Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Shopping: Ce ati mai cumparat?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Frumusete, Moda
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
angeldust
Mah, dupa ce ca m-am tot coit daca sa pun poze sau nu, ai mai facut si topic nou sa fiu cap de afis laugh.gif Dar daca tot m-am chinuit atat sa le incarc/descarc/etc amu le pun
Ideea e ca am primit niste chilotarai, un tricou si o pijama de la Victoria's Secret. Si ma gandeam sa le pun sa vedeti si voi in caz ca vreti sa comandati vreodata ceva, diferenta dintre ce vezi pe site si realitate. Eu sunt incantata de ele, dar tare mi-ar fi placut chilotii din plasa sa fie XS in loc de S, ca asa mi-s o idee cam mari. Dar avand in vedere ca nu-s de purtat toata ziua, merge laugh.gif





Cred ca sunt prima care isi posteaza chilotii pe forum loool, mereu am fost o deschizatoare de drumuri ce pot sa zic laugh.gif
chintesenta_raului
o sa devii fashion icon tongue.gif

mie-mi plac chilotii tai (uite ca nici n-a fost nevoie sa te dezbrac ca sa ii vad), dar nah, mie imi plac toti chilotii de la un magazin online din strainatate indragostita.gif
Fanny
blink.gif Sa te fatzai in ei cu multa placere! tongue.gif

Eu mi-am luat recent doua perechi de ciubote si-un medalion.



Roxana_
Draguti chilotii Angelu', dar eu is fan al altui gen de la un magazin online din strainatate. Sa stii c-aveam si io o poza pentru exemplificare, ca voiam sa-ti tin companie, dar n-o mai gasesc.

Frumoase ciubotel Fanny; medalionul imi place si mai mult.
angeldust
Multzam biggrin.gif

despre ce "magazin online din strainatate" e vorba? nesigur.gif
bebe_maria
Fanny imi plac mult de tot pantofiorii din prima poza, de unde sunt?

Angel eu am renuntat la bikinii magazin online, sunt facuti pt femei cu extra-fund closedeyes.gif
Fanny
Bebe, de la Comart. smile.gif Sunt pantofi de umblat toata ziua, adica fara toc. Si-s din piele integral.
Master of Norules
Angel mare figura esti si nu cu afisatul chilotilor, ci cu povestea de pe marginea lor:lol:
Eu mi-am luat niste pantaloni movalii de vara si o bluza de trening cu fermoar turcuaz. Mi-e lene sa le trag in poza, azi am o zi din aia de nu am chef.
Era ieri sa-mi iau niste sandale da' erau si maro si modelul nu-mi placea in mod deosebit asa ca am zis ca mai astept sa vad ce prospaturi mai baga.
janis
Angel, foarte tare biggrin.gif si eu mi-am luat cateva perechi, cand mi-am luat si costumul, dar nu m-am gandit sa-i pozez, data viitoare.
Fanny is faini pantofii, mai ales prima pereche.

QUOTE(Kalua @ Apr 26 2009, 06:11 PM) *
Rochia si mai ales pantofii pentru ea m-au cucerit! Sketchersii sunt foarte comozi.

La conferintele cu pricina ce trebuie sa faci? Stai pe scaun doar? Eu am un costum in genul ala, dar gri, pentru targuri. Cu tricou negru cu anchior mare, mulat. Margele cu rosu, iar pantofi am purtat ori rosii, ori negri. Nu mi se pare mare lucru, dar atat am fost de laudate de interni si externi pentru look incat ma gandesc ca o fi fost mai altceva decat multe alte "uniforme"


QUOTE(Cleo @ Apr 26 2009, 06:31 PM) *
eu sint mare fan culoarea gri si gasesc ca se potriveste de minune cu roz si bleu sau chiar negru pt un look mai formal
Deci o bluza cu putin decolteu sau o camasuta descheiata si la al 2-lea nasture (nu sugerez nimic vizibil doar ceva mai multa piele smile.gif ) will do


Ce ma bucur ca v-a(u?) placut rochia cu pantofii (is dint piele intoarsa bej, nu stiu cat de bine s-a vazut pe poza), eram foarte nesigura... Anul asta o sa stau mai mult pe scan, nu m-am pregatit cu nimic. Ideea e ca eu nu prea ma imbrac in costum, numai de cateva ori pe an, si nu prea stiu cum sa aleg o bluza langa costum (mai ales la costum maroniu, la gri cred ca ar fi mai usor, dar costum gri n-au avut marimea mea, asa ca am ramas la culoarea asta), m-am gandit si eu la un roz pal sau cred ca ar merge si un turcoaz sau un verde inchis, sa vad ce gasesc, bine ca am rezolvat cu rochia.
LostWhispers
Pantofii lui Fanny sunt tare faini, iar culoarile sunt superbe.
kalua
Medalionul lui Fanny imi pare tare cunoscut, cred ca are fiica-mea o brosa asa. biggrin.gif Tare-i misto!
Angelu', sa te simti cea mai sexy in budigaii cu pricina!

janis, parerea mea e ca o bluza roz pal vei fi cam stearsa in costumul ala, asta ar fi pentru cand nu vrei ca sa te bage lumea in seama. Un turcoaz sau alta culoare mai colorata biggrin.gif te va face mai "interesanta", te baga lumea in seama mai repede. Daca ai de stat numai pe scaun e bine, iti poti pune tocuri, agati de tine si-o geanta misto si gata esti. smile.gif
dr_wise
morderis.gif Angelule, da' ce deschidere de zile mari facusi, domle! Asa "stindard" mai rar!
Sa-i porti sexoasa si cu chef de sex.gif pentru cine ii vei purta! Adica sa-i creasca apetitul exponential! Niciodata nu-i de ajuns wink.gif ...zic eu, gaina batrana si cu hormoni inca in exercitiul fonctiunii blush.gif .
Iar medalionul lui Fanny e tare simpatic, dar de milioane e privirea amorezata a motanului de sub medalion. Se pare ca-i un fel de Pepe le Pew.
Sa le purtati cu placere!
Cleo
sa va purtati pantofii, budigaii si lantisoare cu placere
Roxa te-astept si eu cu detalii estiok.gif

janis la maroniu merg culorile toamnei de nu se poate smile.gif deci ruginiu, galbui, nuante de verde samd

bulina
ca nu-s bas normala nu e o noutate, dar acu' si moarta de foame citesc repede ca ce deschidere are ANgelu si m-a bulversat ca nu stiam unde o fi pus ea poza cu picioarele nelipite (ca sa nu zic altfel, doamne apara-ma smile.gif

ma duc sa mananc, ca mi-s slabita zapacitul.gif
Cindy
QUOTE(angeldust @ Apr 26 2009, 10:37 PM) *
Cred ca sunt prima care isi posteaza chilotii pe forum loool, mereu am fost o deschizatoare de drumuri ce pot sa zic laugh.gif

A pus mai demult si Meg, ca tot sunt eu aia cu memoria. biggrin.gif
Foarte misto sunt!
Jo
QUOTE("angeldust")
Eu sunt incantata de ele, dar tare mi-ar fi placut chilotii din plasa sa fie XS in loc de S, ca asa mi-s o idee cam mari.

Lasa ca astia nu-s d-aia de purtat asa toata ziua, sunt d-aia care se dau jos repede laugh.gif

Eu am plecat ieri sa-mi iau demachiant si m-am intors cu:
Sensibio H2O la 500ml
Photoderm Akn
Apa Termala Uriage
Gel de curatare Hyseac de la Uriage
Crema de corp cu miros de lamaie de la Sephora
Zahar de baie cu miros de lamaie de la Sephora.

Si multumita lui Walpu care e o draguta, de azi sunt proaspata posesoare a unor meteoriti de la Guerlain hug.gif
Cindy
Si eu mi-am luat azi budigai de la Jolidon biggrin.gif Am o intreaga colectie ce mai....Si ceva bluzite de la Dika si Yokko.
Jo, de care meteoriti ti-ai luat pana la urma?
Apropo de Guerlain, mi-am luat si eu o pudra de la ei, jumatate de ton asa mai inchisa..ca tot vine vara si eu sunt aalba si nici nu prea am de gand sa ma bronzez. M-a cam durut sufletul sa dau 190 ron pe ea zapacitul.gif dar ma consolez cu faptul ca oricum ma tine mult...
Jo
Prima cutiuta de sus:
Cindy
Super, Jo! Sa revii cu impresii. biggrin.gif

Mi-am mai luat sandale de la Veronesse dar sunt muult mai dragute decat in poze. Si desi sunt inalte, sunt chiar foarte comode.
kalua
Dragute, sweet! Sunt negre sau maro inchis? Sau ceva cu mov inchis?
Cindy
Sunt negre, din piele lac. Nu prea am eu curaj sa port ceva de genul pe mov (acum observ inselaciunea din poza laugh.gif), doar in cazul balerinilor sau a ceva foarte casual.
kalua
Tocmai pentru ca-s negre si din lac se reflecta orice alta culoare din imrejurimea lor in ele, mai ales in poza. Haligante! biggrin.gif
Cleo
si eu vad violet, sint foarte sexy. sa le porti bucuroasa
walpurgik
Si mie imi plac tare. Merg cu bluzo-rochitoiu meu biggrin.gif .
Si tenisi
kalua
Ce misto-i rochia-bluza! indragostita.gif
Si fiica-mea iubeste vans, i-am mai luat fo 2 perechi, dar niciuna nu-i cu inimoare sad.gif
Cleo
foarte draguta bluzica yes.gif
bulina
io as vrea sandale d-alea mov inchis.

unde as putea face o cerere?? magindesc.gif
angeldust
Ehhh eu vreau sa va spun ca m-am intalnit azi cu walpu si era f misto imbracata si asortata si mare pacate ca nu pune si ea poze la jurnal de moda closedeyes.gif
kalua
Angel, semnez si eu plangerea ca walpu nu posteaza acolo. closedeyes.gif
Cleo
me 3
Cindy
QUOTE(bulina @ Apr 30 2009, 08:05 PM) *
io as vrea sandale d-alea mov inchis.
unde as putea face o cerere?? magindesc.gif

Veronesse. smile.gif Am inteles ca fac si la comanda in functie de preferinte.

Walpu, ce haiosi sunt tenisii! Iar rochita e super draguta si feminina.
janis
Ce frumosi is tenisii, trebuie sa-mi iau si eu o pereche. Eu is mare fan tenisi, am vreo 3 perechi, dar toate is cu siret.
walpurgik
Sunt rocket dog. I-am luat de la un magazin al unei tipe de tot speculeaza cu haine de pe dincolo. Altfel, am vazut ca marca asta e de gasit la un reprezentant in cluj-napoca.
LostWhispers
Frumoase achizitii fetelor, sa le purtati cu placere smile.gif
Master of Norules
Super faine sandalutele Sweet.
Ce mistoo e bluzo-rochita Walpu. Eu care nu port rochii by default parca imi vine sa imi iau si eu una cu din materialul ala daca as gasi.
Diana.
Io n-am mai venit de ceva vreme pe=aici. Prada de azi.






Miine iau si pe asta si...ce-oi mai gasi de la ei. Imi plac mult produsele No 7 de la Boots


O sa ma uit sa vad ce mai au pe acolo. Concealer ul de la ei e super tare!
Jo
Maat, am mai zis eu undeva ca mi-a placut mult scrub-ul de la ei... ii zice ceva cu microdermabrasion, da e bunicel. Asta in cazul in care nu ai tenul foarte sensibil, acolo nu garantez. Produse de machiaj de la ei n-am incercat decat un mascara care mi-a placut. Oja in schimb nu mi-a placut de nici o culoare. Mult mai bune sunt alea micute de la rimmel la 10 ron (cel putin din punctul meu de vedere). Eu mi-am luat crema hidratanta de la Sensibio ca iar eram ca desertul.
LostWhispers
Si eu as vrea sa mi iau o crema de la boots, sper sa ajung saptamana asta mai ales ca e reducere de 30% la al 2 lea produs cumparat.
Master of Norules
Ia sa-mi iau si eu oja d-aia de la Rimmel, multam de pont Jo. Eu mi-am luat fard spuma de la Rimmel si mi-am mai luat creion si nu mai stiu ce si de nici unul dintre produse n-am fost dezamagita, da' de la Maybeline nu-mi mai iau nici un fard, mie una mi se par de proasta calitate si nu-s nici chiar asa ieftine. A costat cat cel de la Rimmel, da' la calitate ii da clasa Rimmel-ul de x ori. Macar daca-i prost, ar trebui sa fie ieftin, ma gandesc.
Maat ala din poza a 2-a e fond de ten sau anticearcan?
janis
O pereche de pantofi am cumparat saptamana asta, si o pudra marca sephora, si o pensula retractabila pt pudra, tot marca sephora, de care is profund dezamagita, lasa fire pe fata de la prima aplicare sad.gif l-as duce inapoi dar nu stiu daca il primesc, desi am bonul, stiu ca e politica firmei sa primeasca inapoi produsele, dar la noi parca totul functioneaza dupa alte legi.

Pantofii sunt din piele si foarte confortabili.

kary_pink
Foarte frumusei pantofii indragostita.gif

Si pentru ca vara este la colt m-am gandit sa achizitionez si eu ceva vesel:






ps: Book imi spui si mie te rog de unde ti-ai luat rochita asta magindesc.gif



QUOTE(bookaholic @ Apr 26 2009, 12:24 PM) *
Mie imi plac sepcuta si rochia, foarte interesante, mai ales culorile.
Uite ce mi-am luat si eu ieri:
Jo
Kary, tu esti din Bucuresti? Daca da, vezi ca e un magazin cu rochite cum mergi dinspre eroilor spre soseaua pandurilor pe langa academia militara (cred ca asa se numeste) e pe dreapta un magazinas no-name unde sunt tot felul de rochite foarte simpatice, ieftine si ok ca si calitate smile.gif
kary_pink
Nu sunt din Bucuresti sad.gif Sunt din Galati si caut ca disperata rochite de vara, dar astia aici nu au nimic frumos...
Globetrotter
Rochita e de la Takko (in Craiova e in Real)- vreo 40 de lei.
E putin ciudatica, in sensul ca era la maieuri si pe eticheta scrie top, dar mi se pare ca merge si ca rochita. Cand ma mai imbrac in ea ma pozez si va arat. wink.gif
Pantofiorii lui janis imi plac foarte mlt ca si model, dar parca nu ca si culoare.
Lucrusoarele lui Kary sunt dragutele dar putin prea colorate pentru gustul meu... laugh.gif
MadutZ15
Kary de unde ti-ai luat tricourile? biggrin.gif
kary_pink
Langa piata din 38 la fostul Ionescu este un magazin cu diverse lucruri la diverse preturi, nu sunt ele de calitate dar cu 15 lei bucata merita laugh.gif Si ca idee dupa ce-mi luasem din Tiglina un pantalon de trening am gasit acolo identici la jumate din pretul dat in Tiglina laugh.gif
MadutZ15
Saru'mana. kiss.gif
walpurgik
Ce dragut! Si eu m-am mai innoit cu 2 rochite primark-atmosphere. Bateriile-s la incarcat, dar una am gasit-o pe net.
Plus azi aceasta crema, care sper sa fie buna. biggrin.gif
AROVITA C Line Response Cream
Boost skin's natural collagen production
This vitamin-enriched Darphin facial cream helps diminish and deter the appearance of first signs of aging. Arovita C Line Response Cream acts to boost skin's natural collagen production and protect against environmental assaults for smooth, supple, radiant-looking skin.

Key Ingredients:
Artemia Salina Extract, Caffeine, Carrot Protein, Noni Extract, Peptide-8, Vitamin C and E

happyCat
Draguta rochita, Walpu, sper sa se comporte bine la purtat/spalat, astia de la Primark au haine a caror calitate cam lasa de dorit.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.