Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Idei de afaceri
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Cariera, Afaceri Proprii > Idei de afaceri
Pages: 1, 2
Fahnell
Buna fetelor

Problema este urmatoarea. Eu si inca 4 amici am avea 5000 de euro de caciula pt a incepe o afacere. Avand in vedere ca suntem cam in pana de idei (eu unul m-am gandit sa strangem maui mult si sa luam apartament 3 camere pt inchiriat in regim hotelier + masina) ma gandeam ca poate ne ajutati voi. eventual suma poate creste de la 5000 la 7500 de caciula dar nu mai mult pt inceput.

Astept sfaturile voastre.....si stiti ce mult va iubesc eu!
Densen
Presupun ca esti din Bucuresti. Daca e asa, suma voastra pentru un apartament mi se pare mica (apartamentul ar trebui sa fie cat de cat intr-o zona buna, amenajarea lui costa, probabil va veti asocia cu o alta firma care sa va aduca clienti, etc). De ce nu incercati sa faceti un business care sa produca ceva? Cumparati pamant intr-un sat, construiti o fabricuta si pe deasupra mai oferiti si locuri de munca. Pe piata din Romania se importa masiv tocmai pentru ca cererea nu e acoperita de ceea ce se produce in tara. Depinde de voi spre ce anume va orientati.
catalina77
Fanele, manca-te-ar mama...daca as avea banii astia mi-as deschide o ferma de melci. Vb. serios, nu fac mishto...se castiga super bine dupa un an...in primul an investesti, in al doilea deja scoti banii. Bani aveti destui, daca va tineti de treaba si demonstrati puteti obtine sponsorizari de la SAPARD...
Ai nevoie de un teren, de cladire (iarna trebuie sa asiguri caldura) de gard din plasa foarte deasa (in restul anului melcii stau afara) si de tot ce iti mai trebuie...
Gandeste-te ca numai ca un kilogram de melci semipreparati se vinde cu 40 de euro. zapacitul.gif
tits_herbert
hai sa-ti zic ideea mea. Curierat
Sunt destule persoane cu bani care au nevoie de servicii diverse
-dus copilul la gradinita
-cumparat brad de craciun
-transportat diverse
-luat bunica de la gara
Aceste persoane sunt de obicei foarte ocupate si dornice de a lasa anumite treburi pe seama altora.
Binenteles ca va va trebui o clientela pe spranceana, asta fiind partea cea mai dificila. Dupa aceea se stie ca persoanele de genul au prieteni, si uite ca vin si recomandarile

A doua idee :firma de baloane:
Daca razi te bat tongue.gif
Se organizeaza foarte multe petreceri : aniversari, nunti, botezuri, bla bla care au nevoie de decoratii
Afacerea este foarte ieftina. Va trebuie doar materia prima:baloanele care sunt destul de ieftine, niste heliu care nu stiu exact cat costa dar nu cred ca prea mult, o persoana, 2 care pentru umplut balonul si cineva cu imaginatie pentru decoratii closedeyes.gif

Ah, da si daca te hotarasti la vreuna din cele mentionate mai sus vreau cota parte pentru idee laugh.gif
Bafta Fanele


ps. tu nu ai nici o idee sau ti-e frica sa o spui aici sa nu ti-o fure altcineva? biggrin.gif
Ala80
nu stiu cat costa o franciza, dar ar merita investit intr-una h&m sau starbucks!
tits_herbert
Uite aici despre franciza fornetti. Stiu ca nu se compara dar sunt prezentati pasii de baza:

http://www.fornetti.ro/colaborare.php
Fahnell
o sa ma credeti sau nu. multe din ideile voastre le-am avut deja. nu catalino nu melci...ci raci smile.gif)) tot pe acolo. totusi s-ar putea sa mergem pe ideea asta ma rog
curierat ..de fapt firma de servicii. ideea asta am avut-o prima oara rin anul 2 de fac. e o idee f f buna dar aici intervine ceva . personalul tb sa aiba certificari etc etc (atia cu bani multi nu se dau pe mana oricui). la vremea ai vroiam sa iau un school buc (nu erau prin buc dar nu aveam eu bani...acum am bani sa zicem de un minibus...dar sunt gramada). oricum ma mai gandesc si la asta smile.gif
baloane......asta da o idee buna
cat despre ideea mea. avand in vedere ca sunt un pervers afemeiat. frizerie cu frizerite in fundu' gol. 100 RON tunsul. la extindere frizerie cu frizeri cu muschi pt dame tot 100 RON dar in chiloti (doamnele tot doamne). Lasand la o parte implicatiile morale eu unul zic cum ca rup targul in 2 . Nu exsista asa ceva in Romania. Probabil nu voi ajunge sa fac asa ceva dar pe bune cred ca as avea coada de din astia pe la 40 de ani la usa dacz mi-as deschide asa ceva.
tits_herbert
Dap, daca ai primi autorizatie pentru frizerie-night-club-pervert-pip-show laugh.gif
Ar fi interesant sa scrie frizerie pe firma si dedesubt o bulina cu 18 laugh.gif
Ma mai gandesc la niste afaceri si ti le spun wink.gif

ah, da ia baga si tu un La multi ani la fetele amabile closedeyes.gif
Fahnell
LA MULTI ANI DRAGELE MELE
Nu am uitat . Am fost doar in turele de noapte. sad.gif
E buna si idea cu francizele. e de luat in considerare

Dar va ascult in continuare fetelor. Hai sa nu ziceti ca v-a indignat ideea mea de firzerie atat de mult ca sa nu imi mia dati idei. smile.gif
tits_herbert
Gradinita part-time laugh.gif. - unde parintii isi pot aduce odraslele cateva ore timp in care isi rezolva diverse probleme (coafor, sala, sedinta foto). Binenteles ca se pot face grupe de varsta. Dar nu prea va vad pe voi, niste barbati sa va ocupati de asa ceva. laugh.gif
fortelady
ferma de ciuperci (investitia e minima, profitul e bunicel)
firma de cablaje/instalat retele pt firme micute (configuratii gata facute de calculatoare- de genu - la secretara nu ii trebe P4 de 2 GHz ca sa joace solitaire si sa faca word si excel, de retea (cum arata o retea cu 3-4 calculatoare), preturi modice...)+ support tehnic cand au nevoie.
ideea cu frizeria e buna (ar aduce bani frumusei) da' vezi ca nush cat e de legal la noi. plus ca o sa stea politia pe capu tau ca sa nu faca fetele si prostitutie; daca ii trece la vreuna prin cap sa o faca de capu' ei, tot tu o infunzi.
alta trasnaie - catering - sunt multe firme da' eu nu sunt multumita de nici una. e inadmisibil cand comanzi ceva de mancare sa astepti 2 ore pana ajunge. in afara dupa juma de ora de asteptat iti e oferita gratuit mancarea. necesita foarte multe aprobari (cred) si tre' sa fii nitel in domeniu ca sa nu te traga aia in piept. sau firma de audit (de ex cantare sau alte aparate de masura - in momentul asta doar ISCIR le face, si costa de rupe; tine cont ca din 2007 toata lumea tre' sa aiba aparatele auditate nu facute de nea gheorghe metrolog la Republica).
in general tot ce tine de industria serviciilor e deficitar in Romania- ce e bun (ma rog... bunicel) e foarte piparat ca pret. ce e ieftin ... mai bine faci singur
roberta_grr
Salutare fetelor!
Mai intru printre picaturi pentru ca pic de oboseala si sunt ametita de tot ce-a trebuit sa-mi insusesc in ultimele 2 saptamani in materie de regulamente EU, banci, legi, norme, etc.
Uitati cum sta treaba si poate ma ajutati cu sfaturi sau idei noi:
Din motive de sanatate (fiul meu un varsta de 6 ani) va trebui sa ne mutam din Cipru. Am cautat, am gasit si am achizitionat acum 3 saptamani o proprietate in judetul Arges. Nu dau mai multe amanunte pentru a nu se considera reclama. Zona este superba iar oamenii sunt extraordinari. Pe terenul achizitionat, se afla 3 cladiri si este stradal. Sotul meu fiind bucatar iar mie placandu-mi sa gatesc, ne-am gandit sa transformam una dintre cladiri in local de alimentatie publica. Este vorba despre o taverna in cel mai pur stil cipriot, cu mancare buna, multa, corect gatita si ieftina. Spatiul nu este mare, cam 10 mese de cate 4 persoane asezate la o distanta confortabila. M-au speriat insa toate regulamentel EU cu privire la utilarea unei bucatarii profesionale. Preturile sunt extraordinar de mari iar noi am investit cam tot ce aveam in proprietate si in instalatiile de apa si canalizare. Ne-au mai ramas cam 10 000 euro care nu ajung nici macar pentru bucatarie, nu mai spun de mese, scaune, farfurii, pahare, decoratiuni interioare, etc. Ideea noastra era sa facem asta doar ca sa asiguram un trai decent pentru noi si copii, nu ca sa ne imbogatim peste noapte, fiind si singurul lucru pe care sotul meu (cipriot si nestiind limba romana) il poate face in Romania.
Are cineva vre-o idee unde se pot gasi componente bucatarii profesionale la preturi mai omenesti? Orice alta idee este mai mult decat binevenita. Am citit mai sus, si ma gandisem si eu mai inainte, sa transform cladirea aceea in crescatorie de ciuperci insa dupa ce m-am documentat in privinta instalatiilor necesare am renuntat la idee. Pretul este cu mult peste posibilitatile noastre.
kalua
roberta, incearca sa gasesti lucruri de la restaurante care dau faliment, unele sunt scoase la licitatie, unele vandute privat de catre proprietari. Cred ca gasesti in ziarele locale anunturi cu asa ceva.
roberta_grr
Multumesc pentru raspuns Kalua. Problema este ca tot ceea ce am gasit second hand, ori nu corespund cu normele impuse de Eu ori sunt cu mult prea mari pentru ceea ce avem noi (ma refer la spatiu). Intre timp am rezolvat problema alegand o cale de mijloc. Am gasit produse "semiprofesionale" in magazinele de electrocasnice de aici din Cipru, care indeplinesc toate cerintele normelor de care am pomenit mai sus si asta la o treime din pretul celor etichetate "profesionale".
Sincer, mi-a mai venit inima la loc. Cand totul va fi gata, voi ruga administratia "eLady" sa-mi dea informatii cu privire la reclama pe site. iloveelady.gif
Diana.
Lasa ca iti dau eu idei de promovare. Nu neaparat online. wink.gif
kalua
roberta, e bine ca sotul tau e bucatar si stie ce-i trebuie pentru cate locuri veti avea, deci sigur n-ati cumparat prostii. smile.gif
roberta_grr
Maat .... Multumesc mult. Orice idee, sfat sau sugestie sunt mai mult decat binevenite si mult apreciate.

Kalua ... Da, eu am venit numai cu ideea sa ne aruncam o privire si la produsele electrocasnice. Sotul meu a fost cel care le-a ales si este chiar foarte satisfacut de ele.
morena
Eu nu gasesc acele norme europene. Vreau sa-mi deschid un restaurant sau sa cumpar afacerea si nu pot pentru ca nu le gasesc. Nimeni nu le are, nimeni nu stie...Tu de unde ai facut rost de ele? Ma intereseaza si pentru alte domenii.
Multumesc!
fleurdelis
Ce ziceti de o pensiune? Oare cit ar trebui investit?
Ar mai fi un birou care sa puna la dispozitie doritorilor persoane calificate pentru ajutor la batrini, sint o gramada de batrini care nu vor sa-si paraseaca locuinta si au nevoie de cineva citeva ore pe zi pentru a le rezolva diferite probleme, cumparaturi, plata facturilor, curatenie, gatit...
Cred ca afacetrea asta ar putea fi si finantata!
morena
Stie cineva unde gasesc normele europene pentru diferite domenii? 10x
claudia_electra
http://eur-lex.europa.eu/en/index.htm gazduieste toata legislatia europeana.
chintesenta_raului
topicul asta e numai bun pentru jumatate din problemele mele existentiale. cand aveam un job stresant, nu voiam decat liniste, acum cand mai mult frec menta nu imi doresc decat un job stresant in care sa nu am timp de messenger si youtube laugh.gif
eu mai am si o oarecare problema cu statutul de angajat, nu prea imi place autoritatea cuiva asupra mea (desi, culmea, tocmai atunci am rezultatele cele mai bune pt ca trag numai sa ii arat ca pot mai mult decat ma crede in stare).
din pacate ce as vrea eu sa fac necesita o suma mult prea mare de bani, ma multumesc sa visez momentan. am eu 2 idei de afacere care imi macina gandurile de ceva vreme insa nu stiu cum sa le pun in practica in lipsa de finante. cred ca mut pe topicul ideilor de afaceri si va povestesc acolo despre ce e vb biggrin.gif
angeldust
Sa auzim ideile biggrin.gif Io am oaresce finante dar imi lipseste ideea geniala laugh.gif Poate ne asociam tongue.gif
Desi...eu sunt genul de om la care vine toata lumea care are vreo idee de afaceri pentru a asculta cele 20 de motive pentru care NU o sa mearga laugh.gif Mereu am cel putin 20 biggrin.gif
kalua
Si eu la fel, angel, macar 20. laugh.gif
chintesenta_raului
fie, dar sa nu razi, asa cum a facut toata lumea laugh.gif

ideea no. 1 Cimitirul

so, ideea e ca vreau sa fac un cimitir intr-o padurice, sa nu fie morminte normale, ci doar niste placute funerare si multe multe flori. evident, vom avea si o capela micutza si un crematoriu. pana aici nimic deosebit, doar ca eu imi doresc ca acest cimitir sa fie un loc care sa imi inspire doar liniste si impacare, nicidecum tristete si durere. genul de cimitir in care mi-as dori si eu sa-mi fie depusa cenusa.
de asemenea, vom oferi servicii complete: o sala de masa pentru pomeni, diverse sortimente de coliva cu bomboane, muzica funerara dupa gusturile defunctului. nu este exclusa nici varianta bocitoarelor, insa cum ma deprima babele care bocesc, iar bocitoarele sexy pisi deja sunt trade mark invisible, cred ca tot varianta muzicii e mai buna.
in fine, eu am in minte conturata foarte clar imaginea cimitirului, stiu exact cum vor fi asezati copacii, placutele, capela... numarul de angajati... doar banii imi lipsesc biggrin.gif

ideea no. 2 Cofetaria

asa cum sune si titlul, imi doresc o cofetarie draguta, intima, genul de loc numai bun de iesit afara cand n-ai chef sa reci menta afumandu-te intr-un bar (nu ca eu n-as face asta tongue.gif ). insa va fi o cofetarie unde nu se vor servi saleuri si piscoturi la kilogram, sa vina tanti maricica de la etajul 2 sa cumpere pentru duminica in familie. mi se pare doar ca oamenii nu se mai duc la cofetarie pur si simplu pentru a manca o prajitura intr-un loc dragut. m-a palit nostagia laugh.gif


asadar, dupa cum se poate observa, ideile astea nu sunt foarte profitabile, cel putin nu aduc un profit rapid. insa daca as avea suficienti bani le-as pune in practica mai mult pentru a-mi indeplini mie niste visuri, nu pentru partea materiala. ange, banuiesc ca nu vrei sa te asociezi la asa ceva biggrin.gif
faza mai nasoala e ca m-am interesat si de niste fonduri nerambursabile si nu prea as obtine finantare pentru asa ceva. mai ales ca eu nu dispun de nici un avans biggrin.gif
angeldust
mda..nu o sa obtii fonduri nerambursabile pt asa ceva :|

asadar...cimitir zici? laugh.gif Lasand la o parte faptul ca ma ia cu fiori cand ma gandesc, pentru ca hell...trebuie sa iei in considerare faptul ca pt 90% din noi oamenii normali tongue.gif cimitirele nu au cum sa fie asociate cu linistea si impacarea si nimeni nu o sa se duca acolo de placere......dar in afara de asta e o idee bunicica. Ma si gandesc la un cimitr asa "de lux" cu un slogan de genul "You're gonna spend more time in your grave than in your Benz, so you'd better make sure it's pimpin'" laugh.gif
Luand acum in considerare aspectele practice : terenul - unde sa fie si cum il obtii? Tu zici intr-o padurice, eu n-am mai fost demult prin Bucale dar banuiesc ca la fel ca si in TM toate terenurile pe zeci de km din jurul Buc sunt deja vandute si se construiesc pe ele diverse case de bastani. Crezi ca vreunul din ei o sa agreeze ideea de casa cu vedere la cimitir? Intamplator eu am apartament chiar langa cimitir si nu e f placut trust me laugh.gif
Asadar, presupunand ca faci rost de bani, ai pile si relatii sa obtii toate autorizarile de care ai nevoie? Ca daca il faci hat la mama naibii pe varfu dealului cum o sa crezi ca vine bunica cu bastonu sa il jeleasca pe bunicu pana acolo?


Acum...cofetaria. Lasand la o parte din nou ideile mele preconcepute de persoana care nu agreeaza prajiturile si care are alergie la expresia "Papuse cand te scot si eu la o cofetarie, la o savarina?" laugh.gif...ideea asta nu mi se pare chiar asa de buna. De ce? Pentru ca in TM avem nu una ci mai multe cofetarii de genul si singura lor sursa de venit sunt torturile pentru nunti si botezuri and shit. Sa fim seriosi. Chiar si intr-un oras ca TM cu oameni molcomi si relaxati, cofetariile nu prea au mare trecere. Mai mereu pub-urile afumacioase si intunecoase de langa ele sunt cele mai populate. Pentru orice biznis, in primul rand trebuie sa observi trendurile. Acum exista mania asta cu mancatul sanatos, curele de slabire and shit. Daca ziceai ca iti deschizi o cofetarie cu dulciuri dupa retete Montignac de ex, chiar ma convingeai pentru o clipa.

Noah...sunt o scroafa, uite ce am facut din visele tale, nu ma baga in seama tongue.gif Dar am fost fair play, te-am avertizat tongue.gif
kalua
Da' are voie o persoana fizica sau chiar o firma sa faca cimitir?
Fa unul pentru animale. wink.gif

angeldust
Da..cimitir de animale laugh.gif Sa te razboiesti cu Zavoranca? Eu n-as intra in gura ei zau asa laugh.gif
chintesenta_raului
nu ma supar bre, mi-a mai desfiintat altcineva visurile astea in 3 minute laugh.gif am si spus ca sunt mai mult visuri decat idei de afaceri, pentru ca profitul....
kalua, nu e mare branza sa imi fac o firma, oricine poate face asta, problema sunt banii biggrin.gif cat despre cimitirul de animale, nu cumva deja luase zavoranca ideea asta biggrin.gif

acum vreun an si ceva ma mai gandisem eu cu un fost sa imi fac firma de consultanta si sa ii spal prin firma mea niste bani din firma lui, evident cu un comision rezonabil pentru mine, dar am lasat-o balta ca sigur ajungeam la cutite cu ala si se duceau pe apa sambetei afacerile laugh.gif

am vazut insa ca se dau fonduri pentru investitii in agricultura, am terenuri, dar nu m-am gandit insa ce sa fac cu ele, momentan pune bunica porumbi si alte balarii pe ele biggrin.gif
angeldust
unde ai terenurile? in ce zona? merge sa faci cimitiru pe ele? biggrin.gif
Si io am terenuri arabile biggrin.gif si nu prea am ce face cu ele. Sunt date la o asociatie de-asta care lucreaza ea pamantul si la sfarsitul anului iti da neste bani (f putini ce-i drept), dar la mine chiar nu are cine le lucra. Si tata-miu e agronom, daca el a ajuns la concluzia ca asta e cea mai buna solutie si altceva nu prea se merita, who am I to judge? nesigur.gif
chintesenta_raului
terenurile sunt la vreo 13 km de dragasani. mai am si niste vii pe acolo si-o bucata de padure. dar nu stiu ce sa fac cu ele ca sa iasa bau laugh.gif
angeldust
nu se preteaza la ceva turism zona? SA iti faci vreo cabanuta de lemn pentru excentricii care doresc sa isi petreaca vacanta in Dragasani? laugh.gif
chintesenta_raului
as putea sa fac zeci de cabane pe terenurile alea, dar cine pana mea se duce sa isi faca vacanta la dragasani? nici hotelul din oras nu prea are clienti laugh.gif
as putea sa imi fac ciupercarie mai degraba, sau sa ma apuc de crescut oi... maine poimaine imi fac si pipera nr. 2 laugh.gif
angeldust
sau mai bine iti faci o casa de toleranta si imbeti clientii cu tulburel de Dragasani direct de la via din curte laugh.gif Iti spun...ai rupe gura targului laugh.gif
chintesenta_raului
s-a legalizat prostitutia? ca ma fac matroana in cazul asta biggrin.gif dar cum obtin eu fonduri nerambursabile ca sa am bani pt constructia bordelului?:|
angeldust
din pacate nu s-a legalizat sad.gif ...si eu inca mai trag sperante la visul meu de a fi prima matroana din Ro biggrin.gif Nici nu mi-ar trebui fonduri nerambursabile, as face credit direct, ca e o investitie garantata laugh.gif

Pfiii...ce de curatenie o sa trebuiasca sa fac sa mut toate postarile la idei de afaceri, ca o luaram pe aratura oleaca pe aci
chintesenta_raului
eu as avea si o lista cu potentiali clienti, am eu destule cunostinte care duc lipsa de femei, nu si de finante laugh.gif
cred ca ma apuc sa fac petitiii pentru legalizarea prostitutiei si a marijuanei, trebuie sa ii servesc cu ceva si pe domnii aflati in sala de asteptare biggrin.gif
Cleo
idei faine sint francizele, una importata sau de ce nu, pt temerari, una inceputa de la zero

aici cafenelele au mare trecere, servesc si sandwichuri si supe , vara cafele cu gheata, fel de fel de gogosi etc si prind bine de tot.
un ex Tim Hortons dulciuri sau cafele, ceaiuri etc
Diana.
Va reamintesc ca discutiile la misto se poarta la bar. Indiferent cit de simpatice ar fi, acesta nu e un topic de "vrajeli", ci despre discutii asupra unor idei de afaceri. Serioase.
Multumesc pentru intelegere.

Cred ca nu trebuie sa subliniez ca mesajele moderatorilor si adminilor NU trebuie ignorate.
Posturile off-topic au fost mutate la bar.
De asemeni rog abtinerea de la comentarii de genul "da` ie despre afaceri/n-avem libertate de iesprimare/viata ie grea, tre` sa ne distram/ ie dictatura/ samd... "

Va multumesc pentru intelegere.
lavinias

fetelor eu sint pe cale sa pun doua afaceri la punct acum...una-hrana ,accesorii animale companie mag on line si pct fizic si a doua,o idee care s-a vehiculat pe aici-firma de servicii pt oameni ocupati.mi se pare o idee ff buna ,mai ales pt piata din bucuresti


am citit ideile voastre si unele constat ca le-am avut si eu...oricum,acum sint pe cale sa deschid doua afaceri...una-hrna si accesorii pentru animale companie si cealata servicii pentru oameni ocupati..cred ca cea de-a doua este inca la inceput pe piata noastra si dc cistigi increderea oamenilor este super afacere
Diana.
O zicala veche spune ca cei care alearga dupa doi iepuri nu prind nici unul. Ce experienta ai care sa te faca sa crezi ca poti tine si sustine doua afaceri simultan?
Roxana_
Apropo de idei de afaceri, am vazut aseara pe TVR2 o emisiune f buna de business care mi-a mers la suflet. E vorba de Arena leilor. Am descoperit-o absolut intamplator.
Fanny
Abia acum, Rox? tongue.gif Sa stii ca ruleaza de ceva vreme... De fapt s-a si schimbat echipa leilor... caci inintial erau doar 4.
Eu ma mai distrez cateodata urmarindu-i, dar recunosc ca, dintre emisiunile gen "initiere in afaceri" preferata ramane de departe Ucenicul. smile.gif
Roxana_
Da...abia acum biggrin.gif. Am vazut si eu pe site ca emisiunea e vechiuta, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.
Mi-a placut si mie Ucenicul, dar emisiunea asta mi se pare mai romaneasca asa.
danati
Si mie imi place Arena leilor. Am urmarit cateva emisiuni chiar foarte interesante si poti invata multe...
Cand se difuzeaza acum ?
Fanny
Noul sezon a inceput pe 23 octombrie.
Difuzare pe TVR 2:joia, de la ora 20.30 sau sambata, de la ora 15.00.
danati
QUOTE(Fanny @ Nov 28 2008, 09:06 PM) *
Noul sezon a inceput pe 23 octombrie.
Difuzare pe TVR 2:joia, de la ora 20.30 sau sambata, de la ora 15.00.


Mercic kiss.gif
Jo-Anna
Buna fetelor

Ma tot bate un gand sa incep sa lucrez ceva de acasa ...
Io am avut o idee mai de demult, sa fac webgrafic sau webdesign , am invatat sa lucrez cu photoshop , stiu putin flash si ceva dreamweaver si html ... Okay acu magindesc.gif stiu ca ar trebui sa invat si mai mult ... Faza e ca nu stiu unde sa caut sa fiu si platita pt asa ceva laugh.gif

Mai nou m-am gandit sa incep sa fac crafts ( asta e doar ideea ) inca nu am inceput sa invat nimic ... Dar io cand eram in liceu si nu imi ajungeau banii de haine , mi le faceam singura biggrin.gif ...

Am timp, am chef , am zile in care innebunesc de plictiseala , si sa nu mai zic de bani am nevoie , so anyone?
Aveti alte idei care sa functioneze?
Oli
QUOTE(Julsko @ May 7 2010, 03:13 PM) *
Buna fetelor

Ma tot bate un gand sa incep sa lucrez ceva de acasa ...
Io am avut o idee mai de demult, sa fac webgrafic sau webdesign , am invatat sa lucrez cu photoshop , stiu putin flash si ceva dreamweaver si html ... Okay acu magindesc.gif stiu ca ar trebui sa invat si mai mult ... Faza e ca nu stiu unde sa caut sa fiu si platita pt asa ceva laugh.gif

Mai nou m-am gandit sa incep sa fac crafts ( asta e doar ideea ) inca nu am inceput sa invat nimic ... Dar io cand eram in liceu si nu imi ajungeau banii de haine , mi le faceam singura biggrin.gif ...

Am timp, am chef , am zile in care innebunesc de plictiseala , si sa nu mai zic de bani am nevoie , so anyone?
Aveti alte idei care sa functioneze?

Am o idee buna pot spune afacerea viitorului ,poti sa investesti 1500 ron in ea sau poti incepe cu investetie de 0 lei.Totul depinde de voi mai multe detalii pe EDITAT
Oli
Am o idee buna pot spune afacerea viitorului ,poti sa investesti 1500 ron in ea sau poti incepe cu investetie de 0 lei.Totul depinde de voi mai multe detalii pe EDITAT
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.