Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sugestii pentru cadouri de Craciun
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Familie
Pages: 1, 2
Bia
Eu vreau sa-i iau domnului un set de cosmetice anti rid, surioarei niste rujuri si o paleta de farduri, mamei un parfum si o pereche de cercei iar tatei o cravata mai luxoasa si un set de ac+butoni de aur.
Diana.
Anti-rid? Pe mine m-ai pune pe ginduri cum ca as avea nevoie... laugh.gif
Bia
Da, stiu. Nu e cu subinteles ca are aproape la fel de multe ca si mine oricum. Deci... biggrin.gif
Diana.
Eeeee, atunci nu conteste. laugh.gif
Bia
Imi pare rau ca n-am facut o poza dar pentru calatori are o gentuta asa: in care are o mie de seruri, creme, cremulite, vitamine, gel de dus de 3 feluri, sampon de 2 (in miniatura astea) si multe altele. Si eu am una la fel cu cosmetice si farduri. Geluri nu mai iau cand ia el ca sa nu car... biggrin.gif
scaii12
Cat de misto e gentuta! Si eu vreau!!!! Unde gasesc asa ceva?
Bia
Scaii, in diverse magazine de gentute, genti, etc., mai ales de calatorie.
Laryss_A
Sa va zic ceva amuzant.

Stateam eu asa binisor si scriam lista de posibile cadouri pentru Moc Nicolae si ziua de Craciun .Si cum stateam zic "hai sa ma inspir si de pe internet ". Mi-am deschis nenumarate tab-uri si m-am pus la citit si cum citeam eu, dau peste o poveste minunata de mai sa-mi dea lacrimile si ma gandeam " vai ! exact asa gandesc si eu despre iubitul meu si parintii lui ! " ... ca sa imi dau seama ca ma aflam pe forumul elady, pe topicul deschis de mine acum 4 ani.

Nici nu stiu cum au trecut acesti 4 ani wub.gif . De fapt, stiu cum au trecut: cu multa dragoste , cu multe peripetii de inceput de viata-n doi, cu multe amintiri frumoase. Ce sa mai spun, mi-a venit sa plang de fericire citindu-mi propriul topic, vazand ce scriam atunci si cum gandeam si pentru faptul ca, dupa 4 ani pot spune cat de recunoscatoare ma simt pentru tot ce port in suflet.

pupaceala.gif va pup pe toate, atata numai ca regret ca nu mai sunt pe forum toate fetele de acum 4 ani.

Diana.
Ce frumos, Lary! indragostita.gif 4 ani sint o groaza de timp si e minunat ca simti inca aceleasi lucruri... e absolut minunat!
Cind gasesc topicuri vechi ma napadesc amintirile... e ca un fel de clipa oprita la care ma pot intoarce oricind.
Si mie imi pare tare rau, dar viata mi-a dovedit ca nu ne asteapta, ci merge inainte. Cu sau fara noi. Far aexceptie. :|
scaii12
Eu chiar zilele trecute iti citeam povestea ca sa ma inspir pentru cadouri de craciun si mi s-a parut foarte frumoasa. Si toate ideilor au fost bune smile.gif
Laryss_A
Ideea cu bonsaiul inca o tin in minte, desi tot transportul e o problema...

Ca idei de cadouri ( deocamdata disparate, nedestinate cuiva anume ci strict idei ) si care cred ca nu s-au mai mentionat, mi-au mai venit :

- bilete la teatru,
- bilete la un concert anume(ori cu colinde de Craciun, ori la o formatie preferata),
- un vocher cu un abonament la masaj sau o zi SPA,
- turta dulce,
- album de pictura sau o colectie limitata de carti ,
- modulator FM (util la drumuri lungi si ca sa nu asculti vorbaria goala a moderatorilor radio + reclamele plicticoase)
- o zi de echitatie (pentru pasionati)
- am gasit pe internet un GiftBox cu 20 de destinatii si o aventura aferenta ( parapanta, tiroliana, echitatie, etc) pe teritoriul Romaniei, valabile 1 an de la achizitionare dar anuntul era din 2007 , nu stiu daca se mai gaseste asa ceva. Cica era pe la Auchan...
- ceas de mana
- telefon mobil
- GPS
- suport carti de vizita cu gravura personalizata sau breloc elegant personalizat cu un "te iubesc" scris finut smile.gif

Cateva dintre astea le-am facut deja cadou dar poate sunt utile ideile si altcuiva smile.gif

Mai spuneti si voi , ca raman fara inspiratie !
scaii12
Eu m-am insipirat mai mult de-aici, dar hai sa le zic si eu:
- mouse wireless
- acumulatori cu incarcator
- carti (mai ales ca weekendul asta e targul de carte Gaudeamus)
-un fular-esarfa
-o geanta
-un set de relaxare cu sapun de santal, betisoare parfumate si suport pt betisoare si niste uleiuri parfumate
-un fel de set minibar adica un butoias de sticla care are si robinet si set de pahare, toate puse pe un suport de lemn(asta chiar vreau sa-l cumpar ca l-am descoperit pe un site care nu-l mai avea pe stoc si acum nu mai gasesc nicaieri crying.gif )

Poate mai continui lista mai incolo daca imi mai vine vreo idee

aaa si nu in ultimul rand niste sapunuri sub forma de scoica sau flori ambalate frumos si cica facute de manual (tot pe net am vazut)
Laryss_A
Intre timp am si gasit spectacolul la care vreau sa iau bilete insa nu sunt inca puse in vanzare : Stelele Moscovei pe gheata 2010.
Spectaculoase cred ca mai sunt Craciun Vienez si Moscow on Ice Circus dar nu o sa fim in tara in rastimpul asta.
Diana.
Ma faceti sa oftez cu gindul la Craciun... smile.gif
scaii12
De ce sa oftezi Fides? Craciunul e una dintre cele mai frumoase perioade din an(cel putin pentru mine e cea mai frumoasa).
Diana.
De placere, evident! Pentru mine Craciunul e chiar cea mai frumoasa Sarbatoare a anului!
scaii12
Chiar ma speriasem. Acum sunt mai linistita biggrin.gif
Globetrotter
M-am hotarat (cred biggrin.gif ), prietenului o sa ii iau niste carti de craciun: Craiova- mon amour şi Gomora.
Diana.
Io mai am sa ma gindesc si pentru ziua lui. Lasa, ca-mi vine vreo idee soon. biggrin.gif
Globetrotter
Si ma mai gandesc daca-mi mai vine vreo idee.
Fides, ce-i place?
Era acum spectacolul lui T. Gheorghe, dar din pacate nu prea mai sunt bilete, decat pe scaune suplimentare, si alea costa 80 lei-persoana. Cam aiurea... ametit.gif
tiana
Asa,sa trecem si noi lista de cadouri:
-un ceas,pentru domnu` pentru ca stiu ca asa va fi foarte fericit
-o excursie pentru domnisoara
-un parfum magindesc.gif
Si lista ramane deschisa laugh.gif .
Globetrotter
Sa pui poza cu ceasul! Parfumul e pentru tine? Ce parfum?
tiana
Sa nu ne pripim d-nelor,stati sa gasesc ceasu,si bien sur parfumul ar fi pentru mine!
Inca nu stiu de care,ce ,cum ,da` mai am vreo saptamana thumb_yello.gif
Globetrotter
Da, eu ma entuziasmez la cadouri. yahoo[1].gif Imi place sa fac, sa planuiesc, sa vad reactii, idei.
Asteptam. doh.gif
Diana.
Ma gindeam la un ceas petru Injer, ca stiu ca-si si doreste unul anume. biggrin.gif
Cindy
Si eu vreau parfum...Vera Wang - Princess biggrin.gif, am mai scris despre el. L-am pastrat pentru Craciun, chiar mi se pare ca e in ton cu sarbatoarea.

Ce ceas anume? A lansat subtilitati? tongue.gif
Diana.
Nu, oricum stiu eu mai bine ce-i place. laugh.gif
nadya
Vin si eu cu lista mea de cadouri de sarbatori. biggrin.gif
Pentru sotul meu, un halat de baie.
Pentru prieteni apropiati, un filtru de cafea.
Pentru nasii copilului meu, un set de pahare de sampanie si un set de pahare de cocktail, iar pentru fetita lor o rochita.
Si inca mai am de luat cadouri, ma mai gandesc.

Spor la ales cadourile perfecte si sarbatori fericite tuturor! smile.gif
Diana.
Ce chestie, la halat ma gindisem si eu ... sa vedem ce resurse are Mosul anul acesta...
Pentru mama carti si ce-oi mai gasi
Pentru tata chestii cosmetice
Dulciuri si cozonac pentru amindoi, papuci de casa (deja e traditie sa le iau asa ceva de Craciun laugh.gif ) si pentru castau in alta parte a tarii, va trebui sa se duca Mosul cu un curier la ei. Daca mai imi vine altceva in minte, o sa completez lista.
Si pentru mamaie o sa plece vreun cozonacel si dulciuri, tot asa...
Laryss_A
Am si eu nevoie de o idee de cadou pentru o bunicuta... altceva in afara de dulciuri, cozonaci, turta dulce...
Un set de masa cu fata de masa, servete de panza ...? Un set fular-caciula-manusi? ... Ceva pentru bucatarie? Nu prea stiu. Nu mi se par prea bune ideile astea, sunt prea impersonale , pare-mi-se.
Diana.
Ceva facut de mina ta. smile.gif Special pentru ea. Cel putin asta voi face eu anul acesta pentru mamaita mea. smile.gif
Cindy
Si eu vreau halat de baie!!!! unul moale si pufoos biggrin.gif eventual roz tongue.gif
tiana
Gasit cadou pentru domnu blush.gif !
Mai trebuie sa-mi caut un parfum.

scaii12
Foarte misto Tiana! Sa-l poarte sanatos!
Diana.
Sa-l poate sanatos!
Globetrotter
Frumos ceasul, imi place cureaua mai ales. estiok.gif
Eu ii mai dau lui Mr. Book si o poza cu noi in rama cu oita. afro.gif Ia uite (sper sa nu se uite pe aici mellow.gif ):

Diana.
Tare asta cu Mos Ajun-ge! morderis.gif

Misto rama cu oita! smile.gif
adriana niculescu
Placuta este bucuria cu care cauti cadourile pentru cei dragi. Nici nu mai conteaza ce le iei. Este bucuria cu care te pregatesti de sarbatoare, cum anticipezi momentul. Desi ma gandesc cu nostalgie ca fata mea nu se mai bucura ca in copilarie de cadourile pe care le primeste.

nadya
Sa va spun sincer fetelor, mie imi place mai mult perioada de dinaintea sarbatorilor de iarna decat sarbatorile propriu-zise. smile.gif Imi place anticipatia din timpul lunii decembrie, cand cumperi cadouri, cand te pregatesti pentru sarbatori, cand cumperi bradul si astepti sa vina ajunul sa-l impodobesti... smile.gif Cred ca imi place mai mult acea anticipare a sarbatorilor din cauza ca odata sarbatorile trecute, nu mai urmeaza nimic, si totul revine la normal; pe cand atunci cand de-abia ma pregatesc cu cadourile si celelalte, ma bucura sa stiu ca sarbatorile de-abia urmeaza. smile.gif
adriana niculescu
Si mie imi place mult perioada dinaintea sarbatorilor, parca simt Craciunul in fiecare zi. Acum ca 1 decembrie este sarbatoare nationala si exista un pic de fast si de ceremonie, am impresia ca de atunci incepand este o sarbatoare.
Diana.
Scriu si aici, sa fie, sa se gaseasca. Cadourile din prajituri sau bomboane facute in casa sint foarte apreciate, mult mai ieftine si sint si o idee inedita.
Prajiturici, caramele, fursecuri, turta-dulce, negrese (aka brownies), tot ce va trece prin cap de fapt home-made puse in cutiute tapetate cu hartie cu un aspect cit mai rustic, legate cu sfoara ordinara si invelite in hirtie cerata groasa sint oricind bine-venite. wink.gif
E foarte la moda obiceiul (nu ca ar fi relevant!!!) si se cheama cadouri gourmet. smile.gif

adriana niculescu
Mi se pare o idee nemaipomenita! Imi place foarte mult tongue.gif !
curatenieincasa
Nu stiu ce cautati voi, dar eu sunt interesata si de partea de sustenabilitate, dezvoltare zonala. Cadouri frumoase gasim destul de multe, dar sunt ele si romanesti, sunte ele handmade, sunt facute de romani? Marea majoritate NU sunt si tocmai de aceea eu caut lucruri autentice, ceva care sa insemne mult mai mult, si asa am gasit www.spamcitcasa.ro! Merita sa aruncati o privire, mai ales ca si ambaleaza cadoul si pun si o felicitare din partea lor! nice, nice
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.