Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce jocuri pe calculator va mananca tineretile?
Forum pentru femei - eLady.ro > Despre noi si Interesele Noastre > Tehnica si Tehnologie > Jocuri pe calculator
Pages: 1, 2, 3
tits_herbert
Asa smile.gif
Buna ziua
Aici vom discuta despre diverse jocuri pe calculator care ne framanta noptile si zilele nesfarsite dinainte de examene. Cu ce va ocupati voi hard-ul in afara de muzica si poze cu berbati sicsic.gif

Eu am momentan un Heroes III - the old faithful si Cossaks, bunicel asa, dar cam solicitant. Am jucat si H IV, care mi s-a parut mult mai interesant, dar acum nu-l mai pot instala de pe cd magindesc.gif , nu stiu ce a patit tongue.gif
Va astept cu experiente inedite kiss.gif
Ala80
cand am vazut topicul fix la heroes3 m-am gandit. am pierdut 2 sesiuni de examene din cauza lui. acum m-am cam lecuit....dar tot imi e frica sa-l reinstalez.
mie jocurile de stategie imi provoaca dependenta.
am mai jucat pharao-cleopatra. multe nopti pierdute si cu asta! smile.gif super joc!
missu
pe mine ma delecteaza jardinains! tongue.gif
tits_herbert
mama laugh.gif la mine cel mai nebunesc joc a fost Porche acum vreo 3-4 ani. Eram nonstop pe calculator, bateam toate recordurile, golden era pentru mine era deja fumata. A aparut anul asta parca ultimul NFS, l-ati jucat?
Szimcsi
Deci: Heroes III rulz biggrin.gif Am jucat The HMM si acum WOG, care are multe optiuni interesante (creaturi de level 8, tot felul de taskuri noi pentru experienta, creaturile sunt mai puternice, mai smechere wink.gif ).

Ieri am facut rost de CSI Investigations, si mi-am pierdut juma de noapte cu el.


Tits, si eu cu Porche tot acum vreo 3 4 ani. Am fost foarte mandra cand am trecut testul lor si am devenit pilot de testare sau cum se numeste ala smile.gif
tits_herbert
Da femeie, pun pariu ca aveam timpi mai buni ca tine la test drive laugh.gif

Eu am toate up-date-urile la H III ...cred

Acum cu jocul asta CSI, cum e, ca filmul e beton. Ce trebuie sa faci, explica-mi. Ca dau o raita pe la sora-mea ....si in cateva zile vin zombie la servici. laugh.gif
Szimcsi
E super jocul si ca actiune si ca grafica, personaje, etc.

Tu esti in rookie care tocmai ai aterizat la ei si te duc cu ei la locul crimei, la inceput te invata ce si cum si dupa aia esti "on your own". Trebuie sa gasesti indicii, le duci la lab, le analizezi, te duci prin diverse locatii (la locul crimei, acasa la suspecti, le iei mostre de ADN etc. etc.etc.... ) Sunt 5 astfel de cazuri. Eu le-am facut pe toate aseara, dar pentru ca nu am gasit toate indiciile (trebuie sa ai 100%), trebuie sa mai trec odata prin ele sa vad ce mi-a scapat, ca sa iau bonusul (inca un caz).

Aa, poti sa ii intrebi pe Grissom sau pe cine te insoteste la fiecare caz, daca te impotmolesti, insa ti se scad puncte biggrin.gif )

Apropo de NFS, nu te pot contrazice, ca sunt cam varza la condus, chiar si pe calculator. Intorsul cu frana de mana ma omora, cel putin biggrin.gif
tits_herbert
Pare interesant. Sa arunc si eu un ochi zilele astea. Eu am jucat Mafia wub.gif de doua ori, cred ca mai mult pentru atmosfera aia mafioata decat pentru joc in sine tongue.gif
ps. daca mai joaca cineva stiu un cheat care va trece de cursa infernala....
Szimcsi
Mai, eu m-am blocat la alta chestie la Mafia. La faza aia cand trebuie sa distrugi masinile alora. Pana distrug eu o masina, ies aia din bar si ma killeresc.

Cheaturi stiu si eu si la H3. wink.gif
invisible
Heroes rulz
Eu am jucat de la Heroes 1 pana la 4, da' tot la 3 am ramas cel mai mult "blocat"
Cel mai mult timp mi-a mancat "Morrowind". Jocul tuturor jocurilor. Howgh.
Szimcsi
Doar 3 si 4 am jucat. Dar mie mi-a placut mai mult 3. Nu stiu de ce... poate pentru ca e my first love blush.gif
tits_herbert
Ahaaaaaa, stiuuu
Fii atenta. Mai intai dai cu bata pana distrugi 2 masini si in a treia dai cu molotovu'. Ca la bata nu te aud aia din interior si totusi nu ai timp sa le "bati" laugh.gif pe toate
Incerca. Mama dar esti la inceputuri...sa vezi dupa-aia...eheee
Szimcsi
Ahaaaa, mersi pentru tip. kiss.gif Eu am tot incercat dar asa m-am enervat ca intr-un final ieseau aia peste mine... aveam palpitatii de parca ma omorau de-a binelea laugh.gif


Alt joc de care mi-am adus aminte si care e interesant: Warcraft. Si la asta am un cheat smecher wink.gif
invisible
All your base are belong to us biggrin.gif

cate retele de warcraft nu am facut eu la viata mea... I AM THE KING biggrin.gif
tits_herbert
pe mine ma omorau mereu la warcraft sad.gif

failure... laugh.gif

Cand jucam mafia nu intra nimeni in camera, poate sa-mi strige de dupa usa:hai la masa, ca ii casapeam pe toti laugh.gif...
invisible
nohai, poate nu erai destul de agresiva. tongue.gif
si eu care ma gandeam ca toate femeile au jucat SIMS.. cand colo warcraft blush.gif
angeldust
Eu mi-am jurat ca pe compul meu nu o sa se mai instaleze jocuri decat over my dead body.
Fa un calcul si ai sa vezi ca dc tragi linie, peste vreo 40 de ani o sa constati ca ai pierdut vreo 7 ani din viatza jucandu-te pe comp, inca vreo 10 pe forum si vreo 5 vorbind pe mess.
Tot conform aceluiasi calcul ai petrecut cam 5 luni facand sex, max 1 an facand sport sau calatorind(asta in cazuri fercite) si cam 1 an jumate jucand-te cu copii tai(asta dc esti un parinte f bun).
Szimcsi
laugh.gif Angeldust kiss.gif

Pai, si ce ai putea sa faci in schimb cu anii astia? Mie tot ce mi-ai descris imi suna bine tongue.gif
ioannaraluka
Voi sunteti la "avansati"...
Acum m-am potolit, ma joc ocazional, dar mi-am mancat "tineretile" cu Supaplex, pe care nici nu am reusit sa il termin de fapt, de asta nici nu l-am mai instalat si de atunci am hotarat ca nu mai pun jocuri care imi papa nervii pe calculator.
Si NFS nu ma joc ca nu stiu sa conduc tongue.gif
angeldust
QUOTE(Szimcsi @ Mar 1 2006, 03:53 PM) *
laugh.gif Angeldust kiss.gif

Pai, si ce ai putea sa faci in schimb cu anii astia? Mie tot ce mi-ai descris imi suna bine tongue.gif



Pai eu nu am zis sa nu faci, dar eventual sa inversezi putin proportiile... tongue.gif
blondina
Eu am in pc doar Zuma si imi place ca e joc de copil de gradinita closedeyes.gif
Meg
Heroes.. dar din pacare nu il am de ceva vreme.. oricum, strategie biggrin.gif
tits_herbert
Ca veni vorba de Zuma, blondico kiss.gif incearca si tu Luxor, parca e mai bine facut decat zuma, si iti da mai multe bunatati.
Eu mai am un joculet de oameni plictisiti: Hoyle Board cu toate cele prin el: sah, iams, table, nu te supara frate, domino si alte tampenii.
Imi place sa joc sah chinezesc, ala cu bile mici si colorate smile.gif


Era sa uit...
Am mai jucat si MOHA, mi-a placut si Unreal tournament, asa si asa
blondina
Titsicule pe jocul asta al meu scrie Zuma Luxor. huh.gif kiss.gif
tits_herbert
e ala unde esti cu bila pe jos si deasupra tot felul de incarligaturi? Si poti sa tragi cu fulgerul? Daca da inseamna ca e bine tongue.gif

Eu credeam ca zici de ala cu brosca din centru...glare.gif
Szimcsi
Eu am reluat CSI ca sa gasesc indiciile pe care le-am scapat la prima rezolvare. Sunt la cazul doi si nu reusesc sa gasesc un indiciu., grrrrrr..... mad.gif
blondina
Da titsicu,bila e jos si pot sa trag si cu fulgeru pot sa fac sa dispara unele bile daca dau cu 'ceva' laugh.gif ,pot sa incetinesc jocul.Am toate facilitatile.First class. laugh.gif kiss.gif
Nu am proasca nesigur.gif
tits_herbert
perfectus closedeyes.gif proasca sucks...

Szimcsi sunt sigura ca indiciul este unde te astepti mai putin si faptasul este personajul principal laugh.gif mai incerca
elly
Delta force II l-am jucat cap coada, nfs 2 l-am terminat, asta care a aparut recent nu l-am jucat foarte mult.....
acu ma joc jocuri de copii de gradinita cu bilute, cuburi........
luxorul l-am jucat si eu, mai poti incerca Karu, la asta dai bila de sus in jos!
tits_herbert
La delta Force nu ma bag..off limits laugh.gif numai cand aud Capture the flag...
Nfs am jucat mai multe, si ala cu masina stresanta de politie care te urmarea si te busea mereu...mama ce draci aveam inocentul.gif
si nfs underground mi-a placut ca puteam sa-mi fac masina cu tot felul de inserturi tribale, ca pentru asta jucam mai mult sa-mi deblocheze alea ... laugh.gif
Plansele si traseele erau banale
vad_voci
acum ceva vreme eram manager de parc de distractii in minunatul joc numit Roller Coaster Tycoon. Era o adevarata implinire sa vad omuletii cu baloane si palarii plimbandu-se prin parcurile create de mine, chiar daca mai vomitau din cand in cand pe alei din cauza "ride"-urilor prea solicitante. ii distram, le dadeam de mancare, de baut, dar le luam si banii. nimic nu se compara cu zambetul larg si tamp plin de satisfactie a sufletelor care vizitau parcurile.

am mai facut pe dumnezeu si cu Simshii (nu szimcsi, pe care o iubesc, o admir, o respect).

am mai ucis viermi in worms armaggedon. era minunat.
dmona
Eu joc sau am jucat diverse jocuri pe calculator, insa joculete mai mici, sa ca zic asa.... jocuri de parti, tetris, magic lines, zuma... jocurile de pe yahoo
Aaaaa, si am mai jucat mai acum 5-10 ani asa, BUSTER, un joc in care trebuie sa unesti niste cuburi pe culori si apoi sa le duci catre iesire... Super joc biggrin.gif
fortelady
QUOTE
acum ceva vreme eram manager de parc de distractii in minunatul joc numit Roller Coaster Tycoon


si eu sunt mare fan tycoon. de ani de zile


o sa va rog ceva (sper sa nu va suparati) - nu s-a discutat pana acum (si va multumesc pt asta) de crakuri, jocuri ilegale/downloadate de pe net etc. sper sa ramana asa blush.gif adica.... oarecum, in spiritul legii.
Fahnell
Syberia, Far Cry, Return to Castle Wolfenstein, DOOM III, WOW,The Longest Journey.
medeea2004
hmm...Pool, Backgammon de pe Yahoo
Densen
M-ati facut curioasa cu Heroes asta. Nu mi-au placut niciodata RPG-urile, dar il voi cauta, sa vad cu ce se mananca...
Si lista mea de preferate: Deus Ex 1(jocul meu de suflet)&2, seriile Thief, Hitman (de abia astept sa apara Blood Money - arata suberb!), Tomb Raider, Splinter Cell, primul Unreal (deschizator de drumuri). Mi-a placut Freedom Fighters - nu prea cunoscut din pacate. Gen CSI este Still Life. Imi mai plac strategiile: seriile AOE si Settlers (ultimele seamana intre ele, cred ca si-au furat ideile unii de la altii), SimCity si Roller Coaster Tycoon (ultimul este chiar foarte reusit, ai control asupra multor lucruri si poti sa te dai, "virtual" desigur, in orice roller coaster).
Mai sunt si altele, dar acestea mi-au venit in minte acum.
Si ca sa nu uit, pentru cei (cele) care prefera consolele (eu nu...) seria Metal Gear.
tits_herbert
Am jucat si eu putin Tomb rider tongue.gif
Daca iti plac jocurile de strategie, Heroes creeaza dependenta laugh.gif
Eu zic totusi sa incerci si IV, desi majoritatea il joaca pe III
Szimcsi
Vaaaai, mi-ati adus aminte de Tomb Rider.... Mi-a placut mult jocul ala, dar, m-am blocat la un moment dat cand ma intalnesc cu mumiile alea care ale naiba nu vor sa moara biggrin.gif Nu am stiut ce sa mai fac si, in timp, am abandonat .
tits_herbert
ia zi femeie ai gasit indiciul? ce era? Un tantar laugh.gif
Mai vezi ceva de impaienjeneala ochilor lipiti de monitorul noului tau comp?
kiss.gif
Szimcsi
Nu, mey, ca am zis sa mai las timp sa treaca, poate voi avea mintea mai limpede biggrin.gif Am jucat alte cazuri, unde am mai gasit indicii neobservate prima data. Dar mai aaaaaaam de cautat sad.gif
raly
aaam..F.E.A.R. e dragutz ce e facut dupa the ring-filmul dar se temina aiurea
Doom continuarea resurection of evil am facut-o doar de dragu' jocului in sine
dar cei mai tari raman pentru mine Hitman si Splinter Cell,
cu toate ca si RPG-urile gen Gothic sau Morrowind imi plac la fel de mult;
Morrowind parca totusi prea lung si nu am reusit sa-l termin:(

hehe si acu de'abia astept sa ma joc iar NFS most wanted ca mi-am luat volaaaannn...ieeee
invisible
raly kiss.gif pentru ca ai jucat morrowind blush.gif

ah, si am zis de toata seria Total War, nu? In afara de asta mai sunt (periodic) prins de managerele de fotbal. In fiecare din masculi zace un mic mourinho. Sau Olaroiu biggrin.gif
tits_herbert
olaroiu?
invisible
ce e tits, nu esti de acord cu olaroiu? tongue.gif
tits_herbert
offf. cred ca am mai raspuns pe undeva pe la 'romanii in confruntarile...'
invisible
nu am vazut, ma scuzi, oricum, am folosit un nume aleator, bineinteles ca eu daca imi fac un profil de manager la Total Club Manager ma inregistrez ca Ion "Sapaliga" Marin biggrin.gif
tits_herbert
Hattrik nu joci? sau cum s-o scrie..laugh.gif
invisible
neah, nu ma pasioneaza, sa astept o saptamana sa se intample ceva, am niste prieteni destul de prinsi de acest joc, da' pe mine personal ma lasa rece biggrin.gif It takes too long for something to happen tongue.gif
tits_herbert
intrebam si eu, ca nu ma pricep, mai aud pe la cate unii: mi-a sarit jucatorul la fabulos, mirific, mirobolant...what? laugh.gif
raly
mmmm..nasoala experienta cu volanul.NU va luati ca e dejaba:(
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.