Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mobila la comanda in Bucuresti
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Casele si Gradinile noastre > Design Interior
Diana.
Si-a facut cineva mobila la comanda in Bucuresti? Am nevoie de cite ceva si fostul meu coleg de scoala care face mobila m-a dus cu presul. Am mai vorbit cu alta persoana, insa si aceea s-a dovedit la nef de "serioasa".
Stiti pe cineva care face mobila la comanda la preturi rezonabile?
elisabeta80
buna,

daca nu este prea tarziu,iti recomand Hert Design /nr lor 0743.863.866 (atelier de mobila) dar nu stiu cat de ieftin vrei tu.

Succes!
Diana.
Multumesc frumos, o sa sun, mai am nevoie de ceva. Oricum, preturile i Bucuresti sint duble fara de "provincie", chit ca tot in pal si mdf lucreaza toti. smile.gif
Beculetz7
Am facut comanda la o firma Sopeso Prodcom Impex, pentru o mobila de bucatarie. Am gasit firma respectiva pe internet unde au si un fel de site cu prezentarea produselor. Au venit si mi-au luat masuratori si ne-am inteles initial la detalii. In final, in momentul in care mi-a fost adusa mobila acasa, am gasit un wenge cu blat total diferit de modelul mobilei (alb cu wenge). "Domnul" Neagu Dragomir, care s-a ocupat de realizarea mobilei nu a avut amabilitatea de a ma intreba daca sunt de acord cu asa ceva. In schimb s-a gandit sa taie direct blatul cu forma de chiuveta. Ideea este ca acum nu vrea sa imi dea alt blat (inteleg ca wenge-le respectiv nu se gaseste la fel si blat, si foaia de pal din care mi-a realizat mobila...insa i-am cerut sa imi aduca altul alb. Bineinteles ca nu vrea sa imi dea altul cu motivul ca deja l-a taiat pe cel wenge pe care mi l-a dat si nu mai are ce face cu el.
De asemenea cei din firma Sopeso Prodcom, mi-au dat mobila cu multe defecte, gauri date care au afectat parti vizibile, imbinari foarte urate cu margini roase.
Daca initial i-am zis ca mobila sa fie predominant alb cu margini wenge, el mi-a facut total invers..cel mai probabil a comandat doar wenge si albul si l-a facut din resturi, pe care le avea pe la atelier (si mi-a dat motivul ca nu isi aminteste sa fi discutat despre model, ca s-a gandit el sa il faca asa...).
Factura nu am primit de la firma respectiva, domnul respectiv a facut o conventie cu mine (spunandu-mi ca la factura se adauga TVA-ul).
Acum nu stiu cum sa procedez cu aceasta firma, dezamagirea este totala, cel mai probabil nu am ce sa mai fac avand in vedere ca mobila a fost platita si ridicata de altcineva de acolo, care nu a verificat toate aceste detalii.
Se pare ca in ziua de azi sunt mult prea multi nesimtiti in lumea asta, care nu tin cont de nimic pentru a face rost de bani.
Teocris
Foarte nasoala treaba asta nusepoate.gif
Eu as da un telefon la protectia consumatorului. Sunt destul de prompti si sunt sigura ca domnul patron se va speria un pic smile.gif
E cam aiurea ca nu ai o comanda scrisa pentru mobila comandata si nici un document care sa-ti sustina afirmatiile. Asta insa iti va fi invatatura de minte pe viitor smile.gif
Diana.
Degeaba suna la protectita consumatorului- nu are factura, deci nici dovada ca ar fi cumparat ceva. Ideea este ca in aceste cazuri e bine sa nu platesti tot in avans ci un maxim 25% - multi cnd se vad cu banii in mina, isi pun si palma in fund si fac treaba de mintuiala, ca asa e la noi... sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.