa se dizolva drojdia cu 2 lg. faina si se lasa sa stea 10 min.
Restul de faina se amesteca cu apa,sarea,uleiul de masline,compozita de drojdie,maslinele si totul se framinta bine,dupa care se lasa la dospit intr-un loc caldut ca.30 min.
Cuptorul se incinge la 220°C,aluatul de piine se mai framinta o data, se intinde de o grosime de 2 cm,se ruleaza si cu miinile se apasa putin pt. a primi forma de ciabata si se presara cu faina.
Piinea se aseaza pe o tava tapetata cu faina,se acopera cu un servet curat de bucatarie si se mai lasa la dospit 1 ora.
In cuptor se introduce un vas cu apa , dupa care se introduce piinea care se coace ca. 30 min.
In loc de masline se pot folosi rosii uscate,nuci, etc.

lg-lingura supa
lgt- lingurita

TIP:
-Pentru un gust de usturoi se poate pune la cant. de mai sus usturoi praf ca. 1 lg.
kalua
Eu am automat de paine, mama ce paini scot din el! Si fara bataie de cap, pun numai ingredientele in el si scot painea biggrin.gif
Pentru paine cu masline (mai fac cateodata si cu rosii uscate sau cu jumatati de nuci in loc de masline) cumpar amestecatura gata facuta blush.gif

O chestie pe care-am invatat-o abia acum vreo 2 ani: pentru a atenua gustul de drojdie se pune 1 lingura de otet de mere in aluat.
diotima
Amestecurile alea au si maslinele/rosiile uscate/nucile inauntru?sau le adaugi tu? La noi am vazut amestecuri din astea pt paine la Lidl, dar nu aveau si pt paine cu masline/nuci/rosii. Doar cu seminte, paine taraneasca, alba cu susan,neagra integrala, ciabatta. Cred ca cu masina de paine merge totul repede, scapi si de framantat...
diotima
PAINE CU IAURT
100 g. de lapte
100 g. de apa
20 g. de drojdie
10 g. de sare
1 lingura de zahar brun
150 g de iaurt
1 1/2 lingura de unt
250 g. de faina
250 g. de faina Graham

Se amesteca toate ingredientele, se framanta, se pune la crescut 30 minute, i se da forma dorita si se mai lasa înca 30 de minute sa creasca, apoi se coace 20 minute la 200C. Foarte buna.

Se poate adauga susan si nuci taiate mai mare.
Painea asta a facut-o mama 1 data si a zis ca iese f. buna (eu nu am gustat-o), reteta este de la o prietena de-a ei.

estifftopic.gif @kalua: crezi ca se poate adapta pt Monti? ma gandesc cu lapte si iaurt 0%, fructoza, fara unt si faina integrala. Ce zici?
kalua
Pai de ce sa nu se poata conformiza painea? estiok.gif

Adaosurile le pun eu, aparatul suna de cateva ori cand e timpul de pus masline/rosii uscate/ nuci. smile.gif
medeea2004
Va rog mult, ma intereseaza un cuptor de paine am gasit pe net de la panasonic

aveti acest model in bucatarie, sunteti multumite de el? smile.gif
kalua
Eu am unul asemanator, dar cuva e mai joasa si mai lunga si mi se pare mai bine asa din doua motive:
1) e mai usor la scos painea
2) feliile de paine taiate arata mai "normal" ca forma (painea mea are formei painii la tava).
In al meu cica se poate face si dulceata/gem, dar n-am incercat inca.

Dar in rest n-are ce sa nu fie ok. smile.gif
medeea2004
Kalua merci mult kiss.gif
Cuptorul l-ai cumparat in Ro sau in alta tara?
Imi poti spune o inaltime si o lungime sa-mi fac o idee cat de"spatioasa" este cuva? smile.gif
kalua
Aparatul meu e luat in Germania si are urmatoarele dimensiuni in cm (aproximativ): 27 inalt, 43 lung si 22 lat. Dimensiunile cuvei: 13 inalt, 21 lung, 12 lat.
medeea2004
merci mult Kalua kiss.gif
kalua
Paine cu nuci si smochine
se potriveste cel mai bine mancata cu branzeturi

30g unt moale
280g faina integrala cernuta
280g faina alba cernuta
30g sare
30g unt
30g drojdie proaspata
1 lingurita zahar
1 lingura miere lichida
450 ml lapte
60 g nuci macinate
230g smochine uscate

Se unge cu untul moale o forma de chec.
Se framanta faina, sarea si untul. Din drojdie, zahar, miere si laptele incalzit se face maiaua, care se adauga la aluat. Se framanta iar, apoi se continua framnatul pe o suprafata cernuta cu faina pana ce aluatul este elastic, dar nu mai lipeste. Se pune intr-un castron si se acopera cu folie de bucatarie sau cu o punga si cu un servet de bucatarie umed. E bine daca castronul este caldut. Se lasa sa creasca la marimea dubla. Se scoate din castron, se mai framanta o data pe o suprafata cernuta cu faina, apoi i se da o forma dreptunghiulara. Se presara nucile, iar smochinele se pun de-a lungul. Se ruleaza aluatul ca la o rulada (smochinele ajung in mijlocul painii) si se pune in forma. Iar se da la crescut (cam 30 - 45 minute), apoi se da cuptorul preincalzit (220°C) si se coace circa 40 minute. Cand e gata trebuie sa aiba crusta aurie.
Se lasa la racit in forma.
MonicutzaB
kalua, reteta asta o faci si la masina de facut paine? daca da, in ce ordine pui ingredientele, ca stiu ca e important?
si mai am o intrebare blush.gif le-am luat parintilor mei o masina de asta de paine, desi respect retele din carticica aparatului si desi initial paine creste foarte bine, spre sfarsit da inapoi. ai idee ce gresesc? sau daca exista vreun truc?
merci mult. kiss.gif
kalua
Eu am facut painea asta numai la cuptor din cauza rulatului.
Si painea mea de la masina da putin inapoi la sfarsit, dar nu ma deranjeaza. Important e ca drojda sa nu vina in contact cu sarea la inceput.

Eu fac de obicei in masina urmatoarea paine:
760g faina integrala
450 ml apa
50 ml otet de mere bun
10g sare
2 pachetele de drojdie (proaspata sau uscata, cum am)

Pun prima data sarea, apoi faina, apoi apa, fac maiaua din drojdie, un pic de apa si niste zahar, o adaug si pe ea, iar la urma otetul. Si dau drumul la masina.
Otetul il pun pentru ca folosesc mai multa drojdie decat normal si exista posibilitatea ca painea sa aiba gust de drojdie. Otetul nu se simte deloc la gust in paine.
MonicutzaB
merci mult, kalua. floricele.gif
interesanta chestia cu otetul. vad ca drojdie pui practic dublu decat am vazut in retete.
si ma bucur ca ai pus reteta de paine integrala pentru cea trecuta in cartea aparatului spune sa pui si faina alba, chiar in proportie mai mare decat cea integrala, desi reteta cica e de paine integrala. zapacitul.gif si chiar ma deranja faina alba din reteta dar cum nu ma pricep la paine credeam ca e obligatoriu sa folosesti ca altfel se intampla cine stie ce dezastru. laugh.gif

oricum mi se pare o investitie foarte buna masina asta, vreau sa-mi iau si eu, desi noi mancam paine doar in week-end. blush.gif
kalua
Eu imi iubesc masinaria de paine!
E bine daca faina integrala nu este macinata foarte fin. smile.gif
lotte
stie cineva o reteta de paine fara drojdie?
kalua
Exista asa numitul pe engleza "sponge" care inlocuieste drojdia, painea e un pic altfel, dar foarte buna. Se foloseste la painea integrala sau intermediara.

Dureaza 3-5 zile pana poti sa coci cu el si se face asa: 100 g faina (cel mai bine faina integrala de secara) se amesteca cu atata apa cat sa iasa ca un aluat mai grosut de clatite. Se acopera si se lasa la un loc cald (intre 25 si 30°C) 24 de ore. Apoi iar se adauga 100 g faina si apa, iar se inchide si se lasa la cald. Si tot asa, in fiecare zi, pana e gata.
Este gata cand:
-miroase acrisor
-s-a format o spuma la suprafata
-daca se ia o lingura de "sponge" si se analizeaza cu ochiul liber, se vad o multime de basicute.

Pentru data viitoare se poate lua ceva din aluatul asta si pune intr-un borcan usor inchis, in frigider. A nu se inchide ermetic borcanul.

Aluatul asta trebuie sa faca 20-40% din tot aluatul de paine. Aluatului ii trebuie mai mult timp sa creasca.

Edit: am vazut acum intr-o revista englezeasca culinara ca i se mai spune si "sourdough" - aluat acru.
kalua
Chapati
(una din felurile de paine indiana)

250g faina integrala
1/2 lingurita sare
150-200 ml apa calduta

Se amesteca faina cu sarea si se adauga apa pana se obtine un aluat elastic. Se framanata cel putin 10 minute pana aluatul nu mai este lipicios. Daca s-a pus prea multa apa si aluatul nu scapa de lipiceala, se presara cate putina faina pe el si se framanta. Se lasa o ora acoperit sa creasca. Se fac bile (12-14 bucati) din aluat, bilele se intind cu sucitorul pe o suprafata cernuta cu faina. Nu se apasa tare cu sucitorul ca sa nu se lipeasca aluatul de suprafata de intins. Se infierbanta bine o tigaie si apoi se da la foc mediu. Se coc la foc mediu intr-o tigaie fara grasime cam 2 minute pe fiecare parte, pana apar pete mici maronii. Se pot apasa cu o lingura de lemn in tigaie, mai ales pe margini. Se mai dau cateva secunde pe fiecare parte pe grill (sau sub grill pentru cine are grill la cuptor).

Chapati "vechi" (adica cand nu sunt mancate imediat dupa ce-au fost facute, calde) se pot incalzi cateva secunde (cam 30) in cuptorul cu microunde.
Chapati se pot si congela. Cand sunt decongelate se umezesc usor si se incalzesc pe grill 30 secunde.
Aluatul se poate congela sau pastra in frigider intr-un recipient inchis 2-3 zile.
Meg
paine indiana?
eu le zic turte laugh.gif
Leea
Mersi, Kalua kiss.gif Cred ca chapati se potrivesc mult mai bine cu stomacul meu decat painea dospita.

Si: din acelasi aluat simplu se faceau la tara unde mi-am facut eu stagiatura placintele, doar ca faina era alba.
Dintr-un gogoloi de aluat cat un ou mic se intindea o foaie enorma, foarte-foarte subtire (de aceea era esential ca aluatul sa fie elastic si sa nu se rupa la intins), si se punea umplutura, apoi se impacheta si iar se intindea. In final placinta nu avea o grosime mai mare de 5 mm cu totul si se cocea in doar cateva picaturi de ulei.
Preferata mea era cea umpluta cu lucerna si ceapa. Lucerna era primul verde care rasarea in gradini la inceputul primaverii si se culegea doar cea foarte frageda, nu mai inalta de o palma. E mult superioara lobodei, de exemplu, sau spanacului ca gust! 322.gif
Ei, dar aici ar trebui un topic nou: Ciudateniile pe care le-am mancat.
Ala80
Kalua, ce bine suna! Chiar creste si fara drojdie?
kalua
Nu prea creste, ala, e ca un fel de lipie de-aia arabeasca:
fortelady
cred ca am gasit o modalitate foarte simpatica de a petrece o juma de ora din dupa amiaza asta. oare merge daca le pun si condimente pe deasupra? biggrin.gif
fortelady
asa. am facut chapati. am pus de la mine 2 linguri de ulei de masline in aluat - ar fi trebuit sa fie numai una ca se cam simte gustul si mie nu prea imi place.
si am pus condimente pesete ele - busuioc (face o fumaraie de-o tai cu cutitul), cimbru (nu e rau) si restul cu mac. a, v-am zis? macul e halucinogen. acum, stiti morderis.gif
Master of Norules
Zi-mi si mie kalua la masina de paine cat timp ii ia sa faca aluatul.Ma bate gandul si pe mine de o masina de asta.
Multam

macul e halucinogen doar ca astuia care se vinde in comert ii se extrage substanta care il face halucinogen.Asa ca nici un pericol:-)
kalua
Numai pentru aluat, cu tot cu crescut, ii ia vreo ora. Pentru o paine integrala, cu tot cu copt, ii trebuie 3 ore (pana malaxeaza, pana o lasa la crescut de vreo doua ori, pana o coace).
fortelady
misto smile.gif
cred ca ma conving sa imi iau si eu una smile.gif
acum am facut o paine cu masline, e lasata pe balcon, la soare, sa creasca....
kalua
In vasul de lut?
fortelady
nu ca am deja cuptorul incins (coc ardei).
o sa fac niste baghete, intr-o tava metalica. nu am pus cimbru in compozitie ca nu mai am, o sa pun mac si ou pe deasupra
Master of Norules
Multumesc kalua eu ma gandeam ca mai putin timp da avand in vedere ca numa bagi ingredientele si apoi poti sa faci altceva e OK.
Cat timp tre sa tii ainea la cuptor in vasul de lut? La fel ca in tava sau mai mult? Trebe uns vasul sau nu se lipeste neuns?
Mi-ati dat o idee buna.Poate sapt asta fac si eu o paine in vasul de lut.
Deocamdata singura paine care o fac e cea cu cartofi. Da am vazut ceva retete aici o sa le incerc.
kalua
Uita-te la retetele pentru vasul de lut, reteta e acolo.
Master of Norules
Am facut de 2 ori paine in vasul de lut prima data am lasat capacul vre-o jumate de ora apoi l-am scos si s-a rumenit frumos, a doua oara n-am mai pus capacul si nu s-a facut asa bine ca prima oara. Da coci la ea la 200 grade cam 2 ore. Am pus-o tarziu in cuptor a 2 oara si era 12 noaptea si nu era inca gata si mi-era un somn , next time o fac mai devreme.
elly
ne-am luat si noi masina de paine, un moulinex, suntem foarte multumiti de ea! ieri am framantat cozonac la ea, primul meu cozonac, nu ma asteptam sa-mi iasa!
Kalua - dupa cum ai tu reteta, am impresia ca masina ta are capacitate mare si este cu doua palete cumva? a mea are capacitatea maxima 1000g.
Cand termina painea de framantat eu ii scot repede paletica, sa nu mai fac gaura in paine atunci cand o scot.
Diana.
Valeu, de cind nu te-am vazut! Ce mai faci smile.gif

On topic: zilele astea vreau sa "prestez" si eu vreo tava de piinica de casa. O sa o fac cu faina integrala si cu ceva faina de secara integrala (daca gasesc.)
kalua
A mea tot pentru max. 1000 g este, dar are doua palete. Eu nu le scot ca nu vreau sa-mi bag mainile in aluat. biggrin.gif
Si eu sunt in continuare foarte multumita de masina asta (chiar daca nu fac des paine), ieri am folosit-o pentru aluatul de langosi.
elly
estifftopic.gif - Bine, multumesc, Diana, floricele.gif multa munca, mai intru si mai citesc repede ce mai ziceti voi, va urmaresc!

pupici
Meg
Painici

Avem nevoie de:
250 gr faina (eventual ceva in plus, oricum simti coca; nu trebuie sa fie lipicioasa)
o lingura cu unt (cum ai lua o data dintr-un pachet.. cat o cupa din aceea speciala pentru inghetata) - reteta spunea ca trebuiesc 125 grame, insa eu asa am masurat si a iesit bine (prea mult unt da un gust oribil, am patit-o, asa ca mai putin e mai bine)
3 lingurite zahar
2 lingurite sare
un sfert de pahar de lapte cald
un ou
drodjie praf - un pliculet de la dr. oetker are 7 grame si e foarte bun
un galbenus (albusul poti sa il pui in aluat, deci ar trebui separat din timp)

1. se pune drojdia in paharul cu lapte. amesteci si adaugi si o lingura din cantitatea de faina; amesteci iar
2. separat punem zaharul, sarea, oul si restul de faina. topim untul si il punem si pe el peste toate ingredientele si amestecam. poti folosi o lingura sau un dispozitiv special.faina pui pana nu se mai lipeste coca de maini. aluatul e usor elastic. lasi 10 minute la odihnit.
3. rupi in bucatele relativ egale aluatul si le iei pe rand. in foto eu facusem ca o turta si pusesem in mijloc sunca, cascaval si o fasie de gogosar. insa poti sa le faci si "goale". o prietena a folosit forme de briose; eu nu am din acelea, insa mi s-ar parea prea mici oricum. asa ca le-am pus direct in tava.
4. ungi painicile cu galbenus si le lasi pentru 10 minute in tava. apoi le dai la cuptor pentru 20 de minute. poate 25.
le vezi dupa culoare.
pofta mare!
sper ca am fost destul de explicita.. smile.gif daca nu, intreaba-ma si iti raspund cu placere. saptamana viitoare o sa le fac iar si poate atunci o sa postez si retata in imagini (m-am gandit, dar m-am si razgandit).
succes:)
kalua
Reteta de fagure de chifle


Se mai lasa o data la crescut jumatate de ora. Se bate oul cu laptele, se ung chiflele cu amestecatura si se presara semintele.


Se dau la cuptorul preincalzit (200°C) 25-30 minute.


Sunt bune numai proaspete. Fiind mititele, se usuca destul de repede. Arata foarte bine la mese festive. Si sunt foarte bune.
Cleo
ce dragalasenie.
ar trebui sa pun si eu reteta de pogace cu jumari si-astea-s bune atunci din cuptor.
MirelaR
Painea mea
-un ou
-250ml lapte (apa)
-3 linguri ulei
-o lingurita sare
-doua lingurite zahar
-450g faina
-25g drojdie proaspata

-faina cernuta se pune in vasul de framantat,se adauga sarea si zaharul si oul
-drojdia se dizolva in laptele caldut,dupa care se rastoarna peste faina
-se incorporeaza,se framanta bine si se adauga uleiul putin cate putin
-se framanta pana aluatul devine elastic
-se lasa la dospit 30 minute


Eu am facut-o impletita si am procedat asa:

-am impartit aluatul in doua bucati-o bucata 2/3 din aluat,cealalta 1/3
-fiecare bucata ,la randul ei,am impartit-o in 3 parti egale si am format rulouri(cate 3)
-am impletit cele 3 rulouri mai groase,am aplatizat putin si am pus impletitura in tava
-am procedat la fel cu celelalte3 rulouri si le-am pus peste prima impletitura
-am lasat la crescut painea inca 20 min.




kalua
Mirela, te rog sa pui la retete si modul de preparare, nu numai ingredientele. Astfel incat sa poata sa faca painea asta si cineva care n-a framantat niciodata un aluat. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.