Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cifo-scolioza
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport > Sanatate
adriana
Buna fetelor kiss.gif Mai poseda cineva pe aici asa ceva? sau daca va pricepeti e normal ca aceasta sa dea dureri de cap si mai ales in zona cefei?
ViperDan
QUOTE(adriana @ Mar 11 2006, 03:47 PM) *
Buna fetelor kiss.gif Mai poseda cineva pe aici asa ceva? sau daca va pricepeti e normal ca aceasta sa dea dureri de cap si mai ales in zona cefei?



M-ai sunt si baieti nu numai fete:D
Daca mi-ai da mai multe amanunte despre ce anume ai..adica daca ai un diagnostic , cand te doare in ce domeniu lucrezi...
Daca se agraveaza poate sa te doara !! Deci ai grija!!:)
Sfatul meu...fa-i o radiografie pentru orice eventualitate..
angeldust
Acum am vazut si eu topicul....da ...eu "posed" asa ceva din pacate sad.gif . Si da...poa sa iti dea dureri de cap chiar f puternice, si poa sa iti dea chiar intzepaturi la corazon sau senzatii de sufocare in cazul in care coloana apasa pe plamani. Depinde de gradul scoliozei, cat e de avansata, etc...
Fizioterapia ajuta la atenuarea durerilor.
roina
Sal'tare, girls!
Am vazut in Quelle un fel de "sustinator" pt. spate. Ca un corset care tine spatele drept. Ce parere aveti, o fi bun de ceva?
Pare destul de incomod de purtat.
kiss.gif
angeldust
Pai din cate am auzit chiar e f incomod. Si eu una nu as putea sa port un kkt de corset pe mine nici macar cand sunt singura acasa. Nuj...mai bine ma tavalesc pe jos de dureri biggrin.gif
Milla
si eu am avut. cu ajutorul gimnasticii medicale realizata la o policlinica de stat am reusit sa scap de ea 70 %. timp de 4 ani m-am chinuit rau de tot .. insa s-a ameliorat pt ca eram in crestere, acum la aproape 20 de ani ma corectez singura ... sa imi mentin o pozitie dreapta a corpului, insa nu totmereu.
corsetele de la quelle nu sunt asa incomode cum par, sunt de ajutor insa te plictisesti la un moment dat sa il porti ...doar daca vrei cu adevarat sa te indrepti.

Buh-bye
Diana.
Milla, welcome.gif la noi!
floricele.gif
Milla
Multumesc frumos. Salutari tuturor.
dance.gif happy.gif
fortelady
bine ai venit si din partea mea! floricele.gif
frumos nick!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.