IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Cele mai bune/proaste metode de agatat
kalua
post Oct 12 2006, 08:18 PM
Post #1





Musafir






Cu ce vorbe va poate cineva atrage atentia? Cu ce vorbe va poate face sa-mpingeti fuga?
Ce-ati trait pe pielea voastra? Ce-au facut barbatii numai ca sa va atraga atentia?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Replies
Globetrotter
post Feb 3 2010, 02:24 PM
Post #2


Bookaholic
*******

Group: Administratori
Posts: 3,086
Joined: 25-February 09
From: Craiova
Member No.: 5,950



Bine ai venit Flavius! E interesant sa avem si barbati printre noi! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
In legatura cu agatatul, eu sunt cam ruginita, n-am mai agatat un barbat de multa vreme. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dar atunci cand imi placea de cineva ii dadeam de inteles cumva si il lasam tot pe el sa faca primul pas. Nu va iluzionati singuri, de cele mai multe ori femeia va alege, chiar daca nu va dati seama. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

P.S. Daca vrei sa-ti pui semnatura dai in dreapta paginii sus pe my controls, apoi pe coloana din stanga la edit signature.

This post has been edited by Book: Feb 3 2010, 02:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leo
post Dec 16 2011, 01:01 PM
Post #3


Dependent
***

Group: Dependent
Posts: 308
Joined: 3-January 07
From: Craiova
Member No.: 928



QUOTE(Book @ Feb 3 2010, 02:24 PM) *
Bine ai venit Flavius! E interesant sa avem si barbati printre noi! (IMG:style_emoticons/default/happy.gif)
In legatura cu agatatul, eu sunt cam ruginita, n-am mai agatat un barbat de multa vreme. (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif) Dar atunci cand imi placea de cineva ii dadeam de inteles cumva si il lasam tot pe el sa faca primul pas. Nu va iluzionati singuri, de cele mai multe ori femeia va alege, chiar daca nu va dati seama. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif)

P.S. Daca vrei sa-ti pui semnatura dai in dreapta paginii sus pe my controls, apoi pe coloana din stanga la edit signature.


Dar nici un barbat cu capul pe umeri nu considera ca el alege. Femeia alege tot timpul. Eu de exemplu, sunt totusi acolo, ca sa o ajut sa ma aleaga pe mine. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

QUOTE(andrei.me @ Dec 14 2011, 07:35 PM) *
Nu-mi plac replicile astea de agatat nici mie,sunt de fel un tip mai timid si nu le folosesc niciodata deoarece mi-e frica sa nu fiu penibil si sincer nu am un plan anume pentru a cuceri o femeie,sau pentru a flirta cu cineva.(am nevoie de un pic de ajutor la capitolul asta)
Care ar fi,in conceptia voastra,cel mai decent mod de a aborda o femeie care iti place, intr-un loc public de exemplu,fara sa pari un taran necioplit iesit la vanatoare?


la un moment dat eram in supermarket si am vazut o tipa la cumparaturi. Am intrat in ritm (pozitie, respiratie, figura, mers etc. - vorbind de plan pentru a cuceri - nu erau necesare pentru ca era oricum cu spatele, dar ca sa nu ma invat prost si sa ratez alta data). In drum am "agatat" o sticla de sampanie, am trecut usor pe langa fata (daca vii direct din spate o sperii, nu ca ar fi un lucru rau, teama creaza adrenalina, insa nu e stilul meu si nici nu voiam sa gestionez un eventual conflict) in asa fel incat sa ma vada clar, am pastrat distanta normala fata de o persoana necunoscuta, am pus sampania in carucior si am spus zambind "pe asta o platesc eu", sau ceva de genul asta nu mai tin minte ca era acum ceva timp (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) . si a mers. daca nu mergea, tipa cadea la unele puncte pe care le bifez eu, simtul umorului, aprecierea imaginatiei etc. Mai bine singur decat cu exemplare de genul respectiv, iti spun din experienta. Fii atent la cum te respinge o tipa, din asta inveti daca ti se potrivea sau nu e o pierdere.

QUOTE(Cindy @ Dec 14 2011, 09:12 PM) *
(IMG:style_emoticons/default/welcome.gif) Andrei!
Cred ca cel mai simplu ar fi sa te prezinti politicos, sa-i spui ca ai remarcat-o si ca ti-ar face placere sa o inviti undeva sa va cunoasteti mai bine. Cu naturelete, putin umor, politete. Nu ai avea de ce sa pici in penibil, decat daca folosesti texte penibile. Mie nu mi se pare lame nici sa agati pe strada; pana la urma urmei, unde sa fie frontul de atac, in club nu-i vezi si ti se par irezistibili pe fond de intuneric si ebrietate, la restaurant scanezi manacarea in loc de populatie, la munca nu e profi, wtf ce mai ramane?! (IMG:style_emoticons/default/w000t.gif) (IMG:style_emoticons/default/tongue.gif)
Bafta, Andrei!

Ah la capitolul proaste, le-am povestit si fetelor la intalnire, cand s-a oferit unul sa ma duca pana la "caminul studentesc", apoi a doua zi cand ma duceam acasa, pana la "microbuz". Asa ca am eu fata de foarte saraca si era saritoare la ochi realitatea mea de criza. (IMG:style_emoticons/default/laugh.gif) Mai ales ca eram imbracata in rochie, geaca de piele si pantofi de la musette. Ce funny! M-a cucerit ca voia sa ma scoata din saracie lucie! (IMG:style_emoticons/default/morderis.gif)


E recomandabil sa agati pe strada, chiar daca in Romania oamenii vad asta o problema. In club e bine sa agati daca arati cel putin ca Di Caprio. Daca nu arati asa si daca nu ai ceva experienta e greu. Fata are acolo destui termeni de comparatie ca sa te respinga. In alta ordine de idei distrugi elementul surpriza in club. Toate femeile stiu ca vor fi abordate acolo asa ca sunt cu garda sus si trebuie sa le-o cobori. Asta se face prin neghit, daca nu stii sa faci conversatie cu neghits e foarte greu. Pe strada e mai usor pentru ca garda este la nivel mediu, pe pozitia "nu vorbi cu straini". Desigur sunt si acolo reguli si multe, dar nu are timp sa urce garda asa repede. Eu prefer sa agat in afara locurilor pentru care femeile se imbraca cu mai mult efort si unde merg singure (amandoua conditiile cumulat).
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
kalua   Cele mai bune/proaste metode de agatat   Oct 12 2006, 08:18 PM
ala80   Cea mai recenta, intra in categoria proaste: ...   Oct 12 2006, 09:21 PM
lotte   ce enervant este iarna in Romania cand liceeni cre...   Oct 12 2006, 10:30 PM
ioannaraluka   Tot proaste: Eram la o nunta, faceam poze mirilor ...   Oct 13 2006, 08:37 AM
meli   cele mai penibile mi se par replicile de agatat...   Nov 1 2006, 01:39 PM
Szimcsi   Daaaa, sau aia cu: te-a durut cand ai cazut din ra...   Nov 1 2006, 07:29 PM
Diana   Mai, ma faceti sa ma simt o baba obosita :lol: ;...   Nov 1 2006, 10:15 PM
Meg   - ai fost la cursul de ieri? ca as vrea si eu numa...   Nov 1 2006, 11:10 PM
berbecutza   pana acum numai metode proaste :D nu stiu de ce d...   Nov 2 2006, 09:02 AM
Bacardi_Girl   Ultima:am mers cu prietenul meu la un restaurant s...   Nov 2 2006, 01:57 PM
kary_pink   Tot ultima....am fost miercuri seara la o festa la...   Nov 10 2006, 04:00 PM
Alma   chiar ieri am auzit replica: "vai, am ajuns c...   Nov 11 2006, 09:18 AM
leo   eu nu sunt un expert in cuceriri insa prefer sa sp...   Jan 6 2007, 12:18 AM
Dore   Cea mai proastă manieră de agaţamen...   Jan 20 2007, 04:21 PM
angeldust   Pe mine m-a scos unul din sarite imi venea sa ii d...   Jan 20 2007, 07:31 PM
Meg   prima zi: ai ochi frumosi. a doua zi: ce fain arat...   Jan 21 2007, 12:00 AM
Dore   Meg :lol: stai că vine primăvara imediat...   Jan 23 2007, 04:01 PM
Neith   Ba daaaaa :)) Pe al meu l-am agatat eu :D Si l-am ...   Sep 4 2008, 10:39 PM
sweet_girl   ooo l-ai invitat la o cafea la el acasa? :P Eu n-...   Sep 4 2008, 11:02 PM
Neith   Da :)) Noi initial ne-am cunoscut online, am vorbi...   Sep 4 2008, 11:12 PM
sweet_girl   vai, cat curaj! Eu nu cred ca as indrazni sa m...   Sep 4 2008, 11:18 PM
Cleo   eu nu i-as zice curaj ci inconstienta :) nici un p...   Sep 5 2008, 12:30 AM
Neith   Stiu ca a fost inconstienta, si acum ma gandesc cu...   Sep 5 2008, 10:12 AM
scorpirescu   Merge pe langa mine. 'scuza-ma, nu ai un capat...   Sep 5 2008, 09:34 PM
Meg  

Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 10th June 2024 - 12:02 AM