Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am vazut, mi-a placut, as purta!
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda > Moda
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Ala80
Titlul topicului spune totul! Sa purcedem! biggrin.gif
ioannaraluka
No comment.
MonicutzaB
foarte, foarte frumos, ioana. smile.gif numai ca stiu cum as arata eu in secunda 2 dupa ce am iesit din casa imbracata in alb! am asa ... un stil de a atrage nenorocirile in cazuri din astea. laugh.gif
zetta
si mie imi place ioana, dar la noi sa porti atat de mult alb e prea pretentios ( cel putin pt mine ), iar din poza alei imi plac mult balerinii. blush.gif
kalua
Rochia si acoperitoarea de par sunt de la Biba (apartine de Escada), cizmele Versace.
Szimcsi
Wow, Kalua indragostita.gif

Ioana, tinuta aleasa de tine este exact stiul meu, m-ai facut praf
berbecutza
subscriu, zimzi indragostita.gif
ioannaraluka
blush.gif ma bucur ca va place, mie mi-a ramas sufletul la ea (e din colectia toamna-iarna Motivi). Stiu, e alb, dar asta e tot farmecul, ma gandesc sa incerc combinatia pe gri, dar nu e la fel.
Kalua aplauze.gif asta da sexylady.gif
Dupa cum se poate observa, tricotajele imi plac foarte mult:
Bacardi_Girl
Frumoooooooooooos indragostita.gif
angeldust
Da, outfitul ala alb e pur si simplu indragostita.gif



Ala80
Diana.
Prima de la Hermes, a doua de la Cheap and chic 322.gif

kalua
H&M, chiar trebuie sa le fac o vizita, cred ca n-am mai trecut pe la ei de-un an sau mai bine. Nimic spectacular, totul platibil fara a face economii inainte de a merge la shopping biggrin.gif
Diana.
Dap, Kalua, pare ca au lucruri de bun-gust. smile.gif
freedom


dar cu siguranta am vazut, mi-a placut, as purta......
pescarush
au deschis H&M si aici, de vreo 2-3 ani. sunt destul de scumpute lucrurile la ei, doar sunt magazine europene (taxele de import sunt mari aici pentru produse europene).
am vrut sa va spun ca de cate ori am trecut pe la ei, cele mai frumoase haine erau made in Romania!
(scumpe, e adevarat, dar frumoase).
Ala80
Ala80
Nu pot sa cred ca acum am un palton asemanator celui postat mai sus. biggrin.gif
Azi mi-a placut:
kalua
ala, mie nu-mi place absolut deloc outfit-ul tau ales pe azi. ohmy.gif Parca-i inmuiata in culoarea aia, funda aia din cap e mai mult decat bleaga (o fi plouat-o pe distanta back stage - stage), ca sa porti fusta sau pantalonii aia trebuie sa porti marimea XXS... Geanta ce mai ramane.
Paltonasul tau cel nou e suberb! biggrin.gif
Ala80
Aoleu, ma crezi ca acum vad funda!?
Mi-a placut mult geanta si...gogosarul. biggrin.gif

ps: paltonasul e din Riem. wink.gif
kalua
Intelesesem biggrin.gif
MonicutzaB
mi-a placut mult colectia Dsquared Toamna 2006. indragostita.gif
secret.gif in primele 2 poze e Diana Dondoe.







Ala80
Superba! Cred ca una dintre pozele cu Diana am mai postat-o si eu. biggrin.gif
De fapt, cred ca a pus-o si Diana a noastra pe site.
MonicutzaB
QUOTE(kalua @ Oct 27 2006, 11:46 PM) *
H&M, chiar trebuie sa le fac o vizita, cred ca n-am mai trecut pe la ei de-un an sau mai bine. Nimic spectacular, totul platibil fara a face economii inainte de a merge la shopping biggrin.gif


kalua, ai apucat sa treci pe la H&M. sunt curioasa cum arata in realitate colectia Viktor&Rolf pt H&M. pe net ce am vazut mi s-a parut ok. vreau sa ajung la Viena vreo 2 zile pentru shopping pentru sarbatori si chestia asta e pe lista mea de prioritati.
mie imi plac mult V&R inca de cand s-au lansat si asta e varianta accesibila de a avea hainute cu semnatura lor. blush.gif
fortelady
mie nu mi-au placut in mod deosebit hainele de la H&M...
am vizitat doar magazinele din paris, dar nu m-au dat pe spate.
am luat doar o bluza rosie si decoltata de la ei, atat...
exista si la bucuresti H&M?
MonicutzaB
nu, forte, in romania nu sunt.
daca ai rabdare gasesti lucruri ok si foarte ieftine. ei copiaza fara prea multa jena ce se vede pe podiumuri in sezonul respectiv.
plus ca eu imi cumpar de la ei zorzonele care sunt mai ieftine si mai bune calitativ decat meli melo de ex.
iar colaborarea asta din fiecare sezon cu cate un designer celebru mi se pare o super idee. prima data parca a fost lagerfeld, apoi stella mccartney anul trecut, iar anul asta viktor&rolf. 322.gif
kalua
Monicutza, ai uitat-o pe Madonna cu treningurile ei!
Pe V&R de la H&M poti sa-i uiti, cica a fost omor de dis-de -dimineata in toate filialele. Eu am trecut chiar in seara zilei respective pe-acolo ca-mi cautam un lant si am auzit ca, binenteles, nu mai au nici o bucata din seria V&R.
MonicutzaB
mda, trebuia sa-mi inchipui. pacat, chiar imi doream ... macar o camasa, ceva! sad.gif merci mult, kalua, pentru raspuns. kiss.gif
angeldust
Primul outfit de la Dsquared e indragostita.gif indragostita.gif indragostita.gif Deci clar pe gustul meu....deci clar as purta...deci clar mi-as cumpara ....numa bani sa am laugh.gif

Auziti...sa va intreb...ca am asa dubii. Am vazut un lantz asa mare si gros din zale aurite si mie sincer imi place biggrin.gif E kitch? La ce merge purtat? Ca eu am vazut purtat la tot felul, inclusiv pulovere din lana dar parca nuj...
MonicutzaB
QUOTE(angeldust @ Nov 21 2006, 08:01 PM) *
Primul outfit de la Dsquared e indragostita.gif indragostita.gif indragostita.gif Deci clar pe gustul meu....deci clar as purta...deci clar mi-as cumpara ....numa bani sa am laugh.gif

Auziti...sa va intreb...ca am asa dubii. Am vazut un lantz asa mare si gros din zale aurite si mie sincer imi place biggrin.gif E kitch? La ce merge purtat? Ca eu am vazut purtat la tot felul, inclusiv pulovere din lana dar parca nuj...


si eu am zis ca pana la urma tot "investesc" intr-o pereche de blugi Dsquared. desi criticii de moda ii desfinteaza ca cica nu vin cu nimic nou niciodata. dar mie hainele imi plac pentru, asa cum ai zis si tu, sunt genul meu, sunt haine pe care in mod clar le-as purta. indragostita.gif

QUOTE(angeldust @ Nov 21 2006, 08:01 PM) *
Auziti...sa va intreb...ca am asa dubii. Am vazut un lantz asa mare si gros din zale aurite si mie sincer imi place biggrin.gif E kitch? La ce merge purtat? Ca eu am vazut purtat la tot felul, inclusiv pulovere din lana dar parca nuj...


cica se poarta dar clar unora o sa li se para kitsch. avea Raicu sambata ceva ce seamana cu ce ai descris tu si eu tot ma uitam si incercam sa-mi dau seama daca imi place sau nu. si pana la urma m-am hotarat ca e ok. blush.gif
Ala80
Eu l-as purta la blugi si la o bluza de culoare inchisa, pe gat (merge si de lana, dar sa nu fie f groasa). Nu e kitch. Parerea mea! smile.gif
kalua
Pentru mine e kitch. blush.gif

Mai vroiam sa-mi dau cu parerea la calitatea hainelor de la H&M: buna, dom'le, buna! Nu este acum de comparat cu calitatea marilor designeri, dar firmelor cu preturi cat de cat accesibile le da la multe produse clasa.
Un singur exemplu comparativ: geaca de iarna de la H&M si una de la Replay (nu mai stiu cat a costat asta, in orice caz diferenta e de peste 100 de euro), cea de la H&M s-a comportat incomparabil mai bine la purtat. 322.gif
angeldust
Ehh nu stiu ce sa zic....adevaru e ca dc as vedea pe vreuna cu un lantz din ala de aur vero la gat as zice "iote manelista" biggrin.gif dar asa dc e doar aurit parca mi se pare ok. Si ma gandeam ca as putea sa il port ceva de genul cum zice Ala...in a rock kind of way ..sort of zapacitul.gif La dreq! Ar merge de exemplu la un outfit pe tonuri de maro , mai precis la un maieu lung, sa mai pun si o curea peste??Maieul e maro si foarte decoltat si ma gandeam io ca lantzocul ala ar umple golul. Plus ca maieul nu are nici un imprimeu. Ah...si cu blugi bagati in cizme ...restul outfitului.
Imi cer scuze nu prea sunt coerenta azi zapacitul.gif
Diana.
daca-ti trintesti un lantau de-ala ca la grivei, fii zgircita cu restul accesoriilor si "toala" per ansablu e bine sa fie uni, nu di sapti culori.
Altfel, pom de craciun scrie pe tine. biggrin.gif
acu` sa nu ti supiri, ca io te iubesc sincer. pupaceala.gif
angeldust
Bai ce ma enerveaza completarile astea gen " nu te supi...io te iubi" tongue.gif
Pai de aia postai aci bre...sa va dati cu parerea nu sa imi ziceti cat de minunate gusturi am si apoi sa ma arate lumea cu degetu pe strada laugh.gif
Oricum in final tot cum ma taie capu fac stiti doar laugh.gif

Diana...nu te supi ca io te iubi da?? tongue.gif kiss.gif Zuzo
fortelady
si io va iubi.
sunt complet off topic, dar am nevoie de afectiune la ora asta si voi la fel.
Diana.
total of topic: noi, femeile sintem sensibile. biggrin.gif
si io iti respect sensibilitatea. si daca te `nervezi, na,iti arat limba iiiiii tongue.gif
Nu-s`, forte, da si io ma simt ca o rosie storicta.
Angel, daca iti place, nu ne baga in seama. pune-ti lantu` si gata!
Mama lor de trenduri... care mai injura trendurile laolalta cu mine, va rog?


rectificare: o rosie STORCITA, nu "storicta" cum am scris mai sus. biggrin.gif
angeldust
Pai asa! laugh.gif Si daca ma nervez rau imi vand un rinichi si mi-l fac din aur nah! Sa vedem atunci cine o sa fie mai pimpin' decat mine laugh.gif
Diana.
io! ca o sa fiu o rosie storcita cu prietena cu lantau zbengos! na!
imbratisare de grup ca m-apuca bitu... mai am putin si bocesc. nu intrebati de ce, nu stiu nici io. zapacitul.gif

forteee, dac aanjelu` nu vrea, io te iubesc numa pi tini. hai la bar sa bem un pahar de vin.

haninoroc.gif
kalua
Adica cum? Anjelu' sa-si puna lantu di gat si dupa aseia ci sa faca? magindesc.gif
Diana cu forte se-mbata si plang cu capul pe tejghia...
Mai ie pe-aici cineva care ie droguri, ca sa complectam grupa? huh.gif
Ieu ma duc amu sa bag in mini pana fac poc.
iloveelady.gif
Diana.
Halal pritetene...m-at lasat sa bieu singuri.. crying.gif
Revenind la lanturi: cica se poarta.


[img]http://photos1.blogger.com/blogger/2029/713/400/Gold%20Chains%20-%20Lee%20Angle%20Jewelry%203.4%20Wire%20Swirl%20Necklace.jpg/img]
fortelady
QUOTE(kalua @ Nov 21 2006, 09:55 PM) *
Adica cum? Anjelu' sa-si puna lantu di gat si dupa aseia ci sa faca? magindesc.gif
Diana cu forte se-mbata si plang cu capul pe tejghia...
Mai ie pe-aici cineva care ie droguri, ca sa complectam grupa? huh.gif
Ieu ma duc amu sa bag in mini pana fac poc.
iloveelady.gif

bagai si io acuma la ghiozdan.
feteleee o intrebare- da poze cu tinute office pe unde se gasesc? ca as mai baga si eu un oki pe acolo, tzoalele astea frumusele nu sunt de mine


edit: kalua, cu ce ne servesti? extasy, ceva? biggrin.gif sau un pic de angeldust ca face bine...
Diana.
punem zilele astea pe site. 322.gif
p.s. parca mi-i foame si mie.
dificila
Ma sacrific si eu la necazul vostru, tot era un loc liber. 322.gif
MonicutzaB
pentru forte:
Celine





[img]http://i40.photobucket.com/albums/e229/MonicutzaB/celine3.jpg[/img]

Zac Posen

[img]http://i40.photobucket.com/albums/e229/MonicutzaB/zacposen.jpg[/img]

[img]http://i40.photobucket.com/albums/e229/MonicutzaB/zacposen1.jpg[/img]
kalua
@forte: Reguli pentru business casual outfits
fortelady
merci mult pentru linkuri si poze kiss.gif
Ala80

cam indrazneata, dar extrem de sic. smile.gif
Ala80
kalua
Mie-mi place mai ales rochia, la serviciu as purta-o cu pantaloni skinny negri (pe care nu-i am inca laugh.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.