Help - Search - Members - Calendar
Full Version: " O singura corabie "
Forum pentru femei - eLady.ro > Divertisment, Timp Liber > Jurnale eLady.ro
Diana.
Dorinta ideplinita... si welcome.gif la noi, Pocpoc!
pocpoc
Mai nou am descoperit un cuvant pe care nu mi-am dat niciodata silinta sa il aprofundez...compatibilitate se cheama. Ce, de ce, cum simti si cum stii ca esti compatibil cu cinevia?
Diferite criterii si nimic la modul particular, fiecare are principiile lui si pentru fiecare compatibilitatea tine de alte si alte motive. Am putea enumera printre invingatoare: - principiile similare, aceleasi preocupari, aceleasi asteptari de la viata...si sa nu uitam sexul. biggrin.gif deloc de neglijat.
Si acum se adauga detaliile...acelasi stil vestimentar sa zicem, acelasi temperament, nivelul intelectual, zodii tongue.gif ..si lista poate continua..pentru ca fiecare dintre noi avem ideeile noastre si surprinzator compatibilitatea nu e batuta in cuie. Si ma intreb daca este bine sau nu ca e asa .....oare cum ar fi sa avem o lista gen cele 10 porunci de indeplinit pentru a stabili compatibilitatea, am consulta respectiva foie si am bifa ce corespunde, am trage linie si am conchide "compatibili, e perfect" sau "incompatibili, next!".
Daca ne-ar fi de ajutor nu stiu... magindesc.gif
Dar de ce trebuie sa ne cramponam atata in detaliile despre care am auzit noi ca sunt general valabile pentru? Incerc sa traiesc dupa regulile mele si ale cuplului...i wish ! ne cramponam atat pentru ca tinem la parerea majoritatii pentru ca noi am fost formati de societate. Si da intradevar sunt unele lucruri perfect valabile....oare cum poti fi compatibil cand esti frustrat sexual si iti lipseste ceva? De acord cu asta. Dar de ce sa imi pun probleme de compatibilitate cand constat ca iubitului ii plac ..telefoanele, calculatoarele sa zicem si eu nu sunt captivata de cresterea ARPU-ului? Doar pentru ca hobbyurile comune se incadreaza in lista relatiei fara moarte?
Eh..dar ce vorbesc eu aici... huh.gif
Next!!!
angeldust
Alejandro Sanz 322.gif
Si eu de vreo cateva zile numa pe flamenco si ritmuri latino o tzin....de ce? nuj....poate pt ca "they sound like summer" tongue.gif
pocpoc
chef de mare chef de soare..chef de o muzica latino, de plaja, pe plaja...chef de iubire si de scantei
chef de un scuflet! indragostita.gif

Tiritas pa este corazón partío.
Tiritas pa este corazón partío,

Ya lo ves, que no hay dos sin tres,
que la vida va y viene y que no se detiene...
Y, qué sé yo,
pero miénteme aunque sea, dime que algo queda
entre nosotros dos, que en tu habitación
nunca sale el sol, ni existe el tiempo,
ni el dolor.

Llévame si quieres a perder,
a ningún destino, sin ningún por qué.

Ya lo sé, que corazón que no ve
es corazón que no siente,
o corazón que te miente amor.
Pero, sabes que en lo más profundo de mi alma
sigue aquel dolor por creer en ti
¿qué fue de la ilusión y de lo bello que es vivir?

Para qué me curaste cuando estaba herío
si hoy me dejas de nuevo con el corazón partío.

¿Quién me va a entregar sus emociones?
¿Quién me va a pedir que nunca le abandone?
¿Quién me tapará esta noche si hace frío?
¿Quién me va a curar el corazón partío?
¿Quién llenará de primaveras este enero,
y bajará la luna para que juguemos?
Dime, si tú te vas, dime cariño mío,
¿quién me va a curar el corazón partío?

Tiritas pa este corazón partío.
Tiritas pa este corazón partío.

Dar solamente aquello que te sobra
nunca fue compartir, sino dar limosna, amor.
Si no lo sabes tú, te lo digo yo.
Después de la tormenta siempre llega la calma.
pero, sé que después de ti,
después de ti no hay nada.

Para qué me curaste cuando estaba herío
si hoy me dejas de nuevo con el corazón partío.

¿Quién me va a entregar sus emociones?
¿Quién me va a pedir que nunca le abandone?
¿Quién me tapará esta noche si hace frío?
¿Quién me va a curar el corazón partío?
¿Quién llenará de primaveras este enero,
y bajará la luna para que juguemos?
Dime, si tú te vas, dime cariño mío,
¿quién me va a curar el corazón partío?

¿Quién me va a entregar ...

Alejandro Sanz


Corazón Partío
pocpoc
inca o dupa amiaza in care as vrea ca timpul sa se prefaca intr-o secunda si sa constat ca e deja 17 59 biggrin.gif...visez visez...
Inca un weekend...o sambata si o duminica...in fapt niste zile, de ce trebuie sa fie ele cele mai frumose. mie imi place joi, imi place cum suna, e mica si delicata...si parca e un accent special cand zici joi. nu?
Mdea...next! blush.gif
pocpoc
uoofff...ce nu imi plac constrangerile!!! e uite ca o sa fac cum vreau, cum cred si cum ma simt bine!
niciodata nu am fost genul de om care sa stea sa li se bage oamenilor pe gat doar asa de dragul dorintei de a placea. doar suntem 6 mld pe glob...de ce sa ma cramponez in a face orice pt a fi pe plac cuiva??
cerc vicios ! NEXT!
pocpoc


Dido - White flag


I know you think that I shouldn't still love you,
I'll tell you that.
But if I didn't say it, well I'd still have felt it
where's the sense in that?

I promise I'm not trying to make your life harder
Or return to where we were

Well I will go down with this ship
And I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door
I'm in love and always will be

I know I left too much mess and
destruction to come back again
And I caused but nothing but trouble
I understand if you can't talk to me again
And if you live by the rules of "it's over"
then I'm sure that that makes sense

Well I will go down with this ship
And I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door
I'm in love and always will be

And when we meet
Which I'm sure we will
All that was then
Will be there still
I'll let it pass
And hold my tongue
And you will think
That I've moved on....

Well I will go down with this ship
And I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door
I'm in love and always will be

Well I will go down with this ship
And I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door
I'm in love and always will be

Well I will go down with this ship
And I won't put my hands up and surrender
There will be no white flag above my door
I'm in love and always wïll be


wub.gif my favourite song
pocpoc
Se pare ca azi plutim in deriva. Avem marea intinsa in fata si avem valuri, valuri imense, nemarginit...un albastru infinit.
Se pare ca astazi amestecam, amestecam amintiri cu momente prezente, amestecam trecutul cu clipa de fata, amestecam lumi, amestecam poate si sentimente!!!
Se pare ca astazi ne spunem lucruri "dragutze", lucruri care dor, care sfasaie, care te ataca cand dormi, lucruri care te bantuie si lucruri care necesitau 2 secunde de gandire pentru a nu fi spuse.
Se pare ca astazi reluam o spaima, un mic sambure, un ac de ciuda, de durere si neputinta, o mica pata de gelozie si necaz.
Se pare ca astazi glumim la modul serios si luam seriosul in ras, dar oare nu spunem noi in gluma adevarul? Si daca da, care e marginea...de unde e gluma, de unde e adevarul, de unde sa crezi si unde sa incepi a-ti pune intrebari, din ce moment sa incetezi a glumi si pana cand sa intretii ironia?
Se pare ca astazi facem schimb, fiecare lucru se cumpara si desi in sec 21 practicam trocul, totul se schimba cu ceva de valoare apropiata, macar de am avea bani...NU...e plina schimbare bucata cu bucata.
Se pare ca astazi desfintam compromisul, unii nu il stiu face, unii nu il inteleg, unii il traiesc prea intens si se duce, asa ca decat sa se duca el, il desfintam noi, dupa bunul plac si chef caci compromisul nu era oricum la el acasa.
Se pare ca astazi e..maine.
Next! lazy.gif me
pocpoc
Iarasi astepam dimineata cu soare, plimbarea de seara, un sarut, o vizita, un zambet, o strangere de mana si o imbratisare calda, timpul liber de dupa serviciu, complimente, flori, ziua in care vom fi mari...oare ajungem vreodata?

Pretentii, moda de saptamana asta este simpla, caci saptamana asta suntem toate mature, va consideram pe voi imaturi si iresponasabili si gata ne luam adio, caci am crescut, ce pacat ca uitam ca voi ne-ati crescut sau mai bine zis am crescut impreuna. Despartirile par ca au acum un tipar (oare e vreun articol intr-o revista dedicata femeilor? ca prea ea tras la xerox)... am ajuns in punctul in care o relatie nu se rezuma decat la un speach. Pacat.

NexT!
pocpoc
Quotes

Julia: No this is not a love story, but it is a story about love. About those who give in into it, and the price they pay. And those who run away from it, because they are afraid, or because they do not believe they're worthy of it. She ran away. He gave in.

Louis: I want to give her everything. And I want to take everything from her.
Alan: Oh Louis, you're a lost man.

Louis: Laugh when I tell you that I still love you.
Julia: No, not me. You don't love me.
Louis: Oh yes. Oh yes. Yes, you. Not Julia Russel, Not Bonny Castle. You. I love you as I know you. Because I know you. As you are. Good and bad. Better and worse. I told you this already, but you didn't believe me. Tonigh you will. To us. A short life but an exciting life. (TAKES POISON)
Julia: Don't do that.
Louis: No other one. No other love but you. From first to last. Start to finish. Don't change, Julia. Don't ever change.


Louis: Have you no conscience at all? I mean...
Julia: Yes of course I do. But you see, I don't let it get the best of me. It's just something that happened. It had to be done. And when something has to be done, you do it, right? So here's to us, a short life, but an exciting one.

Luis: And perhaps later on I will tell you the story of how we came to be here. It is an interesting tale. Some of it is even true. But for now, I can say that from the moment I saw her, I loved her. And no matter the price, you cannot walk away from love

ORIGINAL SIN
--------------------------------------------------------------------------------
Dan: You love her like a dog loves its owner.
Larry: And the owner loves the dog for so doing.
Dan: You'll hurt her. You'll never forgive her.
Larry: Of course I'll forgive her. I *have* forgiven her. Without forgiveness we're savages. You're drowning.


Anna: Why are you dressed?
Larry: Because I think you may be about to leave me and I don't want to be wearing a dressing gown.

Alice: No one will ever love you as much as I do. Why isn't love enough?

Dan: I fell in love with her, Alice.
Alice: Oh, as if you had no choice? There's a moment, there's always a moment, "I can do this, I can give into this, or I can resist it", and I don't know when your moment was, but I bet there was one.

Anna: I'm sorry you're...
Larry: Don't say it! Don't you fucking say you're too good for me. I am, but don't say it.

Dan: I want Anna back.
Larry: She's made her choice.
Dan: I owe you an apology. I fell in love with her. My intention was not to make you suffer.
Larry: So where's the apology? Ya cunt.
Dan: I apologize. If you love her you'll let her go so she can be happy.
Larry: She doesn't want to be happy.
Dan: Everybody wants to be happy.
Larry: Depressives don't. They want to be unhappy to confirm they're depressed. If they were happy they couldn't be depressed anymore. They'd have to go out into the world and live. Which can be depressing.

Dan: And you left him, just like that?
Alice: It's the only way to leave. "I don't love you anymore. Goodbye."
Dan: Supposing you do still love them?
Alice: You don't leave.
Dan: You've never left someone you still love?
Alice: Nope.

Larry: Alice, tell me something that's true.
Alice: Lying's the most fun a girl can have without taking her clothes off - but it's better if you do.

Dan: When I get back, please tell me the truth.
Alice: Why?
Dan: Because I'm addicted to it. Because without it, we're animals. Trust me.

Alice: I don't want to lie. I can't tell the truth. So it's over.

Larry: [on a photography exhibit] What do you think?
Alice: It's a lie. It's a bunch of sad strangers photographed beautifully, and... all the glittering assholes who appreciate art say it's beautiful 'cause that's what they wanna see. But the people in the photos are sad, and alone... But the pictures make the world seem beautiful, so... the exhibition is reassuring which makes it a lie, and everyone loves a big fat lie.
Larry: I'm the big fat liar's boyfriend.
Alice: Bastard!

Larry: So Anna tell me your bloke wrote a book. Any good?
Alice: Of course.
Larry: It's about you isn't it?
Alice: Some of me.
Larry: Oh? What did he leave out?
Alice: The truth.

Anna: Don't stop loving me. I can see it draining out of you. It's me, remember? It was a stupid thing to do and it meant nothing. If you love me enough, you'll forgive me.

Alice: Where is this love? I can't see it, I can't touch it. I can't feel it. I can hear it. I can hear some words, but I can't do anything with your easy words.

Larry: You don't know the first thing about love, because you don't understand compromise.

Anna: I don't want trouble.
Dan: I'm not trouble.
Anna: You're taken.
Dan: I've got to see you.
Anna: Tough.
Dan: You... KISSED me!
Anna: What are you - TWELVE?

Dan: What's so great about the truth? Try lying for a change, it's the currency of the world.

CLOSER
pocpoc
razbunare...la ordinea zilei.parca jucam in filmul acela comic , oare kramer contra kramer se numea? magindesc.gif in care cei doi nu stiau ce sicane sa isi faca, ei bine acolo nu am ajuns, dar sunt razbunari de astea copilaresti...aiureli, de zici ca ne cunoastem de 2 sapt si nu ne permitem sa ne dam cu parerea, sa spunem cand ne deranjeaza ceva, sa vrem sa schimbam..nu!! e mai bine sa scoatem ochii dupa, sa avem certuri de cateva ore, sa interpretam, sa aruncam cu cuvinte...da ce sunt may cuvintele astea mingi de tenis, se lovesc de un perete si nu spun nimik??? nup. surprinzator cuvintele ranesc, sau asta nu stiai? angry.gif zapacitul.gif
Next!
pocpoc
am trecut si prin ziua de ieri. si daca mai scriem aici atunci am trecut bine nu? 322.gif
Life...iti tot ca sa vezi pana unde te duci si cat de elastice sunt acele corzi de care te tot lovesti. Si asta inseamna sa fii vulnerabil, sa ii fi aratat celui de langa tine ca oricat ar intinde coarda tu nu o sa ii dai drumu. sleep.gif
Problema e pana unde se ajunge...oare stim unde sa ne oprim? Nu esti de parere ca atunci cand intinzi prea mult ceva se largeste, se uzeaza si in final se rupe? magindesc.gif
O zi cu soare! pupicei.gif pupaceala.gif
Next!
pocpoc
A iubi ...

A iubi inseamna....

vezi aici
pocpoc


The Blower's Daughter


The Blower's Daughter
And so it is
Just like you said it would be
Life goes easy on me
Most of the time
And so it is
The shorter story
No love, no glory
No hero in her sky
I can't take my eyes off of you
I can't take my eyes off you
I can't take my eyes off of you
I can't take my eyes off you
I can't take my eyes off you
I can't take my eyes...
And so it is
Just like you said it should be
We'll both forget the breeze
Most of the timeAnd so it is
The colder water
The blower's daughter
The pupil in denial
I can't take my eyes off of you
I can't take my eyes off you
I can't take my eyes off of you
I can't take my eyes off you
I can't take my eyes off you
I can't take my eyes...
Did I say that I loathe you?
Did I say that I want to
Leave it all behind?
I can't take my mind off of you
I can't take my mind off you
I can't take my mind off of you
I can't take my mind off you
I can't take my mind off you
I can't take my mind...
My mind...my mind...'
Til I find somebody new
pocpoc
A trecut si vacanta, a trecut si marea, si valurile si dorintele de pe urma. Am ramas pe asfalt, mici, fara planuri si fara perspective. Acum nu mai asteptam ziua de maine ci asteptam weekndul, asteptam doua zile scuuurte ca doua ore, pline de mii de lucruri de facut, pline de revederi si intalniri. Toate zicem ca le facem acum si nici pe sfert nu reusim. sad.gif Din cand in cand mai e un eveniment, ziua cuiva o petrecere, un motiv de bucurie si de revedere. Si atunci discuti cu nostalgie despre acele 10 zile care si ele parca au fost, daca nu 10 ore, 2 zile. Si involuntar te gandesti la vremea copilariei, oare unde se ducea timpul de atunci, eu cel putin ma gandesc mereu cand ma apuca cate un dor de timp, la vremea aia in care ora era o zi, uneori chiar puteam sa spun "ma plictisesc", va vine sa credeti!!! Au fost vremuri in care am putut sa zic asa ceva, daca nu as stii ce am simtit si zis atunci, acum nu m-as crede...caci acum timpul e inghitit de o mare clepsidra care il elibereaza doar cand are ea chef si doar asa cat sa simt ca se aude in departare un tic -tac....
next! blush.gif
pocpoc
Florin Chilian - Chiar daca

Chiar daca
N-o mai vezi zambind...
Chiar daca....
Chiar daca n-o mai simti venind
Chiar daca...
Chiar daca nu-ntelegi cum s-a-
ntamplat..
Chiar daca...
Nu-i mai poti vorbi,chiar daca
Chiar daca n-o poti intalni
chiar daca....
Chiar daca toata lumea e-ntre voi
Chiar daca el nu-i vinovat
Chiar daca stii si n-ai uitat
Chiar daca lumea s-a-mpartit stupid
la doi
Chiar daca viata v-a speriat
Chiar daca stii,el n-a uitat
Si telefonul suna
Suna mereu....

Ce mult te-a iubit! Ce mult te-a iubit...
Cat te-a iubit de mult
Ce mult te-a iubit
Cat te-a iubit de mult

Chiar daca nu te vede chiar daca
Chiar daca nu mai crede chiar daca
Chiar daca nu mai stie unde esti....
Chiar daca....
O mai vezi trecand.....
Chiar daca
La brat cu sotul ei mergand... chiar daca
Din cand in cand priveste inapoi

Ce mult te-a iubit! Ce mult te-a iubit...
Cat te-a iubit de mult
Ce mult te-a iubit
Cat te-a iubït de mult



Iar m-a cuprins starea de dezamagire specifica, presarata cu cantce de Chilian, Taxi si inca ceva de distrus iluzii, ce mai e de spus, ce mai e de amintit ce mai e de notat. Va spun eu ce..e un mare zero, ca macar daca as stii ce am ce vreau si la ce visez....nu. Nu stiu ce caut eu in viata mea, si nici macar nu stiu de unde lacrimile...de unde atat tristete....nici macar nu e povestea mea. Unde am invatat sa fiu asa ofticoasa asa invidioasa? Nu, nici macar nu e un "chiar daca" al meu....e povestea lui cu ea...cu fosta. Nu o sa incetez oare vreodata??
NexT!@
antenutza
sal ....
blush.gif de ce te-ai oprit ?
pocpoc
antenutza...sry dar nu am inteles intrebarea? din ce sa ma opresc? magindesc.gif
pocpoc
Florin Chilian - Intoarce-te cand dorm

Intind mana.. nu mai esti aici..
Voci din urma-mi spun
"N-ai de ce sa te ridici"-de ce sa te ridici??
Ea nu-i aici... intra-n sistem, vino, haide intra..
Inchid ochii... ma intorc in vis
Lumea nu e.. nu-i asa cum a promis...
Ma-ntorc la tine-n vis
Vino-n sistem, vino, haide intra...
Fii cu mine, fii atunci cand ma trezesc
N-am curaj de unul singur sa pasesc...
Intoarce-te in somn... intoarce-te cand dorm /bis
Vino-n sistem, vino, haide, intra...
Vino-n sistem...

Fara chipuri-sunt doar un costum
Pune zgarda, esti deja pe drumul bun!
Vino-n sistem, vino haide intra...
Gesturi false-par sofisticati...
Gol in minte, gol in suflet, gol in ochii goi, ciudati...
Esti in sistem...
Vino-n sistem... vino, haide, intra...
Fii cu mine, fii atunci cand ma trezesc
N-am curaj de unul singur...
Sa pasesc...
Intoarce-te in somn...
Intoarce-te cand dorm... /bis
Vino, haide intra in sistem...
Intoarce-te in somn..
Intoarce-te cand dorm...

Fara vise-n-ai neimpliniri...
N-ai sperante, n-ai dezamagiri, nu n-ai...
Esti in sistem, vino-n sistem, vino haide, intra...
Bai leguma, nu te revolta!
Ce idei, ce ganduri, stai cuminte
Stai in banca ta!
Esti in sistem, vino-n sistem...
Vino, haide intra...
Fii cu mine, fii atunci cand ma trezesc
N-am curaj de unul singur... sa pasesc
Intoarce-te in somn...
Intoarce-te cand dorm /bïs
Intoarce-te cand dorm...


Singuratatea e acum o noapte lunga singura....fara zgomote, fara voci, fara zambete, fara mangaieri, fara cineva. Doar eu si patul mare..mare si gol, asa pare acum fara tine.
Intoarce-te in somn...
antenutza
322.gif
aaaaaa... nu mai scrisesesi ...si m-am grabit cu concluziile
a big ooopsss
pocpoc
hihi...scriu, scriu, dar am fost plecata din bucuresti pentru vreo 5 zile, de aia nu am mai postat nimik.
kiss.gif
pocpoc
De ce trebuie sa fie o obsesie? Oare cate ore, zile, saptamani, luni trebuie sa mai treaca pentru a putea renunta la toata amaraciunea asta....caci e un sentiment datator de amaraciune, de tristete profunda, de furie, de nervi...si nu stiu ce e si cum sa ii pun capat, cum sa controlez, cum sa previn sa mai imi invadeze mintea sad.gif. Sa fie gelozie, frustrare, neincredere in sine...sau un amalgam, o asociere din toate cele rele. Nu cred ca mai pot continua asa si fiind numai problema mea trebuie sa rezolv ceva. crying.gif
pocpoc
Prea multe lacrimi, prea multi nervi sad.gif

Anna Vissi - Everything

I can hear my heart breaking
As I open the door
I can feel the tears
On my face burn like fire
As I look in your eyes
And I know
I'm still in love with…

Everything I hate
Everything you do
Everything I fear
Everything on you

I can feel my life ending
As I whisper goodbye
And I know
I'm still in love with…

Everything I hate
Everything you do
Everything I fear
Everything on you

I can't believe I still need you
I can't believe I still want you
I can't believe life means
Nothing without you
Baby I'm still in love with…

Everything I hate
Everything you do
Everything I fear
Everything on you

I'm in love with…

Everything you are
pocpoc
Ajungi în faţa uşii, dar nu poţi intra
Ţi-e foarte greu să termini ziua aşa
Eşti singur şi nu poţi să ti-o scoţi din cap
Mai are încă haine în dulap.

E seară şi e luni şi peste tot e închis
Străzile sunt ude, mai rău nu poate fi
Deodată realizezi că nu e chiar aşa
În Dristor ai pe cineva.


Acolo ma ai pe mine, caci sunt aici pentru totdeauna. wub.gif indragostita.gif
pocpoc
Bunul simt, cei sapte ani de acasa, codul bunelor maniere, reguli nescrise, e ceva ce iti interzice sa iti suni un amic, un simplu amic cu care nu vrei sa ai o relatie, nici nu ai avut, pt ca tu esti la locul tau cu un iubit de multi ani? magindesc.gif Dar il suni sa vezi ce face, surprinzator la ora 2 noaptea stiind ca e posibil sa fie cu iubita lui.Nu te gandesti ce va zice aceasta? Dar oare e ea indreptatita sa zica ceva? Scrie undeva ca nu ai voie sa dai telefoane? Se admite sa suni cand patesti ceva, dar asa tam nesam.... huh.gif . Oare nu vrei sa ai un sentiment de superioritate, de egoism si sa poti sa afirmi ca prietenul alteia, amicul tau, iti e la dispozitie la orice ora din noapte, practic ai si tu o parte din el.... Ei bine, eu cred ca tine de bun simt sa nu deranjezi pe cineva fara motiv, dar cred ca sunt singura care mai crede in asa ceva, ca dovada am protestat cat am putut atragandu-mi antipatii, caci totusi nu vroia sa stie decat de face...tot vina mea. blush.gif
Next!
pocpoc
Imi plac sau nu imi plac nuntile? Sunt unii facuti pt asa ceva, parca locul in care se desf. nunta este platoul lor, casa lor, ce mai ! sunt ai naibii de siguri, obisnuiti cu tot ce este in jurul lor.Sunt mii de obiceiuri, din zeci de parti, mii de superstitii..pai si cand sa mai tii cont de toate? Caci daca nu le respecti vine ghinionu.si ce te faci cand in ziua respectiva sunt vreo 3 nunti la biserica si miresele ies una dupa alta, alti si alti nuntasi si cum bine stiti sau nu blush.gif miresele nu au voie sa se vada una pe cealalta. Ghinion si alta nimic !! Iar daca se vad trebuie sa faca schimb de agrafe, dar ce te faci cand nu au asa ceva... magindesc.gif
Apoi urmeaza aruncatul cu orez cu grau, care aduce numai bogatii si printre altele cocul miresei plin de boabe...
Oare sa fie atat de complicat pe cat vad acum?
NExt! kiss.gif
pocpoc
Du-mă, fericire, în sus, si izbeste-mi
timpla de stele, până când
lumea mea prelunga si în nesfirsire
se face coloana sau altceva
mult mai inalt si mult mai curând.

Ce bine ca esti, ce mirare ca sunt!
Doua cântece diferite, lovindu-se amestecindu-se,
doua culori ce nu s-au văzut niciodata,
una foarte de jos, intoarsa spre pământ,
una foarte de sus, aproape rupta
în infrigurata, neasemuita lupta
a minunii ca esti, a-ntimplariï ca sunt.
pocpoc
Oare unde, oare cand, oare cine? Oare de unde stim cine e the one pt fiecare fin noi? Oare iubirea e suficienta? eu nu cred...cred ca e mult mai mult de atat ca sa stii ca cineva e alescul, pentru ca iubirea moare si cu ea moare pasiunea ...oare cum iti dai seama?
pocpoc
Sint chiar aici in fata ta
Nu ma lasa ,hai nu te lasa
Stii absolut totul despre mine
Asa cum stiu si eu totul despre tine
Despre tine...
Eu sint copilul rebel din tine
Sint nebunul care stie ce-i bine
Pentru tine, pentru mine
Dar mai ales pentru tine



Avem limite, inceputuri si finaluri, avem vise si dorinte, avem idei, framatari si toate astea sunt numai ale noastre. Insa avem limite, avem puncte peste care nu putem trece, lucruri la care nu putem reveni, si ajung la intrebarea daca iubirea e suficienta? Sunt multe de spus ...sad.gif
pocpoc
No s por qu te quiero
(con Antonio Banderas)


No s por qu te quiero
ser que tengo alma de bolero
t siempre buscas lo que no tengo
te busco en todos y no te encuentro
digo tu nombre cuando no debo.

No s por qu te quiero
si voy a tientas t vas sin freno
te me apareces en los espejos
como una sombra de cuerpo entero,
yo me pellizco y no me lo creo.

Si no me hicieran falta tus besos
me trataras mejor que a un perro
piensa que es libre porque anda suelto
mientras arrastras la soga al cuello.

Querer como te quiero
no va a caber en ningn bolero
te me desbordas dentro del pecho
me robas tantas horas de sueo
me miento tanto que me lo creo.

Si no me hicieran falta tus besos...

Querer como te quiero
no tiene nombre ni documentos
no tiene madre no tiene precio
soy hoja seca que arrastra el tiempo
medio feliz en medio del cielo.
pocpoc
[
Uneori nu vedem evidentul

si ne prabusim,

uneori credem in imagini

si uitam de cuvinte,

uneori cerem asa mult

dar oferim atat de putin,

uneori avem raspunsurile

si nu stim care a fost intrebarea,

uneori plutim in deriva

si uitam ca o corabie ne asteapta la mal,

uneori ne pierdem increderea in oameni

si nu realizam ca increderea pierduta e cea in noi insine,

insa uneori ne ridicam

si o luam de la capat...



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.