Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce reviste cititi? Reviste pentru femei...
Forum pentru femei - eLady.ro > Hrana pentru Minte si Spirit > Cultura > Mass Media si ShowBiz
Pages: 1, 2, 3, 4
ella
Care sint revistele care va incanta si va determina sa le cumparati luna de luna?
Dore
Cumpar doar doua reviste: una de moda si una pentru barbati. Am abonamente la cateva publicatii cu profil financiar, deci se considera ca le cumpar lunar si pe acelea.
In rest, toate sunt asa de caraghioase, ca nu ma atrag deloc smile.gif .
ella
okay Dore
dar care sunt cele 2 reviste/publicatiil (cu profil financiar)? Si ce anume te determina sa le cumperi sau sa-ti faci abonament la ele? smile.gif
medeea2004
Pot spune la trecut (este vorba de UNICA, cumparam aceasta revista lunar, din gand in gand un Cosmopolitan), in prezent mai rar cumpar o revista,un Tango, JOY de exemplu pt. anumite informatii, ultima a fost "Ce se intampla doctore?", dar nu mai este ca in liceu, facultate cand cumparam lunar o revista si aproape zilnic in drum spre faculate PRO Sport smile.gif ! Acum cu netu' daca vrei sa citesti un ziar, revista dai un search si gata informatia de presa scrisa! inocentul.gif
angeldust
Mda....eu eram obsedata cu revistele pe vremea cand nu aveam net : Cosmo, Avantaje....toate kkturile de reviste glossy care imi picau in mana biggrin.gif
Desi m-am lasat complet de sportul asta recunosc ca mai cumpar din an in pasti cate un Look sau Cosmo dc vad ceva interesant pe coperta blush.gif
elly
Burda si Domus Util le cumpar lunar, deocamdata imi sunt utile!
missu
da, pana mi-am pus net eram fidela cosmo, joy, unica, ioana, lumea femeilor, chiar si practic in bucatarie. acu dau search si gata tongue.gif
Ala80
cumpar Vogue. in rest citesc pe net cam tot ce ma intereseaza.
Girlish
Dilema
hanah
National Geographic si Historia. foarte instructive!
Fahnell
National Geographic, misiunea casa, perfect pt casa mea, chip, chip special,linux magazine
invisible
eu citesc aproape toate revistele de pe piata, ca imi ajung aproape toate prin mana. Bine, prin citit inseamna rasfoit, singura revista care o cumpar din bani proprii si fac colectie este FHM. Este funny smile.gif
Szimcsi
Cosmo si FHM lunar, Academia Catavencu saptamanal, si cam atat....
laryysa
UNICA kiss.gif Apropos luna asta are cadou o jartea laugh.gif
fortelady
eu cumpar des Ioana- Secretele Bucatariei. (mai sunt si luni in care din pacate o ratez). Au tot felul de retete interesante (si prost traduse unele wink.gif - tre' sa stii ca "crema proaspata" cum traduc ei este "creme fraiche" adica smantana, iar "crema Chantilly" este frisca, si nu "bati crema chatntilly cu o lingura de zahar" ca se taie, ci "prepari frisca cu o lingura de zahar pudra")
in rest nu prea am ce sa le reprosez, doar ca unele ingrediente sunt f greu de gasit (daca nu imposibil).
stie cineva de unde au ei retetele?
berbecutza
nu prea mai cumpar reviste (poate un cosmo din cand in cand).... pe net mai citesc joy, avantaje. in liceu eram pasionata de terra magazin, mi-o cumparam mereu si inca mai am colectia, nu-mi vine sa cred biggrin.gif
matusica
Capital, Magazin istoric, Gradina mea de vis tongue.gif , uneori Catavencu
fortelady
tocmai am descoperit revista anticipatia online (isi mai aduce cineva aminte de ei? eu eram sigura ca nu mai traiesc...) Anticipatia!
angeldust
Eu care am antecedente de maniaca la capitolu reviste , am fost super happy ca luna asta mi-a adus un amic 2 reviste din Spania , un Cosmo si Woman...si vreau sa zic ca e o diferenta notabila intre Cosmo lor si Cosmo romanesc. In primul rand al lor are cca 260 de pag fata de cca 180 al nostru si paginile cu reclame sunt egale ca numar biggrin.gif . In al doilea rand articolele sunt mult mai bine scrise si parca mai de bun simt, chiar interesante pe alocuri.

In Woman in loc de editorial m-am distrat....era o poveste despre ...ghiciti? Romania laugh.gif Mai precis despre copilul acela care s-a sinucis si care avea mama la lucru in Spania. In fine..ideea articolului era ca se asteapta prea mult de la romance, ca de cele mai multe ori ele sunt si cele care ingrijesc copii, aduc si bani in casa, pe cand rolul tatalui este doar de a fi acolo cu numele. Noah...asa ne vad ei. Nu zic ca nu or fi cazuri in care chiar e asa, dar generalizarea mi se pare evident exagerata.
Diana.
Apropos de Cosmo... in ultmul numar exista un "manual tehnic de utilizare a penisului". morderis.gif

Cu...poze... nu va bucurati, nu e nimic de vazut in afara de ceva desene si poze cu diverse "modele" de cirnati pe gratar! morderis.gif

Banuiesc ca va fi de mare ajutor, mai ales posesorilor de asa dotare, oameni care nu stiau dom`le la ce mama naibii foloseste instrumentu` cu pricina!
morderis.gif
fortelady
diana, tu citesti cosmo? aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif aplauze.gif
Diana.
Accident. Mea culpa. De fapt am luat azi un maldar de reviste pentru femei ca sa facem discutie la birou pentru "asa nu " si "asa da".
Evident, v-ati prins unde se incardeaza Cosmo... si alte citeva, la fel de "stralucitoare"...
laugh.gif

Oricum , de mult nu am mai avut o pauza in care sa se rida atit de mult...
laugh.gif
kalua
Eu imi cumpar lunar (si asta de ani!) Instyle. De cand a aparut Myself (noiembrie - decembrie anul trecut) si pe asta, dar parca nu mai e ca la inceput... Daca domnul meu isi ia Matadorul o citesc si eu, interesanta revista asta pentru barbati!
Bacardi_Girl
Stiu ca mai toate dam bani luna de luna pe diferite reviste.Aici vreau sa vorbim despre ele.Ce ne-a placut in revista respectiva,ce ne-a amuzat,ce am gasit interesant,ce obiecte ne-au placut si vrem sa ni le luam,etc.Ce mai,tot ce ne trece prin minte in legatura cu subiectul asta laugh.gif
Eu una imi cumpar destul de des tot felul de reviste.Mi s-a intamplat bineanteles sa fiu dezamagita de un anumit numar al unei reviste,de faptul ca mai toate au inceput sa faca reclama unor produse probabil doar in urma incasarii de diferite sume de bani.Dar imi place de mor atunci cand aflu de noi produse cu detaliile aferente,de diferite promotii-mai ales acum in preajma sarbatorilor-la tot felul de produse de machiaj sau/si coafat.Iarasi imi place ca in unele reviste dau tot felul de discutii de pe forumuri(unele din ele interesante,altele amuzante) sau pareri ale barbatilor/femeilor in legatura cu diverse subiecte.La unele din ele am ras cu lacrimi.
In fine,asta e un fel de introducere,deocamdata nu am intrat in paine dar ati inteles voi unde bat biggrin.gif


Pentru interesati revista Unica de luna asta are un cd cu Nicu Alifantis.
Maine am sa vad ce-mi cumpar si o sa revin cu noi informatiuni laugh.gif
angeldust
Desi am promis solemn ca nu mai imi cumpar reviste, luna trecuta am cedat tentatiei si am luat Bolero. Ce pot sa zic, chiar m-am straduit sa gasesc ceva cat de cat interesant in ea, insa fara succes sad.gif
Diana.
Si io am promis la fel: aproape toate ( minus una pe care o cumpar pentru articolele Simonei Catrina,adicatelea Tango, articole care sint pur si simplu un deliciu!) is vaaarza. Acu` ce sa zic: nu e usor sa scrii chestii interesante, spumoase, trebe nitica glagorie si o caruta de inspiratie plus talent cu caru`.
Da` sa ma scuzati, io nu le cumpar decit ca sa ma dicstrez. Nu vreau sa fiu trendy si pace buna!
Anjel, bataita.gif te bat! Ti-am spus sa iei Cosmo, Viva, Look, The One bataita.gif daca vrei sa rizi cu lacrimi!
A, si sa nu uit de Cool Girl. Acolo sa vezi subiecte de discutie... mai ales pe forumul lor! wink.gif
Ala80
QUOTE(Diana @ Dec 12 2006, 11:53 PM) *
minus una pe care o cumpar pentru articolele Simonei Catrina, care sint pur si simplu un deliciu!

Parca ai fi povestit despre mine! laugh.gif Cateodata uit sa-mi arunc ochii pe pictorial. Citesc articolele ei si nu-mi mai trebuie altceva.
Diana.
Catrina e Catrina... wink.gif

Ce pictoriale, ce editoriale... fata aia face toti banii!
Bacardi_Girl
Mai da' nu pot sa fiu si eu mai atenta happy.gif Sper ca nu v-am facut sa munciti mult blush.gif
Revenind la subiect am cumparat revista ELLE Decoration.....o aiureala totala!Cum naibii e posibil ca intr-o intreaga revista sa nu gasesti nimic interesant?!?Pur si simplu am dat pagina cu pagina in speranta gasirii unui "ceva" ca la final sa o arunc direct la gunoi la numai 10 minute dupa ce am cumparat-o.E chiar un lucru facut in premiera!
Eh...oricum stiu ca asta nu ma va opri sa cumpar alte reviste pe viitor... laugh.gif
ioannaraluka
Intru si eu sa ma "laud": mi-am luat Ce se intampla, doctore? numai pentru dvd-ul cu sfaturi pentru coafuri si Beau Monde pentru ca avea cadou o pereche de manusi negre de catifea lungi pana la coate blush.gif
Bacardi_Girl
Eeee....sunt faine manusile alea?Dar dvd-ul are lucruri interesante pe el sau sfaturi din astea de in general le stim?
In spiritul cadourilor de craciun,revista Unica are cadou un cd cu Alifantis iar revista Avantaje are cadou un fular biggrin.gif
ioannaraluka
Is faine...nu stiu cat o sa le port asa lungi, dar arata f bine si "fronsate", parca asa se zice, ca jambierele laugh.gif
Sunt SI chestii interesante pe dvd, m-am uitat pe fast-forward si n-am retinut multe din prima, dar sfaturi depre cum trebuie sa fie de ex. placa de par, cum sa iti faci singura diferite coafuri, adica acasa, nu la salon, de astea...
Ideea era ca am luat revistele doar pentru cadouri tongue.gif
Bacardi_Girl
QUOTE
Ideea era ca am luat revistele doar pentru cadouri


Stai linistita ca si eu mai fac din astea,nu 100% pentru cadouri dar....de aia am pomenit si de cadourile de mai sus.
Suna interesant,atat partea cu dvd-ul cat si cea cu manusile
laugh.gif
P.S. Ce naiba inseamna "fronsate"? blink.gif
ioannaraluka
De asta ziceam, ca la jambiere, sosete etc., acum sunt si cizme fronsate, poate ti se pare mai familiar termenul la incaltaminte, adica incretite pe picior laugh.gif , respectiv, la manusi, pe maini. Poate e un pic fortata comparatia, dar nu imi vine altceva in minte.
Bacardi_Girl
M-ai luminat laugh.gif La cizme e ok,imi place dar la manusi...parca nu mai suna asa interesant...mai faine mi se par alea mulate. magindesc.gif
ioannaraluka
Ma faci sa pun poze. Oricum, nu sunt largi nici cand sunt incretite.
MonicutzaB
eu la Beau Monde am avut doar calendar pentru 2007. zapacitul.gif
anyway, nu ma pot abtine sa nu laud numarul din Decembrie al revistei Elle (Romania).
trecand peste cadourile de Craciun de sute de milioane pe care le sugereaza ei cu seninatate huh.gif chiar m-a entuziasmat numarul asta. mi se pare foarte bine facut, are reportaje misto (vezi cel preluat de la Elle Liban de ex.), pictoriale marfa etc. foarte, foarte frumos! desi cred ca are vreo 2 kile am carat-o dupa mine, in geanta, la Istanbul si inapoi, nu m-am indurat sa o abandonez dupa ce am citit-o. laugh.gif
walpurgik
Pentru cine e interesat, ziarul "Cotidianul" apare in editia de fiecare miercuri cu cate o mini carte cadou, pret 3 ron. Azi l-am luat cu Marguerite DUras(1986), Ochi albastri, parul negru.
De obicei sunt mici romane de la sf sec 20. Merita tot interesul, zic eu.
Vinerea asta e cu un DVD ceva cu comunisti, 6 ron.

moni, mai detaliaza cu elle, si eu am vrut sa o iau, tu ce zici, chiar merita?
MonicutzaB
walpu, ce sa zic, poate am eu o dispozitie mai deosebita dar e prima data cand m-a entuziasmat o revista romaneasca. adica eu nu sunt dintre alea care stramba din nas cand e vorba de reviste romanesti dar recunosc ca le compar cu reviste din UK sau State si ma deranjeaza ca majoritatea se multumesc sa preia niste idei fara sa vina cu ceva nou. cel putin asta e impresia mea.
mi-a mai placut mult de tot articolul scris de Tom Wilson care m-a convins sa trec pe lista de tentatii albumul celor de la Scissor Sisters.
e super interesant sa vezi intrebari ale unor celebritati in lumea modei adresate lui JPG + poze f misto.
e interesant si interviul cu Lindsay Lohan care nu incepe cu obisnuitele laude la adresa celui intervievat, ci dimpotriva.
si, trecand peste cadourile exorbitante gasesti si multe idei interesante.
hmmm, ma mai gandesc. magindesc.gif
Bacardi_Girl
Si mie mi s-a parut ok revista desi in alte numere mi s-a parut si mai si.Si intr-adevar super grea!Au cam facut exces laugh.gif Pe la mijloc deja incepusera sa se desprinda paginile.In legatura cu preturile am observat ca e ceva obisnit la ei sa recomande produse scumpe.

Ioannaraluka stai ma linistita smile.gif
lilith
nu mai citesc de multa vreme reviste de femei. ma obosesc psihic! am avut o adevarata colectie de reviste de femei. le-am incercat pe toate... tabu, joy, cosmopolitan, bolero si multe altele...dar m-am saturat de ele.. nu imi mai spun nimic...
in schimb, citesc Photo magazine, ocazional GEO, Descopera, National Geographic si Pisica... smile.gif
dr_wise
Eu am descoperit de ceva vreme revista "Tango", in special articolele scrise de Simona Catrina...sa ma ierte daca nu i-am retinut corect numele - sunt bestial de distractive! De dragul articolelor ei cumpar revista, ceea ce nu mi-i s-a mai intamplat de mult, fiindca marea majoritate a revistelor pt femei sunt pline de reclame, chiar unele sunt ingrozitoare din pctul asta de vedere si altceva interesant nu gasesti.
Ultima data am cumparat "Tabu", cred ca in decembrie, si am f suparata de produsul achizitionat.
Efectiv era plina de reclame, iar putinele articolele existente erau fara sare si piper, fade!
Ala80
Tabu s-a schimbat mult odata cu plecarea lui Alice. Si eu prefer Tango. wink.gif
Diana.
Si eu. De fapt este singura revista pentru femei pe care o cumpar cu drag. Restul...maculatura curata.
Dore
Doamnelor, recunosc: am avut limbrici şi am cumpărat Cosmo, Glamour şi Look, toate īn ediţia de ianuarie. Am luat şi un pahar cu apă alături şi dă-i:

Cosmo: cu ce m-am ales: 14 scheme noi de care nu am mai auzit ... decāt de zece ori pe an īn ultimii zece ani īn cel puţin zece broşurici aiuristice. Īmi fac griji deja, ori e manifestarea senilităţii ori am deja-vu-uri. Păguboasă treabă, īn oricare dintre cazuri. zapacitul.gif

Glamour: cu ce m-am ales: 18 situaţii erotice penibile şi cum să ies elegant din ele ... ca să īnvăţ cum să fiu şi mai penibilă comentānd aberaţii īn timpul partidei, īn loc să ne vedem de treabă. 322.gif

Look: cu ce m-am ales: 10 pagini de mici teorii ale chibritului īn era aprinzătorului, numai ca să facem īn ciudă amnarului. sicsic.gif

Bilanţ: 15 lei aruncaţi aiurea. Īn balanţă: 9,5 lei costă cartea "Sunt bărbat, dar mă tratez" de Cătălin Cojocaru şi Mihaela Burda. Ce bine că e īncă ianuarie, īncă mai pot pune acele extrem de trendy rezoluţii de an nou: nu mai faaac! rain.gif
dr_wise
Maine e duminica si am chef sa citesc ceva usor...ati mai cumparat vreo revista interesanta? Ca in lipsa de "Tango" sunt in criza de inspiratie! Parca as lua "Viva" pt cateva barfe de bun simt, dar cand o vad pe Nicoleta Luciu pe coperta, mi-i se cam taie elanul...n-am nimic cu ea, recunosc cu mana pe inima ca e un exemplar bine facut, dar ce m-ar putea interesa mai mult despre Luciu?! Ce ar putea sa-mi zgandare curiozitatea?!!!
Voi ce ati mai achizitionat din ultimele numere aparute si va placut?
Sincer, mi-e dor de inceputurile revistei "Avantaje"....o cumparam cu incantare de fiecare data si era batalie sa apuci ultimul ei nr la cioscul de ziare! Aflam ce a mai aparut nou la cosmetice, parfumuri, aveau mai totdeauna o coperta parfumata, o reteta noua sau un esantion de crema...
Ala80
Am luat ultimul Story, cu Moga. Extrem de coleric pustiul. Mi-a placut. biggrin.gif
Angerona
eu sunt cam dependenta de reviste..si dau cam multi bani pe ele in fiecare luna: Cosmo, Joy, Bolero, Glamour

closedeyes.gif nu sunt f mandra de mine...dar nu ma pot abtine...

imi plac rubricile de makeup si de fashion...si pozele sunt super..nu de putine ori am gasit idei pentru noi coafuri..si frizuri..

ma relaxeaza blush.gif
Amena
"Farmacia ta"

"Lumea credintei"


si mai sunt cateva, dar nu imi vin acum in minte.....
dr_wise
Pentru cine nu a observat, a aparut duminica trecuta noul nr al revistei Tango...n-am reusit s-o citesc, o tin de "fripturici" pt weekend-ul urmator...doar am rasfoit-o si am observat ca fac reclama unor parfumuri noi...de abia astept sa vina sfarsitul de sapt, sa-mi fac listutza de noutati si sa merg la "praduiala" in mag de profil..sephora si altele...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.