Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Coafuri si schimbari de look
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Meg
De doua zile nu mai am pace. Vreau sa ma tund si vreau sa ma tund. m-am plictisit de parul care sta drept.. da drept, dom'le, ca nici daca as baga placa in el nu ar sta asa. in fiecare dimi trebuie sa ii fac ceva ca sa arate si el mai .. altfel. mai nou, vrea spalat o data pe zi (si ma enerveaza ca nu vreau sa ii fac pe plac closedeyes.gif )
fetelor, ma stiti de pe grup.. din pozele acelea. ce as putea sa imi fac la freza ca sa mi stea si mie parul altfel?? ma gandeam tot la coafuri in scari. dar as vrea sa imi tunda parul pana deasupra umerilor (acum e mai jos de umeri) si sa il fileze. ar iesi ceva?
merci smile.gif kiss.gif
didilica
Eu nu stiu deocamdata ce sa iti recomand, dar am o rugaminte la voi: lamuriti-ma si pe mine ce e cu pozele alea, despre ce grup vorbiti? nesigur.gif
Ca, vreau si eeeeu!!! blush.gif
Meg
didi, stai sa intre angelika (angeldust) si o sa iti trimita ea o invitatie. smile.gif
ioannaraluka
Meg, asa ceva nu ti-ar placea?

Ca tot ai deschis topicul, vreau si eu idei pentru un nou look, mai mult de culoare si de coafura, nu din lungime.
Meg
Ioana, am gasit si eu foto asta. am incercat sa o atasez dar am avut ceva probleme si m-am lasat.
problema e ca mie in fata imi sta destul de .. lipit de cap, nu vrea sa se "umfle" decat cu spuma. si din acest motiv cred ca scarile mai de sus m-ar avantaja.
tu ai poze? sa ne dam cu pareara.. (ca de cand pe grup n-am mai intrat.. multe s-au intamplat smile.gif )
ioannaraluka
Da, am si eu, tot acolo iloveelady.gif
fantasy
Megut tu esti frumoasa oricum kiss.gif

Ma gandesc ca ti-ar sta bine cu o freza in genul Andreea Raicu,stii nu?Pana la umeri dar drept nu in trepte....si iti pui niste bigudiuri din ale mari ca sa-i dai un pic de volum,nu incretit,decat volum..sa para mai umflat pe romaneste... tongue.gif Acu nu stiu,m-am bagat si io ca musca-n lapte...

Sa pui poze dupa ce iti schimbi looku' sa te vedem si noi!
angeldust
Didi uite aici afli care e treaba cu pozele de pe grup click here

Megutz incearca cu makeover-o-matic sau nu mai stiu cum ii zice de pe ivillage.com. Stii ala unde iti bagi poza ta si probezi tot felul de freze.
Meg
fantasy blush.gif
din pacate nu cred ca as avea timp sa stau cu bigudelele'n cap. si nici nu sunt genul care sa stea 5 ore pentru astfel de chestii smile.gif
Angelika.. am incercat pe ..., dar nu nu am gasit nimic interesant. nu stiu, poate au mai adaugat intre timp..
Ioana: m-am uitat la pozele tale (le stiam blush.gif), dar nu e nici una mai de aproape. magindesc.gif


asta imi place. dar nu cred ca al meu ar vrea sa stea asa sad.gif


cat despre asta.. al meu ar sta fix invers, la cum il cunosc :mad:
kalua
Ai vazut tunsoarea Victoriei Beckham? Am cautat-o, dar dupa 20 de pagini de cautat m-am saturat. huh.gif
E cumva ca cea in poza pusa de ioannaraluka: in spate scurt de tot, iar in fata mai lung.
Poza din spate:
ioannaraluka
Da, Meg, probabil ceva care sa se aseze din tunsoare iti trebuie.
La pozele puse, crezi ca "le sta asa" pur si simplu? Atunci, oare de ce majoritatea modelelor, in timpul liber, au parul prins in coada, sub o sapca, sau desfacut, simplu unsure.gif
Tristetea e ca de aproape nu am poze bune. In principiu, intrebarea era ce se poate face cu un par lung, wavy, culoarea mahonului, tuns in fata in trepte. As fi vrut par intins si breton sau...nu stiu.
blu_dea
[edit: acest post a fost mutat dintr-un alt topic- "breton".]


Ma bate gandul sa imi las k prea in in trend tongue.gif
Ma ajutati cu niste siteuri,ceva de unde pot alege vreun model?
Meg
da si tu un search pe google cu .. hairstyle.. hair.. si gasesti site-uri.
sau mergi la un stilist (daca te tine buzunarul) si o sa vada el ce ti se potriveste (in functie de fata, ochi samd).
eu una merg sambata la frezat! smile.gif
Diana.
Meg,ai curaj.Eu am plecat de la un salon de-asta de-mivenea sa bat petoata lumea!
Si si-asa merg foarte rar la coafor,acu` nu mai imi vine sa calc nici un prag de salon...
angry.gif
kalua
Eu mi-am dat azi "intalnire" cu frizerul: prima data libera vinerea dupa-amiaza sau sambata e pe 16 februarie. crying.gif Pana atunci stau asa si sufar! sad.gif
Szimcsi
Diana, stiu eu in Craiova o coafeza foarte buna. M-am dus la ea sa ma faca pentru o nunta si pana si mireasa s-a suparat ca am coafura mai frumoasa ca a ei. M-am si tuns la ea(acum cativa ani) si m-a tuns exact cum imi doream smile.gif
Meg
:offtopic: Sz, asta-i culmea! :>
angeldust
Am gasit ceva freze...dc mai esti interesata




Am fost tunsa ceva de genul asta (defapt si acum sunt tot o variatiune pe aceeasi tema) dar la parul meu f f subtire nu ma avantajeaza chiar asa filat, pt ca dc nu il dau cu o tona de fixativ la prima adiere de vant mi se urca tot in cap. In plus nu imi placea ca simteam ca am f putin par in cap (adica si mai putin, ca putin am oricum).
Dar asa...frezele sunt misto, imi plac.


Sau....





sau dc esti f curajoasa....si ai timp de aranjat parul ..asa sigur iesi in evidenta biggrin.gif

Szimcsi
Si mie imi place genul asta de tunsoare indragostita.gif Din pacate, eu nu am parul drept sad.gif
17girl
nici eu n-am parul drept dar am vrut acum vreo luna sa ma tund cam ca in prima poza pusa de angeldust, si a iesit ok. de atunci am amplificat vizitele la coafor dar ... macar sta cum vreau... ma bate gandul sa-mi fac (iar) permanent drept tongue.gif dar as vrea ceva mai eficient ca unde mi-am facut ultima data m-a tinut putin efectul blush.gif
Ala80
Am citit ca in materie de coafuri s-ar purta cele in genul vintage, tapat si cu mult volum:

magindesc.gif cam ciudatele.
Meg
puteti vedea noua mea fresza pe grup biggrin.gif
e intunecata, stiu, dar nu am avut timp de efecte smile.gif
Bia


Uite cum eram eu tunsa prin vara pe cand eram si blonda... tongue.gif
Bia


si inca o tunsoare care mie mi-ar placea maxim. pacat ca am decis sa nu ma mai fac blonda... biggrin.gif
buburuzazuza
nu vad pozele sad.gif
cristinica
fetelor, a incercat pana acum sa mearga cineva la gett's?
au salon in bucuresti mall...

eu am fost acolo doar sa cumpar produse de styling profesionale. si niciodata nu am stiut daca sa raman sau nu sa-si bage aia de-acolo mainile in parul meu...

aveti vreo poveste buna despre gett's?

smile.gif
MonicutzaB
am fost eu de 2 ori la un tip claudiu. prima data m-a tuns bine, a doua oara nu a mai fost asa ok iar de vopsit chiar m-a vopsit prost. mad.gif
in schimb stiu ca e o tipa tunsa foarte scurt care cica e buna. imi scapa acum numele ei. magindesc.gif

acum am descoperit un baiat foarte dragut (si la propriu si la figurat biggrin.gif ) langa Waterloo. sunt extrem de multumita si de freza si de culoarea pe care mi-a facut-o.
Bia
si uitati niste suvite ce mie mi se par foarte interesante! 322.gif

Cindy
monicutza, nu ne pui poze? smile.gif
walpurgik
Am gasit si eu niste tunsori iarna 2006-2007 luate de prin moda frantuzeaca. Unele chiar sunt fezabile.












Majoritatea sunt midi catre scurt, nu se mai poata parul lung sau astea sunt mai usor de intretinut?
Aura
Buna fetele. Tocmai am o freza noua cam de o saptamana. De la un par lung drept si plictisitor la o nebunie de frizura. Am gasit un stilist care intreaba "ma lasi sa iti spun ce ti s-ar potrivi?".
Szimcsi
Pune o poza sa te vedem si noi smile.gif
mititik
Si spune-ne si noua numele stilistului care te-a tuns! smile.gif
Aura
poza este cea de la avatar dar prea mica sa se vada
am tot cautat sa o atasez in mesaj dar sincer nu am gasit nici o modalitate
stefan
salonul "visage" pe langa piata floreasa
am sa caut numarul
folosesc produse profesionale americane
nexus
bune.
bebe_maria
sunt bune nexus? ca am tot vazut... si parca imi erau cunoscute.. ce anume ti-a placut? pe mine m-ar interesa un balsam bun care sa descurce dar care sa nu dea aspect de lins parului
walpurgik
ceva coafuri "catwalkareshti"






mititik
Fetelor, se mai poarta bretonul oblic? Imi place mult cum e tunsa Corina in ultimul videoclip. Duminica ma duc la coafor si as fi tentata de o astfel de freza. Ce ziceti?
Bia
QUOTE(mititik @ Dec 22 2006, 01:47 PM) *
Fetelor, se mai poarta bretonul oblic? Imi place mult cum e tunsa Corina in ultimul videoclip. Duminica ma duc la coafor si as fi tentata de o astfel de freza. Ce ziceti?


Pana la urma te-ai tuns? Ne arati si noua? rolleyes.gif

Si eu vreau sa ma tund... n-am mai facut-o din noiembrie cand rezultatul tunsorii a fost asta:



(eu in bluza paietata)

ioannaraluka
Mda, deci...m-am dus la coafor pentru taiat varfurile deteriorate si m-am ales cu un nou look: de la par lung trecut de jumatatea spatelui la par pana la umeri aproape, care, fiind ondulat, s-a facut si mai scurtut laugh.gif
Asa ca acum reluam procesul de crestere, cu forte noi, caci nu ma reprezinta deloc varianta asta nici lung, nici scurt. Poate avand "elan" va creste si repede.
Si pana imi fac poza cu noua "freza" va pun una cu Jeanne Tripplehorn
kalua
Frizuri primvara-vara 2007
mititik
QUOTE(ioannaraluka @ Feb 20 2007, 09:16 AM) *
Mda, deci...m-am dus la coafor pentru taiat varfurile deteriorate si m-am ales cu un nou look: de la par lung trecut de jumatatea spatelui la par pana la umeri aproape, care, fiind ondulat, s-a facut si mai scurtut laugh.gif
Asa ca acum reluam procesul de crestere, cu forte noi, caci nu ma reprezinta deloc varianta asta nici lung, nici scurt. Poate avand "elan" va creste si repede.
Si pana imi fac poza cu noua "freza" va pun una cu Jeanne Tripplehorn



Da, m-am tuns, dar nu m-am incumetat la o asa mare schimbare chiar inainte de sarbatorile de iarna. Saptamana viitoare trebuie sa ma duc iar sa ma tund si acum chiar imi fac breton! Daca iese bine, va arat poze! biggrin.gif
ioannaraluka
Are cineva idee cum se face coafura asta? Adica in spate ce e, mai exact?
Kitten
eu cred ca e un coc (dar cu varfurile lasate libere vreo 10 cm), prins cu ace de par!
divi2007
coc dar nu se vede pt ca e f cret parul
ioannaraluka
Da, e cret si lung si poate un pic prea mult volum, dar as incerca o varianta mai "purtabila". Ma gandeam ca asa e dar doream o confirmare kiss.gif.
Cindy
mda..e foarte interesant dar banuiesc ca si foarte greu de realizat... magindesc.gif
walpurgik
M-a apucat tunsul si schimbarea, desigur. Nu prea am habar ce vreau dar oricum trebuie scurtat ca s-a cam tocit si revopsit. Voi care m-ati mai vazut prin poze ce credeti ca mi s-ar potrivi? Ce ziceti de tunsorile astea peste care am dat intr-un mic research?




divi2007
pozele 2,3,4 imi plac mult si sunt si la moda, cum e tipa din poza 3 si 4 a zis geta voinea ca se poarta anul asta. smile.gif
angeldust
Dap freza aia din pozele 3-4 e bestiala, dar daca tu gasesti in TM stylist sa ti-o execute asa io ma rad in cap tongue.gif
ioannaraluka
Cea cu tipa roscata...si culoarea din prima poza laugh.gif!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.