Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Filme tip "Sex and the City"
Forum pentru femei - eLady.ro > Hrana pentru Minte si Spirit > Cultura > Film si Teatru
blu_dea
genul ala de filme,filme de duminica dupa-amiaza cum zicea cineva:)
"how 2 lose a guy in 10 days","Hitch"....altele mai stiti?
kalua
Cum poti sa pui "Sex and the city" in aceeasi rand cu limonadele? nusepoate.gif
(de Hitch nu pot sa spun nimic, era in avion si am adormit dupa max. 10 minute)

Dar in genul "How to lose..." mi se pare "Maid in Manhattan" cu Jennifer Lopez. Pe mine una ma seaca filmele astea. sad.gif
berbecutza
da, filmele de genul asta sunt oarecum stupide pentru ca au acelasi tipar. dar din cand in cand (a se citi : cand lenea e mare si nu ai chef de altceva tongue.gif) e binevenit un filmulet usor ca asta smile.gif
Szimcsi
Da, sunt binevenite cand mi-e lene sa si gandesc
ioannaraluka
Failure to Lunch cu S.J. Parker si Matthew McConaughey.
berbecutza
my super ex-girlfriend - uma thurman, luke wilson (parca) .... nu mi-a placut
zetta
"sex and the city" e serial nu film biggrin.gif iti recomand "nip/tuc" de pe pro tv cel cu doctorii chirurgi plasticieni faimosi blush.gif
kalua
N-are nici o treaba cu Sex and the City, dar mi s-a parut un film de duminica dupa-amiaza per excellence: The Lake House.
nadya
QUOTE(zetta @ Nov 6 2006, 10:00 AM) *
"sex and the city" e serial nu film biggrin.gif iti recomand "nip/tuc" de pe pro tv cel cu doctorii chirurgi plasticieni faimosi blush.gif


Ei uite ca a aparut si Sex and the City film, iar in 2010 va aparea Sex and the City-2 (film). Am auzit ca cel de-al 2-lea film Sex and the City e despre problemele conjugale ale lui Carrie si Big. Big pleaca la Londra pentru mai mult timp, pentru o afacere, iar Carrie ramane la New York; Big se simte singur acolo si ajunge sa o insele pe Carrie cu alte femei, de unde si drama lui Carrie. smile.gif De-abia astept sa vad filmul. smile.gif

Filme & seriale gen Sex and the City le-as cataloga in genul filmelor unde moda este un element important, un personaj in sine. Asa ca la aceasta lista as mai adauga The Devil Wears Prada si Confessions of a Shopaholic.
Diana.
In 2006, Sex and the City era intr-adevar doar un serial. smile.gif Filmul Sex and the City a aparut de-abia doi ani mai tirziu, in 2008, iar Sex and The City 2 o sa apara la anul.
Trailerul oficial se poate vedea pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=5y4LhXjrsbQ

SATC mi-a placut, despre celelalte doua pot spune ca nu m-au dat pe spate, desi Meryl Streep e Meryl Streep in rolul Miranda Priestly. smile.gif
nadya
Oooo, mie mi-a placut foarte mult The Devil Wears Prada. smile.gif Mi l-am si cumparat, si este unul din filmele pe care imi place sa le revad cu placere si de care nu m-as plictisi. smile.gif Cand l-am vazut prima oara, m-a inspirat atat de mult, incat mi-am schimbat stilul vestimentar, am inceput sa am mai mult curaj in vestimentatie dupa ce l-am vazut.

De asemenea, SATC serialul si filmul mi-au placut foarte mult, imi place sa le revad, si am acasa intreaga colectie SATC.

Cat despre Confessions of a Shopaholic, nu m-a impresionat la fel de mult. Citisem cartea, si am asteptat cu nerabdare sa il vad la cinema, dar am fost usor dezamagita. Cred ca am asteptat prea mult de la acest film, plus ca sunt foarte multe diferente intre carte si film; in fine, nu mi l-am luat pe Blue Ray, si nu simt ca l-as revedea iar si iar, ca in cazul celor mai sus mentionate. Filmul mi-a placut oarecum, dar nu a devenit unul din favoritele mele.
melcri
Sex in the city filmul, e super;e realitate,relatii interumane,moda;nu l-as vedea de 2 ori,dar m-am relaxat si bine dispus la el;iar despre serial, nu am pierdut niciodata vreun episod pentru aceleasi motive.
Nu exista film cu Meryl Streep sa nu-l fi vazut,e o favorita a mea;cel cu diavolul e drept ca ma asteptam la mai mult,dar tot mi-a placut;primul film vazut cu MS si care a ramas un reper ptr mine si datorita starii in care eram pe atunci(parca prin 1985-1986) este Fawling in love.

joaca cu Robert de Niro ,un alt preferat al meu
Diana.
Am descoperit un serial grecesc, ii zice Koukles (Papusi). Iar 4 femei, insa pot sa va spun sa SATC suks pe linga Koukles/Dolls.
Damn, nu are decit 5 episoade online. smile.gif Insa sper sa bage mai multe. Pacat ca nu e si in engleza, sint covinsa ca v-ar fi placut la nebunie!
Aaaa, are! O sa aibe miine serara urmatorul! Yeeeees! La 9 jumate.
Dore, daca iti place genul, poti cauta pe http://www.megatv.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.