IPB

Site eLady | Articole eLady | Adrese utile | Trimite articol pentru eLady.ro | Trimite adresa utila | Contact 

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Amenoreea, menstre neregulate
katarina99
post Nov 5 2007, 02:41 PM
Post #1


Contaminat
*

Group: Contaminat
Posts: 1
Joined: 5-November 07
Member No.: 2,565



Salutare ! (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) sunt noua prin zona .M-am gandit sa cer si eu o parere in speranta ca exista cineva care ma poate linisti cat de cat .
Am 20 de ani si am o menstruatie... o_0 absenta... momentan.
ultima menstruatie a fost pe data de 31 iulie si de atunci absolut nimic (IMG:style_emoticons/default/crying.gif) .Nu am mai patit asa ceva niciodata plus ca aveam un ciclu menstrual aproape .. perfect (25-29 zile) si brusc ciclul s-a intrerupt.
Am avut (si inca am .. incerc momentan sa imi revin ) probleme mari de alimentatie (anorexie) . In urma cu o luna am fost la un medic endocrinolog si in urma analizelor de sange am aflat ca am hiperprolactimie . AM urmat un tratament cu bromcriptina insa l-am terminat in urma cu o saptamana jumate si .. (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) nimic...
Ar trebi sa mai astept putin sa vad ? AM citit despre bromcriptina ca exte uneori destul de greu de suportat (provoaca greturi ameteli somnolenta etc) insa eu m-am simtit cat de cat ok pe durata tratamentului , poate ca mi-a fost putin mai somn ca de obicei insa atat .

Va rog mult.. pareri .. sfaturi orice:) sunt foarte stresata simt k inebunesc
Mersi anticipat (IMG:style_emoticons/default/blush.gif)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Posts in this topic
katarina99   Amenoreea, menstre neregulate   Nov 5 2007, 02:41 PM
claudia_electra   nu prea ma pricep dar stiu de la o prietena care a...   Nov 5 2007, 02:47 PM
Maàt   Katarina, in primul rind trebuie sa incerci sa te ...   Nov 5 2007, 02:51 PM
mihaela s.   Ce bune ar fi acele sfaturi...... :magindesc: si e...   Apr 19 2008, 11:20 PM
kary_pink  

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 16th June 2024 - 10:53 AM