Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tentativa de frauda
Forum pentru femei - eLady.ro > eLady.ro - Un altfel de forum pentru femei ! > Informatii generale despre eLady > Concursuri pentru femei
Diana.
A avut loc o tentativa de fraudare a concursului... care e cu atit mai penibila cu cit au fost 6 texte pentru 6 premii. Mai mare rusinea!
Cineva si-a creat un cont clona iar contul clona a a avut posturi numai in sectiunea concurs si s-a autovotat...
Adresele de email apartin aceleiasi persoane.
Ce credeti ca e de facut?
Pedepsim tentativa de furt sau o ignoram?
Szimcsi
Eu propun sa nu se ia in calcul voturile persoanei care s-a autovotat. In fond, premiem povestea, nu persoana, parerea mea...

Varianta mai dura ar fi sa fie scoasa din concurs.
pink_step
si eu sunt de acord cu szimcsi. povestea conteaza, nu persoana... smile.gif
catalina77
Ar fi interesant de aflat cine e?! sad.gif
mititik
Eu deja am o banuiala despre cine este vorba! Mi se pare jenant! In fond si la urma urmei, pe oricare loc ar fi iesit, tot lua un premiu!
catalina77
Sper sa nu fie vorba de autoarea poveshtii 6. Am remarcat ca exita un user "Contrast" care face lobyy celei de-a 6-a povesti. sad.gif Pacat daca e asa pentru ca e chiar dragutza...
kalua
Pedeapsa capitala: dezvaluirea "persoanei" in cauza aici si ban pentru viitoarele concursuri.
Iar autovoturile sa nu fie luate in calcul, binenteles.
catalina77
Din pacate trebuie sa fiu de acord cu Kalua...spun "din pacate", pentru ca e o masura drastica, dar trebuie ca pe viitor toata lumea sa dea dovada de fair-play. Asa mi se pare corect.
Meg
corect. masura radicala. (ps: eu macar mi-as fi pus un proxy.. ce naiba sleep.gif )
laryysa
Fetelor eu nu pot sa spun decat ca e RUSINOOOOOOOOS ce a facut "candidata" ..........


Diana am o mare rugaminte la tine , eu personal renunt la premiul care o sa il primesc (indiferent care ar fi chiar si ultimul ) si vreau sa il donez persoanei si daca vrea ii dau si biblioteca mea de acasa daca pentru ea conteaza partea materiala a concursului nu ideea de a impartasi ceva din sufletul ei fetelor de aici .


Sper sa nu fiu certata pentru faptul ca am recunoscut ca am o poveste in concurs (dar tinand cont de faptul ca nu am votat poate unele si-au dat seama ) insa o fac pentru ca refuz premiul care mi s-ar cuveni in favoarea celei care a trisat , ca sa-i arat ce conteaza cu adevarat aici .......................

Cu toate astea sper ca v-ati bucurat de povestea mea ( nu conteaza care e din cele postate ...... )


Si DA <<<Pedeapsa capitala: dezvaluirea "persoanei" in cauza aici si ban pentru viitoarele concursuri.
Iar autovoturile sa nu fie luate in calcul, binenteles.>>>> Exact cum a spus kalua nusepoate.gif
fortelady
este foarte trist intr-adevar ce s-a intamplat.
o situatie similara a fost cand pe un forum de animale cineva si-a facut clone numa' ca sa ii iasa animalul primul. atunci nu a fost nici un premiu in joc.
indiferent care ar fi decizia administratorilor, eu sunt convinsa ca va fi cea corecta.
nu am participat la concurs si nici la votare de aceea imi pot pastra obiectivitatea.
sa asteptam ca administratorii sa ne anunte decizia lor!
laryysa
Sa sti forte ca eu , chiar daca am participat nu inseamna ca nu sunt obiectiva ph34r.gif
Stiu ca nu a fost o aluzie (sau a fost ? laugh.gif ) dar am vrut sa mentionez ca pentru mine a contat competitia in sine , chiar daca am spus la inceputul concursului ca imi place premiul de la prima mentiune secret.gif laugh.gif
fortelady
nu a fost absolut nici o aluzie smile.gif larry. am mentionat asta doar ca sa asigur eventualele critici (pentru ca sunt sigura ca vor aparea) ca nu am nimic de-a face cu concursul.
Densen
Eu am votat pentru excluderea textului din concurs. Poate fi o capodopera. Nu conteaza.
.............. sad.gif
Diana.
Culmea e ca si mie imi placuse cel mai mult textul cu pricina, insa oricum eu nu votez.
Totusi, talentul scriitoricesc nu e si nici nu poate fi o scuza in cazul de fata...
Pacat. Mare pacat.

Later Edit:
Majoritatea a hotarit.
Povestea VI va fi exclusa din concurs.
Iar conturile cu pricina vor fi suspendate.
Meg
si al cui era textul 6?.. nu am mai aflat.. (sau nu am vazut eu?)
Diana.
Este pus autorul in josul paginii.
Florentina ( sau sa ii spun Eugenia?! ) Musat.
Iar atitudinea mesajelor de la: http://www.elady.ro/forums/index.php?showtopic=267
nu are nevoie de comentarii.
Se pare ca e la moda sa iti faci clone... Partea proasta (pentru ea) e ca nu s-a gindit ca adresa de email pe care a dat-o la creerea contului-clona o va da de gol, chiar daca a ascuns-o... plus IP-ul, plus stilul de exprimare...
Plus jignirile mai mult sau mai putin mascate si desconsiderarea partenerilor de discutie.
Plus intentia clara de a strica un concurs, pentru ca ceilalti sint de buna-credinta.
Asta e...


Asa ca florentina_musat si/alias contrast au conturile suspendate (ban) pe perioada nedeterminata.
Asemenea lucruri pur si simplu nu se fac.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.