Help - Search - Members - Calendar
Full Version: eLady`s Hot Bar & Lounge XXVI
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
deedee29
Buna tuturor. Eu am avut un weekend extrem de incarcat, cu vizite mai aproape si mai departe de casa. Aseara am fost si in oras, iar azi m-am trezit la 1. Acum mi-am facut unghiile, cam stangaci, e drept, dar daca tot mi-am luat oja. Ma asteapta o saptamana super incarcata, nici nu vreau sa ma gandesc. Va pup si va doresc o saptamana frumoasa.
albinuza
Buna seara! Am fost oleaca prin imprejurimi, si cand am venit acasa, am venit chitita sa fac acea tarta, pentru ca am recuperat instrumentul de agitat oua. Si ma apuuucc, numai ca oole nu vroiau neam sa se umfle si sa se intareasca! Si nu numai ca nu vroiau. Nici nu au facut-o.Asa ca am continua asa. Acum e la cuptor, si imi lasa impresia ca se umfla oleaca! Cum o scot, fac o baita si nani scrie pe mine biggrin.gif
kary_pink
Seara buna

Am ajuns si eu acasuca, sunt franta de oboseala dar a meritat. indragostita.gif Exceptand faptul ca lacul a fost o incantare chiar si fara sa'l intalnesc pe Georgica ( dar am lasat vorba la un chelner de la un restaurant de pe lac sa'l salute din partea Kaluai si a Doctoresei tongue.gif )...m-am certat si iubit cu o lebada si surorile ei(pun maine poze) si ne-am bucurat foarte mult de o mini aventura la 1100 m altitudine unde inca se gasesc mormane de zapada dar si colturi de munte pline de ghiocei ( pun si cu asta maine poze) . A fost super si chiar aveam nevoie...Sa ma repet iar si sa spun ca pur si simplu il iubesc pe al meu?! wub.gif

Diana.
In Ara mea tropaie hormonii. Are gestatie falsa.. zapacitul.gif
pescarush
Cum adica, Di? zapacitul.gif Acum aud prima data de asa ceva. Sper sa treceti repede peste asta, ca-mi inchipui ca nu e o bucurie.
Si eu am avut un week-end incarcat, vineri seara am avut musafiri, aseara au venit 2 prieteni de-ai lui fiu-meu la sleep over, azi am fost noi plecati la niste prieteni. A fost fun. biggrin.gif
Sambata viitoare mergem la un wine party. Adica, mergem la cineva acasa, si fiecare isi cumpara vin si isi duce sa bea. zapacitul.gif Gazda da crackers si branza. laugh.gif Va spun duminica viitoare daca am balit la vinul altora. tongue.gif
O saptamana buna va doresc. kiss.gif
Fanny
Neata coffee.gif
Am visat ca ma plimbam cu autobuzele dintr-o parte in alta a orasului. Cred ca-i de la sine inteles ca m-am trezit deja ostenita si fara chef sa fac asta si in viata reala. zapacitul.gif
Teocris
Buna dimineata!
La noi a nins de dimineata zapacitul.gif Nu se mai lasa dusa iarna asta odata nusepoate.gif
Ieri am fost la iarba verde (adica stuf uscat laugh.gif ) si m-a prins soarele pe nas. Am un nas rosuuu!
kalua
Neata!
albinuza
Buna dimineata! Am visat ca m-am tuns la o ebuna cu exces de zel, si mi-a facut niste scarite ciudate prin parti zapacitul.gif SI dupa aia ma rugam de un nene sa ma repare biggrin.gif
Aici e bine afara, darin birou e un ger nu pot sa tastez. Cred ca au oprit astia caldura, ca altfel nu imi explic. Mi.au inghetat mainile zapacitul.gif
O zi buna doamnelor! kiss.gif
kalua
La noi innorat si bate vantul. Si-i recisor. crying.gif
blekytza
Neata!
La mine e soare dar cam rece.
angeldust
eu am venit la lucru imbracata intr-un maieu de vara si cu trench peste morderis.gif Ca afara e frig si la birou e excesiv de cald, si in plus nu am spalat haine weekendul asta asa ca nu am avut altceva ce sa imi iau pe mine. closedeyes.gif
Szimcsi
Neata. Angel laugh.gif Si la noi in birou e foarte cald, Slava Domnului! biggrin.gif Afara e cam innorat, insa e mai cald decat saptamana trecuta.

Sper sa incep saptamana asta cu dreptul. Abia astept sa ma duc la sala diseara la sala. Aaa, nu v-am zis, ma duc cu trei fete, dintre care una e fosta sefa? Scorpia? laugh.gif
angeldust
wow Szi, vezi cum faci sa ii scapi gantera pe picior laugh.gif

Eu deja am aproape 2 luni de cand merg la sala saptamanal si chiar e excelent, au inceput sa mi se vada muschii la maini si picioare, sunt toata numai o fibra morderis.gif Singura problema: inainte sa merg la sala nu aveam pic de burta, de cand merg la sala am facut burta domle, asa ceva nusepoate.gif
kalua
Eu tot acasa sunt. Oricum eram intarziata biggrin.gif si cand am iesit pe usa vad ca se umple rezervorul cu ulei, deci un ditamai camionul exact pe bucatica pe unde trebuie sa scot masina din fata casei. Am dat telefon la serviciu si-acum astept sa-si termine oamenii astia treaba.
Master of Norules
Noi am fost acasa. A fost asa de bine, sambata si duminica am fost la ski, a fost bestial de fain, soare, cald, zapada multa, am schiat mult, am febra musculara, da' as mai fi stat inca vre-o 3 zile. N-am schiat in decembrie in conditii atat de bune ca acum. Ne-am si bronzat pe fata sutem rosii, da' nu excesiv. A prins si fetita mea un pic de culoare in obraji, ca era cam alba.
Poze putintele am facut ca n-am prea apucat.
daca mai tine zapada poate mergem si in weekend-ul care vine.
Sa aveti o saptamana usoara si linistita.
Szimcsi
QUOTE(angeldust @ Mar 23 2009, 10:26 AM) *
wow Szi, vezi cum faci sa ii scapi gantera pe picior laugh.gif

Eu deja am aproape 2 luni de cand merg la sala saptamanal si chiar e excelent, au inceput sa mi se vada muschii la maini si picioare, sunt toata numai o fibra morderis.gif Singura problema: inainte sa merg la sala nu aveam pic de burta, de cand merg la sala am facut burta domle, asa ceva nusepoate.gif


Angel ohmy.gif Cum sa faci burta? Pai eu tocmai de-aia vreau la sala, sa scap de pernutele de la burtica si picioare nesigur.gif
Kalua, eu in locul tau m-as duce pe la un 12 -13 la munca laugh.gif
MoN, ce frumos ca v-ati distrat! Eu abia astept sa se faca frumos afara sa merg la pescuit. Eu nu sunt deloc cu muntele pe zapada closedeyes.gif
Master of Norules
Buhuhu si eu trebuie sa merg la sala, neaparat, ca mi-am mai pierdut din conditia fizica, chiar zicea al meu sot ca tre' sa ne punem si pe alergat ca nu-l mai tineau picioarele pe la a 5 tura. Apoi si-a revenit si a mai facut doua.
A coborat si piticuta mea bine, a inceput sa se dea super si cu viteza si nu-i e frica asta-i cel mai important.
dr_wise
Buna dimineata!!!!!
Wow, ce fete sportive si pline de elan!
Eu merg la sala de 3 ori pe saptamana, dar parca ar fi loc de mai mult. Astia nu se agita prea tare la sport, cel putin la step suntem prezente doar eu si inca o tipa slabuta, in rest sunt foarte sedentare si nici nu le prea duce capul sa tina minte exercitiile. closedeyes.gif Mi-e dor de un tae-bo cu SS oberfuehrer Andra! indragostita.gif Sa simt ca "votez"!!!
Am o maaaaaaaaaaaaaaaare rugaminte la voi.
Stie careva un hotel ieftin si aproape de centru in Paris? De fapt, nu m-am exprimat corect. Sa fie aproape de punctele importante de vizitat, Arc de Triomphe, Champs Elysees, Louvre, Tour Eiffel, Notre-Dame de Paris, etc, sau sa existe conexiuni cu metroul usor accesibile catre ele.
Roxi mi-a recomandat Etap, are preturi foarte bune, dar nu stiu pe care sa-l aleg, ca sunt o gramada, iar eu si Parisul suntem paraleli. blush.gif
Diana.
QUOTE(Szimcsi @ Mar 23 2009, 10:15 AM) *
Neata. Angel laugh.gif Si la noi in birou e foarte cald, Slava Domnului! biggrin.gif Afara e cam innorat, insa e mai cald decat saptamana trecuta.

Sper sa incep saptamana asta cu dreptul. Abia astept sa ma duc la sala diseara la sala. Aaa, nu v-am zis, ma duc cu trei fete, dintre care una e fosta sefa? Scorpia? laugh.gif

La ce sala mergi, Szi?
Szimcsi
Cica e una pe langa Gin-Gin, diseara merg prima data. Vrei si tu?
kary_pink
Neatza wub.gif

V'o prezint pe ''Geta fara frica'' biggrin.gif Cu surorile ei va fac cunostinta cand voi gasi mai mult timp...



kalua
Eu n-am mai fost la sala de vreo 3 saptamani. closedeyes.gif Trebuie sa pun biciul pe mine ca asa nu se mai poate.

peseu: sunt la serviciu, am ajuns si eu pe la 10. biggrin.gif
Diana.
QUOTE(Szimcsi @ Mar 23 2009, 11:24 AM) *
Cica e una pe langa Gin-Gin, diseara merg prima data. Vrei si tu?

Dap, dar e cam dearte.... zapacitul.gif Tu unde te duceai pina acum?
Szimcsi
Nu ma duceam laugh.gif Faceam doar pe bicicleta acasa. Dar acum vreau ceva mai mult decat atat, ca vreau sa am rezultate pana la vara wink.gif
Diana.
Inseamna ca e cazul sa imi bag in casa iar bicicleta.. laugh.gif
albinuza
Vaai ce as vrea si eu sa merg la sala, si nu am cu cine crying.gif Si asa mi.e urat sa merg singura, mai ales ca nucunosc nici o sala pe aici crying.gif
dr_wise
laugh.gif Geta-bioenergeta are figura de rusoaica! Esti sigura ca-i italianca get-beget?! Mmmmmm...oare cum i-ar sta intinsa pe varza?...am si eu o dilema cu varza si ratele sau lebedele de prin Europa de Vest...asa or fi avut si rromii aia care au mancat lebedele din Viena? magindesc.gif
Mai pune niste poze, te rog.
kiss.gif

Ete, na, Bazi!
Eu m-am dus singura aici, pe cine era sa iau de mana?! Totul e sa ai vointa.
PS: Cine stie ce antrenor sexos te asteapta la vreo sala din apropiere si tu zaci in casa...ehhhh?! yeah.gif
Ciresica
Neata, fetele! cool.gif
Urasc ziua de luni, ce bine era in vechend... rolleyes.gif

Szi, ia spune-mi, tu numai cu bicicleta ce rezultate ai avut? Si cat pedalai pe zi? dumbells.gif
Szimcsi
Doftoreaso, ca bine zici biggrin.gif

Ciresico, o sa iti spun din perioada cand chiar ma tineam de treaba: tineam Monti, faceam bicicleta in fiecare seara o jumatate de ora si inca o jumatate de ora de Pilates pentru burtica. Si chiar am avut rezultate, dupa trei luni aratam foarte in forma.

Iti trebuie insa foarte multa vointa, pentru ca e foarte usor sa renunti, sa amani sau sa scurtezi timpul, pentru ca "nu mai poti". Insa exersand, ajungi la rezultate foarte interesante.
Ciresica
Eu fac un sfert de ora de bicicleta, dar la ciocolata tot scap. laugh.gif Am facut si eu burtica... sleep.gif Desi nu credeam ca o sa vina asa curand momentul.
Szimcsi
Fugi d-aci, ca nu te cred! Tu esti o scobitoare!
kary_pink
Doctore ai suparat'o pe Geta, de rusine si suparare ca ai facut'o rusoaica s'a bagat toata la fund laugh.gif



angeldust
pai si eu sunt o scobitoare, dar acum sunt o scobitoare cu burta morderis.gif
Ciresica
Crezi sau nu, m-am ingrasat fata de ultima oara cand ne-am vazut cu 11 kile. laugh.gif Se pierd in inaltime, nu sunt batoza inca, dar burtica se vede. sicsic.gif
Szimcsi
Angel laugh.gif Esti dusa!

Cireaso, imi vine greu sa cred smile.gif Dar daca zici tu...

P.S. fetele, care vreti, care puteti, facem o Mafia?
angeldust
Eh Szi, acu nu iti imagina ca am o ditamai burta, am si io acolo olecutza asa. In rest arat al drakului de bine, trebuie sa recunosc asta cu toata modestia laugh.gif I'm in love with my own reflection laugh.gif
Szimcsi
Pai, stiu mah, de aia am si zis ca esti dusa. Si ai dreptate, mah, arati al dracului de bine. Mai ca imi vine sa imi fac sepuku de invidie laugh.gif
Diana.
QUOTE(Maàt @ Mar 23 2009, 12:22 AM) *
In Ara mea tropaie hormonii. Are gestatie falsa.. zapacitul.gif

QUOTE(pescarush @ Mar 23 2009, 04:30 AM) *
Cum adica, Di? zapacitul.gif Acum aud prima data de asa ceva. Sper sa treceti repede peste asta, ca-mi inchipui ca nu e o bucurie.

Ara a inceput de joi seara sa pimbe jucarelele in gura si sa scinceasca, nu a mincat mai nimic nici joi seara, vineri foarte putin, simbata extrem de putin, ieri am fost la medic si a intepat-o: vitamine, calciu, antispastice si alte chestii ca era destul de deshidratata. Isi rascoleste intr-o veselie culcusurile, noi ii aseza m frumos cearsafurile peste pernele ei si paturicilie, ea le face varza. Si latra afara orice catel vede Isi protejeaza"puii" din capul ei. Iubeste jucarelele, le pupa, le muta, scinceste linga ele...
Bine, si Boni face asta, "cloceste" mingiile... Si Judy a facut-o..
happyCat
Hello.

Va salut pe fuga, ca am treaba pe la birou. Ne-am intors de la Praga, a fost tare frig si a nins un pic, aglomeratie mare cu multi turisti si destul de scump, asta din cauza ca lira noastra s-a devalorizat rau. Dar a fost frumos. smile.gif

kiss.gif see you later.
angeldust
cire tu esti aia din pocsa??? Moooa, chiar te-ai ingrasat ,se vede! Spune si mie cum ai reusit, pliiiiiiiiiizzzzzz
Roxana_
Ziua buna!
Ca tot vorbiti de siluete, abia astept sa-mi revin si eu dupa nastere. Nu prea-mi place cum arat la 80 de kile biggrin.gif. Mai ales ca ma dor genunchii.
Kary, ce bine-venite sunt mini-vacantele astea.
Di, si cat dureaza pasa asta a Arei?
Szi, sper sa te tii de treaba daca ai companie. M-am apucat si eu de nenumarate ori de fitness, dar n-am perseverat. Acum fac sportul care se numeste plimbatu' cu caruciorul.
Diana.
Cica pina la 3 saptamini... zapacitul.gif
angeldust
eu imi bag picioru.

Am primit un ditamai fisieru de help pt un soft din care nu inteleg mai nimic. Si cica sarcina mea e sa fac io un help mai mic si mai pe intelesu tuturor. Cu alte cuvinte sa imi screm io creierii si sa le dau si lor mura in gura. Munca de sclav closedeyes.gif Si google nu ma ajuta cu nimic si numa nu imi iese.

A lucrat cumva cineva prin vreo minune cu VMWare pt virtual machines? crying.gif I suppose not sad.gif
kalua
angel sad.gif
Happy, bine c-a fost frumos si v-ati intors cu bine.
Kary, ce ma bucur mai ales de amorul vostru!

Am mai vrut sa povestesc ceva, dar am uitat.
Szimcsi
Probabil vroiai sa ne spui ca te inscrii la Mafia tongue.gif
kalua
Nu ma inscriu si mi-am adus aminte tongue.gif : o cunostinta de-a unei colege era cam dusa cu capul, in plus avea ganduri de sinucidere. Intr-o buna zi isi zice gata cu viata, se suie in masina si intra pe sens invers pe autostrada. Accident, ranita si ea si soferul cu care "s-a ciocnit". Si dupa vreo luna, doua a inceput un amor ghebos intre cei doi. laugh.gif
Szimcsi
zapacitul.gif OMG!
pescarush
Kalua laugh.gif asta da telenovea.
Eu nu ma laud cu nimic azi, decat ca am de spalat vreo 5 ture de masina zapacitul.gif , am de spalat hainele de iarna , plus lenjeria de pat. Astea, pe langa faptul ca n-am facut laundry in week-end. nusepoate.gif
Acum stau si ma gandesc: oare or fi de ajuns 5 masini? magindesc.gif Poate sunt mai multe, caz in care nu cred ca termin azi.
valea.gif sa scot prima tura, s-o bag pe urmatoarea.
dr_wise
Kary, mai degraba cred ca-si arata "desuurile", precum tigancile noastre cand sunt filmate. laugh.gif
Fratilor, bate un vant al naibii de rece astazi, sa-mi intepeneasca limba-n gura! Noroc cu haina de chiele.
Nu ma ajuta nimeni cu un hotel ieftin si aproape de una - alta in Paris, s'il vous plaît?!!!! pls.gif Sa aiba o legatura directa cu metroul la Gara de Est.... fluierat.gif ...mde, si saraca, si gingasa....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.