Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Poze cu bebelusi
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Familie > Viitoare mamici... cu burtici
Pages: 1, 2, 3, 4
Teocris
Frumos bebelu'.Sa aiba parte de o viata frumoasa si indestulata.
delia2andreea
Buna,ma numesc Delia si am aproape 2 ani,pe 19 aprilie.Mama si taticul meu sunt foarte fericiti ca ma au.
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Am sa revin curand cu poze noi.Pupici.
Diana.
Ce fetita frumusica ai. Sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa.
welcome.gif la noi!
Fanny
Ptiu sa n-o deochi! Ce frumoasa e. yes.gif Sa-ti traiasca.

Culmea culmilor e ca cele 2 Delii pe care le-am intalnit in viata mea au doua caracteristici: ochi caprui jucausi si zambitori si gropite in obraji. indragostita.gif
Altheea
Fetele mele, noi am implinit o luna si avem 60cm si 5,300 kg! Va pupam dulce!
Prima poza e chiar de azi, un zambet seducator pentru voi, ladies !

kary_pink
Althe' ai o frumusete de baiat! M-am indragostit indragostita.gif Sa-ti traiasca.
Diana.
Sincer, araat muuult mai mare! Sa-ti traiasca voinicul!
Fanny
Ce obrajori bucalati are voinicelul vostru si ce zambet! Coafura e prea serioasa...mi-ar placea sa-l vad motzat mai modern.
Oare exista freze de bebelus?
Lexie
Sa-ti traiasca puiul, e o dulceata! kiss.gif
Cleo
aaahahhahahaha indragostita.gif vai cat e de dragalas!
sa va traiasca kiss.gif
Teocris
Althe, indragostita.gif
Voarba lu Diana, arata mult mai mare de o luna.
Sa va bucurati de el si el de voi!
Roxana_
Ce strengar e David al tau Althe indragostita.gif
Fetelor, e maricel, dar eu zic ca ne induce in eroare si poza, care-i facuta de aproape. Asa am mai vazut eu o poza a unei nou-nascute si ma miram ce mare pare si cand m-am dus s-o vad in realitate, am fost socata.
claudia_electra
E atat de dulce si smecheras in prima poza!! Pot sa-l mananc biggrin.gif?
strumfita
Sa iti traiasca bebele Althee, foarte frumos.
blekytza
sa-ti traiasca voinicul! gata m-am indragostit indragostita.gif
ToothFairy
Vai Altheea, sa-ti traiasca puiutzu` si sa fie sanatos si sa te faca mandra de el ! indragostita.gif
dr_wise
Altheea, sa-ti traiasca cavalerul, e o frumusete si seamana cu mamica lui bucatica!!!!
Bravo!
kiss.gif
Chiar o intrebam zilele trecute pe Roxy daca mai stie ceva de tine. A ras si m-a invitat sa vizitez topicul acesta.
pescarush
Altheea, sa vatraiasca feciorul si sa va bucurati de el! E un scump! indragostita.gif
Rox, daca nu esti obisnuita cu bebelusi, oricum ti se par mici, oricat de mari ar fi pentru varsta lor. zapacitul.gif
Nu va spun cand l-am vazut pe fiu-meu cel mare prima data ohmy.gif ca-mi era frica sa pun mana pe el. Era prima data ca vedeam nou-nascut. laugh.gif
3A
Altheea, sa-ti traiasca si sa va bucurati de cavaler! Pare maricel si din cauza parului wub.gif
E frumusel foc!

angeldust
Sa-ti traiasca Althe! Cred ca o sa fie un barbat voinic bine smile.gif
Te mai asteptam cu poze wink.gif
Oana
01082008

Ce frumos e copilul meu, doar un numar.
Teocris
magindesc.gif Nu inteleg. Ce vrei sa ne arati?
Oana
Eram autoironica, nu reusesc sa copiez decat numarul, poza nu-mi apare.

Am luat din galeria personala, nu am cont

Poate de asta nu-mi merge incercarea
Oana


Va prezint pe Ronald cel nazbatios



El e Florinel cel cuminte



Ea e printesa noastra Laurica



Si o ipostaza amuzanta cu Ronald
Cleo
hehe ce gasca dragalasa
sa va traiasca
Philia
Sa va bucurati de ei si ei de voi, oana!
happyCat
Vai, Oana, cat sunt de scumpi!! indragostita.gif Ptiu sa nu ti-i deochi! Iar fetita e o papusa, pare tare cumintica.
Oana
Va multumes fetelor pentru urari rolleyes.gif
claudia_electra
Ce bogata esti, Oana aplauze.gif!
Diana.
Sa iti traiasca si sa fie sanatosi.
...Oana, dar ce ce unul Florinel si unul Ronald ?
Nu mi se pare inspirata alegerea. O sa isi bata joc ceilalti copii de el de cind va merge la gradinitia.
Bine, acum Ronald e mai bine decit "elvis prislei", da` na....
Si nu inteleg moda asta a parintilor de a pune nume imposibile copiilor, de parca le fac in ciuda:"lasa, sa vezi ce nume turbat iti pun, sa suferi toata viata"
Nu vreu sa te superi pe mine, insa poate e bine (e valabil pentru noi toate) sa ne gindim foarte bine inainte de a ne boteaza copiii...
LostWhispers
Sa ti traiasca sunt superbi, fetitta e un ingeras.
Mie imi plac numele , doar cand sunt mai mari sa nu se supere de ce unul are nume strain si celalat romanesc. Dar pana la urma nu conteaza numele sa fie sanatosi si destepti. smile.gif
Teocris
Oana, vad ca te-ai descurcat cu pozele 322.gif
Si la capitolul copii te-ai descurcat laugh.gif
Sunt foarte frumosi! Sa te bucuri de ei si sa aiba o viata frumoasa kiss.gif
strumfita
Ce fericita poti fi Oana, ai niste copii superbi !!! sa iti traiasca si sanatate va aveti.
Roxana_
Sa-ti traiasca Oana! Sunt tare scumpi!
Si eu sunt de aceeasi parere cu Maat. Nu trebuia sa faci diferenta cu numele intre gemeni.
Oana
Draga Maat, numele lui Ronald a fost ales in urma cu 4 ani, cand fetita mea era grav bolnava in spitalul de copii. Un prieten de familie a fost foarte saritor , s-a oferit sa ne boteze fetita care era la reanimare plina de perfuzii si la oxigen.Noi eram disperati, nu aveam bani ,eram in stare sa ne vindem si casa daca o aveam. Omul acesta pe nume Ronald care e londonez, ne-a ajutat si am trecut de aceasta situatie disperata, iar noi am promis atunci sa-i punem urmatorului copil ,daca e baiat , numele lui in semn de recunostinta si respect.Mentionez ca mie nu-mi plac numele astea de telenovela,ca drept dovada i-am mai pus si numele Daniel, dar deja ne-am obisnuit sa-i spunem Rony.

biggrin.gif Fetelor va multumesc pentru aprecierile frumoase si va doresc sa fiti si voi la fel de bogate ca si mine. Lui Florinel i-am pus nemele acesta in semn de iubire pentru sotul meu care se numeste le fel. I-am mai pus si numele Sebastian , nu stiu cat de strain e acest nume dar mie mi-a placut la nebunie. Ronald-Daniel si Florin-Sebastian , am sperat sa impac si capra si varza unsure.gif
kary_pink
Oana ai trei copii superbi, sa fie sanatosi si sa asculte de mami indragostita.gif

SEBASTIAN

Provine de la numele roman Sebastianus care semnifica "De la Sebaste" in Latină. Sebaste era denumirea unui oraş in Asia Mică, numele oraşului provenind din limba greacaă : seßast (sebastos), "venerabil" (o traducere a termenului latin Augustus, titlul împăraţilor romani.). Sfântul Sebastian a fost un soldat roman ucis cu săgeţi după ce s-a descoperit că era creştin.

Roxana_
Si mie-mi place tare mult Sebastian. Asa-l cheama pe baietelul prietenei mele din State.
Important e ca Ronald are si un nume romanesc. N-am stiut de poveste, bine ca totul s-a terminat cu bine! kiss.gif
angeldust
Sa-ti traiasca Oana! Fetita e tare frumusica, pe cine seamana, pe mami sau pe tati? Are niste trasaturi asa exotice smile.gif
kalua
Sa-ti traiasca puii, Oana! Laura e o papusa! indragostita.gif
Oana
Angel, fetita seamana leit cu tatal ei si acum 2 zile mi-a facut cel mai frumos compliment: se uita la un film cu o printesa si a inceput sa se uite foarte insistent la mine si mi-a spus ca eu sunt mai frumoasa decat printesa din film. Am ramas profund impresionata de comparatie si nu mai pun la socoteala ca in fiecare zi imi spune: "te iubesc mama din lume". wub.gif
Oana
Kari multumesc pentru traducere, esti o draguta.
blekytza
Oana sa-ti traiasca puii mici si dragalasi ! indragostita.gif
Altheea
Un an nou fericit si plin de bucurii! Venim si noi mai tarziu cu urarile dar speram sa ne iertati blush.gif Mi-e tare dor de voi si chiar daca as mai gasi timp sa va scriu ma loghez foarte greu sad.gif , Diana stie de problema asta a mea cu conexiunea.
Poza de acum cateva zile, de data asta cu freza facuta biggrin.gif . Oricum parul ii sta tot sculat, doar bretonelul l-am aranjat un pic
strumfita
Un scump !!!
Teocris
La multi ani si tie Althe!
Ce bebic scumpic indragostita.gif
scumpic
Ce haios e! iti vine sa-l maninci! indragostita.gif
Diana.
Si e mare. Am vorbit cu Althe la telefon pe 30 decembrie anul trecut si mi-a spus ca e un voinicel! smile.gif Sa-ti traiasca!
angeldust
Doooamne ce simpatic, ptiu sa nu ti-l deochi! Are trasaturi asiatice domle sau mi se pare mie???
Philia
Si mie mi se pare ca e un pic exotic!
Sa creasca maaare! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.