Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cosuri
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Sanatate, Sport > Sanatate
expose_yourself
Am si eu o intrebare...

E normal sa apara uneori cosuri in zona genitala(mai ales in perioada speciala a lunii)?Vi se intampla si voua? Mentionez ca ma epilez in zona asta numai cu ceara,destul de des..Uneori tipa ce ma epileaza a folosit dupa epilat uleiuri calmante care ma tem ca au fost comedogene desi ea m-a asigurat ca nu-s..Sunt cosuri din acelea dureroase care raman un timp sub piele inainte sa erupa.Minunate smile.gif

Deci..E ceva comun?
divi2007
uleiul calmant dupa epilat e cauza, gandeste te ca pori sunt deschisi dupa epilare si cum in zona aia transpiri daca mai folosesti si ulei atunci clar ca iti vor iesi o multime de cosuri

expose_yourself
Am inteles ca ar putea fi si cosuri chistice formate din glandele care se afla in zona.Pentru ca uneori imi apar si in zone unde nu e nevoie de ceara.Dar probabil tot din cauza acesteia se manifesta ciudat glandele din zona.
Si intr-adevar, nici uleiul ei grozav nu m-a ajutat prea mult..
Am sa vad un ginecolog curand oricum.Mersi pentru raspuns Divi wub.gif
fortelady
e destul de normal - mai ales daca firul de par e mai gros smile.gif si pielea mai sensibila
ellen
Mie mi-au aparut in urma cu 3 saptamani niste cosuri urate pe fata. M-am simtit si putin rau in perioada aia, dar a trecut repede. Posibil sa fie si de la vreo infectie. Oare ar trebui sa-mi fac griji? Am 23 de ani si cosuri am mai avut dar de obicei dispar.

Diana.
Apar in perioada dinaintea aparitiei menstruatiei?
danyellp
QUOTE(ellen @ Jan 25 2016, 10:36 AM) *
Mie mi-au aparut in urma cu 3 saptamani niste cosuri urate pe fata. M-am simtit si putin rau in perioada aia, dar a trecut repede. Posibil sa fie si de la vreo infectie. Oare ar trebui sa-mi fac griji? Am 23 de ani si cosuri am mai avut dar de obicei dispar.



Controlul unui medic dermatolog e recomandat.
floricel
QUOTE(expose_yourself @ Nov 22 2007, 05:10 PM) *
Am si eu o intrebare...

E normal sa apara uneori cosuri in zona genitala(mai ales in perioada speciala a lunii)?Vi se intampla si voua? Mentionez ca ma epilez in zona asta numai cu ceara,destul de des..Uneori tipa ce ma epileaza a folosit dupa epilat uleiuri calmante care ma tem ca au fost comedogene desi ea m-a asigurat ca nu-s..Sunt cosuri din acelea dureroase care raman un timp sub piele inainte sa erupa.Minunate smile.gif

Deci..E ceva comun?


Cosurile pot sa fie inlaturate doar daca se urmeaza un program alimentar bine stabilit in care nu se consuma produse grase. Deasemenea si sportul este obligatoriu pentru detoxifierea corpului.

lore9090
QUOTE(expose_yourself @ Nov 22 2007, 06:10 PM) *
Am si eu o intrebare...

E normal sa apara uneori cosuri in zona genitala(mai ales in perioada speciala a lunii)?Vi se intampla si voua? Mentionez ca ma epilez in zona asta numai cu ceara,destul de des..Uneori tipa ce ma epileaza a folosit dupa epilat uleiuri calmante care ma tem ca au fost comedogene desi ea m-a asigurat ca nu-s..Sunt cosuri din acelea dureroase care raman un timp sub piele inainte sa erupa.Minunate smile.gif

Deci..E ceva comun?

Cosurile apar de obicei pe trup si ten, dar exista si posibilitatea sa apara pe fund sau in alte locuri....
ellen
Pentru eliminarea cosurilor se pot folosi si suplimente. Eu am luat intr-o perioada cand am avut probleme.
benonedinca
Cu derminax a incercat careva sa scape de cosuri?

grig1984
QUOTE(expose_yourself @ Nov 22 2007, 06:10 PM) *
Am si eu o intrebare...

E normal sa apara uneori cosuri in zona genitala(mai ales in perioada speciala a lunii)?Vi se intampla si voua? Mentionez ca ma epilez in zona asta numai cu ceara,destul de des..Uneori tipa ce ma epileaza a folosit dupa epilat uleiuri calmante care ma tem ca au fost comedogene desi ea m-a asigurat ca nu-s..Sunt cosuri din acelea dureroase care raman un timp sub piele inainte sa erupa.Minunate smile.gif

Deci..E ceva comun?


Pentru cosuri se pot folosi si creme care sa ajute la eliminarea cosurilor,

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.