Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Frati si surori
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Familie
Dore
Am un singur frate, putin mai mic decat mine. E tare dus cu capra la raze, dar este un scump, in linii mari.
Ne intelegem bine, acum ca am crescut, fiindca in copilarie erau razboaie in desfasurare zilnic :morideris:. De cand nu mai locuim in aceeasi casa, relatia este vizibil imbunatatita, mergem la cumparaturi impreuna, facem cate o barfa mica la o cafea, ma suna sa vorbim despre afacerea lui sau despre afacerea mea si chiar imi da idei bune uneori, ma suna sa iesim la un club cu baietii lui sau cu fetele mele, imi mai prezinta cate o gagica si-mi cere sa-mi dau cu parerea... :P incredibil de mult ne-am apropiat.

Nu am sa neg faptul ca adesea mi-am dorit o sora, sau si o sora ;).
Voi cum va intelegi cu fratii sau surorile voastre?
angelito
Si eu am o sora, putin mai mica decat mine (cu un an si jumatate), si ne iubim foarte mult, ne intelegem super, dintotdauna am fost foarte apropiate (cu toate ca mai aveam "meciuri" in copilarie...  :fluierat:).
elly
Am un frate cu 8 ani mai mare decat mine, nu prea ne sunam, vedem, intelegem  :'( 
medeea2004
Am un frate mai mare decat mine cu 1 an si jumatate. Ne intelegem mai mult decat perfect, na ca mi s-a facut dor de el :P
laryysa
  Noi suntem 4 la parinti :

  1 . ADELA  29 ani , casatorita o fetita Iulia 1 an si 10 luni ,
  2 . MIHAELA  28 ani (adica eu  ;) ) urmeaza nunta  :P
  3 . FLORIN  27 ani , casatorit o fetita Adriana de 2 ani si 11 luni ,
  4 . LILIANA 26 ani  se casatoreste in octombrie .
  Aceasta e fetita fratelui meu .


Vreau sa va arat si cealalta nepotica Iulia  :-*
Onuka
Un singur frate am...cu 10 ani mai mic ca mine.Parintii mei s-au hotarat cam tarziu sa mai aduca pe lume un copil,sau poate ca nici nu mai aveau de gand...e posibil sa fi fost un "accident" ::).Dar sa fie sanatos,ca de dragoste si rasfat cu siguranta nu duce lipsa.Pentru mine e mai mult decat un frate...l-am crescut si ma simt ca o a doua mama pentru el...si unde mai pui ca sunt si mandra de asta! 8)pentru ca e un copil cu mult bun simt si si destept pe deasupra 8)(a fost de 2 ori consecutiv olimpic national la matematica-clasele V&VI;acum se pregateste pentru olimpiada de fizica.Ii tin pumnii. :aplauze:)Constat ca nu mi-am sacrificat copilaria/adolescenta avand grija de el.Abia astept sa-l vad student!sa fie aici cu mine in Bucuresti sa-l duc prin cluburi( o sa ma certe mama ca-i stric baiatu') :P
...asa mi s-a facut un dor de el... :'(
Cred c-am sa sun acasa sa vad ce face. :)
fantasy
Si eu am un frate si o sora mai mici ca mine.Sora cu 2 ani,fratele cu 4.De la o vreme ma impac bine cu amandoi chair daca am avut o perioada mai nasoala cu sora-mea.Si eu d-abia astept sa vina fratele meu la bucuresti sa-l ies cu el si sa ma dau mare ce frate frumos am  :P!
Cleo
si eu am un frate cu 1 an jumate mai mare si mereu am fost confidenta lui ... ii stiam toate secretele .... si acum cam tot asa suntem dar tare departe unul de altul .....
anona
Am si eu frate, Andrei, e cu 7 ani mai micut. Ma mindresc mult cu el, si as putea vorbi ore intregi despre el, desi ore intregi pot sa strig  :trozneala: la el ca nu face lectiile ca se apropie examenele de absolvire, ca urmeaza admiterea, sa-i spun vrute si nevrute, ca dupa sa ne impacam.

Avem obiceiul sa stam pina noaptea tirziu de vorba , despre fete .... fete si iar fete, despre sensul vietii, despre .... ce fac analizele mele pentru sarcina care mi-o doresc. Ma mir ca la ai lui 17 ani uneori este chiar foarte bravo, desi alteori este prostut de tot :P

Imi pare nespus de bine ca am reusit sa facem din legatura de singe o prietenie frumoasa :pupaceala:

Ma mindresc mult cu el si ma simt o bucatica de mama a lui, am participat la cresterea lui de mic, si am participat in calitate de intermediar in favoarea lui de fiecare data cind nu gasea limba comuna cu mama, ca dupa toate farfuriile sa se sparga in capul meu
Diana.
:welcome: Anona ! :floricele:

Nu am frati si nici surori, desi mi-as fi dorit. Din pacate chiar venirea mea pe lume a fost mai mult decit parea ca se poate, date fiind problemele mamei.
Ma gindesc cu groaza ca parintii imbatrinesc, nu mai sint in putere, ca alta data...
De aceea, cind va veni timpul, imi doresc doi copii, nu unul.
E greu sa fii copil singur la parinti.
Voi, ce aveti frati si surori, bucurati-va de ei si fiti cit mai apropiati cu putinta.
E mare lucru sa ai un frate sau o sora...
laryysa
    :P  Vad ca toate va laudati cu fratele , ehei , am si eu unul , vedeti aici  :P
    A fost in lotul national de box la Resita  ;)
carrie30
Am 2 frati, unul lucreaza in Italia de vreo 5 ani, altul e in Legiunea Straina de vreo 12 ani, si mai am o sora maritata , dar aici, in oras.
laryysa
  Sa fiti sanatosi si fericiti cu totii si sa aveti parte de ce e mai bun pe lume  :P  :-*
ella
Laryysa

ma uit la poza ta, la poza fratelui tau si ma gandesc ca si ceilalti din familie sunt la fel... sunteti o familie de oameni frumosi Laryy  :-*
laryysa
    Multumesc ella  :-*

Suntem ca toti oamenii si noi exact ca tine si ca toti de aici  :hainoroc:
bertha
O sora mai mare cu 3 ani si jumatate am si eu. In copilarie eram ca soarecele si pisica, eu o necajeam, ea ma alerga  :P. Acum avem amandoua copii, am vrea sa ne vedem mai des, dar ne despart vreo 400 km. Noroc cu telefoanele si messul...
laryysa
Pe mine ma despart de surorile , fratele , nepoatele mele si de parinti 800 km bertha :'(

Dar si cand ne intalnim :pupicei: :pupicei:
carrie30
:D  Noi nu suntem frati de sange, suntem intalniti, prin casatoria tatalui meu cu mama lor (de batuti in cap  :hohote: ).
Dar ne intelegem, in fine.
bubulina
Am un frate cu 1.5 ani mai mare ca mine. Am cel mai bun frate din lume.
kary_pink
Am o sora mai mare cu 5 ani.....as putea scrie mii de pagini despre ea si nu ar indeajuns.....tot ce sunt eu acum in mare parte i se datoreaza ei,probabil niciodata nu o sa reusesc sa recompensez tot ce a facut si face pentru mine......e cea mai importanta persoana din viata mea si ne iubim mai mult decat s-ar putea spune in cuvinte......
FreyaVanilla
eu am doi frati, unul are 19 ani iar celalalt 9 luni cloud9.gif imi place asa. Doar ca.... cel mare ma cam enerveaza uneori ca incearca sa fie "stapan" pe mine angry.gif in rest e bine
scumpic
Eu am o sora, mai mica decit mine cu 3 ani si e plecata de 6 ani in US.Imi este tot timpul foarte dor de ea, desi sintem tot timpul pe net si simbata la telefon vorbim cite 1 ora-2.
Ne vedem o data pe an. sad.gif
Ne intelegem foarte bine si ne iubim foarte mult.
albinuza
am si eu un bucata oiseau! cu 5 ani mai mica, dar tarata in bodegi de cand avea 13 ani! biggrin.gif
ne intelegem super bine! exceptand certurile de rigoare cand ne aude tot blocul cam vreo 10 min asa. stam suparate 5 min si ne revenim. da nici macar suparate. ne evitam oleaca.
suntem dependente una de cealalta! ce-mi lipseste acum barfa dinainte de culcare... indragostita.gif
daca ea are alta parere e libera sa se exprime biggrin.gif
love u oiseau indragostita.gif pupicei.gif

rozy
haide fata ca ma faci sa suspin!! weep.gif
love you too cocodil indragostita.gif hug.gif
Nimphetamin
Eu am un frate mai mare decat mine cu 2 ani. Nu avem o relatie extraordinara, dar cand suntem in necaz ne sustinem din toata inima.
Noi 2 suntem f diferiti, toata lumea spune asta. Nu semanam nici la fizic, nici la caracter. Ma rog, sigur suntem frati, pt ca el seamana cu tata la look si la caracter cu mama, iar eu seman cu mama la look si cu tata la caracter laugh.gif
ramona
Eu stiu ce inseama sa ai un frate, si dupa sa nu il mai ai. Sincer inainte cand eram amandoi la parinti imi doream sa fiu singura sa mi se acorde totul mie, dar acum ca nu il mai am deoarece a murit acum 8 ani cand eu avem 15 ani, as da totul din lumea asta sa il am din nou langa mine deoarece ma simt singura si ii simt si lipsa cu toate ca acum m-am casatorit si nu mai stau cu parintii, si sincer acum imi pare rau de cum gandeam atunci cu taote ca el era cu 4 ani mai mic ca mine. de cate ori vb. despre el plang.

Eu va sfatuiesc sa va iubiti si sa va aveti bine cu fratii si surorile voastre.
chintesenta_raului
ramona, imi pare rau pentru fratele tau hug.gif

fratelo mio e cu un an jumatate mai mic. nu suntem cei mai buni prieteni nici pe departe (cate certuri si batai crunte am avut nici nu mai tin minte), e destul de ingamfat, cu nasul pe sus, foarte carcotas, dar are si momente in care poti discuta relativ ok cu el. ne-am cam obisnuit unul cu altul, incercam sa ne toleram laugh.gif cand eram mici mereu ne tachinam unul pe celalalt ca este infiat si chestii din astea, ca unul din noi a venit din greseala samd rusinosul.gif tata nu suporta sub nici o forma sa ne vada certandu-ne sau ca ne batem, daca ne auzea din camera cealalta si ne intreba daca e cazul sa vina peste noi ne stergeam repede lacrimile de la ochi, ne trageam un zambet fortat pe fata si strigam in gura mare ca e totul in regula si ca ne jucam si mai trantim jucarii. daca ar fi sa am vreodata copii nu cred insa ca mi-as dori sa am doi, nu cred ca as fi in stare sa rezist unuia ca mine, dar doi :|
Ava
eu am o sora mai mica, as fi vrut sa am si eu un frate mai mare crying.gif
strumfita
Eu am un frate mai mic cu 8 ani decat mine, si pana in ziua nuntii mele ne-am batut pt telecomanda zapacitul.gif dar acum ne intelegem bine, a trecut de adolescenta si poate deaia.
scorpirescu
Eu am una bucata sora mai mica cu 4 ani. Tata lumea se lauda cu ce batai tragea cu fratii sau certuri, noi insa nu ne-am batut niciodata si de certat foarte putin, asta nu pentru ca aveam o relatie extraordinara ci pentru ca nu ne statea in fire sa ne batem nici cand eram copii. Eu cand eram mica nu ma bateam cu copii, eu ii muscam biggrin.gif hat! Pana la sange daca se putea.
Ce-mi amintesc din copilarie cand ne jucam la tara cu verisorii sora fiind mai mica ne cam tinea in urma si noi vroiam sa zburdam si atunci o urcam in leagan si ii faceam vant tare si cum ii era frica sa se opreaca singura pana incetinea leaganul noi eram dusi de mult. Si asa scapam de ea smile.gif.
Mai tarziu o vreme nu stiu de ce nu mai suportam sa stau cu ea in aceeasi camera, asa ca ne-am inchiriat apartamente separate. Dar ne intalneam des si ne intelegeam super. Acum de vreo 2 ani stam in aceeasi camera si suntem ok, ne intelegem, barfim, mergem la cumparaturi. Am mai crescut si nu se mai simte diferenta de varsta.
Eu sunt insa o persoana cam rea si afurisita... si o cam terorizez. Cand era mai mica facea tot ce ii spuneam fara sa se revolte. Daca mi se facea sete noapte la 3 si imi era lene sau frica sa ma duc sa-mi iau apa din bucatarie o trezeam si o trimiteam pe ea si se ducea, nu cracnea. Si daca o certam sau ceva nu comenta in fata mea, asculta. Probabil pentru ca de mica i s-a spus mereu ca eu is mai mare si implicit mai desteapta si ea tre sa asculte de mine. Avantaj eu biggrin.gif. Insa recunosc ca daca cineva s-ar atinge de un fir din capul ei as fi capabila sa-l bag in spital. Asa nu sunt eu foarte apriga si batausa, dar stiu ca daca cineva ar atenta la integritatea unei persoane din familie mi s-ar rupe filmul, nu ma mai controlez.
albinuza
ha haa tare asta cu...ca ai face orice pt ea. io odata am spart o sticla de gin in capul unuia pt ca a suparat-o pe sor-mea. slava Domnului ca nu a patit nimic biggrin.gif
rozy
morderis.gif killer
Cindy
Eu am un frate, mai mic cu un an...Din pacate, nu avem o relatie prea deschisa, el ma suna mai mult sau doar cand are nevoie de bani sau altceva. Nici macar nu stam impreuna, desi ambii facem facultati in Buc. Platim chirii separat. Destul de trist, nu?
Mi-ar fi placut sa fim o familie mai unita..dar e deja prea tarziu si nerealizabil.
kary_pink
Sweet niciodata nu este prea tarziu mai ales cand este vorba de familie kiss.gif

Eu am o sora cu 5 ani mai mare si ei ii datorez foarte mult din ceea ce am devenit azi. Chiar si viata intr-un fel o datorez ei pentru ca ea a insistat foarte mult la parintii mei ca vrea o surioara, ai mei dorind la inceput un singur copil...

Suntem cele mai bune prietene smile.gif
albinuza
oiseau zi si tu la fel ca Kary indragostita.gif . oiseau e si ea mai mica cu 5 ani decat mine, si avem o relatie prea tare. uite chiar acum nu ma baga in seama pe mess biggrin.gif
rozy
laugh.gif cazuse netu. tongue.gif
da fata,stii ca te iubesc si vreau sa imbatranim impreuna indragostita.gif
lxn
Ce frumos vorbiti voi despre surioare wub.gif Eu sunt singura la parinti, ai mei n-au mai facut un alt copil pentru ca nu si-au permis sa-l creasca pe atunci... Insa eu sunt decisa sa am doi copilasi, cand va veni vremea, ca sa compensez ce n-am avut eu wink.gif
Philia
Ehe.. eu sunt singura la parinti, dar mai am un frate biggrin.gif vitreg
Ne intelegem bine, ca suntem unu aci, unu-n Austria, ne vedem o data-n an si nici atunci... Dar suntem frati si asta nu o sa se schimbe never-ever. Si mai am si o frumoasa de nepotica de la el in_love.gif
Ahh.. si e mai mare cu 4 ani decat mine.
Summer Dream
Intru si eu in club ! kiss.gif

Am un frate, cu un an, sase luni, doua zile si 10 minute mai mic decat mine (nu ma intrebati de ce am stat sa calculez ; am facut-o in urma cu mai multi ani, probabil din curiozitate).
Mai avem noi momentele noastre, cand ... pur si simplu nu ne intelgem (adica ... "Nu-i ca mine, da nici ca tine nu se poate !"), insa ... in general ... e vorba de familie, nu ?

In copilarie a fost foarte bine impreuna, am avut intotdeauna partener de joaca si aveam cu cine imparti bolile laugh.gif
msmaria
Dintotdeauna m-am inteles bine cu fratele. Eu ma bucu sa ma un frate, si incorajez toate viitoarele mamici sa faca macar 2 copii
clau-dia
Buna!
Se apropie Ziua Barbatului - voi faceti cadouri? Si daca da, ce? Cum sarbatoriti barbatii?
Eu am gasit un link interesant pe Merita Citit, nu stiam ca si barbatilor li se dau flori. Camasi, parfumuri le-am tot luat, cred ca o sa iau niste flori si scap mai ieftin Oricum eu am serbat si in martie Ziua Barbatului, sa ma scuteasca. nusepoate.gif
Alina Teodorescu
Eu "detin" un singur fratior mai micut oleaca, de 18 ani, care inca-i la scoala. Are bacalaureatul anul acesta! Sa-i urma succes! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.